mihand
27.01.12,09:38
Dobry den.

Chcela by som sa spytat na Vas nazor. Konatel a zamestnanec zaroven ma podpisanu dohodu s firmou, ze aj v case pracovnej cesty trvajucej viac ako 5 hodin bude poberat len stravne listky, naroku na diety sa vzdava. Takto to ma uz roky :-)
Teraz chce za zahranicne pracovne cesty aj stravne listky aj diety ( skratenej forme).
Moja otazka je to mozne? Aky mate na to nazor??
Dakujem
mihand
30.01.12,15:56
Prosim, nikto mi neporadi?
Tweety
30.01.12,15:59
Dobry den.

Chcela by som sa spytat na Vas nazor. Konatel a zamestnanec zaroven ma podpisanu dohodu s firmou, ze aj v case pracovnej cesty trvajucej viac ako 5 hodin bude poberat len stravne listky, naroku na diety sa vzdava. Takto to ma uz roky :-)
Teraz chce za zahranicne pracovne cesty aj stravne listky aj diety ( skratenej forme).
Moja otazka je to mozne? Aky mate na to nazor??
Dakujem Buď je na ZPC kedy na základe Zákona o CN má nárok na diéty-stravné, alebo je v práci a jeho zmena je dlhšia ako 4 hod., a tu má nárok na zabezpečenie stravovania.(Sl) Za rovnaký čas nemôže mať aj diéty aj nárok na Sl.
veronikasad
30.01.12,16:00
Na SL nárok nemá, na diety ano - podla dlžky trvania pracovnej cesty v zahraničí

(4) Ak zahraničná pracovná cesta mimo územia Slovenskej republiky trvá v kalendárnom dni

a) do 6 hodín vrátane, patrí zamestnancovi stravné vo výške 25 % zo základnej sadzby stravného,
b) nad 6 hodín až 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné vo výške 50 % zo základnej sadzby stravného,
c) nad 12 hodín, patrí zamestnancovi stravné v sume základnej sadzby stravného.

(5) Stravné v eurách alebo v cudzej mene za kalendárny deň poskytne zamestnávateľ zamestnancovi v mene a vo výške stravného ustanoveného pre krajinu, v ktorej zamestnanec strávi v kalendárnom dni najviac hodín. Ak zamestnanec strávi v kalendárnom dni rovnaký počet hodín vo viacerých krajinách, zamestnávateľ poskytne stravné v eurách alebo v cudzej mene, ktoré je pre zamestnanca výhodnejšie. V prípade leteckého spôsobu dopravy sa za rozhodujúci čas pre posúdenie času stráveného v jednotlivých krajinách považuje čas odletu lietadla podľa letového poriadku, ak tento zákon neustanovuje inak (§ 16).
evika
09.05.12,05:24
Pracovník išiel na pracovnú cestu do Bulharska.Cesta autom cez Rumunsko mu trvala nad 12 hodín to bolo viac než strávil v Bulharsku.Stravné rozdelím, alebo budem brať v ktorej krajine
strávil viac hodín.
Ďakujem
MagdalénaP
09.05.12,05:27
Výšku stravného dáš podľa krajiny, kde strávil najviac hodín v danom dni.
evika
09.05.12,06:10
Ešte sa spýtam, preddavok som dala v eurách.Lenže oni tankovali a poplatky mali v maďarskej a rumunskej mene,prepočítam to kurzom.
Ďakujem.
evika
09.05.12,06:54
posúvam
Chobot
09.05.12,22:08
Ešte sa spýtam, preddavok som dala v eurách.Lenže oni tankovali a poplatky mali v maďarskej a rumunskej mene,prepočítam to kurzom.
Ďakujem.

Áno, prepočítaš to na eurá a vyúčtovanie urobíš v eurách.