začínam
27.01.12,20:21
Robila som jednoduché účtovníctvo v programe MRP.Rozmýšľam,že prejdem na daňovú evidenciu,lebo podmienky spĺňam a program mám.Ak to urobím nasledovne,bude to správne? Urobím tak isto peňažný denník,vytlačím ale len prvú časť a napíšem,že ide o daňovú evidenciu.Nemusím potom vypisovať výdavkové a príjmové doklady?Prosím o názor. Alebo mi poraďte, ako to robiť v tomto programe,lebo sa mi to tam celkom dobre účtovalo.
ani1
28.01.12,08:59
nemusíš vypisovať príjmové a výdavkové, stačí mať evidenciu príjmov a výdavkov (podľa mňa to ten peňažný denník na to dobre poslúži) , a evidencia záväzkov a pohľadávok (a tiež si to môžeš vytlačiť z MRP), nevadí, že to bude prehľadnejšie ako má byť :-)
začínam
30.01.12,15:09
Ďakujem
jana007
23.02.12,06:04
Dobrý deň, chcem sa spýtať akým spôsobom vediete daňovú evidenciu. Mám kopec bločkov z registračnej pokladne - treba k tomu vypisovať výdavkové doklady? Treba účtovať o všetkých pohyboch na výpise z účtu ? Ako sa zaúčtujú výbery z banky a vklady do pokladne?
Soňula
13.03.12,09:04
Ahhojte, keď vedie daňovník dańovú evidenciu, stačí, keď to uvedie v DP str.3, oddiel IV, pod tabuľkou - prvá možnosť? treba to uviesť ešte niekde v dańovom priznaní? Ďakujem.
karacenka
14.03.12,11:21
Ahojte , za rok 2011 chcem viesť daňovú evidenciu namiesto peňaž. denníka. V podmienkach je uvedené, že firma, szčo,.... nesmie mať ani jedného zamestnanca. Chcem sa opýtať: Zmluva o dielo môže byť ? Ide o stavebnú činnosť a podnikateľ si cez letné prázdniny zobral na výpomoc syna, na ktorého urobil Zmluvu o dielo na cca 1000 EUR.
ďakujem pekne za odpovede.
Jana Cíbiková
14.03.12,20:45
Dobrý deň, tiež by som sa chcela spýtať k daňovej evidencií a prechodu z JU. Ako urobiť úpravu ZD, ak SZĆO evidujem iba záväzky vo výške 114,51 z roku 2010. Kde v daňovom priznaní sa to uvádza? Alebo ako to vlastne urobiť? Prosím o nejaké zrozumiteľné vysvetlenie. Dakujem za vaše odpovede.
Alzik
07.10.15,18:51
Evidujete len príjmy, výdavky, pohľadávky a záväzky, prípadne sklady. Ak pohyb na účte alebo výbery nespadajú do týchto kategórií, tak ich neevidujete. Viď
veronikasad
07.10.15,18:52
odpovedáš na príspevok viac ako tri roky starý