pasta83
27.01.12,17:53
a
mattto
27.01.12,17:17
bez konkrétnosti sa ťažšie radí. Ak som správne pochopil si odporca a máš sa v leh. 10 dní vyjadriť k návrhu, ktorým sa dedičky domáhajú vrátenia/zaplatenia sumy?

vo všeobecnosti platí, aby si reagoval na ich argumenty. Ak oni niečo v návrhu tvrdia, ty na to reaguj a svoje tvrdenia preukáž dôkazmi - najskôr listinami. Ak oni tvrdia, že všetky peniaze patria poručiteľovi, ty preukáž, že aj ty si vkladal/poukazoval peniaze na vkladnú knižku. Aj ty si mal dispozičné právo atď.

polícia ti neposkytne žiadne informácie, ak si nebol v konkrétnej veci oznamovať. Môžeš však navrhnúť súdu vykonanie tohto dôkazu, keďže z objektívnych príčin ho nemôžeš zadovážiť sám.
buchač
27.01.12,17:17
Dobrý deň, chcel by som vás poprosiť o radu, do 10 dní mám napísať spis na súdne pojednávanie ohladne vkladnej knizky, ktorej som bol spolumajitelom avsak druhý spolumajitel zomrel a jeho dedicky ziadaju odo mna vratenie celej sumy z tejto knižky, hoci majú nárok iba na podiel po otcovi. Z banky súdu predlozim aj fotokopiu potvrdenia o tom ze som bol spolumajitel, len by som chcel poradit, že čo mám napísať približne do spisu pre súd, čo tam mám spomenúť, na čo by som nemal zabudnúť atď. Navrhovatelky napríklad spomenuli vo svojom spise, že budu odo mna žiadať aj zaplatenie súdnych trov atď, ale ja by som chcel na toto reagovať aj v spise pre súd, samozrejme že nechcem tie trovy platiť, ako to mam napisať? ďakujem veľmi pekne za odpoveď. a este jedna otázočka môžem vyžiadať na policii kópiu policajnej správy ktorá sa tiež týkala tejto knižky?ako dôkazovy material by mi ta sprava tiez pomohla, alebo o túto správu môze požiadať iba súd, príp kto?ďakujem. viem že by ste mi asi poradili obrátiť sa na právnické služby, ale priznám sa neviem kolko stoja právnici, moc tých koruniek nemáme, preto to chcem skúsiť sám..........

...akože obhajovať sa ????

Poznámka :
...trochu ma zaráža , že Ty chceš napísať súdny spis ....čo je trochu nesprávny výraz - minimálne ...
Súdny spis predsa vyhotovuje súd ..
Obe strany , žalobca a odporca sa vyjadrujú k predmetnej veci - do spisu sa zapisujú skutočnosti ...
Žalobcu zastupuje prokurátor a odporca má obhajcu .......nie vždy to však platí , záleží od prípadu ...
Nepíšeš ani , o aké pojednávanie ide ...

Čo sa týka policajnej správy , na tú máš nárok ...ostatne , ako máš právo na oboznamovanie sa aj s ostatnými skutočnosťami ...
myara
27.01.12,17:27
...akože obhajovať sa ????

Poznámka :
...trochu ma zaráža , že Ty chceš napísať súdny spis ....čo je trochu nesprávny výraz - minimálne ...
Súdny spis predsa vyhotovuje súd ..
Obe strany , žalobca a odporca sa vyjadrujú k predmetnej veci - do spisu sa zapisujú skutočnosti ...
Žalobcu zastupuje prokurátor a odporca má obhajcu .......nie vždy to však platí , záleží od prípadu ...
Nepíšeš ani , o aké pojednávanie ide ...

Čo sa týka policajnej správy , na tú máš nárok ...ostatne , ako máš právo na oboznamovanie sa aj s ostatnými skutočnosťami ...



prokurat zastupuje stat, a tu ide o obciansky spor, nie trestny, tu prokurator nema co robit
kubo131
27.01.12,17:55
...akože obhajovať sa ????

Poznámka :
...trochu ma zaráža , že Ty chceš napísať súdny spis ....čo je trochu nesprávny výraz - minimálne ...
Súdny spis predsa vyhotovuje súd ..
Obe strany , žalobca a odporca sa vyjadrujú k predmetnej veci - do spisu sa zapisujú skutočnosti ...
Žalobcu zastupuje prokurátor a odporca má obhajcu .......nie vždy to však platí , záleží od prípadu ...
Nepíšeš ani , o aké pojednávanie ide ...

Čo sa týka policajnej správy , na tú máš nárok ...ostatne , ako máš právo na oboznamovanie sa aj s ostatnými skutočnosťami ...

pozri, jasne sa dá z jeho príspevku zistiť že ide o občiansko-právny spor.... prokurátor vystupuje len v trestných pojednávaniach, kedy zastupuje v prípade štát... v občiansko-právnych konaniach navrhovateľa aj odporcu zastupuje právny zástupca....
ako už napísal aj mattto v podstate máš v tom spise argumentovať resp. vyvracať to čo do návrhu dali navrhovateľky, najlepšie bude ak budeš mať aj nejaké písomné dokumenty ktorými vyvrátiš ich tvrdenia....
síce sám píšeš že peňazí nie je veľa, ale odporúčal by som si nájsť právneho zástupcu....
mattto
27.01.12,18:01
toto je zo stránky CPP, http://www.legalaid.sk/system/files/info_material_1_1_2012_0.pdf sú tam aj podmienky pre poskytnutie právnej pomoci, skús pozrieť, či spĺňaš podmienky
buchač
27.01.12,18:28
prokurat zastupuje stat, a tu ide o obciansky spor, nie trestny, tu prokurator nema co robit


pozri, jasne sa dá z jeho príspevku zistiť že ide o občiansko-právny spor.... prokurátor vystupuje len v trestných pojednávaniach, kedy zastupuje v prípade štát... v občiansko-právnych konaniach navrhovateľa aj odporcu zastupuje právny zástupca....
ako už napísal aj mattto v podstate máš v tom spise argumentovať resp. vyvracať to čo do návrhu dali navrhovateľky, najlepšie bude ak budeš mať aj nejaké písomné dokumenty ktorými vyvrátiš ich tvrdenia....
síce sám píšeš že peňazí nie je veľa, ale odporúčal by som si nájsť právneho zástupcu....

...naozaj ????

mám napísať spis na súdne pojednávanie ohladne vkladnej knizky, ktorej som bol spolumajitelom avsak druhý spolumajitel zomrel a jeho dedicky ziadaju odo mna vratenie celej sumy z tejto knižky

...STE si istý - jasnovidci ???????????
Ako viete , o akú sumu sa jedná ...??????????????
...lebo ak sa jedná o pár šupov , čert to ber , ide o ten OP konanie ...
...no ak ide o § 213 Sprenevera podľa Trestného zákona - Zákon č. 300/2005 Z. z.......holt iná káva .....


Inak poviem ....
Vyjadrujem sa správne a aj trochu právne , ak niečo chcem.......to za prvé ..

Za druhé ???...
Moja kauza začala na OP konaní vydaním PR a v tej istej právnej kauze som dotyčnú osobu hnal aj na TP konanie ....

.....čiže ??????....