franciss
27.01.12,09:51
Zdravím Vás Poraďáci. Keď tu občas pozerám príspevky, myslím, že by ste mi viacerí mohli dobre poradiť.
Som sama ženská , chcela by som kúpiť auto a potrebujem nejaké typy. Chcela by som nové auto, nič moc extra, spoľahlivé, určite 5-dverové, malá spotreba / jazda väčšinou v meste, občas ďalej /, nízke náklady na prevádzku , aby v zime bez problémov štartovalo / bývam v okolí Martina / nepremrštené ceny náhradných dielov a mám obmedzený rozpočet, chcela by som sa zmestiť do 10 000€. Je to reálne? Radia mi Toyotu Yaris alebo Peugeot 206. Viete mi pomôcť? Budem rada za Vaše názory.
avalik
27.01.12,08:59
ja mam suzuki swift - uz druhe :) a som maximalne spokojna ... skus sa spytat predajcu ci nema na predaj predvadzacie vozidlo
bubkoch
27.01.12,11:45
ja by som europske vyradil ihned ...
a rozmyslal by som nad
Toyota Yaris
Kia Rio
Honda Jazz
Hyundai i20
Mazda 2
a vyberal podla toho ktore sa mi paci, vybavy a ceny,
co sa tyka spolahlivosti, nemas sa coho obavat, kedze plati prva veta hore :)

http://www.hyundai.sk/predaj-a-sluzby/najkvalitnejsia-znacka/
JAJA11
27.01.12,12:04
Zdravím Vás Poraďáci. Keď tu občas pozerám príspevky, myslím, že by ste mi viacerí mohli dobre poradiť.
Som sama ženská , chcela by som kúpiť auto a potrebujem nejaké typy. Chcela by som nové auto, nič moc extra, spoľahlivé, určite 5-dverové, malá spotreba / jazda väčšinou v meste, občas ďalej /, nízke náklady na prevádzku , aby v zime bez problémov štartovalo / bývam v okolí Martina / nepremrštené ceny náhradných dielov a mám obmedzený rozpočet, chcela by som sa zmestiť do 10 000€. Je to reálne? Radia mi Toyotu Yaris alebo Peugeot 206. Viete mi pomôcť? Budem rada za Vaše názory.

Myslím, že ťažko niekto poradí - je to všetko závislé na tom, čo sa páči Tebe. Ja by som skočila priamo do predajní áut, vybrala by som si značku, ktorá má predajňu a servis v mojej blízkosti. V súčasnosti sú autá všetky spoľahlivé a vôbec to nie je o tom či je z EU alebo nie :o Vo firme máme Peugeot, Yarisky, všetko je spoľahlivé a servis bol potrebný len keď bola búračka . Pravdaže ten bežný servis sa robí priebežne. Ja osobne by som brala Yaris :) Možno by bolo dobré spraviť anketu :-)
pochemi
27.01.12,12:09
ja som bola na tom tiež tak....a vyhral Hyundai i30 , lebo som chcela aj pohodlie na dovolenku. Som spokojná.
lapejko
13.02.12,19:47
Mám za sebou vyjazdených zopár značiek /ojazdených/, pre rodinu používame už piaty rok Toyotu Avensis Verso a nespokojný som bol hlavne s neskúsenými mechanikmi. Teraz si to väčšinou opravujem sám ale po skúsenostiach s nemeckými autami sú tie opravy menej časté a toyota /10-ročná/ má mechanické časti vo veľmi dobrom stave, presvedčil som preto známu na túto značku a pred týždňom sme doviezli Yaris 1,33 VWTI s Multidrive prevodovkou, čo je v podstate automat. Autíčko je v strednej výbave cca za 14500 €, výkon motora 73 kw a sedemstupňová robotizovaná prevodovka, ktorú sme zatiaľ vyskúšali iba v D režime. Dostatočne pohodlné, príjemné a komfortné ovládanie, slušný výhľad dopredu a boky, dozadu parkovacia kamera a nízka spotreba v ekonomickom režime 5,2 l, aj keď ja som mu vyťal hore Dargovom stovkou po štrku a snehovej kaši aby som vyskúšal ESP a nové pneu...Známa po týždni už ani nechce sadnúť do starého Punta, Yaris jej pripadá stabilnejší a bezpečnejší. Overené 1,0 motory Toyota používa vo svojich vozoch aj Peugeot/Citroen...
day
13.02.12,19:57
suzuki sx4 len 4x4, pohon vsetkych kolies
lujza.j
13.02.12,20:09
nedávajú tam motory z Fiatu?