michalmisura
27.01.12,17:55
Zdravím Vás, už dlhší čas uvažujem nad tým, že by som začal podnikať s autodielňou. Mám však iba 22 rokov a nemám žiadne skúsenosti s tým ako to chodí a aké sú prvé kroky, ináč povedané, bojím sa podniknúť akékoľvek kroky k začiatku. Na úradoch som sa pýtal všetko ohľadom živnosti, no akoby mi nechceli povedať nič viac, okrem toho, že čo je potrebné na vybavenie živnostenského listu. Sám ani neviem čo všetko mi treba vlastne k tomu vedieť a nie som si istý kde a akých informácií sa mám dožadovať. Preto to skúšam aj touto formou. Veľmi rád by som sa skontaktoval s osobou, ktorá začala podnikať v tomto spomínanom odbore. Rád by som si vypočul názory skusenejšich ludí a rady k tomu, ako to rozbehnúť. Ak by bol niekto taký ochotný a povedal mi či napísal ako začal on a čím všetkým musím prejsť, aby som sa dostal k času kedy budem schopný vykonať prvý úkon, hoc aj výmenu oleja. Som vyučený automechanik a naozaj ma to veľmi bavý. Budem vďačný za akékoľvek reakcie, či dokonca uvítam aj osobne stretnutie. Ďakujem
mattto
27.01.12,17:54
kde pracuješ? skús sa zamestnať v podobnej dielni a tam odkukáš všetko za pol roka, dovtedy môžeš šetriť, aj stroje z druhej ruky napr. Homola, sú dosť drahé pre začínajúceho mechanika
podnikateľ 111
28.01.12,09:03
Ahoj, ja síce nie som automechanik ani nemám autoservis ale podnikám od roku 2000 a myslím si že autoservis je dobrý nápad - neviem v ktorom meste by to bolo, dôležitá je hlavne jedna vec - musíš vedieť odkiaľ vezmeš zákazníkov. Mám 2 autá, žijem v Ba a viem na sebe aj u mojich známich že niekedy sa musím do servisu objednať aj pár týždňov dopredu. Podľa mňa ty vieš najlepšie spočítať koľko ťa vyjde zariadenie servisu - aj z druhej ruky a vieš čo potrebuješ. Stavať prvé zisky by si mohol na sezónnom prezúvaní pneumatík - je to zároveň šanca získať klientelu. Musíš o sebe samozrejme dať vedieť - webová stránka, na nej dostatok informácií, cenník prác a pod. Taktiež miesto kde servis dáš musí byť viditeľné resp. nájditeľné, poznám 2 servisy ktoré s problémom nájdeš aj keď si vedľa nich a pritom by stačila veľká tabuľa alebo svetelná reklama s led diodami ktoré nič nežerú.
Toľko môj názor a rady.
michalmisura
29.01.12,16:57
Ano zamestnať sa skúšam, ale stale natrafím na háčik. Väčšinou to je prax. 3kolu som skončil a od vtedy som okrem školskej praxe ešte nebol zamestnaný v servise. Nie je to také ľahké ako som si myslel. Ale vďaka :)
michalmisura
29.01.12,17:03
Ahoj, ja síce nie som automechanik ani nemám autoservis ale podnikám od roku 2000 a myslím si že autoservis je dobrý nápad - neviem v ktorom meste by to bolo, dôležitá je hlavne jedna vec - musíš vedieť odkiaľ vezmeš zákazníkov. Mám 2 autá, žijem v Ba a viem na sebe aj u mojich známich že niekedy sa musím do servisu objednať aj pár týždňov dopredu. Podľa mňa ty vieš najlepšie spočítať koľko ťa vyjde zariadenie servisu - aj z druhej ruky a vieš čo potrebuješ. Stavať prvé zisky by si mohol na sezónnom prezúvaní pneumatík - je to zároveň šanca získať klientelu. Musíš o sebe samozrejme dať vedieť - webová stránka, na nej dostatok informácií, cenník prác a pod. Taktiež miesto kde servis dáš musí byť viditeľné resp. nájditeľné, poznám 2 servisy ktoré s problémom nájdeš aj keď si vedľa nich a pritom by stačila veľká tabuľa alebo svetelná reklama s led diodami ktoré nič nežerú.
Toľko môj názor a rady. .. no to si mi už napísal pokdikatelsky plan ako to rozbehnuť. Ja však neviem ani ako začat... cenu si viem aj sam zistit to je pravda uz som si to premietal v hlave a aj som si to pisal viem presne co a za kolko mi treba ... no som nezamestnany a peniaze zohnat je problem... zivnost by som chcel zobrat az ked budem mat viac menej pripravne vsetko zazemie a pridem na to ako zozeniem peniaze... no neviem este nic s toho .. a myslim si ze zamestnat sa a setrit na to by bolo otazlou asi na niekolko rokov. Myslis ze sa to da aj bez toho ???
podnikateľ 111
30.01.12,07:38
Neviem ti povedať či sa dá začať podnikať bez peňazí a ešte keď si nezamestnaný, niektoré zariadenie by sa možno dalo zobrať na splátky alebo leasing lenže to asi tiež nebude jednoduché keď si bez príjmu. Taktiež by bolo možné požiadať cez úrad práce o aktivačný príspevok na začatie podnikania ale to asi bude tak do 1500 euro a nemyslím si že je to dosť. Skús najprv dať dokopy ten rozpočet s tým, že si zisti čo sa dá na splátky a za akých podmienok, ak by si to realizoval tak ale musíš mať jasno v tom koľko dokážeš zarobiť aby si to aj vládal platiť. Zožeň si jeden prezúvací komplet na pneu a začni v prenajatej garáži, daj si ponuku na zľavové portály a uvidíš ako sa k tebe pohrnú ľudia pri prezúvaní na letné pneu. Alebo skús ešte model ktorý robia chalani z Petržalky, robia 3 vo svojom servise a každý zohnal nejakú malú čiastku aby mohli začať.
tictac7
30.01.12,07:54
Ano zamestnať sa skúšam, ale stale natrafím na háčik. Väčšinou to je prax. 3kolu som skončil a od vtedy som okrem školskej praxe ešte nebol zamestnaný v servise. Nie je to také ľahké ako som si myslel. Ale vďaka :)

držím Ti palce, aby sa Ti to raz podarilo, ale.....to čo som zvýraznila, ma dosť zarazilo....a môžem povedať, že máš odvahu....k tomu nie je čo dodať...
peopeo
30.01.12,09:28
Ja si myslím, že podnikať sa dá aj takmer bez peňazí, ale určite nie v autoservise. Mám kamaráta ktorý ma autoservis/pneuservis. Darí sa mu veľmi dobre, ale má to na vlastnom pozemku a peniaze mu požičal prevažne známy. A takmer všetko zariadenie kúpil použité.
michalmisura
30.01.12,18:13
tereticky by som mal plana ako to urobit, no najviac ma odradza prave system, podla ktoreho by som samusel riadit daju sa aj v banke vybavit zivnostenske uveri alebo nieco take ale ak to nevyjde tak sa v tych dlhoch utopim a nedostanem sa s toho potom tak lahko
michalmisura
30.01.12,18:14
dakujem za späznu väzbu potesilo ma to :D
lukyno24
04.02.12,11:05
a nezabúdaj na to že potrebuješ met dielňu vybavenú podla platných hygienických a bezpečnostných noriem inač príde jedného dna ujo a zavrie ta ako mňa + mastná pokuta... a môžeš začať od znova
Indeed
06.02.12,15:26
Treba všetko obkukať , pár krat skrachovať a potom,kliďo-píďo prejsť do ilegality.