apci
27.01.12,12:46
prosim o radu ako spravne formulovat dedicsku zavet .
Moj problem je v tom ,ze mam dve deti , ktore byvaju s exmanzelkou , a ja momentalne mam partnerku , s ktorou planujeme rodinu . Kupil som z vlastnych zdrojov rod. dom , ktoreho majitelom som vyhradne ja . Partnerka si zobrala pozicku na rekonstrukciu tohto domu . ale ja nechcem , aby som ja bol v pripade rozchodu nieco partnerke dlzny .
A tu je ta dilema :
Deti , ktore mam , su automatickymi dedicmi - v poriadku , suhlasim . Ale chcem , aby i partnerka i moje pripadne buduce deti mali rovnaky podiel a pravo na danu nehnutelnost, a zaroven zabezpecit , aby v pripade mojho rozchodu s terajsou partnerkou , bolo toto pravo vylucne na deti , s tym , ze exparnerke by moje deti , pripadne ja vyplatili tu financnu polozku , ktoru ona investoval do rod. domu .

Som v strednom veku , nerad by so niekoho oklamal - ostal dlzni .

prosim poradte ako postupovat .
Dakujem.
doktor23
27.01.12,12:08
Máš to komplikované.
Jedno riešenie: Nakoľko si partnerka zobrala pôžičku na rekonštrukciu Tvojho domu (kto spláca ten úver?), mohol by so previesť na ňu určitý podiel v nehnuteľnosti, ktorý zodpovedá výške úveru (napr.: dom má hodnotu 100 000 EUR, zobrala si 20 000 EUR, prevedieš na ňu 2/10 z celku). A po Tvojej prípadnej smrti dedia Tvoje deti (koľko ich už budeš mať, to je jedno) - partnerka, pokiaľ sa nezosobášite, tak nededí

Ďalšou možnosťou je, že s partnerkou spíšete zmluvu o pôžičke vo výške, ktorú si určíte .... splatnú do jedného mesiaca od vyzvania. Ak by ste sa rozišli, požiada Ťa o vyplatenie, nepríde o svoje peniaze ...