miromich
27.01.12,18:51
Ahojte,prosím chcel by som sa vás opýtať kebyže chcem mať eshop so zbraňami a obrannými prostriedkami...potrebujem na to nejaké špeciálne vzdelanie ??? Alebo aké su podmienky ?
Upozorňujem že niesom držiteľom zbrojného preukazu a nechcel by som predávať ostré zbrane ale plynové,vzduchové atď....
Ďakujem...
lujza.j
27.01.12,18:37
buchač
27.01.12,18:48
Ahojte,prosím chcel by som sa vás opýtať kebyže chcem mať eshop so zbraňami a obrannými prostriedkami...potrebujem na to nejaké špeciálne vzdelanie ??? Alebo aké su podmienky ?
Upozorňujem že niesom držiteľom zbrojného preukazu a nechcel by som predávať ostré zbrane ale plynové,vzduchové atď....
Ďakujem...
Dovolím si upozorniť , ak nie si nejaký fanda ( o tej znalosti - odbornosti sa radšej ani nezmieňujem ...) okolo zbraní , radšej daj ruky od toho ......
miromich
27.01.12,19:35
no fanda ako sa to vezme...mám pár kúskov zbraní ale všetko nesmrtiace pretože mám na to svoje dôvody. Klamal by som ak by som tvrdil že som nejaký znalec...ale predsa medzi zbrane patria aj obranne prostriedky nielen strelné zbrane....len zháňam odpoveď na svoju otázku :)
buchač
27.01.12,19:49
no fanda ako sa to vezme...mám pár kúskov zbraní ale všetko nesmrtiace pretože mám na to svoje dôvody. Klamal by som ak by som tvrdil že som nejaký znalec...ale predsa medzi zbrane patria aj obranne prostriedky nielen strelné zbrane....len zháňam odpoveď na svoju otázku :)
...to fandovstvo ...myslím tým niečo také , aby si na tej svojej stránke eshopu neponúkal nejaké tzv. blbosti , hlavne čo sa týka podávania informácií o jednotlivých - ponúkaných produktoch ...
Ide o to , že potencionálny kupec nemieni platiť za niečo ...nazvem mačkou vo vreci ...
Je jedno , či sa jedná o zbrane takého alebo onakého charakteru ...
Čo sa týka tej poznámky o ostrých zbraniach ...predaj cez eshop je aj tak na trt , nakoľko posielať ich aj tak nemôžeš ...

...hm ...a obranné ( iba ) prostriedky Ťa nejak z biedy nevytrhnú.....konkurencia je dosť veľká , neviem si predstaviť , či by si vedel s cenou ísť dole ...
Nevravím už aj o tom , že v tejto oblasti už len úplne nových zákazníkov by si musel získať ... zvyšok už svoje predajne má , spolu s tými výhodami - zľavami ...


Poznámka :
...a vieš , že by ma aj tie dôvody zaujímali ????
miromich
27.01.12,21:01
Beriem na vedomie riziká predaja.
Čo sa týka tých dôvodov je to moja osobná vec :)

Odpoveď na moju otázku nikto nepozná ? :)
buchač
28.01.12,08:31
miromich
Zbrane
Ahojte,prosím chcel by som sa vás opýtať kebyže chcem mať eshop so zbraňami a obrannými prostriedkami...potrebujem na to nejaké špeciálne vzdelanie ??? Alebo aké su podmienky ?
Upozorňujem že niesom držiteľom zbrojného preukazu a nechcel by som predávať ostré zbrane ale plynové,vzduchové atď....
Ďakujem...


Beriem na vedomie riziká predaja.
Čo sa týka tých dôvodov je to moja osobná vec :)

Odpoveď na moju otázku nikto nepozná ? :)
......he , čoby nie ???.....JA teda určite .......

čiže k vyššie uvedeným otázkam ...

1. Vzdelanie ...???....oj áááno ...a nie hociaké ...;)

Musiš mať školu , teda sposobilosť dokladovat výučným listom alebo vysvedčením , respektíve dokladovanie získaného osvedčenia v akreditovanej vzdelávacej ustanovizni ...

2. Podmienky ???

Na prevádzkovanie takejto činnosti potrebuješ odbornú spôsobilosť podľa §21 a 22 Živnostenského zákona
Prax v príslušnom obore je samozrejme samozrejmosťou

3. Znova upozorňujem , že zbrojný preukaz je nutnosťou........................................ ................nakoľko .....vidˇ
Zákon č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov ustanovuje druhy a kategórie strelných zbraní a streliva, podmienky nadobúdania vlastníctva, držania, nosenia a používania zbraní a streliva, práva a povinnosti držiteľov zbraní a streliva, podmienky na vývoz, dovoz a prevoz zbraní a streliva, podmienky zriaďovania a prevádzkovania strelníc, podmienky vystavovania zbraní a streliva, upravuje prevádzkovanie informačných systémov na úseku zbraní a streliva, výkon dozoru nad dodržiavaním tohto zákona a ustanovuje sankcie za porušenie povinností podľa tohto zákona.


Poznámka :
...dá sa aj inak poriešiť , no to je už iná káva .....:rolleyes:
miromich
28.01.12,11:18
Super, velmi pekne dakujem za objasnenie :)