ondro.i
27.01.12,13:59
Dobrý deň,
ako sa zaúčtuje, ak mi odberateľ (reklamy v zahraničí- EU), zaplatí faktúru šekom (pripájam vzor šeku v prílohe), na šeku bude iba moje meno (nie názov firmy) a P.O.BOX, pritom sídlo firmy je iné ako pobox (neviem či to zohráva nejakú rolu). Ďakujem za rady a typy.
ondro.i
28.01.12,15:09
Nikto nič :) ?
ondro.i
31.01.12,15:17
poradáci, prosím poradte mi čo mam robiť, či neviete poradit?
Tweety
31.01.12,15:42
Dobrý deň,
ako sa zaúčtuje, ak mi odberateľ (reklamy v zahraničí- EU), zaplatí faktúru šekom (pripájam vzor šeku v prílohe), na šeku bude iba moje meno (nie názov firmy) a P.O.BOX, pritom sídlo firmy je iné ako pobox (neviem či to zohráva nejakú rolu). Ďakujem za rady a typy. Choď s tým do svojej banky.
ondro.i
31.01.12,15:47
ale ved oni mi to preplatia, ale tu ide, ako to dám do účtovníctva.
Tweety
31.01.12,15:48
ale ved oni mi to preplatia, ale tu ide, ako to dám do účtovníctva. Veď budeš mať doklad z banky, nie?
ondro.i
31.01.12,15:53
no ved to snad hej, tam mi povedali, ze oni tie peniaze pošli na účet ktorý zadám (v hotovosti to asi nejde), cize teraz je otázka, že ako to bude účtovníčka účtovať, či jej mám prefotiť ten šek ktorý odovzdám banke, aby ho dala do učtovnictva, lebo vlastne na účet mi prídu peniaze zo šeku ale od banky, tam zrejme nebude nikde napísané ze od toho mojho klienta, tak aby vedela čo a ako ta učtovnička tak sa pytam, či s tym nemate niekto skusenosti.
Tweety
31.01.12,16:02
no ved to snad hej, tam mi povedali, ze oni tie peniaze pošli na účet ktorý zadám (v hotovosti to asi nejde), cize teraz je otázka, že ako to bude účtovníčka účtovať, či jej mám prefotiť ten šek ktorý odovzdám banke, aby ho dala do učtovnictva, lebo vlastne na účet mi prídu peniaze zo šeku ale od banky, tam zrejme nebude nikde napísané ze od toho mojho klienta, tak aby vedela čo a ako ta učtovnička tak sa pytam, či s tym nemate niekto skusenosti. To áno, ten šek k dokladu určite pripoj. My sme vo firme mali takýto prípad, a nemala som s tým problém.
ondro.i
31.01.12,16:37
No dobre, ale čo ak sa firma vola Jožko Mrkvička- Netmedia, ale šek príde iba na Jožko Mrkvička a na šeku je adresa kde bývam a nie adresa sídla firmy?
Tweety
31.01.12,16:41
No dobre, ale čo ak sa firma vola Jožko Mrkvička- Netmedia, ale šek príde iba na Jožko Mrkvička a na šeku je adresa kde bývam a nie adresa sídla firmy? ALe to je úhrada pohľadávky, a to zistíš podľa VS. Nešpekuluj.
ondro.i
31.01.12,16:46
čo je to VS? Hm najlepšie by bolo, kebyže im vystavim iba faktúru a dám si ju do účtovníctva, oni moju faktúru nevyžadujú, len potom neviem ako zdokladujem tie peniaze čo prijmem, iná možnosť ako okopírovaný šek nieje?
Tweety
31.01.12,16:54
čo je to VS? Hm najlepšie by bolo, kebyže im vystavim iba faktúru a dám si ju do účtovníctva, oni moju faktúru nevyžadujú, len potom neviem ako zdokladujem tie peniaze čo prijmem, iná možnosť ako okopírovaný šek nieje? VS je variabilný symbol, v tomto prípade číslo faktúry.
ondro.i
31.01.12,17:02
Ale oni mi ten šek posielaju bez toho, aby som im vystavil fakturu, čiže oni žiadne čislo faktury moje nemaju, to si len ja vystavim fakturu sam pre seba aby som ju mal v učtovnictve, neviem či sa chapeme. Ide o taky system, že ja na mojich strankych zobrazujem reklamy cez jednu zahraničnu sprostredkovateľsku firmu a ona podľa svojich štatistík mi pošle na začiatku nasledujuceho mesiaca šek na moje meno s čiastkou, ktorá im vyšla za daný mesiac, lenže ja to potrebujem nejako dať do učtovnictva na firmu, takže to riešim.
Tweety
31.01.12,17:03
Ale oni mi ten šek posielaju bez toho, aby som im vystavil fakturu, čiže oni žiadne čislo faktury moje nemaju, to si len ja vystavim fakturu sam pre seba aby som ju mal v učtovnictve, neviem či sa chapeme. Ide o taky system, že ja na mojich strankych zobrazujem reklamy cez jednu zahraničnu sprostredkovateľsku firmu a ona podľa svojich štatistík mi pošle na začiatku nasledujuceho mesiaca šek na moje meno s čiastkou, ktorá im vyšla za daný mesiac, lenže ja to potrebujem nejako dať do učtovnictva na firmu, takže to riešim. Na začiatku si písal, že zaplatí faktúru šekom, tak preto moja odpoveď, že je tam VS-číslo faktúry.
ondro.i
31.01.12,17:05
aha všimol som si to, ospravedlnujem sa, to som tam uviedol zle, je to tak ako som pisal v poslednej správe, to by ste mi ako poradili, ako to vyriešiť?
Tweety
31.01.12,17:10
aha všimol som si to, ospravedlnujem sa, to som tam uviedol zle, je to tak ako som pisal v poslednej správe, to by ste mi ako poradili, ako to vyriešiť? Je treba dať odberateľovi správne údaje, tak aby sa platby zhodovali s údajmi firmy.
ondro.i
31.01.12,17:13
hm to ste ma veľmi nepotešili, lebo s nimi je hrozna komunikacia, kedže je to veľka a zahranična firma, ale tak ked sa to nedá obísť asi mi iné neostáva.
Tweety
31.01.12,17:15
hm to ste ma veľmi nepotešili, lebo s nimi je hrozna komunikacia, kedže je to veľka a zahranična firma, ale tak ked sa to nedá obísť asi mi iné neostáva. Pre tentokrát si zaeviduj tú tvoju vystavenú a platbu k nej priraď.
ondro.i
31.01.12,17:15
teraz ma ešte napadlo, keby som to nedával na firmu, dalo by sa to dať v danovom priznaní ako nejaký iný príjem?
Tweety
31.01.12,17:16
teraz ma ešte napadlo, keby som to nedával na firmu, dalo by sa to dať v danovom priznaní ako nejaký iný príjem?Áno.
ondro.i
31.01.12,17:20
no super, to ste ma potešili a dalo by sa to tam dať aj keby mi tie šeky chodili pravidlene, povedzme za rok 12 šekov po 200 euro, čiže by som tam uviedol sumu 2400 euro? (to nevymýšlam, len ak je to v medziach zákona, tak je to pohodlnejšie aby som to takto spravil)
Tweety
31.01.12,17:24
no super, to ste ma potešili a dalo by sa to tam dať aj keby mi tie šeky chodili pravidlene, povedzme za rok 12 šekov po 200 euro, čiže by som tam uviedol sumu 2400 euro? (to nevymýšlam, len ak je to v medziach zákona, tak je to pohodlnejšie aby som to takto spravil) Ak máš firmu s IČ, musíš vystavovať faktúry a prijímať platby ako firma s IČ.
ondro.i
31.01.12,17:27
hej mam živnosť. Hm, no neviem teraz teda čo robiť, ale ďakujem Vam veľmi.