mucko
31.01.06,20:19
Mam s r.o. a chcel by som vediet,ake su podmienky pri zamestnanimojej manzelky
hupka
31.01.06,19:44
Mam s r.o. a chcel by som vediet,ake su podmienky pri zamestnanimojej manzelky

Ak máte pracovnú pozíciu - činnosť, ktorú je schopná vykonávať, môžete ju zamestnať, aj keď ide o Vašu manželku.
akirda
07.02.06,11:28
Mám podobnú otázku.
Verím, že som v správnej téme nakoľko som tu nová.
Mám možnosť stať sa spoločníkom, prípadne riaditeľkou spoločnosti.(firma bola bez aktivít - rozbieham ju sama - boli by sme 3spoločníci) Zaujíma ma, čo je pre mňa výhodnejšie z týchto dvoch možností ak budem robiť predaje a teda aj zisk a druhá otázka je, na čo má môj manžel právo a na čo nie. (nie je zamestnancom ani spoločníkom)
Ďakujem pekne.
vieroslava
07.02.06,12:09
Robiť riaditeľa spoločnosti znamená mať pracovnú zmluvu a dostávať dohodnutú mzdu. Byť spoločníkom znamená robiť a ak nie si zamestnancom, zisk sa bude rozdeľovať pre všetkých spoločníkov podľa výšky vlastníckych podielov. Manžel, pokiaľ nie je spoločníkom, ani zamestnancom, nemá žiadne právne vzťahy so spoločnosťou.
Peterka
07.02.06,12:26
Ak máte pracovnú pozíciu - činnosť, ktorú je schopná vykonávať, môžete ju zamestnať, aj keď ide o Vašu manželku.
Manželka je vo vzťahu k spoločnosti ako každý iný zamestnanec, bez ohľadu na to kto je spoločníkom (môže aj ona sama spoločníkom a zároveňa j zamestnancom).Jedná sa o pracovno-právny vzťah medzi osobou a právnickou osobou.