duficek
31.01.06,20:59
ahojte, chcel by som sa opytat vlastnikov plnej verzie Money S3, aku maju skusenost s uzivatelskou podporou a pripadnymi rieseniami problemov....
ste tu taki?

BTW aky mate HW kluc? do paralelneho portu ci USB ?
pongo
31.01.06,20:16
Mám paralelný USB kľúč. Robím v podvojnom aj v jednoduchom účtovníctve. Podpora je na Webe, na Hot line, existuje chat pre Money. Majú samozrejme aj nedostatky (ktorý SW ich nemá ?). Treba vyskúšať štartovacie verzie.
kaktusy
01.02.06,12:16
Náročnýu SW, a tie nedostatky sú fakt nedostatky, a ešte poznámka, že nereagujú včas na zmeny.
duficek
01.02.06,12:30
mohla by si to konkretizovat? narocny soft z hladiska hardveru pocitaca alebo zlozitosti uctovania?
nereaguju na zmeny - uctovne, zakony atd v com? mzdy, sklad, odpisy....?
este dolezita vec, mas plnu alebo start verziu?

popravde ja som nejake problemy s money nepostrehol, ale budem prechadzat zo start verzie na platenu a zaujima ma starostlivost o zakaznika, pruznost na zmeny v zakonoch (teda mzdy apod..)
ale hlavne ma zaujima ci nie su problemy s HW klucami a podobne "drobnosti" co dokazu strpcit zivot.
kedze je len zaciatok roka, nebol by problem preskocit na iny plateny uctovny soft All In One :)
Dada
01.02.06,12:34
mohla by si to konkretizovat? narocny soft z hladiska hardveru pocitaca alebo zlozitosti uctovania?
nereaguju na zmeny - uctovne, zakony atd v com? mzdy, sklad, odpisy....?
este dolezita vec, mas plnu alebo start verziu?

popravde ja som nejake problemy s money nepostrehol, ale budem prechadzat zo start verzie na platenu a zaujima ma starostlivost o zakaznika, pruznost na zmeny v zakonoch (teda mzdy apod..)
ale hlavne ma zaujima ci nie su problemy s HW klucami a podobne "drobnosti" co dokazu strpcit zivot.
kedze je len zaciatok roka, nebol by problem preskocit na iny plateny uctovny soft All In One :)

Prečo ťa zaujal program MoneyS3?
duficek
01.02.06,12:56
pretoze ked som zacal v roku 2000 uctovat, vyskusal som par programov, dokonca si kupil od Proluc JU a v nom uctoval. v podstate ma ziadny nijak neoslovil, Proluc je celkom chaoticky. potom som niekde objavil start verziu Money 2000 a zacal paralelne uctovat v proluci a money. na ovladanie v money som si rychlo zvykol, intuitivne, balik vsetko v jednom a poctom zaznamov som sa bohato zmestil do start verzie zdarma. cize proluc za par tisic som poslal do prd....
medzicasom som presiel bez problemov na Money S3 a dalsim medzicasom budem musiet prejst na platenu verziu, takze hladam vhodny soft a nebranim sa prechodu na iny plateny :)
Dada
01.02.06,12:58
Skús si stiahnuť štart verziu Pohody. www.stormware.sk
kaktusy
01.02.06,13:17
ja teraz účtujem v MK SOFT a som spokojná. V Money mi po formátovaní disku nechcelo stiahnuť aktualizáciu, stále musíš pracovať s nastaveniami ( je síce pravda, že keď si to dobre nastaviš, tak v priebehu roka s tým nemáš problémy), pri dovoze tovaru nechce automaticky zaúčtovať do DPH a v MK SOFTe to robí hneď bez toho, aby si tam musel niečo zadávať. Pri výkazoch v ročnej uzavierke nedával minulé roky, v ďalšom roku ti zase nechcel vyhodiť výkazy. Mzdy si musíš väčšinou sám nastavovať. Výkazy pre poisťovne - originály nevytlačí.
Je síce pravda, že filtre má Money lepšie ako MK SOFT, ale nie je to len filtroch. Skús si stiahnuť aj z www.mksoft.sk (http://www.mksoft.sk) ekonomickú agendu a porovnaj. Veľa zdaru.

;) :rolleyes: :)
duficek
01.02.06,13:25
vdaka kaktus
kaktusy
01.02.06,13:46
ešte podotknem, že MK SOFT už má aktualizáciu na mzdy od 23. 1. 2006 a Money ešte stále nič.
duficek
01.02.06,20:42
asi mi nieco uniklo, coho sa tyka ta aktualizacia miezd? vdaka
kaktusy
02.02.06,05:12
Napr. nastavenie bonusu a s tým súvisiace odbúranie o,5 % odvodov na starobné do SP, nové tlačivá do zdravotných poisťovní podľa ich predtlače, že si hneď vytlačíš z PC a nemusíš vypisovať ručne, nové potvrdenia o zadaniteľnej mzde ...
:D :D :D
Katarína STR
02.02.06,05:25
No, ja nechcem objahovať žiadny program, pretože každý má svoje plus aj mínus. Je to len otázka zvyku a praxe v ňom.
Ja osobne pracujem s MONEY už 7 rokov, vlastne začínam 8 rok.
A nemám s ním už žiadné problémy.
Keď som s nm začínala, tiež som na všeličo nadávala. Ale potom som prišla na to, že to bola moja chyba, že som tam niečo nemala nastavené. Po roku som už s ním nemala problém.
Dokonca som sa stretla s ľuďmi, ktorí tento program používajú už 3 roky a stále s ním majú problém a nadávajú, že nerobí toto, alebo hento. Lenže, keď oni nemajú záujem ten program preštudovať celý a skúšať, čo dokáže, tak to potom tak aj vyzerá. Nadávali na niečo, čo ten program v skutočnosti robil, len to nemali nastavené.
Ak si v tomto programe nastavíš všetko čo máš, sám ti aj pekne pracuje.
Čo sa týka miezd v tomto programe, nie som až tak spokojná.
Nie sú tam všetky výkazy, ktoré by som potrebovala.
A ani 1/4 ročný prehľad za zamestnancov.
Ale mzdy na ňom robím len pol roka.
Účtovníctvo už 7 a to mi naozaj nerobí problém.
V tomto smere sa mi zdá prehľadný a ľahký na pochopenie.
Aj keď chyby sa vždy nájdu, čo by som potrebovala doladiť, ale to asi každý program, nie ?
duficek
02.02.06,07:55
no tie tlaciva chybaju aj mne....
katarina - takisto budem robit mzdy, tak som zvedavy ako to pojde :)
Atreides
02.02.06,18:30
Vyhrada1:
"V Money mi po formátovaní disku nechcelo stiahnuť aktualizáciu, stále musíš pracovať s nastaveniami ( je síce pravda, že keď si to dobre nastaviš, tak v priebehu roka s tým nemáš problémy)"

Je treba spravne nastavitInternet explorer (povoleny prijem cookies) navod je na stranke http://www.money.sk/nastiahnutie/aktualizacia/

Vyhrada2:
"pri dovoze tovaru nechce automaticky zaúčtovať do DPH"

Ale chce, len si treba precitat navod ako nastavit fungovanie Reverse charge

Vyhrada3:
"Pri výkazoch v ročnej uzavierke nedával minulé roky, v ďalšom roku ti zase nechcel vyhodiť výkaz"

Tomu hadam ani nerozumiem, v suvahe, vysledovke???

Vyhrada4:
"Mzdy si musíš väčšinou sám nastavovať"

???? Konkretizovat vyhradu

Vyhrada5:
"Výkazy pre poisťovne - originály nevytlačí"

Pre socialku sa da podavat vykaz elektronicky uz od roku 2004. Vykazy pre zdravotne poistovne sa taktiez od roku 2005 podavaju elektronicky. Je len otazkou casu kedy to bude povinost pre vsetky subjekty. A tusim ze socialna poistovna vytlaceny vykaz z Money akceptuje.

Vyhrada6:
ešte podotknem, že MK SOFT už má aktualizáciu na mzdy od 23. 1. 2006 a Money ešte stále nič.

Uvoľnená nová verzia ekonomického systému Money S3 10.040 (2.2.) (http://www.money.sk/nastiahnutie/aktualizacia/)
Pre abonentov služby Aktualizácia 2006 sme uvoľnili prvú tohtoročnú legislatívnu aktualizáciu ekonomického systému Money S3, ktorá obsahuje predovšetkým novinky a zmeny v aparáte spracovanie miezd.
Shaman
03.02.06,20:58
Osetrila nova verzia vsetky zmeny?

Money napriklad stale znizuje odvod na starobne o 0,5% na dieta, hoci zakon to uz zrusil!!!
Atreides
04.02.06,09:39
Je mozne vyuzit novu funkciu hromadnych zmien na kartach zamestnancov, pomocou ktorej sa nastavi nova platnost udajov (januar 2006) kde je potrebne toto znizovanie odvodu zrusit.
alex1
02.04.06,11:14
Kde v Money sa dá pozrieť aké účty mi ťahá do súvahy a výsledovky. Nesedí mi totiž súvaha a výsledovka.
alex1
02.04.06,12:54
Kde v Money sa dá pozrieť aké účty mi ťahá do súvahy a výsledovky. Nesedí mi totiž súvaha a výsledovka.

Ja viem, že už toho máte dosť, že už je po 31.3., ale skúste mi pomôcť. Nie je tu niekto, kto robí v Money?
Ľuba
04.04.06,07:22
Účtovníctvo - tlačové zostavy - účtovné výkazy - upraviť zoznam - nájdeš si napr. súvahu pre rok 2005 - dáš kopírovať - dáš tomu nejaké iné meno - a môžeš upravovať, resp. sa pozrieť, čo kam ťahá.