vanessa2
27.01.12,10:44
chcela by som sa opytat, mam zamestnanca, ktorý chce darovať 2 % zo zaplatenej dane, tento zamestnanec mal v roku 2011 dvoch zamestnávateľov, k nám prestupil v septermbri 2011, mam mu tlačivo vyplniť len ja-potvrdenie o zaplatení dane za celý rok, teda sčítam aj zaplatenu dan u predchádzajúceho zamestnavateľa,kedže mu robím ročné zúčtovanie?
druhá otázka zamestnankyna v roku 2011 pracovala aj v čechách na dohodu o vykonaní práve, hovorím spravne, že jej nemôžem robiť ročné zúčtovanie? dakujem
tictac7
27.01.12,09:48
chcela by som sa opytat, mam zamestnanca, ktorý chce darovať 2 % zo zaplatenej dane, tento zamestnanec mal v roku 2011 dvoch zamestnávateľov, k nám prestupil v septermbri 2011, mam mu tlačivo vyplniť len ja-potvrdenie o zaplatení dane za celý rok, teda sčítam aj zaplatenu dan u predchádzajúceho zamestnavateľa,kedže mu robím ročné zúčtovanie?
druhá otázka zamestnankyna v roku 2011 pracovala aj v čechách na dohodu o vykonaní práve, hovorím spravne, že jej nemôžem robiť ročné zúčtovanie? dakujem

...potvrdenie o zaplatení dane robíš za základe ročného zúčtovania preddavkov na daň...
...k druhej otázke sa neviem vyjadriť
Erislava
27.01.12,09:51
Potvrdenie o zaplatení dane na účely poukázania 2% zaplatenej dane vydáva ten zamestnávateľ, ktorý robí RZD, čiže Ty. Zamestnanec Ti donesie potvrdenie od predošlého zamestnávateľa, urobíš RZD a dáš zamestnancovi potvrdenie o zaplatení dane, na základe ktorého on potom vyplní Vyhlásenie a potvrdenie priloží k nemu. Ak bol príjem zo zahraničia, zamestnanec si robí sám DP.
invest
01.03.12,12:34
Môžem darovať 2% aj keď robím priznanie len z predaja nehnuteľností?
babi2
01.03.12,12:45
Môžem darovať 2% aj keď robím priznanie len z predaja nehnuteľností?Zákon nedefinuje z akých príjmov je zaplatená daň, zákon hovorí iba že daň musí byť zaplatená, ale pozor ak je to PO a ak nebol poskytnutý finančný dar vo výške 0,5 %, tak sa potom kráti darovanie dane na 1,5%
piškotka
07.03.12,13:10
Ahojte, možem ja ako zamestnanec požiadať o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely 2% ak zamestnávateľ nemá zaplatenú daň zo závislej činnosti? zamestnancom daň zrazil ale neodviedol??? ako s 2 %.....
Tweety
07.03.12,13:16
ÁNo, mohla si požiadať, ale to bolo potrebné uviesť v žiadosti o RZD do 15.2.
babi2
07.03.12,19:12
Ahojte, možem ja ako zamestnanec požiadať o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely 2% ak zamestnávateľ nemá zaplatenú daň zo závislej činnosti? zamestnancom daň zrazil ale neodviedol??? ako s 2 %.....
ak si nežiadala zamestnávateľa o RZD, tak je povinný Ti vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a odvenej dani
§9
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane

(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie zamestnaneckej prémie a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. február
Paula
07.03.12,19:15
Mne logika vraví, že ak mi daň zo mzdy zrazili, tak som ju v podstate zaplatila. Veď tak ako je s poistením - zamestnávateľ je dlžník, ale zamestnanec v poisťovni "obstojí". Či nie?
babi2
07.03.12,19:24
Mne logika vraví, že ak mi daň zo mzdy zrazili, tak som ju v podstate zaplatila. Veď tak ako je s poistením - zamestnávateľ je dlžník, ale zamestnanec v poisťovni "obstojí". Či nie?presne, tiež si myslím ak mi bola daň strhnutá z môjho príjmu, tak si môžem rozhodnúť komu dám z nej 2%, že ju zamestnávateľ neodviedol mňa zaujímať nemusí
JanaS
09.03.12,06:40
Zdravím, aký dátum mám dať na potvrdenie o zaplatení dane, keď po ročnom zúčtovaní dane vyšlo firme platiť nulové mesačné zálohy ? Myslím tým na potvrdení potrebnom k darovaniu 2% dane. Ď.
JanaS
09.03.12,12:54
Poprosím ešte raz o pomoc , môžem tam dať dátum kedy boli mzdy odídené z účtu? Veľmi pekne ďakujem :)
Tweety
09.03.12,12:55
Zdravím, aký dátum mám dať na potvrdenie o zaplatení dane, keď po ročnom zúčtovaní dane vyšlo firme platiť nulové mesačné zálohy ? Myslím tým na potvrdení potrebnom k darovaniu 2% dane. Ď.

Dáva sa tam dátum RZD. ALe ako hovoríš o dvoch daniach, nie? RZD- robíme zamestnancom, DP za firmu.
veronikasad
09.03.12,13:01
Dnes som bola na DU podávať DP a pýtala som sa, či je nutné v prípade darovania 2 % dane uhradiť drobné centové nedoplatky z podaného DP. Vystihla som čas, keď som tam bola sama a za stolom 3 daňováčky. Nakoniec sa zhodli v tom, že od min.roka centové nedoplatky sa uhrádzať nemusia (niektoré z nich boli aj na školení DR SR, všetky o tom nevedeli).
JanaS
09.03.12,13:02
Asi som blbo napísala, zamestnanec chce darovať 2% svojej dane a ja mu mám v potvrdení o zaplatení dane napísať dátum odvodu jeho daň. nedoplatku /0.04€/ a neviem aký dátum keďže po započítaní preddavkov a RZD mi vyšlo, že platiť tento mesiac preddavky nebudem.
veronikasad
09.03.12,13:03
Asi som blbo napísala, zamestnanec chce darovať 2% svojej dane a ja mu mám v potvrdení o zaplatení dane napísať dátum odvodu jeho daň. nedoplatku /0.04€/ a neviem aký dátum keďže po započítaní preddavkov a RZD mi vyšlo, že platiť tento mesiac preddavky nebudem.
Žiadny dátum - nedoplatok už nemusí uhrádzať. Viď predch.príspevok - týka sa síce DP, ale platí aj pre RZD.
VERONIKA6
12.03.12,06:47
Zrazila som zamestnancom nedoplatok z RZD. Je to chyba alebo to môžem nechať tak. Na potvrdení mi dá dátum, kedy som nedoplatok vyrovnala. Neviem, či mám opraviť výplaty.
VERONIKA6
12.03.12,08:00
Zrazila som zamestnancom nedoplatok z RZD. Je to chyba alebo to môžem nechať tak. Na potvrdení mi dá dátum, kedy som nedoplatok vyrovnala. Neviem, či mám opraviť výplaty.
Posúvam.
Lekon
13.03.12,17:17
ako je to u pravnickej osoby 0,5% zaplatenej na verejnoprospesny ucel? ako uctovat takuto operaciu a ako ovplyvnuje ZD? dakujem
Ivenka
15.03.12,12:25
Chcela by som sa opýtať akým spôsobom je možné zmeniť príjemcu 1,5 % dane resp. či je vôbec možná takáto zmena. Ďakujem
Ivenka
16.03.12,07:41
Posúvam, nestretli ste sa s tým už niekto?
vema
24.03.12,11:09
Stále platia tie 2% pre zamestnanca? Počula som niečo o 1,5 %, teraz neviem, pre koho to platí? Poradíte prosim?
kn-alka
24.03.12,11:32
platia 2%
Mila123
24.03.12,11:46
Stále platia tie 2% pre zamestnanca? Počula som niečo o 1,5 %, teraz neviem, pre koho to platí? Poradíte prosim?
1,5 % pre PO , bez darov
vema
24.03.12,15:56
1,5 % pre PO , bez darovĎakujem pekne.
katka s.
25.03.12,07:24
1,5 % pre PO , bez darov

Prosím Vás a pre FO tiež platí 1,5 % bez darov? Alebo môže darovať celé 2 % bez ohľadu či niečo daroval?
Ďakujem.
katka s.
25.03.12,07:29
1,5 % pre PO , bez darov

Prosím Vás a pre FO tiež platí 1,5 % bez darov? Alebo môže darovať celé 2 % bez ohľadu či niečo daroval?
Ďakujem.
Už som pozornejšie prečítala par. 50. Tak pre FO platí stále 2 % bez výnimiek. A zamestnanec, ktorému robí RZ zamestnávateľ môže tieto 2 % poslať vyhlásením do 30.4. Myslím, že sa nemýlim.
Mila123
25.03.12,07:37
jasne, že platí 2 % bez darov, kukni si § 50 ZDP.....
Radka08
29.03.12,05:23
Dnes som bola na DU podávať DP a pýtala som sa, či je nutné v prípade darovania 2 % dane uhradiť drobné centové nedoplatky z podaného DP. Vystihla som čas, keď som tam bola sama a za stolom 3 daňováčky. Nakoniec sa zhodli v tom, že od min.roka centové nedoplatky sa uhrádzať nemusia (niektoré z nich boli aj na školení DR SR, všetky o tom nevedeli).

Veronika a to ti len povedali? V zákone som nikde nevidela, že drobné nedoplatky (bežne sú okolo 0,04 €) sa nemusia zamestnancom zraziť...