Marfa
27.01.12,15:11
Ahojte,

chcela by som sa poradit. Cech, s pridelenym IC DPH ceskym vystavi fakturu za tovar slovakovi s pridelenym IC DPH slovenskym. Za tovar, bez dph.
Lenze problem je v tom, ze sklad je v CR.... Cech iba posiela oznamenia na colny urad v CR, ze prevaza tovar na SK a zjednoduseny colny doklad....
V konecnom dosledku tovar skonci aj tak na SK, lebo Slovak fakturuje dalej SLovakom s DPH a rozvaza tovar po SLovensku.

Len ten sklad je v CR....


Co s tou DPHckou prosim Vas? AKo uctovat fakturu od Cecha, ktory ju vystavil bez dph?

Dakujem.
Marfa
07.02.12,21:05
posuvam si. :)
Eva Dendisová
08.02.12,11:20
Na toto platí §17 ods.2 zákona o DPH
,,Ak nadobúdateľ tovaru objedná tovar pod identifikačným číslom pre daň, ktoré mu pridelil členský štát iný, ako je členský štát, v ktorom sa skončí odoslanie alebo preprava tovaru, za miesto nadobudnutia tovaru z iného členského štátu sa považuje členský štát, ktorý nadobúdateľovi pridelil identifikačné číslo pre daň, ak nadobúdateľ nepreukáže, že toto nadobudnutie bolo predmetom dane v členskom štáte, v ktorom sa skončilo odoslanie alebo preprava tovaru. Odsek 1 týmto nie je dotknutý´´.
Faktúra vo vzťahu k DPH sa má účtovať ako tzv. samozdanenie, t.j. základ dane zdaniť a následne odpočítať.
Marfa
10.02.12,13:08
Dakujem. A nevadi ze ten sklad je v cechach? ZE sa preprava neskonci na SR? NEmal by to cech vystavit s dph?
cacka
13.02.12,16:51
Ahojte,
dostala sa mi do rúk faktúra-dovoz tovaru z ČR do SR (obe strany sú platcovia DPH), ale dodávateľ z ČR tam vyčíslil aj DPH. Tovar bol dodaný na dobierku, čiže je už zaplatený. Čo teraz s tým? Mám žiadať o opravu?
Tweety
13.02.12,16:53
Ahojte,
dostala sa mi do rúk faktúra-dovoz tovaru z ČR do SR (obe strany sú platcovia DPH), ale dodávateľ z ČR tam vyčíslil aj DPH. Tovar bol dodaný na dobierku, čiže je už zaplatený. Čo teraz s tým? Mám žiadať o opravu?
Žiadaj o prepracovanie faktúry.
cacka
13.02.12,17:04
Ďakujem. Dúfam, že sa konateľovi bude chcieť s tým zapodievať....
Paula
13.02.12,17:19
Konateľ, ktorému na jeho firme záleží, sa zapodievať bude.
skvrnka
15.02.12,07:06
Dodanie tovaru z ČR dobierkou - na faktúre dodanej s dobierkou máme dátum uskutočnenia plnenia 20.1. CZK 1701,-.
Prišlo dobierkou a zaplatili sme s kurzom 30.1. 68,93 EUR + 6,- EUR doprava-máme
k tomu doklad od Poštová banka medzinárodný platobný príkaz EURPGIRO.
Aký kurz máme použiť pre DPH dodanenie, môžeme dodaniť tých 68,93?
Eva Dendisová
15.02.12,11:49
Ak spĺňate podmienky Nadobudnutia tovaru z iného členského štátu(§11), tak podľa §20zákona DPH máte na výber kurz pri zaúčtovaní faktúry:
15.2.2012 alebo 20.1.2012 - to bude deň daňovej povinnosti, a keďže máte už aj faktúru, v danom mesiaci si môžte
daň odpočítať.
Následne po úhrade faktúry, ktorá bola 30.1. 2012 Vám vznikne kurzový zisk, alebo kurzová strata.