rado3105
27.01.12,22:31
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XmK6w866Wks
posudte sami.
viac info:
http://web.protestgorila.sk/
https://www.facebook.com/gorila.slovakia


vynikajuci protest, atmosfera...ludi uz tie svine seru a zacina sa zmena, pocet ludi bude len narastat a protesty budu opakovane. SKoda ze som nemal pri sebe kameru, ale videa budu aj napriek podvodnym mediam. Ked v rusku protestuje sto ludi hovoria o tom vsade na svete 2 tyzdne. Ked u nas 5000 a viac, tak tomu nechaju max 30s na konci sprav. A co je ubohost v podani Ta3, ti zabrali len malu cast davu... smutne, aspon vidiet s kym su tie svine. Hospodarske udali pocet od 5000 do 10000, zaujimave ze aj topky udali viac ako 5000. Sme zas odrbavalo(800), cakal som ze sa uz trosku k lepsiemu zmenili. Ale asi nie....
SamuelSK
27.01.12,22:07
preco asi media mlcia?
ved jajka patri ja a ty ovi nie?
a henta balkonova plachta komu ?
tusim ze americanom.. (resp zidovi)

zdroj: wikipedia.. (za ktoru som ochotny platit, resp prispievat za volne siritelne informacie, fák celu SOPA PIPA ACTA bičíz)

vcelku logicke, ze zavadzaju.

osobne ich nepozeram, myslim ze nedavno som mal piate vyrocie nepozerania tychto http://dogforum.sk/images/smilies/kak.gif

Viete co je zaujimave ?
- protestuje sa dost husto v Rumunsku, grecku, rusku, madarsku, slovinsku, taliansku .. prakticky vsade..

do toho si pridam financnu krizu .. bliziace sa volby v US.. cenzuru internetu

hmmm, a zevraj konspiracie..
korela
27.01.12,22:26
Francúzska revolúcia

"Spoločenské pomery Pokiaľ ide o rozvrstvenie spoločnosti, Francúzsko v 18. storočí sa stále delilo na tri stavy:


2 privilegované (2% obyvateľstva, nemuseli platiť dane, mali politickú moc, mohli podnikať):

prvý stav: duchovenstvo (http://sk.wikipedia.org/wiki/Duchovenstvo)
druhý stav: šľachta (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0%C4%BEachta)


1 neprivilegovaný (98 % obyvateľstva, museli platiť dane, nemali politickú moc, mali značne obmedzené možnosti podnikania):

tretí stav: roľníci (http://sk.wikipedia.org/w/index.php?title=Ro%C4%BEn%C3%ADci&action=edit&redlink=1) a mešťania (http://sk.wikipedia.org/wiki/Me%C5%A1%C5%A5ania) (vrátane remeselníkov) [a žobráci]



Nad stavmi stála absolútna moc panovníka. Tesne pred revolúciou tvorili 1/5 národa žobráci." atď....
rado3105
28.01.12,06:28
hubatá
28.01.12,06:48
Revolúcie vždy vznikajú z hladu a slováci začínajú hladovať. Podľa mňa to už nebude nežná, ale Február 48. Bohužial musíme začať tam kde sme sa ocitli - v prvotnopospolnej spoločnosti a začať obrábať pôdu, lebo pokapeme hladom. Euro skrachuje a my s ním. Ešte budeme závidieť ľuďom na dedinách že si budú môcť aspoň tekvicu a krumpole dopestovať (ak im to nezožerú nepracujúci neprispôsobení)........ Bohatí pokupovali v zahraničí vily, ľahko sa presťahujú z tých svojich cukríkových domčekov. No a my králici v králikárňach pokapeme od zimy a hladu a ani vytunelované zdravotníctvo nám nepomôže.:eek:
rado3105
28.01.12,09:38
Nech odidu vsetci. A treba dosiahnut znizenie podpisov na referendum z 350 000 na 35 000 tym mozeme zasiahnut do politiky. Trestnopravnu zodpovednost politikov, financnikov, sudcov. Najlepsie kamery vsade v parlamente - ked mozeme my byt nahravani, preco by oni nemohli. Kazde sedenie verejne, online dostupne na internete. Detailne uctovnictvo vlady ako ho robime my. Zrusit peniaze na politicke kampane.
Jedini kto by toto mohol poskytnut z kandidujucich stran su: Obycajni Ludia a LSNS.
KatarinaNR
28.01.12,09:40
a o "Sasanke" ste už zrejme tiež počuli,.......
a to ako Markíza bojkotovala OTA,.......... keď je na výslní o.k.,ale keď upadá všetci sú zlí,
ako toto je už vážne čisté kocúrkovo, ale udivujem sa stále
trisestri
28.01.12,10:03
pepsikova
28.01.12,10:47
...mne sa tieto agresívne pochody nepáčia...lebo 2 alebo 5 tisíciek neurobí veľkú vodu, ale zničí aj to málo, čo sa dá,škody musí niekto odstrániť a ten niekto sa musí zaplatiť...a z čoho?..ale keby celá blava a každé jedno veľké mesto urobilo taký pohrebný pochod so sviečkami a smútočnou piesňou o zániku spravodlivosti na Slovensku, to by bolo aktuálnejšie..lebo tam by určite bolo viac ľudí,masový smútok nad národom pohne skôr, ako zničené domy, autá, obchody,vajcia a banány na stenách..lebo prejavom sily ľudia dokážu urobiť škody ako osohu,viac a rýchlejšie ..
rado3105
28.01.12,10:53
bol to mierovy pochod. A to ze tam nejake financne skupiny maju platenych vandalov to ty neovplyvnis. Akurat je primitivne si to mysliet. Vsetko ma vyznam, nema vyznam sediet doma na riti a kritizovat. Zorganizuj take nieco svieckove, nikto ti nebrani.
Ludia maju velku silu hlavne ked sa spoja. A toto zapad ani sionisti a podobne sracky nechcu, toho sa najviac boja a preto ludi sa snazia rozdelit aby boli egoisti, videli len seba....
Vela ludi co ma rozum si to uz uvedomuje, a tie ovce, tie casom niekto presvedci, im treba dlho mliet to iste aby to pochopili....
220870
28.01.12,10:53
220870
28.01.12,10:58
...mne sa tieto agresívne pochody nepáčia...lebo 2 alebo 5 tisíciek neurobí veľkú vodu, ale zničí aj to málo, čo sa dá,škody musí niekto odstrániť a ten niekto sa musí zaplatiť...a z čoho?..ale keby celá blava a každé jedno veľké mesto urobilo taký pohrebný pochod so sviečkami a smútočnou piesňou o zániku spravodlivosti na Slovensku, to by bolo aktuálnejšie..lebo tam by určite bolo viac ľudí,masový smútok nad národom pohne skôr, ako zničené domy, autá, obchody,vajcia a banány na stenách..lebo prejavom sily ľudia dokážu urobiť škody ako osohu,viac a rýchlejšie ..
Vieš prečo sa majú na západe tak dobre .Lebo celé generácie ľudí ktorý tam žijú si nenechali kydať na hlavy ale šli do ulíc a dosiahli svoje vydupali si svoje práva.Vo Francúzku rozbijú pol Paríža ale dosiahnu svoje.Za to nemôžu tý čo hádzali tie banány ,ale tý po ktorých ich hádzali.
misoft
28.01.12,11:33
Ľudia budú tolerovať určité skutočnosti. Ale keď "elita národa" si začne robiť, čo chce, začne si "privyrábať" do svojho vrecka na úkor ostatných a prevalí sa to - potom tolerancia ide bokom - národ zisťuje, aké gorily a iné zvery (chudák skutočné zvery - tie za to nemôžu) nimi manipulujú. Vtedy to už musí vypuknúť.
Žiaľ, chybou je aj to, že sa dostali medzi "elitu" aj (možno) normálni ľudia, ale nechali sa zmanipulovať tými "zbehlejšími" a tak sa stali ich súčasťou.
Preto neverím, že aj po prevalení gorila-kauzy a (prípadnom) potrestaní sa niečo zlepší. Opäť sa tam dostanú ľudia, ktorí sa budú snažiť byť "elitou" a diktovať väčšine svoje (švihnuté) nápady a zákony.
Doterajšia elita - ako dlho bojuje proti zrušeniu priestupkovej imunity, ako sa bránia zverejňovať svoje majetkové pomery (normálny občan musí často dokladovať aj vlastné h*v*o!), ako si pridávajú na svojich platoch, ako si (ne)účtujú paušálne výdavky - a to všetko z našich peňazí. Stále sa vraví - Všetci sú si pred zákonom rovní, no poslanci (chránení imunitou a poslaneckými preukazmi, zmanipulovanými súdmi - viď Heroín) sú absolútne rovní.

Tu by pomohlo jediné - žiadne politické strany si nebudú určovať, kto bude na kandidátke (najlepšie by bolo, keby politické strany neexistovali - aj tak hlásajú bludy), pokiaľ budú politické strany a budú mať v parlamente svojich - žiadne preplácanie za hlasy - nech si to robia vo vlastnej réžii (prečo by robotník s 300€ platom mal platiť tým 25 - či koľko ich je - stranám za nejaký hlas, keď ho ani nevolil) z príspevkov tých, ktorých zmanipulovali svojimi kecami. Potom by politické strany zdochli aj same.
V justícii by nemali sedieť skorumpovaní debili a hulváti (typu Heroín), ale odborníci, ktorí by to riešili presne v duchu zákona - zavinil si, PYKAJ!
rado3105
28.01.12,12:35
misoft, toto vsetko co je dosiahli za meciara a gasparovica. Oni dali zaklad imunity. Ako sa spominalo na prejave, meciar bol chory a liecil sa na psychiatri, a mali by sa liecit aj ostatni, su chori... Riesenie je to referendum - znizit pocet hlasov, a aj veci ako spominas. Niekto to musi vybojovat. Keby nahodou sa nas nazbieralo 100 000 to by si vedel ake veci by sa diali. Preco by sme nemohli byt druhy Island? Svajciarsko??

Tuto to je krasne vyjadrene, ak mate napady mozte sa pridat resp. organizovat:
Základné požiadavky – Protest Gorila:

1. Okamžité zbavenie mlčanlivosti všetkých zodpovedných orgánov a osôb, ktoré môžu objasniť kauzu
2. Odstúpenie dotknutých osôb - predstaviteľov strán z politických funkcií a kandidátok
3. Okamžite zrušiť zákon o predčasných voľbách, ktoré sa majú konať 10.3.2012 a posunúť termín konania volieb na September 2012 z dôvodu podozrenia zo závažnej trestnej činnosti kandidátov politických strán
4. Začať trestné stíhanie z podozrenia z trestného činu zosnovania zločineckej skupiny za účelom páchania finančných podvodov a ovplyvňovanie politických predstaviteľov
5. Predbežné opatrenie na zákaz nakladania s majetkom do ukončenia vyšetrovania, ako politických funkcionárov, tak aj podnikateľov a podnikateľských skupín
6. Dôkladné prešetrenie celej Kauzy Gorila
7. Prešetrenie všetkých doterajších káuz
8. Zrušenie priestupkovej a trestnoprávnej imunity všetkých politických predstaviteľov a schválenie zákona o trestnoprávnej zodpovednosti aj pre právnické osoby
9. Zníženie kvóra pre petície a vyhlásenie referenda
10. Pravidelné informovanie vlády verejnosti (jedenkrát ročne) v špeciálnom vestníku o bilancii štátnych prostriedkov, o hospodárení s nimi, zhodnotenie roka - s porovnaním: stav financií štátnych prostriedkov na začiatku roka a na konci roka.

kto ma chut podporit:
http://web.protestgorila.sk/index.php/podporte-nas-1


(http://web.protestgorila.sk/index.php/podporte-nas-1)
pmajap
28.01.12,13:05
Tu by pomohlo jediné - žiadne politické strany si nebudú určovať, kto bude na kandidátke (najlepšie by bolo, keby politické strany neexistovali - aj tak hlásajú bludy), pokiaľ budú politické strany a budú mať v parlamente svojich - žiadne preplácanie za hlasy - nech si to robia vo vlastnej réžii (prečo by robotník s 300€ platom mal platiť tým 25 - či koľko ich je - stranám za nejaký hlas, keď ho ani nevolil) z príspevkov tých, ktorých zmanipulovali svojimi kecami. Potom by politické strany zdochli aj same.
V justícii by nemali sedieť skorumpovaní debili a hulváti (typu Heroín), ale odborníci, ktorí by to riešili presne v duchu zákona - zavinil si, PYKAJ![/QUOTE]



Je nutné zmeniť volebný zákon, aby sme si v regiónoch volili poslancov z vlastných radov, ľudí ktorých poznáme a ktorí sa budú zodpovedať nám svojim voličom a nebudú poplatní politickej strane v dobrom aj v klamstve.
lujza.j
28.01.12,13:49
lujza.j
28.01.12,14:20
rado3105
28.01.12,15:27
Viskupic JOzef? ktory ten policajt? asi si sa sekla
Inak toto je podla medii 800 ludi:
http://www.youtube.com/watch?v=pKMsCdBXH5k&list=PL9C69172F3148DD78&index=1&feature=plpp_video
v (http://www.youtube.com/watch?v=pKMsCdBXH5k&list=PL9C69172F3148DD78&index=1&feature=plpp_video)idite aky blbci uz dokazu pisat clanky co nevedia ani ratat
lujza.j
28.01.12,15:30
aký policajt? tam predsa nie je fotený ten policajt.
viskupič je poslanec
220870
28.01.12,15:35
Ak to porovnám s práporom u ktorého som bol na zvs cca 600 ks vojakov.Tak tam mohlo byť cez 3000 ľudí.
rado3105
28.01.12,17:49
lujza, ak by tak jeho mladsie vydanie(je to len podobnost).

http://gaso.blog.sme.sk/c/287565/Klamu-media-na-cele-so-SME-umyselne.html?fb_ref=like_clanok_dole_blog&fb_source=tickerdialog_oneline
zaujimave zratanie poctu ludi a pohlad ako klamali media, pritom na snp bola len polovica a menej ludi ako pri prezidentskom...
lujza.j
28.01.12,17:50
lujza, ak by tak jeho mladsie vydanie(je to len podobnost).

http://gaso.blog.sme.sk/c/287565/Klamu-media-na-cele-so-SME-umyselne.html?fb_ref=like_clanok_dole_blog&fb_source=tickerdialog_oneline
zaujimave zratanie poctu ludi a pohlad ako klamali media, pritom na snp bola len polovica a menej ludi ako pri prezidentskom...

??
ela77
28.01.12,19:00
Musím reagovať na tie pochybnosti o počte a inom. Vadilo mi, že táto akcia bola v piatok a dosť neskoro poobede. Mladí ľudia by boli prišli aj keby to bolo bývalo skôr. Potom mi vadilo, že to z nám. SNP pokračovalo pred prezidentský palác a nie pred úrad vlády, ktorý je blízko neho.
Čo sa týka počtu??? Na to , že to bolo avízované viac na soc. sieťach a média akosi mlčali o tejto akcii, tak tam bolo napriek tomu veľa ľudí. Tie záznamy čo dávali v TV boli zostrihané, alebo to boli zábery ktoré zachytávali skupinky ľudí, ktorí sa pridávali k ostatným, alebo sa nechceli tlačiť pred akože tribúnou. Bola som tam, viem o čom píšem, len mi je ľúto, že som od prezidentského paláca nemohla pokračovať k parlamentu, lebo som musela odísť preč. Nebolo to agresívne ako to tu niekto písal. Bola to pokojná demonštrácia a situácia pre ktorú sa to dialo si možno vyžadovala aj silnejšie reakcie. Stála pri mne pani, ktorá si potom nasadila masku Anonymous- a keď som sa jej pýtala na vek, tak povedala, že to vlastne ich generácia v r.1989 posrala. Škoda, že to nebolo viac spropagované a v dobe kedy boli politici a všetci tí s ktorými sa nesúhlasí na svojich miestach, ale takto už bolo všade prázdno. Na prezidentskom paláci sa nepohla ani záclonka a nesvietilo sa ani v jednej miestnosti.:mee::mee::mee:
lujza.j
28.01.12,19:06
Musím reagovať na tie pochybnosti o počte a inom. Vadilo mi, že táto akcia bola v piatok a dosť neskoro poobede. Mladí ľudia by boli prišli aj keby to bolo bývalo skôr. Potom mi vadilo, že to z nám. SNP pokračovalo pred prezidentský palác a nie pred úrad vlády, ktorý je blízko neho.
Čo sa týka počtu??? Na to , že to bolo avízované viac na soc. sieťach a média akosi mlčali o tejto akcii, tak tam bolo napriek tomu veľa ľudí. Tie záznamy čo dávali v TV boli zostrihané, alebo to boli zábery ktoré zachytávali skupinky ľudí, ktorí sa pridávali k ostatným, alebo sa nechceli tlačiť pred akože tribúnou. Bola som tam, viem o čom píšem, len mi je ľúto, že som od prezidentského paláca nemohla pokračovať k parlamentu, lebo som musela odísť preč. Nebolo to agresívne ako to tu niekto písal. Bola to pokojná demonštrácia a situácia pre ktorú sa to dialo si možno vyžadovala aj silnejšie reakcie. Stála pri mne pani, ktorá si potom nasadila masku Anonymous- a keď som sa jej pýtala na vek, tak povedala, že to vlastne ich generácia v r.1989 posrala. Škoda, že to nebolo viac spropagované a v dobe kedy boli politici a všetci tí s ktorými sa nesúhlasí na svojich miestach, ale takto už bolo všade prázdno. Na prezidentskom paláci sa nepohla ani záclonka a nesvietilo sa ani v jednej miestnosti.:mee::mee::mee:

no asi to tak niekto chcel.....:rolleyes: v piatok poobede sa všeobecne vie, že nič nevybaví :(
calawen
28.01.12,19:31
lujza.j
28.01.12,20:05
calawen
28.01.12,20:39
IvetaH
28.01.12,20:48
Aj tak si myslím, že celé to organizuje a réžiruje "niekto z nich" a vie čo robí.
luck
28.01.12,20:51
asi sa širi nakaza demonštracii z ara
bskeho sveta.... hehe
lujza.j
28.01.12,21:11
ThunderBoy
28.01.12,22:06
no asi to tak niekto chcel.....:rolleyes: v piatok poobede sa všeobecne vie, že nič nevybaví :(

Pri ohlasenych demonstraciach nikdy nic nevybavis, pretoze musia byt aj povolene. Ak nie, tak by nas policajti rozohnali hned. Kedze to byva vopred nahlasene, tak aj keby sa demonstrovalo pred parlamentom o 9, 11, alebo 14-tej hodine, tak by boli darmozraci uz davno zdekovani. Takze toto je zbytocne riesit. Jediny sposob ako nieco zmenit je zmobilizovat minimalne 30.000 nasranych obcanov, najlepsie 100.000, idealne az cez 1.000.000 a obsadit cely parlament a dalsie dolezite budovy ako to spravili nespokojni obcania na Islande. Potom by to bol uz iny humbuk.
V pocte demonstrujucich 99% medii klamalo a zavadzalo aj v inych informaciach. Niektore media si odvazili nasratych slovenskych obcanov nazvat extremistami, presne ako Kotlebu, pretoze sa im nepaci co robi pre slovensky narod uz 4 roky. A teraz sa im zaciname nepacit aj my, pretoze sa zaciname budit z 22-rocneho spanku a kazit im nabalovanie svojich vackov. Som velmi rad, ze som sa tejto demonstracie zucastnil a zazil taketo nieco na vlastnej kozi. Atmosfera uzasna a to sledovanie tisicov ludi v uliciach. Nadhera.
Pokial mate moznost, ukladajte vsetky videa z tychto akcii na cd, usb a rozsirujte aj tym, ktori internet nemaju a su nadalej oblbovani mediami. Musia vsetci vediet, co sa tu konecne zacina diat. Co mam informacie, tak to zacne aj vo svete. U nas budu demonstracie pokracovat. Najblizie maju byt v Ziline, znova v Blave 3.2 a v Trencine 9.2. Isto budu aj v inych mestach SK. Treba sledovat dianie, ale nie v mediach. Tam nic o tom vopred neuvidite. Dufam ze sa zobudite aj vy ostatni, ktori este stale zijete v rozpravke a medialnych klamstvach a pridete podporit svoju slobodu. Alebo chcete byt nadalej otrokmi?
pavol54
29.01.12,06:39
No začínam mať z tohoto taký divný pocit a ten ma nikdy nesklamal,
presne taký istý ako keď sa štrajkovalo kvôli mýtu
keď bol humbuk okolo markízy
a aj 17. novembra 89,
skrátka zaktivizovať masy a keď utíchne virvar, opadne zvírený prach pri stole ostanú tí istí alebo ich prisluhovači a plebs ostane plebsom a k válovom sa nedostal.
Od známej francúzskej revolúcie sa nič nezmenilo masy revolúciu urobili ale osoh z nej mal niekto iný.
Takže masy na uliciach nikdy nič nevyriešili vo svoj prospech akurát boli nástrojom na preskupenie ekonomickej a politickej moci. Alebo nie?
rado3105
29.01.12,07:37
Skeptici, ked sa dosiahne to co pisu:

Základné požiadavky – Protest Gorila:

1. Okamžité zbavenie mlčanlivosti všetkých zodpovedných orgánov a osôb, ktoré môžu objasniť kauzu
2. Odstúpenie dotknutých osôb - predstaviteľov strán z politických funkcií a kandidátok
3. Okamžite zrušiť zákon o predčasných voľbách, ktoré sa majú konať 10.3.2012 a posunúť termín konania volieb na September 2012 z dôvodu podozrenia zo závažnej trestnej činnosti kandidátov politických strán
4. Začať trestné stíhanie z podozrenia z trestného činu zosnovania zločineckej skupiny za účelom páchania finančných podvodov a ovplyvňovanie politických predstaviteľov
5. Predbežné opatrenie na zákaz nakladania s majetkom do ukončenia vyšetrovania, ako politických funkcionárov, tak aj podnikateľov a podnikateľských skupín
6. Dôkladné prešetrenie celej Kauzy Gorila
7. Prešetrenie všetkých doterajších káuz
8. Zrušenie priestupkovej a trestnoprávnej imunity všetkých politických predstaviteľov a schválenie zákona o trestnoprávnej zodpovednosti aj pre právnické osoby
9. Zníženie kvóra pre petície a vyhlásenie referenda
10. Pravidelné informovanie vlády verejnosti (jedenkrát ročne) v špeciálnom vestníku o bilancii štátnych prostriedkov, o hospodárení s nimi, zhodnotenie roka - s porovnaním: stav financií štátnych prostriedkov na začiatku roka a na konci roka.

Hlavne znizenie poctu hlasov referenda na 35 000 budeme schopni rozhodovat o tomto state sami. Momentalne ked treba 350 000 co sa da velmi tazko zozbierat, je nasa sanca nieco zmenit minimalna. Nech toto dosiahne aj dzurinda je mi to jedno. Stat, cakat, divat sa a nadavat pred televizorom nema zmysel. Mladi ktori nemaju prace a vidia ako nejaky parazit prepije za mesiac milion z nasich penazi, ma dost rozumu na to aby doma nesedil. Vy skeptici sa pohnete ale az ked to bude prebiehat mesiac, lebo vas mozog dlho akceptuje nove myslienky. Najblizsie tipujem ze tam bude viac ako 15000 ludi vzhladom na to ze vela ludi prvykrat neslo lebo mali obavy ale pretoze to bolo velmi uspesne a kazdy kto sa zucastnil ma kamaratov a znamych co prehovori, tak nas bude viac. A keby ste mali rozum idete aj vy.
A ako tu ktosi spominal kotlebu, toto presne ako zastieraju tento protest, poukazuju ze su tam extremisti, toto iste robia aj s inymi ktori robia nieco proti nim. Tak uz pochopte ze media stoja len za svojimi....
rado3105
29.01.12,08:02
trisestri
29.01.12,08:58
a to neviete ze gorily su chranene? -podobnost s nasimy cisto nahodna a este k tomu ide aj jedna parafraza filmu Gorily v hmle-lebo nevidime tie dalsie ktore stoja za odhalenim jednej tlupy.
220870
29.01.12,09:00
Robert Fico, Pavol Hrusovsky, Mikulas Dzurinda
PRAVDA ZA PÁDOM VLÁDY
0 notes
January 27, 2012
Prepisy rozhovorov

23.9.2011 RF-PH

RF: Takze sme dohodnuty?
PH: Predbezne
RF: Predbezne alebo ano? Tieto hry si nechaj na kopec.
PH: Ako vies o co nam ide, takze ak ty ano tak aj my ano.
RF: Dobre.

24.9.2011 RF-MD

RF: Tak ako s tym eurovalom?
MD: Ako Robo, ja by som bol aj za ale ona je proti.
RF: To na tu onu neviete s tym Ivanom zatlacit?
MD: Vieme ale ak prilis silno tak to praskne.
RF: Slovensky volic ma na haku.
MD: Preco myslis?
RF: Som na to prisiel vlastnou hlavou.
MD: Tak ten bol dobry. Ale k veci, ako pozri…
RF: Alebo vies co. Nech to praskne, ale uplne.
MD: Ako myslis?
RF: Pozri, posleme ju niekam aj s fetakmi, a my sa dohodneme.
MD: No pockaj, a potom co, sak by nas uz nikto nevolil.
RF: Ty chces byt v politike do dochodku? Jedno obdobie vydrzime novinarov.
MD: Ozvem sa.

24.9.2011 RF-PH

RF: Pocuj a ako to chceme spravit?
PH: Ako my si nemozeme dovolit zopakovat ten februar. To by nepreslo.
RF: Ved jasne. Co takto pouzit na to SaS?
PH: Myslis ze ako nieco za nieco? Ci?
RF: Nie, skor euroval. Sak ten vieme ze prejde, nie?
PH: SaS furt nechce. Miki tlaci ale Iveta nechce.
RF: Skus zatlacit cez Ivana.

26.9.2011 PH-MD

PH: Pocuj co s tym eurovalom?
MD: Ved hej ved hej.
PH: Ale tak to sa neda takto, budeme v unii na…
MD: Sak hej.
PH: Pocuj zatlac na ivetu nech to spoji. Ja viem ze nechce, ale s Ivanom to snad date nie?

9.10.2011 RF-MD

RF: Tak ako?
MD: Nechce ale bude musiet.
RF: Dobre, takze ideme ako sme dohodnuty?
MD: Ano.

10.10.2011 RF - PH

RF: Tak ako?
PH: Stale ze nie, ze to nemozu a ze ona nie.
RF: Tak ale sme dohodnuty sakra tak nie nehraj to na mna.
PH: Tak ale to je jeho strana nie moja, ja na nu nemozem….
RF: Nezaujem. Proste inak sa to neda. Ak nespoji a nebude ani opakovat tak nas roztrhaju.
PH: Uvidim co sa da robit

12.10.2011 RF - MD

RF: Dobre.
MD: hej hej, takze do volieb normalka a potom bez problemov , ok?
RF: Tak ved ked poviem tak plati, nie?

12.10.2011 RF-PH

PH: Tak vidis, ze to vyslo.
RF: No ved dobre, este ze tak.
PH: Tak za 3 mesiace ako sme dohodnuty.
RF: Som povedal nie?

(Pri importe doslo k chybe, ktora bola sucastou zdrojoveho kodu dekodovacieho programu (v podstate miesto —i bolo pouzite i—) , z toho dovodu boli zle extrahovane mesiace. Dakujeme za upozornenie.)
lujza.j
29.01.12,09:14
Pri ohlasenych demonstraciach nikdy nic nevybavis, pretoze musia byt aj povolene. Ak nie, tak by nas policajti rozohnali hned. Kedze to byva vopred nahlasene, tak aj keby sa demonstrovalo pred parlamentom o 9, 11, alebo 14-tej hodine, tak by boli darmozraci uz davno zdekovani. Takze toto je zbytocne riesit. Jediny sposob ako nieco zmenit je zmobilizovat minimalne 30.000 nasranych obcanov, najlepsie 100.000, idealne az cez 1.000.000 a obsadit cely parlament a dalsie dolezite budovy ako to spravili nespokojni obcania na Islande. Potom by to bol uz iny humbuk.
V pocte demonstrujucich 99% medii klamalo a zavadzalo aj v inych informaciach. Niektore media si odvazili nasratych slovenskych obcanov nazvat extremistami, presne ako Kotlebu, pretoze sa im nepaci co robi pre slovensky narod uz 4 roky. A teraz sa im zaciname nepacit aj my, pretoze sa zaciname budit z 22-rocneho spanku a kazit im nabalovanie svojich vackov. Som velmi rad, ze som sa tejto demonstracie zucastnil a zazil taketo nieco na vlastnej kozi. Atmosfera uzasna a to sledovanie tisicov ludi v uliciach. Nadhera.
Pokial mate moznost, ukladajte vsetky videa z tychto akcii na cd, usb a rozsirujte aj tym, ktori internet nemaju a su nadalej oblbovani mediami. Musia vsetci vediet, co sa tu konecne zacina diat. Co mam informacie, tak to zacne aj vo svete. U nas budu demonstracie pokracovat. Najblizie maju byt v Ziline, znova v Blave 3.2 a v Trencine 9.2. Isto budu aj v inych mestach SK. Treba sledovat dianie, ale nie v mediach. Tam nic o tom vopred neuvidite. Dufam ze sa zobudite aj vy ostatni, ktori este stale zijete v rozpravke a medialnych klamstvach a pridete podporit svoju slobodu. Alebo chcete byt nadalej otrokmi?

toto ja velmi dobre viem od kedy do kedy máš zhromaždenie povolené od vtedy do vtedy sa môžeš"zhromažďovať".
poznámka že v piatok poobede všeobecne nič nevybavíš bolo myslené na poznámku že na "paláci" sa nepohla ani záclona, ale nevadí že si ma nepochopil.
Pikoška
29.01.12,09:14
V tejto téme, som žiaľ opäť na našej najmúdrejšej, najspravodlivejšej, najvševediacejšej Poradičke. Budeme sedieť doma na riti, a kritizovať všetko a všetkých. Pokiaľ si pamätám zo školy, všetci čo nám vládnu majú mandát od NÁS. My sme im ho dali. A len MY im ho môžeme vziať. Stav je taký aký je, lebo ľud kontroloval týchto hajzlíkov, čo nám nechali len žobračenky v krčme pri pive, alebo za monitorom na Porade. Veci verejné nás zaujímali pramálo. Na proteste sme neboli červení, ani modrí, ani ľavicoví, ani pravicoví. Boli sme okradnutí a jednotní. A boli sme vyjadriť postoj k vládnutiu a Gorilám. Odkaz protestujúcich patril všetkým bez rozdielu.

To rado, bol to občiansky protest a odmietli sme v ňom predvolebnú kampaň kohokoľvek. Je minimálne slušné túto požiadavku akceptovať na všetkých úrovniach.
lujza.j
29.01.12,09:18
lujza, ak by tak jeho mladsie vydanie(je to len podobnost).

http://gaso.blog.sme.sk/c/287565/Klamu-media-na-cele-so-SME-umyselne.html?fb_ref=like_clanok_dole_blog&fb_source=tickerdialog_oneline
zaujimave zratanie poctu ludi a pohlad ako klamali media, pritom na snp bola len polovica a menej ludi ako pri prezidentskom...

tak toto si mi stále zabudol vysvetliť? ma to fakt zaujíma....
pavol54
29.01.12,09:37
V tejto téme, som žiaľ opäť na našej najmúdrejšej, najspravodlivejšej, najvševediacejšej Poradičke. Budeme sedieť doma na riti, a kritizovať všetko a všetkých. Pokiaľ si pamätám zo školy, všetci čo nám vládnu majú mandát od NÁS. My sme im ho dali. A len MY im ho môžeme vziať. Stav je taký aký je, lebo ľud kontroloval týchto hajzlíkov, čo nám nechali len žobračenky v krčme pri pive, alebo za monitorom na Porade. Veci verejné nás zaujímali pramálo. Na proteste sme neboli červení, ani modrí, ani ľavicoví, ani pravicoví. Boli sme okradnutí a jednotní. A boli sme vyjadriť postoj k vládnutiu a Gorilám. Odkaz protestujúcich patril všetkým bez rozdielu.

To rado, bol to občiansky protest a odmietli sme v ňom predvolebnú kampaň kohokoľvek. Je minimálne slušné túto požiadavku akceptovať na všetkých úrovniach.

takže ešte viac skrátim: "Psy štekajú a karavána ide ďalej". Pri troške obrazotvornosti sa dá predstaviť kto do akej skupiny patrí a ako sa navzájom ovplyvňujú.
Pikoška
29.01.12,09:48
takže ešte viac skrátim: "Psy štekajú a karavána ide ďalej". Pri troške obrazotvornosti sa dá predstaviť kto do akej skupiny patrí a ako sa navzájom ovplyvňujú.Keďže minimálne JA nedosahujem tvoj inteligenčný potenciál a moja obrazotvornosť tej Tvojej nesiaha ani po členky, skús mi prezradiť do akej skupiny patrím a koho ovplyvňujem. Nenapísal si totiž nič o tom, aké sú Tvoje predstavy o dosiahnutí zmeny. Ako by si Ty dal na známosť, že stačilo, že okrádať sa už nedáme. Mohla by som si zabehnúť napríklad ku zvončeku na byt Bubeníkovej a spýtať sa, či nedá niečo dobrovoľne na onkológiu z toho nášho spoločného. Ale mi neotvorí. Alebo zavolať predsedovi niektorej politickej strany, či dobrovoľne neodstúpi. Ale tiež mi neotvorí. Takže daj návrh, pokiaľ tu nemáš jedinú starosť, onálepkovať všetkých TVOJIMI nálepkami. Máš pravdu: Psy brešú, ale karavánu treba zastaviť... Zachrípnutá som ako pes a nohy ma bolia ako koňa:), ale pre Gorily si pôjdem znova.;)
marleau
29.01.12,09:54
No aj to vidím tak,že kým nepotečie modrá krv,nič sa nezmení.
lujza.j
29.01.12,11:26
chcela by som vedieť, že koľko tých mladých okolo 20r +-, vedeli čo v tom proteste ide, alebo im išlo len o adrenalín. inak fakt bolo potrebné ohádzať parlament vajcami. upratovať to budú upratovačky, nie TOP 150-tka. prípadne nejaká upravovačská firmička za naše peniažky.
pavol54
29.01.12,12:03
Keďže minimálne JA nedosahujem tvoj inteligenčný potenciál a moja obrazotvornosť tej Tvojej nesiaha ani po členky, skús mi prezradiť do akej skupiny patrím a koho ovplyvňujem. Nenapísal si totiž nič o tom, aké sú Tvoje predstavy o dosiahnutí zmeny. Ako by si Ty dal na známosť, že stačilo, že okrádať sa už nedáme. Mohla by som si zabehnúť napríklad ku zvončeku na byt Bubeníkovej a spýtať sa, či nedá niečo dobrovoľne na onkológiu z toho nášho spoločného. Ale mi neotvorí. Alebo zavolať predsedovi niektorej politickej strany, či dobrovoľne neodstúpi. Ale tiež mi neotvorí. Takže daj návrh, pokiaľ tu nemáš jedinú starosť, onálepkovať všetkých TVOJIMI nálepkami. Máš pravdu: Psy brešú, ale karavánu treba zastaviť... Zachrípnutá som ako pes a nohy ma bolia ako koňa:), ale pre Gorily si pôjdem znova.;)

Tvoje úmysly môžu byť sebečistejšie, a najspravodlivejšie, ale v karaváne nikdy nebudeš, lebo karavána :pripravuje, plánuje, rozohráva, robí taktické rozhodnutia aby dosiahla svoj strategický cieľ, ak jeden politik odíde nahradí ho druhý alebo sa vytvoria predpoklady aby bol odídený hoci aj s celou stranou. Dôvod uchopenia politickej moci je zabezpečiť uchopenie ekonomickej moci vo svoj prospech VŽDY. Ak potrebuješ na onkológiu je to chybou zisku ale ja som osobne podporil LPR,
úprimne keby som ja mal taký inteligenčný potenciál ako si myslíš, tak netrávim čas na porade ale koordinujem práce vo svojej karaváne.
V 89 -om boli tiež predstavy že sa vykonajú zmeny áno dosiahli sa z hľadiska filozofických kategórií "Obsah- forma" a tích čo behali po námestiach tak ako dnes sa to vôbec kladne nedotklo.
trisestri
29.01.12,12:44
chcela by som vedieť, že koľko tých mladých okolo 20r +-, vedeli čo v tom proteste ide, alebo im išlo len o adrenalín. inak fakt bolo potrebné ohádzať parlament vajcami. upratovať to budú upratovačky, nie TOP 150-tka. prípadne nejaká upravovačská firmička za naše peniažky.

vadi ti upratovanie za par tisic eur,ale rozkradnute stamiliardy ti zjavne nevadia,mlady dobre vedia preco tam isli,len ci vedia taky co mohli ist a nesli preco nesli,ved mnohy Slovaci maju kopec uspor a pokial sa maju dobre nic ich netrapi,lenze nic netrva vecne a ked take gorily vidia ze hlupy narod sa da zodriet z koze,tak preco by potom si nekradli a neprijimali donekonecna usporne balicky a nezdrazovali-onedlho nas v zivotnej urovni predbehne este aj Ukrajina,Macedonsko,Bulharsko a dalsi co zaostavali za nami-ti ktory kritizuju protestujucich dokazuju vecnu platnost scenky ked poddaneho bil grof a zbojnik vytrhol grofovi bicik z ruky a siel ho zbit,naco sa na neho vrhol poddany ze co si dovolujes bit urodzenneho,nuz narod holubici, nikdy jedna cast sa nezbavi tej poddanskej duse.
lujza.j
29.01.12,13:00
vadi ti upratovanie za par tisic eur,ale rozkradnute stamiliardy ti zjavne nevadia,mlady dobre vedia preco tam isli,len ci vedia taky co mohli ist a nesli preco nesli,ved mnohy Slovaci maju kopec uspor a pokial sa maju dobre nic ich netrapi,lenze nic netrva vecne a ked take gorily vidia ze hlupy narod sa da zodriet z koze,tak preco by potom si nekradli a neprijimali donekonecna usporne balicky a nezdrazovali-onedlho nas v zivotnej urovni predbehne este aj Ukrajina,Macedonsko,Bulharsko a dalsi co zaostavali za nami-ti ktory kritizuju protestujucich dokazuju vecnu platnost scenky ked poddaneho bil grof a zbojnik vytrhol grofovi bicik z ruky a siel ho zbit,naco sa na neho vrhol poddany ze co si dovolujes bit urodzenneho,nuz narod holubici, nikdy jedna cast sa nezbavi tej poddanskej duse.

ja presne viem čo mi vadí!!!! a presne som čakala že to tu takto niekto napíše..... ale OK, takto to vidíš ty.... nabudúce miesto vajec treba rozobrať ten chodník z dlažobných kociek popri ceste......:rolleyes:
trisestri
29.01.12,13:31
ja presne viem čo mi vadí!!!! a presne som čakala že to tu takto niekto napíše..... ale OK, takto to vidíš ty.... nabudúce miesto vajec treba rozobrať ten chodník z dlažobných kociek popri ceste......:rolleyes:

inde su aj horsie protesty,aj tie dlazobne kocky vytrhaju,aj auta a obchody podpaluju/to ale zase nicia sukromny majetok a to je chyba/---uz sme tu mali slusne a nezne protesty a tie si zinscenovali taky co sa bali inej nez neznej reakcie--apatia a lahostajnost to je omnoho väcsia skoda nez statisice zahadzanych okien,ano mozno rozbite papule goril by boli uzitocnejsie, mozno trebalo ohadzat a porozbijat majetok Penty,Malcharka a spol./ako si na zapade vybojovali svoje prava?/
lujza.j
29.01.12,13:35
inde su aj horsie protesty,aj tie dlazobne kocky vytrhaju,aj auta a obchody podpaluju/to ale zase nicia sukromny majetok a to je chyba/---uz sme tu mali slusne a nezne protesty a tie si zinscenovali taky co sa bali inej nez neznej reakcie--apatia a lahostajnost to je omnoho väcsia skoda nez statisice zahadzanych okien,ano mozno rozbite papule goril by boli uzitocnejsie, mozno trebalo ohadzat a porozbijat majetok Penty,Malcharka a spol./ako si na zapade vybojovali svoje prava?/

predvolebné guláše sa podávajú....
Pikoška
29.01.12,13:44
chcela by som vedieť, že koľko tých mladých okolo 20r +-, vedeli čo v tom proteste ide, alebo im išlo len o adrenalín. inak fakt bolo potrebné ohádzať parlament vajcami. upratovať to budú upratovačky, nie TOP 150-tka. prípadne nejaká upravovačská firmička za naše peniažky.Ja som sa rozprávala aj s tými dvadsaťročnými. A môžem Ti hodnoverne povedať, o čo im ide. O prácu, o dôstojný život a o to, aby sme neboli poddanými na svojom. A ešte mi niečo povedali. Vy, ktorí ste dovolil, aby to takto zdevastovali, ste mali byť v prvom rade. A ja som neprotestovala.
trisestri
29.01.12,13:47
predvolebné guláše sa podávajú....

mali by skoncit na hlavach klamarov,ale skoda gulasu:)
Pikoška
29.01.12,13:55
Tvoje úmysly môžu byť sebečistejšie, a najspravodlivejšie, ale v karaváne nikdy nebudeš, lebo karavána :pripravuje, plánuje, rozohráva, robí taktické rozhodnutia aby dosiahla svoj strategický cieľ, ak jeden politik odíde nahradí ho druhý alebo sa vytvoria predpoklady aby bol odídený hoci aj s celou stranou. Dôvod uchopenia politickej moci je zabezpečiť uchopenie ekonomickej moci vo svoj prospech VŽDY. Ak potrebuješ na onkológiu je to chybou zisku ale ja som osobne podporil LPR,
úprimne keby som ja mal taký inteligenčný potenciál ako si myslíš, tak netrávim čas na porade ale koordinujem práce vo svojej karaváne.
V 89 -om boli tiež predstavy že sa vykonajú zmeny áno dosiahli sa z hľadiska filozofických kategórií "Obsah- forma" a tích čo behali po námestiach tak ako dnes sa to vôbec kladne nedotklo.Neviem ako Ty, ale ja som v období pred voľbami. Ja na onkológiu nepotrebujem, ale myslím na tých, ktorí dnes nemajú lieky. To, čo tu opisuješ, sme sa učili na prednáškach, na to sa vykašli. To bolo dávno. A na Porade trávim čas aj preto, aby som koordinovala práce vo svojej karaváne. Ja mojou karavánou napredujem, aby som ICH karavánu pribrzdila.;) Ak Tebe Gorila nič nenašepkala, tak na mňa priam zarevala, že nebudem voliť moju drahú stranu. A šľak ma ide trafiť:), že nemôžem voliť osobnosti. A ešte ma ide trafiť, že som nestihla kúpiť banány. Čuduj sa svete, ľudia si sťažujú na zahnusenú spoločnosť, a prekáža im banánová šupka pred dverami tých, čo nás vyzliekli do naha.
Priznám sa, že toľko súdržnosti, ako v tom dlhom rade k parlamentu som už dlho nepoznala. A želám si, aby taká súdržnosť zavládla na Slovensku. Lebo inak sa mladí nedožijú ani tých žobračeniek, ktoré vyrátali nám.
pavol54
29.01.12,13:58
inde su aj horsie protesty,aj tie dlazobne kocky vytrhaju,aj auta a obchody podpaluju/to ale zase nicia sukromny majetok a to je chyba/---uz sme tu mali slusne a nezne protesty a tie si zinscenovali taky co sa bali inej nez neznej reakcie--apatia a lahostajnost to je omnoho väcsia skoda nez statisice zahadzanych okien,ano mozno rozbite papule goril by boli uzitocnejsie, mozno trebalo ohadzat a porozbijat majetok Penty,Malcharka a spol./ako si na zapade vybojovali svoje prava?/

to už potom radšej pokutu za rýchlu jazdu ako keby náhodou by mi mal niekto rozmlátiť majetok a hubu kvôli lumpom. alebo si myslíš že dav sa pýta či to auto okno alebo hlava boli pavlove alebo lujzine či trochsestier. Ver tomu polovička z nich tam mala zábavu ako cez silvestrovskú noc skrátka sa "zdavovala" poznám pár chlapíkov čo si vyberajú len taký futbalový zápas kde si môžu j...bnúť inému po papuli a vôbec ich nezaujíma kto s kým hrá. to isté je to s aj pri protestoch.
Čo sa týka tých vybojovaných práv, po vojne môžu na západe ďakovať najmä tomu že papaláši so svojimi ekonomickými záujmami sa báli socializmu tak ustupovali a dávali a zadlžovali a teraz ich to počkalo (dlhy) a už im nikto neuhne (zatiaľ, lebo Chávez je ďaleko) prvé čo dostanú je gumovou paličkou po guliach alebo chrbáte
prečo išli pred parlament a nie pred vilky sídla tých čo nás okradli?
lujza.j
29.01.12,14:05
mali by skoncit na hlavach klamarov,ale skoda gulasu:)
no myslela som to inak.... ale aj tak sa dá..
Mila123
29.01.12,15:07
mometálne ide na TA3 Rejda....
trisestri
29.01.12,15:44
to už potom radšej pokutu za rýchlu jazdu ako keby náhodou by mi mal niekto rozmlátiť majetok a hubu kvôli lumpom. alebo si myslíš že dav sa pýta či to auto okno alebo hlava boli pavlove alebo lujzine či trochsestier. Ver tomu polovička z nich tam mala zábavu ako cez silvestrovskú noc skrátka sa "zdavovala" poznám pár chlapíkov čo si vyberajú len taký futbalový zápas kde si môžu j...bnúť inému po papuli a vôbec ich nezaujíma kto s kým hrá. to isté je to s aj pri protestoch.
Čo sa týka tých vybojovaných práv, po vojne môžu na západe ďakovať najmä tomu že papaláši so svojimi ekonomickými záujmami sa báli socializmu tak ustupovali a dávali a zadlžovali a teraz ich to počkalo (dlhy) a už im nikto neuhne (zatiaľ, lebo Chávez je ďaleko) prvé čo dostanú je gumovou paličkou po guliach alebo chrbáte
prečo išli pred parlament a nie pred vilky sídla tých čo nás okradli?

bali jak bali,urcite vplyv mal aj bipolarny svet,ale tie protesty,strajky a demonstracie hlavne v USA zohrali svoju ulohu,ved Rusko mali daleko.
a potom sa uz nebali lebo bolsevikov a estebakov si kupili a aj tak krizu len odlozili.
no pred parlament isli preto,lebo tam je hlavne sidlo goril,mafianov a tam sa tvoria darebacke zakony,ktore jednoduchy lud zbedacuju a nespravedlivost pozehnavaju-
trisestri
29.01.12,15:58
este nedavno vladlo vsade velke rozhorcenie a viedli sa reci ze konecne treba nieco robit a vyjst do ulic,ked sa to deje zrazu po forach sa zacinaju spivat ine pesnicky ktore zhadzuju protesty a ich akterov-cim to asi je?/uz zrazu je Penta a korupcia prijatelna/
pavol54
29.01.12,18:09
bali jak bali,urcite vplyv mal aj bipolarny svet,ale tie protesty,strajky a demonstracie hlavne v USA zohrali svoju ulohu,ved Rusko mali daleko.
a potom sa uz nebali lebo bolsevikov a estebakov si kupili a aj tak krizu len odlozili.
no pred parlament isli preto,lebo tam je hlavne sidlo goril,mafianov a tam sa tvoria darebacke zakony,ktore jednoduchy lud zbedacuju a nespravedlivost pozehnavaju-

presne čo som písal, kľudná demonštrácia sa zmenila na ničenie, zatiaľ ešte len také menšie ale pár provokatérov zmení davovú psychózu výsledok buď ďalšie nepokoje alebo pevný náhubok efekt rovnaký
misoft
29.01.12,18:10
Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!
Presne toto tie "gorily" robia - na odvrátenie pozornosti od seba poukazujú na tých a očierňujú tých, ktorí ich odhalili.
SamuelSK
29.01.12,18:10
Citat z pravdy

"Poľsku v týchto dňoch vodiči proti drahým palivám protestovali pred parlamentom a vládou, štrajkovalo sa aj v Taliansku. Na Slovensku sa protesty neorganizujú. Na pokles daní, ktorý by priniesol zlacňovanie, podľa ministerstva financií nie sú peniaze."


haaaaaaaaahahahha, tak nakupte banany a hromadne ich posielajte na urad vlady :D

to by bola haluz :D

poslem prvy kludne..
SamuelSK
29.01.12,18:12
boha jeho..


preco som sa nenarodil skor, mohol by som byt tiez poslanec NR SR a kradnut o dusu, a este by mi slovaci aj tlieskali..

ja osobne som radsej za to, aby cele centrum blavy rozbili na prach, aspon by mohli politici zvonu tendrovat a najali by zopar stavbarov za min mzdu.. o nieco by klesla nezamesnanost..
misoft
29.01.12,18:22
Bavil som sa so švagrom o tej gorile (po letefóne :D) - tam som konštatoval, že keď sa ľud pražský nas*al, vyhodil konšelov z okna - tí padali len z druhého poschodia. No keď sa fakt nas*re ľud slovenský a začne vyhadzovať posrancov z okien paralamentu - kua - to len bude voľný pád smerom k Dunaju
108729
SamuelSK
29.01.12,18:43
To by sme im ale najskor museli vyfakturovat sankcie za zaspinenie Dunaja..

I ked, riadime sa podla "mensieho zla", ci? :D
SamuelSK
29.01.12,20:59
Zijeme na omrvinkach, to si nikto doteraz nevsimol?

Vzdy ked som prisiel s nejakym "napadom" tak ma kazdy zhodil (nie tu, ale v zivote) ze "to ked napadlo tebe, urcite to napadlo niekomu skor"

Ale neverim ze by mi toto napadlo ako prvemu z 10 + milionov slovakov co tu zili ..

Nikto si nevsimol ze zijeme na omrvinkach?
trisestri
30.01.12,12:51
uz zastrasuje svina farizejska zlodejska Hrusovsky,trafena hus zagagala,len potvrdil obsah spisu kde sa spomina aj jeho meno,vraj prezumcia neviny a ine kydy co vcera z Ficom splietal na Ta3,skody 5000 eur ide hajzel vymahat,jasne ze stamiliardove skody na tunelovani a zbojstve v tejto krajine ho nezajimaju-moze sa vyhovarat na organy cinne v trestnom konani,ved tie nevysetria nic bud sa boja,alebo su skorumpovane a prehnite naskrz./cim vetsi hajzel,tym väcsie neviniatko/
http://www.aktuality.sk/clanok/200727/nr-sr-poda-trestne-oznamenie-na-organizatorov-protestu-proti-gorile/ urcite su povzbudeny aj nazormi casti diskutujucich na nete,ktorym vadia par eurove skody a zjavne im nevadi drancovanie verejnych financi na kazdom kroku a stamiliardove skody,keby nebolo blbych reakcii na nete,netrufli by si byt takto arogantny,ale vidia ze cast naroda je este omnoho blbsia a pokornejsia s dusou vecnych otrokov,tak sa osmelili prejst do protiutoku
Pikoška
30.01.12,16:42
Ale neber to tak tragicky:). Nemala baba roboty, obšívala vecheť. Už si videl, aby sa národ slovenský spojil do jedného šíku? Veď GORILÁCI majú svojich potomkov, strýkov, tety, babky, dedkov, tak snáď nepôjdu s nami k parlamentu proti NIM. Trestné oznámenie je na neznámeho páchateľa. A možno to bol aj nejaký gorilák prestrojený za karkulku.;) Vieme my? Kto už len nájde toho, čo hodil vajce? No a prinajhoršom dáme po jednom EURE, nech si prilepšia, keď im je málo. A nemrač sa na NICH, ONI si to nezaslúžia, aby Ťa rozbolela slinivka.
lujza.j
30.01.12,16:50
...alebo nejaký z tých mierumilovných futbalových fanúšikov čo sa s radosťou zúčastnili.....
SamuelSK
30.01.12,16:57
fuha, to je aka teoria :) ako super :D

cim vacsi podvod, tym viac kamosov, rodina, ktori po mne nepojdu :D

to potvrdzuje moju teoriu "ked kradnut, tak ENORMNE" :D
misoft
30.01.12,17:04
Veď GORILÁCI majú svojich potomkov malé gorilky, strýkov orangutány, tety šimpanzice, babky pavianice, dedkov makaky,.....
môžu si navzájom http://www.celysvet.cz/skin/smile/s12226.gif,
ale raz to na nich dôjde - http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11719.gif
trisestri
31.01.12,11:18
pre tych co tvrdia ze protestujucim nejde o vyvodzovanie zodpovednosti voci konkretnym osobam,mozno chyba medialnej prezentacie ze sa prezentuje nazov spisu a nie aktery a ich spinavosti,ale to mozno kvoli jednoduchsej prezentacii,aj
http://pcolinsky.blog.sme.sk/c/287880/Poziadavky-organizatorov-PROTEST-GORILA.html
sofia7808
31.01.12,11:35
jednotlivec nezmoze nic,ale ked sa ludia spoja dokazu vela...naco nam je parlament ta kopa darmozracov...kolko penazi by bolo usetrenych v state ziaden deficit...za komunistov neexistovali urady prace ani soc.davky kazdy musel pracovat a kto nerobil,alebo kradol tak isiel do basy...tam patria aj gorilaci...skonfiskovat majetok-vratit ho statu az potom by sme videli ci je slovensko az take odkazane na nejake dotacie...juuuj ale som nahnevana
promont maja
02.02.12,11:40
... možno by nebolo od veci predsa ísť voliť a krúžkovať odspodu ... a hromadne ...

... vždy som sa s počudovaním zastavila nad správami typu, že napr. v USA sa ľudia vo veľkom súdia a to aj pre hocičo ... ale teraz je mi už jasné, že ani inú možnosť nemajú ... kapitalizmus má svoje priority, kde ak si nevydobiješ, čo potrebuješ ... nič nedosiahneš = žiadnu zmenu ...
MIŠO T
02.02.12,11:50
[QUOTE=promont maja;1966053]... možno by nebolo od veci predsa ísť voliť a krúžkovať odspodu ... a hromadne ...

... to by až taka veľka výhra nebola, že ???? Mantovič, a iní .. sú zasa na konci kand. listin, že ?
marjankaj
02.02.12,11:51
... možno by nebolo od veci predsa ísť voliť a krúžkovať odspodu ... a hromadne ...


No toto vyzerá ako dobrý nápad.
Len aby sa tí chytráci nenapísali na koniec zoznamu, keď zbadajú takúto iniciatívu.:confused:
marjankaj
02.02.12,11:53
... možno by nebolo od veci predsa ísť voliť a krúžkovať odspodu ... a hromadne ...

... to by až taka veľka výhra nebola, že ???? Mantovič, a iní .. sú zasa na konci kand. listin, že ?

No ale veď krúžok si snáď budeš vedieť vybrať.:rolleyes: Keď si sa už rozhodol pre "obyčajných ľudí".:D
Tweety
02.02.12,11:54
Ja som si furt myslela, že krúžkujú sa len užitoční ftáci.:--- A ono tomu nie je tak, škoda.:eek:
MIŠO T
02.02.12,12:05
:--- neboj sa. moj krúžok nedostane. a krúžkujú sa len preto, aby sme ich vedeli spočítať a aby sme vedeli o ich pohybe / a momentalnom mieste/.. aby sa zasa neobjavili v dakom byte:cool::confused:


oni sú to všetcí poriadní vtáci
promont maja
02.02.12,12:06
erzet
02.02.12,12:38
Rado3105, media zas odrbavali a vraj len 800 = media zas ocigánili a vraj len 800mimotemy
misoft
02.02.12,19:45
Ja som si furt myslela, že krúžkujú sa len užitoční ftáci. Odteraz to budú ftáci na odstrel ;)
trisestri
02.02.12,20:25
marjankaj
03.02.12,07:53
:--- neboj sa. moj krúžok nedostane. a krúžkujú sa len preto, aby sme ich vedeli spočítať a aby sme vedeli o ich pohybe / a momentalnom mieste/.. aby sa zasa neobjavili v dakom byte:cool::confused:


oni sú to všetcí poriadní vtáci
Tak teraz nie som istý o čom točíš? O tvojom krúžku alebo o tvojom ......:---
pavol54
03.02.12,08:15
Ja som si furt myslela, že krúžkujú sa len užitoční ftáci.:--- A ono tomu nie je tak, škoda.:eek:
vraj škoda rúžu, hovorieval jeden môj spolužiak(pozn pre stana nie zo zdš ale z VŠ)
misomiso
03.02.12,21:41
Joj - tie protesty proti Gorile.... No neviem... Co si tom mysliet?

Pekna myslienka. Clovek az prepada beznadeji, ked pocuje (to je ako zly sen), ze sud zakazal Nicholsonovi predbezny opatrenim vydat knihu, ktoru apropos nikto (teda ani sud) este necital... Tak toto je asi svetovy unikat. Ak sa najde precenens, tak tipujem na Severnu Koreu alebo Iran.

No ale tie protesty... Problem je v tom, ze akosi instinktivne chce par ludi zopakovat neznu. Lenze to dnes akosi nejde. Vtedy sme sa nemohli vyjadrit slobodne vo volbach, tak odpovedou bol protest, generalny strajk, natlak, to bolo OK. Poziadavky boli jasne, bolo to na prvom mieste zrusenie veducej ulohy Komunistickej strany.

Ale ake maju poziadavky dnes?

Vysetrenie Gorily? Ale ved sa (vraj) vysetruje. AOna sa pravdepodobne nevysetruje, ale iba "akoze vysetruje", no to nikto organom v trestnom konani nedokaze. Nikto nedokaze dnes posudit a dokazat, ze naozaj uz dnes nejestuje dost dokazov, nikto nemize prinutit ziadneho svedka, aby sa rozpamatal ked ho prave zacine chytat skleroza... Bohuzial.

Odstupenie politikov. Ktorych? Vsetkych (lebo vsetci su namoceni)? No ale ved toto maju riesit prave volby (ktore chcu paradoxne odsunut).

Samotne spominanie niekoho v nejakom udajnom nevysetrenom spise este nie je v pravnom state dovod - bohuzial. Navyse kto bude riadit stat, ked vsetkych odvolame z funkcii alebo aj keby sme ich nahradili vo volbach?

Ti super miliardari z 99%? Spolu s Mojsejovou? Este tam ma nejaku stranu aj Urbani. Alebo Meciar, pretoze sa nespomina v Gorile? Alebo Sulik pretoze nie je v Gorila ale iba v Sasanke? S kym bude konzultovat rozhodnutia vo funkcii, ked blog o volbe GP si nechal recenozovat Kocnerom? No neviem...

Jediny skutocny hlatatelny napad od organizatorky protestov bolo zobrat politikom uplne rozhodovacie mandaty a o vsetkom nechat rozhodovat narod cez internet. To toto je teda roadne alternativne tretia cesta. Bude rozhodovat ten hacker, ktory prehackuje ostatnych? Aj keby nie - starych ludi vylucime? To uz aku produktivitu prace budeme vseci mat, ked budeme musit denne sediet vsetci za compom citat vsetky navrhy zakonov a dumat, co ma byt zvysena dan za cuco alebo za cigarety?

To mi potom pride na ucet aj plat poslanca, ked uz budem robit z domu cez net jeho pracu?

Je az neuveritelne, aki naivni ludia, teda akym naivnym ludom sa teda podarilo zodvihnut masy zo stolicky a privist ich v tychto mrazoch na namestia. Zrejme ludia prepadli uz uplnej beznadeji a prestali este aj pouzivat vlastny rozum, ibe akosi intuitivne citia, ze sa treba vzopriet. No, ano, ale comu, a hlavne ako?
BXLmiami
04.02.12,04:31
Som rada že nielen ja mám tieto pochybnosti.Nejako podozrivo ticho je Mečiar,lexa and spol.No a Fico,ktorého strana je založená ľudmi ktorí predtým podporovali Mečiara.
Pochopila by som,keby sa protesty diali aj pred Elektrou a keby ľudia žiadali vládu odborníkov na prechodné obdobie.Ale dostať týmto spôsobom ku korytu Noru,Martinkovú,Matoviča,Zednika....brrrr
Pikoška
04.02.12,05:55
Som rada že nielen ja mám tieto pochybnosti.Nejako podozrivo ticho je Mečiar,lexa and spol.No a Fico,ktorého strana je založená ľudmi ktorí predtým podporovali Mečiara.
Pochopila by som,keby sa protesty diali aj pred Elektrou a keby ľudia žiadali vládu odborníkov na prechodné obdobie.Ale dostať týmto spôsobom ku korytu Noru,Martinkovú,Matoviča,Zednika....brrrrTí v uliciach vyjadrujú svoj názor na súčasný stav celej spoločnosti za posledných dvadsať rokov. Nesortírujú gorilákov, lebo sú všade, vo všetkých zložkách, stranách, inštitúciách. Ty zatiaľ sedíš v teple za monitorom, ťažko pochopíš tých v mraze, čo majú už holé prdele. Tebe zdá sa, je ešte stále dobre. Nabudúce prídi medzi nás do ulíc, tam môžeš hovoriť nahlas, stačí, ak si zoberieš mikrofón. Národ si Ťa vypočuje.Ten národ, čo už má plné zuby okrádania a prázdnych slov VŠETKYCH politikov.
220870
04.02.12,06:04
Odpoviem vám.Dnes sa pokúšame tú rovolúciu dokončiť.Revolúcia znamená očistu .V 89 sa to nevyčistilo .Písal som to tu zopakujem sa .Štrajkovali kamionisti ,vláda im ustúpila štrajkovali sestričky ,vláda im ustúpila, štrajkovali doktori vláda ustúpila.Ustúpi aj teraz.Ak neustúpi tak ju bude hnať svinským krokom.A každý politik ktorý príde po tejto vláde si už bude vedomí toho že aj slovák nieje ten najposlednejší idiot ktorý si nechá na sebe orať a dokáže povedať NIE.Ak by sa neprotestovalo tak by teraz všade otŕčal ten krpatý hajzel aj s našim Topoľčianskym prasaťom.Kde sú teraz .Nedorobok zrejme nadobro skončil a čo nevidieť to čaká aj našu Topolčiansku ošípanú.Prečo myslíš že sa tak kradlo preto že si nikto nechcel otvoriť hubu.Musel sa sem dotrepať Kanaďan aby nás zobudil.Ja som tam bol a pôjdem znovu.Preto že si myslím že to má význam.
Joj - tie protesty proti Gorile.... No neviem... Co si tom mysliet?

Pekna myslienka. Clovek az prepada beznadeji, ked pocuje (to je ako zly sen), ze sud zakazal Nicholsonovi predbezny opatrenim vydat knihu, ktoru apropos nikto (teda ani sud) este necital... Tak toto je asi svetovy unikat. Ak sa najde precenens, tak tipujem na Severnu Koreu alebo Iran.

No ale tie protesty... Problem je v tom, ze akosi instinktivne chce par ludi zopakovat neznu. Lenze to dnes akosi nejde. Vtedy sme sa nemohli vyjadrit slobodne vo volbach, tak odpovedou bol protest, generalny strajk, natlak, to bolo OK. Poziadavky boli jasne, bolo to na prvom mieste zrusenie veducej ulohy Komunistickej strany.

Ale ake maju poziadavky dnes?

Vysetrenie Gorily? Ale ved sa (vraj) vysetruje. AOna sa pravdepodobne nevysetruje, ale iba "akoze vysetruje", no to nikto organom v trestnom konani nedokaze. Nikto nedokaze dnes posudit a dokazat, ze naozaj uz dnes nejestuje dost dokazov, nikto nemize prinutit ziadneho svedka, aby sa rozpamatal ked ho prave zacine chytat skleroza... Bohuzial.

Odstupenie politikov. Ktorych? Vsetkych (lebo vsetci su namoceni)? No ale ved toto maju riesit prave volby (ktore chcu paradoxne odsunut).

Samotne spominanie niekoho v nejakom udajnom nevysetrenom spise este nie je v pravnom state dovod - bohuzial. Navyse kto bude riadit stat, ked vsetkych odvolame z funkcii alebo aj keby sme ich nahradili vo volbach?

Ti super miliardari z 99%? Spolu s Mojsejovou? Este tam ma nejaku stranu aj Urbani. Alebo Meciar, pretoze sa nespomina v Gorile? Alebo Sulik pretoze nie je v Gorila ale iba v Sasanke? S kym bude konzultovat rozhodnutia vo funkcii, ked blog o volbe GP si nechal recenozovat Kocnerom? No neviem...

Jediny skutocny hlatatelny napad od organizatorky protestov bolo zobrat politikom uplne rozhodovacie mandaty a o vsetkom nechat rozhodovat narod cez internet. To toto je teda roadne alternativne tretia cesta. Bude rozhodovat ten hacker, ktory prehackuje ostatnych? Aj keby nie - starych ludi vylucime? To uz aku produktivitu prace budeme vseci mat, ked budeme musit denne sediet vsetci za compom citat vsetky navrhy zakonov a dumat, co ma byt zvysena dan za cuco alebo za cigarety?

To mi potom pride na ucet aj plat poslanca, ked uz budem robit z domu cez net jeho pracu?

Je az neuveritelne, aki naivni ludia, teda akym naivnym ludom sa teda podarilo zodvihnut masy zo stolicky a privist ich v tychto mrazoch na namestia. Zrejme ludia prepadli uz uplnej beznadeji a prestali este aj pouzivat vlastny rozum, ibe akosi intuitivne citia, ze sa treba vzopriet. No, ano, ale comu, a hlavne ako?
hubatá
04.02.12,06:21
Tí v uliciach ale neurobia nič, akurát prechladnú: v pondelok sa vrátia zlievači do továrne ktorej majiteľom je američan a budú hňogať za minimálnu mzdu dvanástky, predavačka sa vráti do amerického tesca a bude ďobať do pokladne, robotník bude aj ďalej robiť v kórejskej automobilke o život, traktorista bude orať pole ktoré vlastní taliansky podnikateľ aby mohli slovenské zhrbené ženičky posadiť špargľu. Viete čo chcem tým povedať: slovák nič v tomto štáte nevlastní, len robí za minimálnu mzdu bez toho že by sa mohol v kľude najesť, vycikať, bez toho aby vedel kam vláda dáva jeho dane. Treba začať revolúciu robiť v továrňach, vyhnať zahraničný menežment a majiteľov aby peniaze za to čo slováci vyrobia zostali tu doma a neodchádzali do zahraničia. Toto je naša zem ktorá nás uživí, sami si dokážeme lacno a kvalitne vyrobiť, máme na to odborníkov a nepotrebujeme živiť členov predstavenstva, majiteľa, nechať si ničiť jedovatými odpadkami krajinu, kúpele, Tatry. Tí čo si v Gorile nakradli už majú poskupované lacné vily v Grécku, len sadnú na lietadlo a s ruksačikom sa presťahujú. Nám tu zanechajú zhumpľovanú, vytunelovanú krajinu a oni si budú užívať more, piesok, palmy. Stále sa z dejín nedokážeme poučiť: slovák musí byť pánom Slovenska a nie zahraničný kapitalista ktorý smeruje celý zisk do cudziny. Prvé čo bolo sa zrušilo poľnohospodárstvo, aby sa zahraniční investori ľahko dostali k pozemkom a tam postavili ľahko rozoberateľné hangáre čo sa dnes volajú Tesco, Lídl, automobilky. Ide im len o pozemky a nie o to aby slovákom ponúkli pracovné príležitosti. Veď slovák už za tú svoju výplatu si v obchode nič nekúpi lebo na to nemá a musí kupovať otraviny čo sa nazývajú potravinami.
Pikoška
04.02.12,07:14
Vo fabrikách musia urobiť revolúciu tí, ktorých zdiera domáci a finančný kapitál za pomoci dobre platených štátnych úradníkov. Slovák v tomto štáte vlastní ešte niekoľko omrviniek, takže nežná im nežne dovolila rozkradnúť všetko. To čo rozkradli vrátia. A asi to nevrátia s nežným prosíkom. Vláda, ktorá svojimi rozhodnutiami ožobračuje ľud, sa musí už konečne báť jeho hnevu. Nie aby sa donekonečna bál ľud vlády. Tie vodné delá patria pre tých, čo nás vykradli. V prvom rade. A nie pre zopár tých, čo sa potužili alkoholom. Tých mali odviezť do záchytky a dnes skasírovať. Lenže do akej záchytky, keď vytunelovali aj tie, a potom zatvorili? A skorumpované médiá umlčať môžu. Ale ľudí už neumlčia.
misomiso
04.02.12,07:33
Odpoviem vám.Dnes sa pokúšame tú rovolúciu dokončiť.Revolúcia znamená očistu .V 89 sa to nevyčistilo .Písal som to tu zopakujem sa .Štrajkovali kamionisti ,vláda im ustúpila štrajkovali sestričky ,vláda im ustúpila, štrajkovali doktori vláda ustúpila.Ustúpi aj teraz.Ak neustúpi tak ju bude hnať svinským krokom.A každý politik ktorý príde po tejto vláde si už bude vedomí toho že aj slovák nieje ten najposlednejší idiot ktorý si nechá na sebe orať a dokáže povedať NIE.Ak by sa neprotestovalo tak by teraz všade otŕčal ten krpatý hajzel aj s našim Topoľčianskym prasaťom.Kde sú teraz .Nedorobok zrejme nadobro skončil a čo nevidieť to čaká aj našu Topolčiansku ošípanú.Prečo myslíš že sa tak kradlo preto že si nikto nechcel otvoriť hubu.Musel sa sem dotrepať Kanaďan aby nás zobudil.Ja som tam bol a pôjdem znovu.Preto že si myslím že to má význam.

Ano, mate na jednej strane vo vsetkom pravdu. Chapem snahu revoluciu dokoncit. Lenze to sa bohuzial neda, rovnako ako sa neda raz a navzdy vypliet burina a raz a navzdy skoncovat s poulicnym zlocinom (aj keby sme 100% fetakov dnes strcili do basy, kazdym dnom dospievaju dalsi, ktori k tomu maju sklony).

Tesne po neznej isty polsku disident povedal (myslim, ze to bol Mochnik): "Stastni su ti, ktori zomru dnes. Dosiahli ocistu spolocnosti. a nebudu svedkami toho, ako sa to postupne rychlo zaa pokazi".

Toto je bohuzial kruta pravda.

A este k tomu, co sa zverejnenim Gorily dosiahlo alebo dosiahne: Na to sa pytali aj politologov v TV relacii pred par dnami. Niektori tak akosi naivne vraveli, ze by to snad mohlo mat za nasledok, ze politici budu menej korumpovatelni do buducna, lebo sa budu bat odhalenia.

No ja som asi zaryty skeptik, ale vravim, ze ani nahodou. Co viri v hlave lupicovi, ktoreho prave zatkli pri lupezi v banke alebo pri vytrhavani bankomatu a sedi vo vazbe? Myslite, ze duma "Ja blbec, naco som si nenasiel nejaku poriadnu pracu, hoci aj za 500 EUR mesacne, ale nemusel som tu teraz sediet."? Ani nahodou. Rozmysla iba o jednom: "Ja blbec, kde som spravil chybu, ze ma pristihli (vypatrali)? Ved Fero Jozo to robi uz dva roky, musim sa nabuduce lepsie pripravit". Pripadne - "Dam sa do kopy s Jozom, ten v tom asi vie chodit.."

Takze ano, rovnako ako sa hovorilo po pade dvojiciek, ze svet uz nikdy nebude taky ako pred tym (napriklad uz sa nikdy nevratia sprisnene kontroly na letiskach naspat), tak aj po Gorile bude vsetko uz inak. Budu si davat este vacsi pozor.
misomiso
04.02.12,07:39
Stále sa z dejín nedokážeme poučiť: slovák musí byť pánom Slovenska a nie zahraničný kapitalista ktorý smeruje celý zisk do cudziny.

Ako do chces dosiahnut? Uz som to pisal v tej teme o Kauflande. Mozeme sa podakovat komunistom, ze sme sa stali koloniou. Rovnako ako rozbity pohar sa neda zcelit, tak ani pretrhane vlastnicke vztahy (k vyrobnym prostriedkom) sa nedali po neznej obnovit. Teda logicky sa k tomu dostali bud priamo zahranicni investori (kto u nas nasporil za sociku na fabriku, ked komunisti zakazali podnikat?), alebo nasi vekslaci - mafiani, ktori to hned strelili za hranice. Nik iny nemal peniaze.

Teda este raz, mozeme sa podakovat komunistom, teda extremnej lavici, za to, ze uz asi naveky budeme pod neokolonialnou nadvladou. To len, aby bolo jasne, ako to moze "vypalit" ked niekto z dola, z ulice nieco "dobre mysli"....
misomiso
04.02.12,07:43
http://www.sme.sk/c/6245401/fedor-gal-lidri-protestov-maju-sibnute-vizie.html

Aha, ak toto je presne, uplne presne vyjadrene. Ja Fedora Gala teda vobec "nemusim", ale musim priznat, ze teraz ma uplne jasno (hoci som cital asi iba prvych 5 otazok, jednak nemam cas, a jednak vidim, ze pise iba to, co uz aj tak viem).

Bohuzial, je to presne pomenovane, co sa prave deje.
Ingrid Ondruskova
04.02.12,07:55
...Fedora G. tiež nemusím, ale rozhovor sa mi páčil...vidí to celé v širších súvislostiach...ale napriek tomu
si myslím, že ľudia by mali ísť do ulíc....
ela77
04.02.12,08:03
To vodné delo mali použiť minule na umytie budovy Národnej rady abolo by ich to vyšlo úplne lacno a nie to dali oblizovať nejakej súkromnej firme.A čo sa týka F.Gála on to mal jasné už v r.1989. Všetci čo sľubujú pred voľbami to majú "jasné," či nie?
Pikoška
04.02.12,08:21
Miso, a o tom to je. To delenie MY, jedineční a VY, v uliciach. Páči sa mi, ako sa vždy navážaš do najslabších. Napríklad do feťákov. Ale veď to je práve najkrutejší výtvor doby špinavého biznisu, keď biele goliere sa tešia prachom z drogy, bieleho mäsa, zbraní a všetkého ďalšieho hnusu. A práve v biede sa rodia gambleri, alkoholoci, narkomani, prostitútky. Oni by sa síce všetci mohli liečiť, ak už do toho svinsta spadnú. Ale výhodnejší pre biznis sú vonku, medzi nami. Lebo práve oni sú zdrojom príjmov a zamestnanosti polície, justície, akože liečiteľov, akože ich záchránárov, no najmä ich zásobovačov drogou,sexutivých kumpánov, prevádzkovateľov hracích automatov, vojenchtivých gaunerov, skrytých za škraboškou gorily. Gorilákom je totiž absolútne jedno, z akých prachov sa pelešia na svojich jachtách a vo svojich prímorských apartmánoch.Pre nich tie špinavé peniaze sú čisté.Ale ony nie sú.To si len navrávajú.
P.S. KTO CHCE, NACHÁDZA RIEŠENIE, kto nechce, nachádza výhovorky. A tak je to aj s revolúciou.
Indeed
04.02.12,08:34
to miso-miso

neviem o tom,žeby prichytili niekoho pri vytrhávaní bankomatu

mne sa zda ,že vytrhavanie bankomatov je v prvom rade vysmech akčnej schopnosti policie , teda cielená provokacia

tiež určity sposob protestu proti vládnej moci
BXLmiami
04.02.12,08:49
Odpoviem vám.Dnes sa pokúšame tú rovolúciu dokončiť.Revolúcia znamená očistu .V 89 sa to nevyčistilo .Písal som to tu zopakujem sa .Štrajkovali kamionisti ,vláda im ustúpila štrajkovali sestričky ,vláda im ustúpila, štrajkovali doktori vláda ustúpila.Ustúpi aj teraz.Ak neustúpi tak ju bude hnať svinským krokom.A každý politik ktorý príde po tejto vláde si už bude vedomí toho že aj slovák nieje ten najposlednejší idiot ktorý si nechá na sebe orať a dokáže povedať NIE.Ak by sa neprotestovalo tak by teraz všade otŕčal ten krpatý hajzel aj s našim Topoľčianskym prasaťom.Kde sú teraz .Nedorobok zrejme nadobro skončil a čo nevidieť to čaká aj našu Topolčiansku ošípanú.Prečo myslíš že sa tak kradlo preto že si nikto nechcel otvoriť hubu.Musel sa sem dotrepať Kanaďan aby nás zobudil.Ja som tam bol a pôjdem znovu.Preto že si myslím že to má význam.
Musel sa sem dotrepať Kanadan :=).Ale na jeho ženu som na Porade veľa dobrého nečítala,či?
Indeed
04.02.12,08:51
Musel sa sem dotrepať Kanadan :=).Ale na jeho ženu som na Porade veľa dobrého nečítala,či?

To musela byt ina Nicholsonová , či ?
Pikoška
04.02.12,09:02
Musel sa sem dotrepať Kanadan :=).Ale na jeho ženu som na Porade veľa dobrého nečítala,či?A keďže on to pochopil, ocitli sa v rozvodom konaní, pravdepodobne rozdieľnosť názorov. Či?....:):)
Pikoška
04.02.12,09:03
http://www.sme.sk/c/6245401/fedor-gal-lidri-protestov-maju-sibnute-vizie.html

Aha, ak toto je presne, uplne presne vyjadrene. Ja Fedora Gala teda vobec "nemusim", ale musim priznat, ze teraz ma uplne jasno (hoci som cital asi iba prvych 5 otazok, jednak nemam cas, a jednak vidim, ze pise iba to, co uz aj tak viem).

Bohuzial, je to presne pomenovane, co sa prave deje.
http://www.sme.sk/c/6245401/fedor-gal-lidri-protestov-maju-sibnute-vizie.html
Aha, ak toto je presne, uplne presne vyjadrene. Ja Fedora Gala teda vobec "nemusim", ale musim priznat, ze teraz ma uplne jasno (hoci som cital asi iba prvych 5 otazok, jednak nemam cas, a jednak vidim, ze pise iba to, co uz aj tak viem).

Bohuzial, je to presne pomenovane, co sa prave deje.
Nadobudla som presvedčenie,že pán Gál sa bojí aj tieňa ľudí,ktorí nie sú jeho krvnou skupinou. Pán Gál totiž nepochopil,že tí ľudia,ktorí štrngotali na námestiach už dospeli a konečne chcú a musia povedať jasné NIE farizejstvu,klamstvu a okrádaniu ľudí vládnucimi stranami. Komunisti boli len trochári,tieto "jeho" politické elity dokázali ohlupovanie ľudí doviesť priam až ku dokonalosti.Síce formou demokratických volieb,no bez skutočnej možnosti národa sa vyjadriť a nesúhlasiť s podvodmi.Nepochopil pán Gál, že ľudom dnes je jedno,či zlodeji a podvodníci sú Fico či Hrušovský,či Bugár,či Dzurinda.. Vystriedali sa pri moci už všetci a všetci dokázali iba hrabať smerom k sebe. Každý zlodej patrí po odsúdení do basy,bez rozdielu straníckeho trička. A TOTO si ľudia už konečne uvedomili a preto demonštrujú. Pán Gál nepochopil,či skôr nechce(?), že občania sa ovcami už cítili príliš dlho. A i v tejto "najdokonalejšej" demokracii. Pán Gál po odpredaji podielu v TV NOVA asi nie.
BXLmiami
04.02.12,09:21
Takže zhrnme si to.Nicholson vie o Gorile dlho,Nicholsonová je jeho žena a z toho mi vyplynulo,že ani Sulík,ani Matovič ktorý bol na kandidátke SaS,nevedia nič o gorile a ani nevedeli.Či?Ale už dám pokoj a nebudem rýpať.
janot
04.02.12,09:23
hubatá # / zamysli sa nad situáciou, že drvivá väčšina súkromných podnikov prosperuje a vykazuje zisk a tým aj odvádza dane. Naopak drvivá väčšina štátnych podnikov je stratová a na nich my platíme naše dane. Kde sa rozkráda - predsa v štátnych podnikoch, kde bujnie korupcia - no predsa skoro výlučne v štátnych podnikoch. A my máme vrátiť vlastníctvo do štátnych rúk, aby bolo ešte viac z čoho rozkrádať? Máme sa vrátiť do prežitého socializmu? No ďakujem Ti pekne za takú víziu, je to doslova úchylná vízia.
Pikoška
04.02.12,10:01
Takže zhrnme si to.Nicholson vie o Gorile dlho,Nicholsonová je jeho žena a z toho mi vyplynulo,že ani Sulík,ani Matovič ktorý bol na kandidátke SaS,nevedia nič o gorile a ani nevedeli.Či?Ale už dám pokoj a nebudem rýpať.Len kľudne rýp, a keby si nemala do čoho, čítaj:
http://www.tyzden.sk/nazivo-doma/gorila-gasparovic.html
Pikoška
04.02.12,10:04
hubatá # / zamysli sa nad situáciou, že drvivá väčšina súkromných podnikov prosperuje a vykazuje zisk a tým aj odvádza dane. Naopak drvivá väčšina štátnych podnikov je stratová a na nich my platíme naše dane. Kde sa rozkráda - predsa v štátnych podnikoch, kde bujnie korupcia - no predsa skoro výlučne v štátnych podnikoch. A my máme vrátiť vlastníctvo do štátnych rúk, aby bolo ešte viac z čoho rozkrádať? Máme sa vrátiť do prežitého socializmu? No ďakujem Ti pekne za takú víziu, je to doslova úchylná vízia.Nefantazíruj. Tunel, ako tunel. Či v súkromne, či v štátnej firme. Všetko je to o ľudoch. Ako veľmi sú lepkaví na tie čertove obrázky.
misomiso
04.02.12,10:08
to miso-miso

neviem o tom,žeby prichytili niekoho pri vytrhávaní bankomatu

mne sa zda ,že vytrhavanie bankomatov je v prvom rade vysmech akčnej schopnosti policie , teda cielená provokacia

tiež určity sposob protestu proti vládnej moci

Nesledujes media. Uz ich chytili. (To ale neznamena, ze si to niky nikto nezopakuje a nenecha sa inspirovat - to je presne to, o com pisem).
misomiso
04.02.12,10:15
hubatá # / zamysli sa nad situáciou, že drvivá väčšina súkromných podnikov prosperuje a vykazuje zisk a tým aj odvádza dane. Naopak drvivá väčšina štátnych podnikov je stratová a na nich my platíme naše dane. Kde sa rozkráda - predsa v štátnych podnikoch, kde bujnie korupcia - no predsa skoro výlučne v štátnych podnikoch. A my máme vrátiť vlastníctvo do štátnych rúk, aby bolo ešte viac z čoho rozkrádať? Máme sa vrátiť do prežitého socializmu? No ďakujem Ti pekne za takú víziu, je to doslova úchylná vízia.

Ano, tento prispevok som ocenil "uzitocne", al som mu pridelil "suhlas" a este ho aj takto citujem, aby som ho zviditelnil. Zasluzi si to.
JAJA11
04.02.12,10:19
Ľudia, treba rozmýšľať... :cool:
Najhoršie, že tí dole závidia hlavne tým drobným podnikateľom, ktorí zarábajú slušným spôsobom, zamestnávajú ľudí, platia dane. Lenže sa majú lepšie ako ich zamestnanci. Len si neuvedomujú, že vďaka týmto šikovným ľuďom naša republika ešte neskrachovala. Oni odvádzajú dane, odvody do poisťovní..... Lenže dnešný systém pritvrdzuje podmienky práve slušným podnikateľom (tí si nedovolia nezaplatiť odvody, dane, hneď by mali na krku exekúciu). V dnešne dobe už zmena zákonov nič nerieši. Treba začať dôsledne kontrolovať všetkých, ktorí si neplnia svoje povinnosti. Veď na daňovom úrade vedia, kto sú dlžníci, rovnako v poisťovniach, či ž v sociálnej a zdravotnej. Títo tiež podnikatelia okrádajú aj tých slušných. Pokiaľ štát konečne nezakročí proti tým, ktorí neplatia odvody, ktorí majú založených 10 a viac firiem, tak sa tu slušný človek nebude mať dobre....
A pravdaže treba začať od vrchu... Len čistý a slušný politik, sudca môže začať riešiť túto situáciu.... A hore už takí nie sú. A je jedno či je to Hrušovský, Dzurinda, Fico, Kaliňák, Mikloš.... Títo súdruhovia nám už nepomôžu. Rozkrádanie nie je o tom či je to pravica alebo ľavica, je to o slušnosti človeka. Ak budeme mať hore zlodejov, tak ten problém nikdy nevyriešime.... Práve teraz máme šancu ísť voliť a dobre si rozmyslieť, koho zakrúžkujeme. Je to len na nás, ešte stále je tu demokracia, tak si ju nedajme vziať :)
misomiso
04.02.12,10:24
Miso, a o tom to je. To delenie MY, jedineční a VY, v uliciach. Páči sa mi, ako sa vždy navážaš do najslabších. Napríklad do feťákov. Ale veď to je práve najkrutejší výtvor doby špinavého biznisu, keď biele goliere sa tešia prachom z drogy, bieleho mäsa, zbraní a všetkého ďalšieho hnusu. A práve v biede sa rodia gambleri, alkoholoci, narkomani, prostitútky. Oni by sa síce všetci mohli liečiť, ak už do toho svinsta spadnú. Ale výhodnejší pre biznis sú vonku, medzi nami. Lebo práve oni sú zdrojom príjmov a zamestnanosti polície, justície, akože liečiteľov, akože ich záchránárov, no najmä ich zásobovačov drogou,sexutivých kumpánov, prevádzkovateľov hracích automatov, vojenchtivých gaunerov, skrytých za škraboškou gorily. Gorilákom je totiž absolútne jedno, z akých prachov sa pelešia na svojich jachtách a vo svojich prímorských apartmánoch.Pre nich tie špinavé peniaze sú čisté.Ale ony nie sú.To si len navrávajú.
P.S. KTO CHCE, NACHÁDZA RIEŠENIE, kto nechce, nachádza výhovorky. A tak je to aj s revolúciou.

Do nikoho sa nenavazam, s tymi fetakmi a s tymi, ktori na nich profituju mas absolutne pravdu. Zmysel toho, co cchem povedatje ale iny. Chcem povedat, ze dobre, mate pravdu, ale nemete absolutne ziadne riesenie, ziadnu alternativu, absolutne, opakujem absolutne ziadnu.

Tu je to cele popisane, opat citujem s interview Galom:

„Vo svojich 67 rokoch a so svojimi životnými skúsenosťami neverím na také kategórie, ako je ľud, národ, masa a dav. Za týmito všeobjímajúcimi kategóriami sa skrývajú individuálne, skupinové záujmy ľudí vrátane rozličných hajzlov, ktorí tieto slová používajú iba ako výťah k moci a profitu. Obávam sa, že vzopätie sa emócií bude zneužité. Mám obavy aj z toho, že voľný priestor dostanú hlasy, s ktorými nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť. Sú to hlasy, ktoré zaznievajú s resentimentmi na socializmus, nejakú beztriednu spoločnosť..."

Ano, tu je to cierne na bielom. Pokojne si demonstrujte, uz teraz sa medzi vas nasackovali este vacsi hajzli, este vacsie gorily, pretoze tie vzdy ako preve vycitia prilezitost. Potom su v celom hnuti najaktivnejsi a rychlovytah je na svete. Rovnako aj pocas neznej to boli prave STBaci a vekslaci, ktori sa tam nanominovali. Ako napriklad Meciar, ktory stihol skartovat celu jednu sekciu spisov STB, ktora sa zacinala na M. Nasledne mal najviiac reci o blahu a dobrach pre obcanov, tak sa dostal do cela VPN...

Tak demonstrujte....
JAJA11
04.02.12,10:26
Nefantazíruj. Tunel, ako tunel. Či v súkromne, či v štátnej firme. Všetko je to o ľudoch. Ako veľmi sú lepkaví na tie čertove obrázky.

nemyslím, že tunel v súkromnej firme a v štátnej je to isté... Ak je tunel v štátnej firme, tak to chýba v rozpočte, teda všetkým (zdravotníctvo školstvo by mohlo mať), ale keď je tunel v súkromnej firme, tak to chýba konkrétnemu vlastníkovi. On si musí ukočírovať rozkrádanie. Pravdaže, ak to nie je tunel systémom neplatenia daní, odvodov a podobne. Ale to by už mali zistiť kontroly z DÚ , SP, ZP, polícia, súdy...
hubatá
04.02.12,10:42
hubatá # / zamysli sa nad situáciou, že drvivá väčšina súkromných podnikov prosperuje a vykazuje zisk a tým aj odvádza dane. Naopak drvivá väčšina štátnych podnikov je stratová a na nich my platíme naše dane. Kde sa rozkráda - predsa v štátnych podnikoch, kde bujnie korupcia - no predsa skoro výlučne v štátnych podnikoch. A my máme vrátiť vlastníctvo do štátnych rúk, aby bolo ešte viac z čoho rozkrádať? Máme sa vrátiť do prežitého socializmu? No ďakujem Ti pekne za takú víziu, je to doslova úchylná vízia.

Zabúdaš na jedno: rozkrádanie za socializmu bolo trestným činom, za ktorý sa sedelo v base a aj tam sa ROBILO - teda nesedelo. Si videl za socializmu bezdomovca, žobráka, nepracujúceho cigána ???? Ja nie. Ale zato sme mali všetci čo jesť, kde bývať, zadarmo zdravotníctvo, školstvo, dovolenky, zadarmo sme si užívali kúpele, termálne kúpaliská, obchody boli prázdne lebo sme všetci mali peniaze na to aby sme ich vykúpili. Byt v Čiernej nad Tisou stál práve toľko čo v Bratislave pod hradom. V každej dedine škola, škôlka, dopravné spojenie sa prispôsobovalo podnikom aby ľudia nestrácali čas postávaním na zastávkach. Kontrola bezpečnosti práce, fungujúce zákony, zákonník práce, pôžičky bez úrokov, neživili sme úrokmi zahraničný menežment v bankách. Štát nebol zadĺžený na tri generácie, ale sme pomáhali rozvojovým krajinám. Dnes keby sa mala postaviť Gabčíkovská priehrada tak ju nemá kto a z čoho financovať, vytopilo by nás až po Národnú radu v BA. Čo porevolučné vlády urobili pre obyčajného človeka - nič. My máme len to čo nám zanechal socializmus. Teraz nevedia opraviť ani školu, nemocnicu, chodník, nehovorím už ani o priehradách. Vedia to len PREDAŤ.
JAJA11
04.02.12,10:52
Zabúdaš na jedno: rozkrádanie za socializmu bolo trestným činom, za ktorý sa sedelo v base a aj tam sa ROBILO - teda nesedelo. Si videl za socializmu bezdomovca, žobráka, nepracujúceho cigána ???? Ja nie. Ale zato sme mali všetci čo jesť, kde bývať, zadarmo zdravotníctvo, školstvo, dovolenky, zadarmo sme si užívali kúpele, termálne kúpaliská, obchody boli prázdne lebo sme všetci mali peniaze na to aby sme ich vykúpili. Byt v Čiernej nad Tisou stál práve toľko čo v Bratislave pod hradom. V každej dedine škola, škôlka, dopravné spojenie sa prispôsobovalo podnikom aby ľudia nestrácali čas postávaním na zastávkach. Kontrola bezpečnosti práce, fungujúce zákony, zákonník práce, pôžičky bez úrokov, neživili sme úrokmi zahraničný menežment v bankách. Štát nebol zadĺžený na tri generácie, ale sme pomáhali rozvojovým krajinám. Dnes keby sa mala postaviť Gabčíkovská priehrada tak ju nemá kto a z čoho financovať, vytopilo by nás až po Národnú radu v BA. Čo porevolučné vlády urobili pre obyčajného človeka - nič. My máme len to čo nám zanechal socializmus. Teraz nevedia opraviť ani školu, nemocnicu, chodník, nehovorím už ani o priehradách. Vedia to len PREDAŤ.

:o Smiech cez slzy - hubatá tá veta obchody boli prázdne lebo sme všetci mali peniaze na to aby sme ich vykúpili :eek: je dobrá demagógia.... Obchody boli prázdne a nemali sme si kde kúpiť nábytok, vložky, toaletný papier, na autá sa čakalo v poradovníku a brala som prvé ktoré bolo voľné... Rovnako keď som chcela bicykel, tak som si musela nájsť protekciu, aby som ho mala.... Na dovolenky sme chodili len doma alebo do okolitých štátov, lebo nás nikde nepustili a na drahšiu sme ani nemali. Ja som s mojimi rodičmi chodila na dovolenky len ku známym, aby to našu rodinu nič nestálo....

a k tomu rozkrádaniu - aj vtedy sa pozeralo na to, kto rozkráda tím vrchným sa nikdy nič nestalo, ak zavreli niekoho, tak len preto, lebo kradol a nemal tam kamaráta, čo by to zakryl. Akurát sa menej kradlo, ale to bolo dané aj tým, že nebolo z čoho.... A dobre sa mal aj ten, ktorému sa robiť nechcelo.... A ten čo náhodou vyčnieval, mal dobrú hlavu , ale nesúhlasil s komunistami, tak skončil v kotolni alebo musel pracovať na 3 smeny a nikoho nezaujímalo, čo vie.... To je tá druhá strana socializmu....
A rozkrádanie je trestné aj dnes, lenže tiež sa nechce riešiť u všetkých rovnako a preto je tu Gorila, ale tá nie je za pravicu alebo ľavicu...-
misomiso
04.02.12,10:54
Ja viem, zemimotemy :):):)

Ale pozrite sa, aku dali "ilustracnu fotku" k clanku http://www.topky.sk/cl/100370/1298404/Mladik-sotil-muza-z-autobusu--ku-skutku-sa-sam-priznal :):)
hubatá
04.02.12,10:55
Osobne budem rada ak sa nedožijem vojny. Ľutujem len budúce generácie ktoré socializmus nezažili a sú im vtĺkané do hlavy nezmysly o radách na pomaranče, ako sme nemohli vycestovať do sveta a ako bolo zle za socializmu. Dnes sa prehýbajú pulty pod hydroponickými pomarančmi, na dovolenku sa chodí za pôžičku z nebankovky, len aby sme ukázali že nám nie je horšie ako susedom. Podnikajú u nás bývalí emigranti ktorí ušli nie z politických dôvodov, ale preto že by skončili v base za rozkrádanie. A že si nemohli otvoriť huby na schôdzach ..... dnes si ich otvárame na Porade a je nám to prd platné: nikto to nečíta!:D
misomiso
04.02.12,11:04
No teraz si aspon mozeme zvolit, kto nas bude nasledujuce 4 roky okradat a tunelovat, za sociku na m ani toto bohuzial nehrozilo :).
misomiso
04.02.12,11:05
Som rada že nielen ja mám tieto pochybnosti.Nejako podozrivo ticho je Mečiar,lexa and spol.No a Fico,ktorého strana je založená ľudmi ktorí predtým podporovali Mečiara.
Pochopila by som,keby sa protesty diali aj pred Elektrou a keby ľudia žiadali vládu odborníkov na prechodné obdobie.Ale dostať týmto spôsobom ku korytu Noru,Martinkovú,Matoviča,Zednika....brrrr

No ten Matovic by mi tam este najmenej vadil. Keby nie Matovica tak si ani to zrudenie priestupkovej iminuty poslanci neodhlasuju...
hubatá
04.02.12,11:06
Smiech cez slzy - hubatá tá veta obchody boli prázdne lebo sme všetci mali peniaze na to aby sme ich vykúpili :eek: je dobrá demagógia.... Obchody boli prázdne a nemali sme si kde kúpiť nábytok, vložky, toaletný papier, na autá sa čakalo v poradovníku a brala som prvé ktoré bolo voľné... Rovnako keď som chcela bicykel, tak som si musela nájsť protekciu, aby som ho mala.... Na dovolenky sme chodili len doma alebo do okolitých štátov, lebo nás nikde nepustili a na drahšiu sme ani nemali. Ja som s mojimi rodičmi chodila na dovolenky len ku známym, aby to našu rodinu nič nestálo

Práve si si sama odpovedala že sme všetci všetko kupovali, na všetko sme mali peniaze a preto boli prázdne obchody a nebolo dostať ani ten bicykel. Ja som ho práve tak chcela ako aj ty a ďalších 3 000 000 žien na Slovensku. Ak by som ho len chcela a nemala naň peniaze tak nestojím naň v rade.

Moja už si videla stavať mesto pre 150 000 obyvateľov? Určite nie, lebo by si toto nemohla napísať: my všetci sme v priebehu 2-5 rokov vtedy dostali byty v Petržalke, v Dúbravke, v Karlovej Vsi a všetci sme chceli práčky, nábytok, chladničky, nábytok, autá..... preto boli na ne rady, poradovníky. Vieš si to predstaviť dnes? Ako by sa k nám sťahovali podnikatelia z celého sveta, akí zaujímaví by sme pre nich boli? Všetci sme mali v tom čase deti ktoré potrebovali jasle, škôlku. A vieš prečo? Lebo sme boli silné povojnové ročníky a naši rodičia mali čo robiť aby obnovili vojnou zničené Slovensko, aby mali všetci ľudia prístup k mlieku, k zemiakom, k chlebu: preto sa vytvorili JRD a ŠM, vzala sa pôda tým ktorí mohli chudobu vyhladovieť. Ak my teraz nezačneme obrábať zem, tak nás EÚ pokorí hladom: zastavia nám dodávky potravín, Ukrajina plyn a máme po štrajku, vyhladujú nás a my sa pekne krásne podvolíme tlaku všetkých našich politikov čo nás aj doteraz škrtili daňami.
hubatá
04.02.12,11:18
No teraz si aspon mozeme zvolit, kto nas bude nasledujuce 4 roky okradat a tunelovat, za sociku na m ani toto bohuzial nehrozilo :).

Načo mi je 20 politických strán ktoré musím živiť? Stačí mi jedna poriadna ktorá mi dá prácu a ja jej názov okamžite zabudnem. Je mi ukradnuté kto je vo vláde: ja potrebujem prácu aby som si za svoje zarobené peniaze mohla kúpiť čo potrebujem. Od vlády požadujem len jedno: aby ma nezdierala svojimi daňami ktoré ma ožobračujú a dávajú možnosť tak rozkrádať zdravotníctvo, školstvo ...... Je mi jedno či sa volajú komunisti alebo kapitalisti, ja chcem svoj život prežiť v zdraví, v pokoji, aby moje deti nemuseli emigrovať a ako vysokoškoláci utierať zadky rakúskym dedkom. Myslím že tak ako ostatní slovenskí vysokoškoláci majú na to aby robili v menežmente nejakého významného obchodného reťazca.
JAJA11
04.02.12,11:26
Hubatá, ja nemám 25, zažila som si socializmus v plnej sile a pamätám si, keď som po skončení školy hľadala miesto. Nikde ma nechceli. Nakoniec ma zamestnali, lebo to bola povinnosť zo zákona, ale robotu sme tam nemali.... A nebola som jediná. Vieš koľko bolo takých pracovných miest a mnohé ešte aj veľmi dobre zaplatené.... Vtedy som bola veľmi rada, že idem na materskú..... Dnes nikoho nezaujíma, aspoň v súkromných firmách, či je niekto nezamestnaní.... Ja viem, že je to pre niektorých nedobrovoľne nezamestnaných zle, ale to či máme robotu alebo nie, si robíme len my. Nakupujeme zahraničný tovar, pozeráme na cenu a nezaujíma nás kvalita.... A že ľudia sa chcú vyťahovať pred susedmi, aj keď na to nemajú, za to nemôže spoločnosť, ale ten človek sám.
Ja som nikdy nepovedala, že všetko bolo za socializmu zlé, mal aj dobré prvky, ale bohužiaľ konkurencia je prvý základný krok rozvíjajúcej sa ekonomiky a to tí socialisti nepochopili, nesmú brať a dávať, musia zabezpečiť, aby šikovní mali podmienky na rozvoj svojich firiem. Netreba rozdeľovať, treba iba kontrolovať. Každá spoločnosť, ktorá si uzurpuje právo brať ľuďom peniaze a potom sa tváriť, že mu vlastne pomáha, je balamutenie ľudí.
Štát, politici, sudcovia, policajti by tu mali byť iba na kontrolu, či sa dodržiavajú zákony.
A ak nadávaš na dnešný systém, tak s tebou plne súhlasím. Lenže problém je v tom, že EU je už čisto socialistický poškrabok, úradníci čím ďalej tým viac vyberajú od más (od tých sa najlepšie, lebo tí sa zvyčajne zbadajú, až keď zákon už platí) a potom sa tvária, že pomáhajú.
A opravy škôl, nemocníc - veď všade sa buduje, neviem kde ty žiješ... Akurát sa pritom nabalia niektorí... A to je ten problém, nie demokracia.... Jednoducho sa ľuďom nechce rozmýšľať, ale chceli by mať toľko koľko majú aj tí, ktorí rozmýšľajú. (A to nedelím ľudí na vzdelaných a bez škôl). (A nie som "Moja" , toto oslovenie zásadne neznášam, skôr by som medzi "Moje" zaradila teba, lebo niektoré tvoje vyjadrenia sú silne súdružské, to nám veľmi dlho tlačili do hláv.... :o Skús sa zamyslieť nad tými tvojimi vetami o budovaní... (myslím, že vojna bola aj v západnej európe, nie len na východe.....)
misomiso
04.02.12,11:42
No dobre, tak si tu nastolte ten socializmus, alebo este lepsie rovno komunizmus. Ja dufam, ze sa mi podari vcas sa zdekovat, do normalneho sveta to nemam daleko. V podstate aj za sociku som tam dokonca fyzicky "dovidel" cez plot. Firmu zbalim do jedneho kamiona, nemame toho vela...

Dokonca kedze nepredavam na SK ale exportujem tak ma to ani neohrozi, jeden den prenajmem priestor, druhy den stahujeme a treti mozeme vyrabat.

Vy si tu potom uzivajte tie vyhody starych casov...
JAJA11
04.02.12,11:42
Načo mi je 20 politických strán ktoré musím živiť? Stačí mi jedna poriadna ktorá mi dá prácu a ja jej názov okamžite zabudnem. Je mi ukradnuté kto je vo vláde: ja potrebujem prácu aby som si za svoje zarobené peniaze mohla kúpiť čo potrebujem. Od vlády požadujem len jedno: aby ma nezdierala svojimi daňami ktoré ma ožobračujú a dávajú možnosť tak rozkrádať zdravotníctvo, školstvo ...... Je mi jedno či sa volajú komunisti alebo kapitalisti, ja chcem svoj život prežiť v zdraví, v pokoji, aby moje deti nemuseli emigrovať a ako vysokoškoláci utierať zadky rakúskym dedkom. Myslím že tak ako ostatní slovenskí vysokoškoláci majú na to aby robili v menežmente nejakého významného obchodného reťazca.

Vďaka, že nemáme len jednu stranu, aj keď tých 26 je aj podľa mňa veľa. Ale to je demokracia..... Tie strany sa postupne vyselektujú, ak vo voľbách nebudú mať dostatok hlasov, tak to bude stáť len tých čo ju založili....
A plne s tebou súhlasím, štát by mal zabezpečiť každému základnú zdravotnú starostlivosť, školy.... Ale bola by som za to, aby sa znížili dane a radšej by sme si priplatili za školstvo a zdravotníctvo. Potom by sme prestali zneužívať školstvo, zdravotníctvo. Dnes si ľudia dajú predpísať lieky, chodia po vyšetreniach často zbytočne. Keby si museli aspoň čiastočne priplatiť (20 a 50- korunáčky boli aspoň na niečo dobré), pretože každý išiel k lekárovi vtedy keď to potreboval, nie len sa porozprávať.... Aj školy, hlavne tie vysoké by nebolo zlé aby sa platili. Ja nehovorím o horibilných sumách, ale človek čo dostane zadarmo, často len zneužíva.... A k tým vysokoškolákom.... Vysoké školy dnes chrlia na kilá študentov psychológie, právnikov, sociológov, masmediálnej komunikácie a títo sa potom nemajú kde zamestnať... Končia tak ako píšeš ty.... Ale nevidím zmeny, tí mladí sa stále ďalej hlásia na tieto školy, aj keď vedia, že zamestnanie ťažko zoženú... Zas sa niekomu nechce uvažovať a potom nadáva na systém.... I keď štát by mohol začať regulovať počet miest na vysokých školách, myslím, že by to školstvo bolo na tom omnoho lepšie.... Nebránila by som študentom ísť na každú vysokú školu, ale keď sa tam nedostane a predsa to chce študovať, tak nech si to hradí sám.....
JAJA11
04.02.12,11:55
Práve si si sama odpovedala že sme všetci všetko kupovali, na všetko sme mali peniaze a preto boli prázdne obchody a nebolo dostať ani ten bicykel. Ja som ho práve tak chcela ako aj ty a ďalších 3 000 000 žien na Slovensku. Ak by som ho len chcela a nemala naň peniaze tak nestojím naň v rade.
Ja nehovorím, áno všetci sme mali peniaze, ale také množstvo mám aj teraz, ale nemali sme za ne čo kupovať. Na dovolenku mi neostávalo. A ešte som si aj 10 x rozmyslela, či si to kúpim, či to naozaj potrebujem, lebo ten bicykel ma stál celú moju výplatu. (1.300 KČS) Dnes ma nový bicykel stojí tak štvrtinu výplaty a kúpim si ho aj keď ho nepotrebujem, len sa chcem na ňom povoziť.... Vtedy to bol pre mňa nutný dopravný prostriedok do práce, inak by som nestíhala ísť do roboty, vybrať deti zo škôlky, utekať na roľu , obriadiť všetko, uvariť, oprať.... Nie ten tovar v obchodoch chýbal preto, že o výrobe rozhodovali súdruhovia cez svoje päťročné plány a hlavne na tú výrobu bolo treba aj peniaze a tie štát nemal tak ako bolo treba... Veď dotácie na potraviny a podobné veci to všetko rozobrali. ... A špeciálne predajne v Prahe a Bratislave pre súdruhov boli aj vtedy..... Dnes si môže každý rozmyslieť kde nakúpi a koľko je ochotný zaplatiť za tovar.... Nie socializmus bol veľmi chorý, on nepadol preto, že ho zničili kapitalisti, jeho zničili neschopní komunisti, ktorí sa dostali hore nie pre svoje schopnosti, ale vďaka svojim legitimáciám... Schopní ľudia bez správnej legitimácie sa buď prispôsobili alebo ušli za ostnaté ploty....
trisestri
04.02.12,11:58
No dobre, tak si tu nastolte ten socializmus, alebo este lepsie rovno komunizmus. Ja dufam, ze sa mi podari vcas sa zdekovat, do normalneho sveta to nemam daleko. V podstate aj za sociku som tam dokonca fyzicky "dovidel" cez plot. Firmu zbalim do jedneho kamiona, nemame toho vela...

Dokonca kedze nepredavam na SK ale exportujem tak ma to ani neohrozi, jeden den prenajmem priestor, druhy den stahujeme a treti mozeme vyrabat.

Vy si tu potom uzivajte tie vyhody starych casov...

no ludi s tade odislo dost ale hlavne zamestnancov-verim tomu ze korupcia,rozkradanie verejnych zdrojov,klientelizmus nevyhovuje ani svedomitym podnikatelom-spinave prostredie vyhovuje darebakom,ciste zodpovednym-treba spolocne bojovat za vytvorenie feroveho prostredia pre vsetkych-absolutna spravodlivost sa neda dosiahnut,ale to co sa deje u nas nema vela spolocneho z demokraciou a ferovou sutazou,nejde o komunizmus i ide o zdrave spolocenske a podnikatelske prostredie,tak aby sa tvorili podmienky na vytvaranie pracovnych miest a aby lumpy boli pozatvarany a aby slovo podnikatel nebolo synonymum slova zlodej,v zdravom prostredi sa bude lepsie podnikat aj tebe,aj pavlovi,chochkme a vsetkym tym ktorym verim ze to myslia z podnikanim seriozne-ina cesta nexistuje
JAJA11
04.02.12,12:08
No dobre, tak si tu nastolte ten socializmus, alebo este lepsie rovno komunizmus. Ja dufam, ze sa mi podari vcas sa zdekovat, do normalneho sveta to nemam daleko. V podstate aj za sociku som tam dokonca fyzicky "dovidel" cez plot. Firmu zbalim do jedneho kamiona, nemame toho vela...

Dokonca kedze nepredavam na SK ale exportujem tak ma to ani neohrozi, jeden den prenajmem priestor, druhy den stahujeme a treti mozeme vyrabat.

Vy si tu potom uzivajte tie vyhody starych casov...

Na štátniciach som dostala otázku, kedy bude komunizmus u nás vybudovaný. (v r. 1984). Ja som sa vtedy pozabudla a odpovedala som tak ako som si to myslela. Že nikdy. Až po výraze v tvári celej skúšobnej komisie som si uvedomila, že som asi neodpovedala správne :D Tak som pre záchranu štátnice sa snažila vysvetliť, že by sme museli zmeniť myslenie ľudí, až potom by sa dal vybudovať. :rolleyes: Ale po skončení štátnic mi správanie všetkých skúšajúcich ku mne prezradilo, že mali so mnou rovnaký názor, len sa to báli povedať :D A tak to bolo v tom skvelom socializme : nehovor čo si myslíš, keď hovoríš, tak nepíš, keď píšeš, tak nepodpisuj, keď podpíšeš, tak sa nečuduj... :cool:
hubatá
04.02.12,12:11
Jaja a kde ťa to nechceli zamestnať? Mne keď sa niečo nepáčilo som kľudne dala výpoveď a na druhý deň som si našla robotu. Tých 26 strán sa selektuje už 22 rokov a my to selektovanie platíme!
Kde sa opravila škola, škôlka nemocnica, chodník v malej dedine alebo cesta medzi Horným Dolným a Vyšným Nižným? Všade sa podávala len dlažba, a nakoniec vysvitlo že súťaž vyhral švagor prednostu obecného úradu. Máš opravených dlažbou pár m2 okolo obecných úradov. Hotovo, nič viac. Inde sa brodia blatom, lebo nesvieti verejné osvetlenie, domy im praskajú pod nájazdami kamiónov. Myslíš že budovanie diaľníc cez tak malú krajinu ako je SK nie je krutý zásah do prírody? A načo sú nám diaľnice - aby sme po nich jazdili na dovolenky nie ....... na to sú aby k nám mohli dovážať kamiónmi potraviny z Grécka, z Poľska, z Talianska, z Portugalska. Sa im na ne môžem vy ......prdnúť, keď ja chcem naše mlieko, syry, ovocie, zeleninu, mäso, hydinu, vajcia ......
Ale to vláda nedovolí, lebo v každom hyperbordeli sedí zahraničný člen správnej rady a manažment, ktorí žijú z toho čo dole v predajni predajú slovenské predavačky. Asi by vedeli rozprávať čo pojeme aký bordel. To ako ťa oprávňuje povedať že ten kto nemá peniaze nech neje kvalitné mäso, mlieko, syry, zeleninu, ovocie ale nech je také potraviny kde je len v %-tách vyjadrené množstvo bryndze, mlieka, mäsa. Taký výrobok by sa nemal volať potravina, mal by byť k dostaniu v drogérii a volať by sa mal - otravina.
hubatá
04.02.12,12:17
Vysokých škôl je ako maku: vychádzajú nám z nich Bc. Mgr. a JUDr. ktorí ani nevedia čo študovali.Sú to absolventi súkromných škôl kde si vzdelanie zaplatia, ale chudobný chlapec od Čiernej nad Tisou čo má rodičov nezamestnaných nemá šancu si ju zaplatiť. Preto to aj v súdnictve tak vyzerá ako vyzerá: mater sudkyňa, otec prokurátor, syn advokát, dcéra exekútorka, všetko absolventi súkromnej vysokej školy. No a tetka ako notárka. Môže sa dnes niekto dovolať spravodlivosti? Veď si výsledok tvojej kauzy povedia pri večeri doma.
Jano24
04.02.12,12:19
trisestri
04.02.12,12:20
Práve si si sama odpovedala že sme všetci všetko kupovali, na všetko sme mali peniaze a preto boli prázdne obchody a nebolo dostať ani ten bicykel. Ja som ho práve tak chcela ako aj ty a ďalších 3 000 000 žien na Slovensku. Ak by som ho len chcela a nemala naň peniaze tak nestojím naň v rade.
Ja nehovorím, áno všetci sme mali peniaze, ale také množstvo mám aj teraz, ale nemali sme za ne čo kupovať. Na dovolenku mi neostávalo. A ešte som si aj 10 x rozmyslela, či si to kúpim, či to naozaj potrebujem, lebo ten bicykel ma stál celú moju výplatu. (1.300 KČS) Dnes ma nový bicykel stojí tak štvrtinu výplaty a kúpim si ho aj keď ho nepotrebujem, len sa chcem na ňom povoziť.... Vtedy to bol pre mňa nutný dopravný prostriedok do práce, inak by som nestíhala ísť do roboty, vybrať deti zo škôlky, utekať na roľu , obriadiť všetko, uvariť, oprať....Nie ten tovar v obchodoch chýbal preto, že o výrobe rozhodovali súdruhovia cez svoje päťročné plány a hlavne na tú výrobu bolo treba aj peniaze a tie štát nemal tak ako bolo treba... Veď dotácie na potraviny a podobné veci to všetko rozobrali. ... A špeciálne predajne v Prahe a Bratislave pre súdruhov boli aj vtedy..... Dnes si môže každý rozmyslieť kde nakúpi a koľko je ochotný zaplatiť za tovar.... Nie socializmus bol veľmi chorý, on nepadol preto, že ho zničili kapitalisti, jeho zničili neschopní komunisti, ktorí sa dostali hore nie pre svoje schopnosti, ale vďaka svojim legitimáciám... Schopní ľudia bez správnej legitimácie sa buď prispôsobili alebo ušli za ostnaté ploty....

no niektore veci hovoris podla medii a pravicovych ohlupovaciek-pritom ti uniklo ze za lieky a niektore ukony sa platia nemale sumy,podla statistik mame druhe najvysie platby v zdravotnictve po Sviajciarsku,azda lieky vyhadzuju ti ktorym ledva na ne vychadza?neviem ci si bola v cakarnach lekarov,niekde sa caka aj 5-6 hodin,vsetko sa obmedzilo a takmer za vsettko priplaca,v zdravotnictve sa malo co uz zneuziva,deje sa ale nie v takej miere,ale ak tak zodpovednost za lieky ma hlavne ten co ich vypisuje,takisto za ine sluzby-pod falosnymi zamienkami netreba znemoznit pristup k zdravotnictvu niektorym vrstvam obcanov-aj to zneuzivanie je vyvazene tym ze mnohy zamestnanci z obav o zamestnanie nejdu na pn a kupuju si plne hradene lieky /coldrex,paralen atd/,tiez kolko je zodpovednosti faktorov ktore sa nedaju ovplyvnit/stres, ovzdusie, voda,potraviny atd/
dane sa znizovali a mame priame dane a ich vyber jeden z najnissich,radsej nech sa dorovnajnu na vysku dph a nech sa uz dalej nezvysuje dph,lebo kvoli nakupnej turistike je dopad aj tak malo efektivny-skor treba podporit ako obmedzovat domacu spotrebu
skolstvo-kazdy chce titul,reco kompetentny porusili ucnovky,preco maju taky model financovania/platba za studenta/ skol ze z vyberovych skol ako napr gymnazia,vysoke skoly sa stali naborove strediska-treba porusit alebo na par rokov zmrazit,obmedzit niektore odbory na vs,preferovat technicke smery,zdravotne odbory a tie ktore su nedostatkove v ponuke trhu prace,treba zmenit model financovania-da sa to aj bez toho aby sa skoly spoplatnovali,obnovit ucnovky a znizit pocet ponuk na gymnaziach-to je uloha vlady,aby zosuladovala pomery podla spolocenskych potrieb a zaujmov
lujza.j
04.02.12,12:24
20? Veď kandiduje až 26. :rolleyes: Zbohom zdravý rozum. Žeby chcel byť každý malým gorilčaťom?

potrebujú odložiť volby, aby sa ešte nejaké rýchlo vykvasili.... alebo niekto nestihol?:rolleyes:
lujza.j
04.02.12,12:26
To vodné delo mali použiť minule na umytie budovy Národnej rady abolo by ich to vyšlo úplne lacno a nie to dali oblizovať nejakej súkromnej firme.A čo sa týka F.Gála on to mal jasné už v r.1989. Všetci čo sľubujú pred voľbami to majú "jasné," či nie?

ako vieš? bola tvoja....
Ingrid Ondruskova
04.02.12,12:40
...socík...nesocík...mňa moja kalkulačka nepustí....keď som chodila do 1.ročníka VŠ, mala som štipko
500,-Kčs, ubytovanie na intráku ma stálo 55,-Kčs, obed stál tuším 2,80 Kčs!!!!pokojne som si študovala bez
toho, aby mojirodičia po večeroch chodili niekde na brigádu...prakticky to platí aj dnes...ubytko 55,-EUR!!!
/ a to píšem asi málo/, obed 2,80 EUR ale to by znamenalo, že sociálne štipko decká dostávajú aj tých 500,-EUR!!!
čo je blbosť....a ešte jeden príklad...môj manžel pochádza zo 4 súrodencov, všetci vyštudovali vysoké školy
vo veku 18-23 rokov a rodičia boli , no povedzme chudobnejší....mama celý život doma pri deťoch a otec obyčajný
robotník....dnes si dovolím tvrdiť....NEMOŽNÉ!!!!!!!tak potom o čom je táto doba...no ale hlavne že môžeme vycestovať!!!
pavol54
04.02.12,12:42
Práve si si sama odpovedala že sme všetci všetko kupovali, na všetko sme mali peniaze a preto boli prázdne obchody a nebolo dostať ani ten bicykel. Ja som ho práve tak chcela ako aj ty a ďalších 3 000 000 žien na Slovensku. Ak by som ho len chcela a nemala naň peniaze tak nestojím naň v rade.
Ja nehovorím, áno všetci sme mali peniaze, ale také množstvo mám aj teraz, ale nemali sme za ne čo kupovať. Na dovolenku mi neostávalo. A ešte som si aj 10 x rozmyslela, či si to kúpim, či to naozaj potrebujem, lebo ten bicykel ma stál celú moju výplatu. (1.300 KČS) Dnes ma nový bicykel stojí tak štvrtinu výplaty a kúpim si ho aj keď ho nepotrebujem, len sa chcem na ňom povoziť.... Vtedy to bol pre mňa nutný dopravný prostriedok do práce, inak by som nestíhala ísť do roboty, vybrať deti zo škôlky, utekať na roľu , obriadiť všetko, uvariť, oprať....Nie ten tovar v obchodoch chýbal preto, že o výrobe rozhodovali súdruhovia cez svoje päťročné plány a hlavne na tú výrobu bolo treba aj peniaze a tie štát nemal tak ako bolo treba... Veď dotácie na potraviny a podobné veci to všetko rozobrali. ... A špeciálne predajne v Prahe a Bratislave pre súdruhov boli aj vtedy..... Dnes si môže každý rozmyslieť kde nakúpi a koľko je ochotný zaplatiť za tovar.... Nie socializmus bol veľmi chorý, on nepadol preto, že ho zničili kapitalisti, jeho zničili neschopní komunisti, ktorí sa dostali hore nie pre svoje schopnosti, ale vďaka svojim legitimáciám... Schopní ľudia bez správnej legitimácie sa buď prispôsobili alebo ušli za ostnaté ploty....
chorí boli najmä riadiaci pracovníci na všetkých stupňoch riadenia.
Pikoška
04.02.12,12:43
Ano, tento prispevok som ocenil "uzitocne", al som mu pridelil "suhlas" a este ho aj takto citujem, aby som ho zviditelnil. Zasluzi si to.Opajcuj si tento príspevok na transparent a prídi najbližšie medzi nás.
Ty rád vyčnievaš z davu.
Pikoška
04.02.12,12:47
Ľudia, treba rozmýšľať... :cool:
Najhoršie, že tí dole závidia hlavne tým drobným podnikateľom, ktorí zarábajú slušným spôsobom, zamestnávajú ľudí, platia dane. Lenže sa majú lepšie ako ich zamestnanci. Len si neuvedomujú, že vďaka týmto šikovným ľuďom naša republika ešte neskrachovala. Oni odvádzajú dane, odvody do poisťovní..... Lenže dnešný systém pritvrdzuje podmienky práve slušným podnikateľom (tí si nedovolia nezaplatiť odvody, dane, hneď by mali na krku exekúciu). V dnešne dobe už zmena zákonov nič nerieši. Treba začať dôsledne kontrolovať všetkých, ktorí si neplnia svoje povinnosti. Veď na daňovom úrade vedia, kto sú dlžníci, rovnako v poisťovniach, či ž v sociálnej a zdravotnej. Títo tiež podnikatelia okrádajú aj tých slušných. Pokiaľ štát konečne nezakročí proti tým, ktorí neplatia odvody, ktorí majú založených 10 a viac firiem, tak sa tu slušný človek nebude mať dobre....
A pravdaže treba začať od vrchu... Len čistý a slušný politik, sudca môže začať riešiť túto situáciu.... A hore už takí nie sú. A je jedno či je to Hrušovský, Dzurinda, Fico, Kaliňák, Mikloš.... Títo súdruhovia nám už nepomôžu. Rozkrádanie nie je o tom či je to pravica alebo ľavica, je to o slušnosti človeka. Ak budeme mať hore zlodejov, tak ten problém nikdy nevyriešime.... Práve teraz máme šancu ísť voliť a dobre si rozmyslieť, koho zakrúžkujeme. Je to len na nás, ešte stále je tu demokracia, tak si ju nedajme vziať :)Prečítaj si mnou vyznačené.....a tak pri Tebe ďalej bez komentára.
Pikoška
04.02.12,12:53
nemyslím, že tunel v súkromnej firme a v štátnej je to isté... Ak je tunel v štátnej firme, tak to chýba v rozpočte, teda všetkým (zdravotníctvo školstvo by mohlo mať), ale keď je tunel v súkromnej firme, tak to chýba konkrétnemu vlastníkovi. On si musí ukočírovať rozkrádanie. Pravdaže, ak to nie je tunel systémom neplatenia daní, odvodov a podobne. Ale to by už mali zistiť kontroly z DÚ , SP, ZP, polícia, súdy...Neviem, ako Ty, ale ja som tiež na výške robila skúšky podľa vedomostí a odskúšala si ich v praxi. Takže ak dovolíš, tie súkromné firmy vznikli poväčšine z tých vytunelovaných štátnych a tak tunelujú dvakrát. A tí v uliciach sú aj proti tým účtovníkom, daniarom, policajtom, vyšetrovateľom a sudcom, ktorí práve túto našu ekonomickú hantýrku neovládajú, či ovládať nechcú. Takže minimálne so mnou máš v oblasti úvah v rovine ekonomickej vystarané.:)
Pikoška
04.02.12,12:57
Do nikoho sa nenavazam, s tymi fetakmi a s tymi, ktori na nich profituju mas absolutne pravdu. Zmysel toho, co cchem povedatje ale iny. Chcem povedat, ze dobre, mate pravdu, ale nemete absolutne ziadne riesenie, ziadnu alternativu, absolutne, opakujem absolutne ziadnu.

Tu je to cele popisane, opat citujem s interview Galom:

„Vo svojich 67 rokoch a so svojimi životnými skúsenosťami neverím na také kategórie, ako je ľud, národ, masa a dav. Za týmito všeobjímajúcimi kategóriami sa skrývajú individuálne, skupinové záujmy ľudí vrátane rozličných hajzlov, ktorí tieto slová používajú iba ako výťah k moci a profitu. Obávam sa, že vzopätie sa emócií bude zneužité. Mám obavy aj z toho, že voľný priestor dostanú hlasy, s ktorými nemôžem v žiadnom prípade súhlasiť. Sú to hlasy, ktoré zaznievajú s resentimentmi na socializmus, nejakú beztriednu spoločnosť..."

Ano, tu je to cierne na bielom. Pokojne si demonstrujte, uz teraz sa medzi vas nasackovali este vacsi hajzli, este vacsie gorily, pretoze tie vzdy ako preve vycitia prilezitost. Potom su v celom hnuti najaktivnejsi a rychlovytah je na svete. Rovnako aj pocas neznej to boli prave STBaci a vekslaci, ktori sa tam nanominovali. Ako napriklad Meciar, ktory stihol skartovat celu jednu sekciu spisov STB, ktora sa zacinala na M. Nasledne mal najviiac reci o blahu a dobrach pre obcanov, tak sa dostal do cela VPN...

Tak demonstrujte....





Veď demonštrujeme a budeme. Netráp sa našími alternatívami. Moja alternatíva je jediná, že zákon bude platiť pre všetkých. Súhlas? A prví na odstrel budú Goriláci, ktorí tunelovali a rozkradli NÁŠ majetok. mene osobne je jedno, kto je organizátorom tých protestov. Havel, lebo Pavel.
hubatá
04.02.12,13:00
Misomiso - čudujem sa že si ešte tu keď sa ti tak darí....... prečo ešte nepodnikáš v zlatej Amerike? Prečo tu svoj drahý podnikateľský čas strácaš vypisovaním na Porade:confused::confused::confused: a úvahami o politickej situácii na Slovensku keď sa ťa netýka?
Ja som sa tu narodila, mám tu korene, rodinu aj zamestnanie. Ale chcem aby tak bolo každému aj v Čiernej nad Tisou, aj v Rimavskej Sobote, aj v Dunajskej Strede. Preto tu debatujem a východisko vidím jedine v tom že takým ako ty vezmeme majetok ktorý si svojimi rukami nenadobudli. Nadobudli si ho obchádzaním zákonov a zdieraním svojich zamestnancov. Takíto podnikatelia sú tiež malé Gorilčatá a nedá sa povedať kto je nebezpečnejší: veľká Gorila alebo mini Gorilka.
220870
04.02.12,13:07
Na toto je jeden liek a volá sa to daň zo zisku z dividend.U nás je nulová daň z dividend zo zisku.Podniky ako VW,Peugot,Kia,Slovenské elektráne ,plynárne ,vodárne tisícky malých veľkých aj najväčších eseročiek neplatia dane!!!Chudák platí aj z tej 400€ almužny čo nazývajú mzda.
misomiso
04.02.12,13:12
Na štátniciach som dostala otázku, kedy bude komunizmus u nás vybudovaný. (v r. 1984). Ja som sa vtedy pozabudla a odpovedala som tak ako som si to myslela. Že nikdy. Až po výraze v tvári celej skúšobnej komisie som si uvedomila, že som asi neodpovedala správne :D Tak som pre záchranu štátnice sa snažila vysvetliť, že by sme museli zmeniť myslenie ľudí, až potom by sa dal vybudovať. :rolleyes: Ale po skončení štátnic mi správanie všetkých skúšajúcich ku mne prezradilo, že mali so mnou rovnaký názor, len sa to báli povedať :D A tak to bolo v tom skvelom socializme : nehovor čo si myslíš, keď hovoríš, tak nepíš, keď píšeš, tak nepodpisuj, keď podpíšeš, tak sa nečuduj... :cool:

To sa celkom cudujem, ze ti dali taku otazku v r. 1984, pretoze najneskorsi oficialne oznameny termin (niekolko raz posuvany, ako dialnica doKosic) bol 1970, potom sa k tejto teme uz uplne prestali verejne vyjadrovat...:)
misomiso
04.02.12,13:17
Preto tu debatujem a východisko vidím jedine v tom že takým ako ty vezmeme majetok ktorý si svojimi rukami nenadobudli. Nadobudli si ho obchádzaním zákonov a zdieraním svojich zamestnancov. Takíto podnikatelia sú tiež malé Gorilčatá a nedá sa povedať kto je nebezpečnejší: veľká Gorila alebo mini Gorilka.

Prepac, to ze porusujes zakon ti nevadi? My sme spolu kravy nepasli, aby si sa mohla vyjadrovat, ako som nadobudol majetok. Ked takito, ako ty, darmozraci, ktori nevedia robit, iba kradnut a "znarodnovat" pridu k uplatneniu, tak sa clovek ani nemoze cudovat, ze ten socializmus potom nefungoval.

Co budes robit s mojou firmou ked ju ukradnes? Ako si predstavujes rioadit formu, (+ tvoji kumpani z ulice), ked nemas ani sajnu o tom ako sa to robi?

To sa nehanbis hovorit o kradnuti ako o sposobe ako riesit tvoju frustraciu z toho, ze nic nedokazes?
misomiso
04.02.12,13:19
Veď demonštrujeme a budeme. Netráp sa našími alternatívami. Moja alternatíva je jediná, že zákon bude platiť pre všetkých. Súhlas? A prví na odstrel budú Goriláci, ktorí tunelovali a rozkradli NÁŠ majetok.

Aha, dobre, drzim palce. Pockam si, ako ich odstrelite.
misomiso
04.02.12,13:21
východisko vidím jedine v tom že takým ako ty vezmeme majetok ktorý si svojimi rukami nenadobudli. Nadobudli si ho obchádzaním zákonov a zdieraním svojich zamestnancov.

Ja zivim aspon par rodin na vychodnom slovensku. Kolkym rodinam davas pracu ty?
220870
04.02.12,13:21
Toto video bolo vytvorené pre niečo iné.Nechajte sa inšpirovať ide z neho obrovská energia.Ja ju doslova nasávam.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=V7dj-g1jNZI
Rozalka
04.02.12,13:54
Jaja a kde ťa to nechceli zamestnať? Mne keď sa niečo nepáčilo som kľudne dala výpoveď a na druhý deň som si našla robotu. .........
Pýtaš sa Jaje, odpoviem ja. Po ukončení VŠ som si veru veľmi ťažko našla prácu, hoci som ukončila ekonomickú BA, v NR boli všetky miesta obsadené poľnohospodármi alebo učiteľmi, aj keď nemali správnu kvalifikáciu, ale mali správnych príbuzných.
Manžel mal podnikové štipko v NR, nemohla som ísť inam, len do NR. Alebo podľa teba som si mala vymeniť manžela?

Na jednom mieste mi dokonca povedali, že "........ keby ste mali červenú knižku ....."
trisestri
04.02.12,14:07
ked mimosimo neporusuje zakon a dava pracu ludom ako aj vsetci dalsi ktory podnikaju solidne-nevidim dovod preco by sme im brali majetok-prave komunisti a estebaci kradnu a zdieraju vo velkom ako Siroky,Lorenc,ludia v Pente aj to treba ist pravnou cestou-ja mam s mimosimom mnohe nazorove rozdiely,ale to neznamena ze mu chcem zostatnovat majetok,prave keby bola seriozne fungovala spolocnost,tak aj pre poctivych podnikatelov a zivnostnikov by to bolo na osoh /mozno by bolo na znizenie odvodov,alebo byrokratickej zataze/
Darina1234
04.02.12,14:23
Ja zivim aspon par rodin na vychodnom slovensku. Kolkym rodinam davas pracu ty?
A nema to aj spatnu vazbu, ze par rodin z vych. slovenska, zivi tvoju rodinu?
jar88
04.02.12,14:53
A nema to aj spatnu vazbu, ze par rodin z vych. slovenska, zivi tvoju rodinu?
Teraz ste sa odprezentovali obaja, jeden lepší Stalinov pohrobok, ako druhý.
Tak sa dohodnite, kto koho živí.
-------------------------------
Práve toto je jedna z príčin, prečo to na Slovensku nefunguje.
Lebo pravdu nemá ani misomiso, ani Darina1234. A tiež nieje pravda ani niekde uprostred.
--------------------------------
Dobre bude až vtedy, keď konečne zistíte, ako to má správne fungovať.
jar88
04.02.12,15:06
Misomiso - čudujem sa že si ešte tu keď sa ti tak darí....... prečo ešte nepodnikáš v zlatej Amerike? Prečo tu svoj drahý podnikateľský čas strácaš vypisovaním na Porade:confused::confused::confused: a úvahami o politickej situácii na Slovensku keď sa ťa netýka?
Ja som sa tu narodila, mám tu korene, rodinu aj zamestnanie. Ale chcem aby tak bolo každému aj v Čiernej nad Tisou, aj v Rimavskej Sobote, aj v Dunajskej Strede. Preto tu debatujem a východisko vidím jedine v tom že takým ako ty vezmeme majetok ktorý si svojimi rukami nenadobudli. Nadobudli si ho obchádzaním zákonov a zdieraním svojich zamestnancov. Takíto podnikatelia sú tiež malé Gorilčatá a nedá sa povedať kto je nebezpečnejší: veľká Gorila alebo mini Gorilka.
Vzorový názor duševne zaostalého chudáka.
Takíto ľudia doženú spoločnosť do úplného úpadku a možno aj k občianskej vojne.
----------------------
Je vás tu požehnane. Marleau, Pikoška a podobní.
Spamätajte sa!
ela77
04.02.12,15:12
Prečo berieš ľuďom názor, nemajú vari na to právo??? Nie všetci mohli začať podnikať, nie všetci mali dobré zázemie, nie všetci majú dobré skúsenosti. Je to ich názor, ich skúsenosti, tak im to neber. Majú na to právo. A ak si myslíš že nie, tak prečo to tu zas tých 22 rokov tak vyzerá ako to vyzerá. Alebo chceš tvrdiť, že to Slovensko tak prekvitá, že už od samej slasti nevieme čo by sme chceli. Prečo sa stále vraví ---posledný zhasni svetlo ....na Slovensku.
jar88
04.02.12,15:21
Prečo to tu za 20 rokov takto vyzerá?
To ako takto, že vyzerá? To dobre, či zle.
---------------------------------------
Myslím, že ste dosiahli všetko po čom vaše socialistické dušičky pišťali.
Máte tu socializmus živený kapitalistami a je viac ako jasné, že to tí kapitalisti do nekonečna neutiahnu. Jednoducho to musí skapať (zbankrotovať) aby ste pochopili, že socializmus je len zlodejina a uplatkarstvo.
----------------------------------------
Ja nikomu názor neberiem, ale ak niekto trepe dve na tri, tak je pre mňa truľo.
ela77
04.02.12,15:31
pre -jar88- to chceš tvrdiť, že na západe ten kapitalizmus je taký fantastický???Tam sú nepokoje iné ako tu pokojne zhromaždenie na nám.SNP. Prečo tam národ poriada demonštrácie. Prečo sú tam ľudia nespokojní.???
Darina1234
04.02.12,15:38
ekonomika je nieco co sme si vymysleli sami a podstatu podnikania netreba teoretizovat, ale brat jednoducho, tak ako kedysi na zaciatku.musi platit zakon , ktory je pravdivy, ze 1+1 je 2 a bez ostatnych ludskych spekulacii to plati. jar88 spekulujes a nic konkretne nenapises. stalinov pohrobok na mna urcite neplati
misomiso
04.02.12,15:48
A nema to aj spatnu vazbu, ze par rodin z vych. slovenska, zivi tvoju rodinu?

Vsetko v zivote ma aj spatnu vazbu. Ja si pracu svojich zamestnancov vazim a snazim sa s nimi spravodlivo podelit o vysledky nasej spolocnej prace.

No stale som to ja, ktory rozhoduje, kolko sa investuje do vyroby, kolko do marketingu, kolko si vyplatim ja a kolko dostanu zamestnanci. Stale som to ja, ktory riskoval svoje peniaze (aj strechu nad hlavou, zacinal som s americkou hypotekou), ja som bol autorom celek myslienky a somto opat ja, ktory je schopny predat nasu spolocnu pracu.

Ja viem robit, to, co robia oni (prvych zamestnancov som to musel naucit a prve vyrobky som aj fyzicky vyrobil), ale oni nevedia robit to, co robim ja. Ja mozem presunut vyrobu hoci aj do Indie, ak by tu nemal kto robit, ale mozno nie kazdy z mojich zamestnancov sa bude vediet zivit sam, bez pomoci nejakeho zamestnavatela v tom zmysle, ze dokaze vymysliet, vyrobit a aj predat produkt, ktory je druhy clovek ochotny kupit.
Darina1234
04.02.12,15:55
len som pripomenula, aby si na to nezabudol , ani pri ich odmenovani , tvoj vysledok je aj ich zasluha

Ja mozem presunut vyrobu hoci aj do Indie ... toto prosim ta nepis, je to ....
misomiso
04.02.12,16:03
len som pripomenula, aby si na to nezabudol , ani pri ich odmenovani , tvoj vysledok je aj ich zasluha

Ja mozem presunut vyrobu hoci aj do Indie ... toto prosim ta nepis, je to ....

Preco nepis? Mam znameho, ktory tam lieta kazdy mesiac riadit biznis. Indovia vedia perfektne po anglicky, to je urcite vyhoda oproti Cinanom. Iny znamy na biznis vo Vietname a samozrejme poznam viacro ludi, ktori davaju pracu Cinanom tym, ze si tam objednavaju a riadia vyrobu.

Co je na tom prosim ta zle? ked Korejci davaju nasim ludom pracu v Ziline, to je O.K a ked ja pojdem a zamestnam par Indov alebo Cinanov (za situacie, keby nasi neboli ochotni robit na mna ako na vykoristovatela - uz sa tu objavuju dokonca aj na Porade hlasy ze zobrat podnikatelom firmy ako v. r. 1948), teda ked ja zamestnam par Indov, tak to je co?? Akoze nespravne, alebo nemoralne?

Ja so zamestnancami vychadzam dobre, ale coraz viac tu pocuvam a citam tie komunisticke stvave zvasty, ako ozobracujeme narod, tym viac si viem predstavit, ze nebudem jazdit kontrolovat vyrobu z Bratislavy do Presova, ale z Viedne do Bombaya, cas, za ktory sa tam dopravim bude plus minus rovnaky.
misomiso
04.02.12,16:05
len som pripomenula, aby si na to nezabudol , ani pri ich odmenovani , tvoj vysledok je aj ich zasluha


Ja na to nezabudam, no aj tak ich odmenujem niekolkonasobne menej ako by som chcel. Vzdy je to o tom, co chces a co mozes.
Pikoška
04.02.12,16:07
Preco nepis? Mam znameho, ktory tam lieta kazdy mesiac riadit biznis. Indovia vedia perfektne po anglicky, to je urcite vyhoda oproti Cinanom. Iny znamy na biznis vo Vietname a samozrejme poznam viacro ludi, ktori davaju pracu Cinanom tym, ze si tam objednavaju a riadia vyrobu.

Co je na tom prosim ta zle? ked Korejci davaju nasim ludom pracu v Ziline, to je O.K a ked ja pojdem a zamestnam par Indov alebo Cinanov (za situacie, keby nasi neboli ochotni robit na mna ako na vykoristovatela - uz sa tu objavuju dokonca aj na Porade hlasy ze zobrat podnikatelom firmy ako v. r. 1948), teda ked ja zamestnam par Indov, tak to je co?? Akoze nespravne, alebo nemoralne?

Ja so zamestnancami vychadzam dobre, ale coraz viac tu pocuvam a citam tie komunisticke stvave zvasty, ako ozobracujeme narod, tym viac si viem predstavit, ze nebudem jazdit kontrolovat vyrobu z Bratislavy do Presova, ale z Viedne do Bombaya, cas, za ktory sa tam dopravim bude plus minus rovnaky.Nemáš pocit, že tu zavádzaš? Kto tu osočil slušných podnikateľov? Ak si slušný podnikateľ, tak sa teš, že sa Ti darí. Aj Tvojim zamestnancom. Ale ak sa tu mieniš obhajovať bez toho, že Ťa niekto za Tvoje činy osočuje, tak potom by som nadobudla dojem, že len trafená hus zagágala....
Pikoška
04.02.12,16:10
Teraz ste sa odprezentovali obaja, jeden lepší Stalinov pohrobok, ako druhý.
Tak sa dohodnite, kto koho živí.
-------------------------------
Práve toto je jedna z príčin, prečo to na Slovensku nefunguje.
Lebo pravdu nemá ani misomiso, ani Darina1234. A tiež nieje pravda ani niekde uprostred.
--------------------------------
Dobre bude až vtedy, keď konečne zistíte, ako to má správne fungovať.Ešteže Ty si jediný, ktorý tu vie, ako to fungovať má. Prezraď.
Darina1234
04.02.12,16:10
vychadzam z jednoduchosti podnikania, teda tie lety do indie budu zadarmo, nie. takze zdvihnut plat zamestnancovi, ktory u teba pracuje to nie, ale tvoj let do indie to je malickost, ktoru si mozes dovolit , neslo mi teraz o to, ze ci poniknes pracu u nas alebo vonku, viem aka je dnes velka ponuka pracovnej sily
misomiso
04.02.12,16:10
Nemáš pocit, že tu zavádzaš? Kto tu osočil slušných podnikateľov? Ak si slušný podnikateľ, tak sa teš, že sa Ti darí. Aj Tvojim zamestnancom. Ale ak sa tu mieniš obhajovať bez toho, že Ťa niekto za Tvoje činy osočuje, tak potom by som nadobudla dojem, že len trafená hus zagágala....

Bohuzial su tu ludia, ktorych rodicia nenaucili sa slusne spravat alebo ktori si tu kompenzuju svoje neuspechy, komplexy a zivotne frustracie. Napriklad v prispevku 135.
misomiso
04.02.12,16:15
vychadzam z jednoduchosti podnikania, teda tie lety do indie budu zadarmo, nie. takze zdvihnut plat zamestnancovi, ktory u teba pracuje to nie, ale tvoj let do indie to je malickost, ktoru si mozes dovolit , neslo mi teraz o to, ze ci poniknes pracu u nas alebo vonku, viem aka je dnes velka ponuka pracovnej sily

No budes sa cudovat, ale ak budem lietat do Ciny, tak ma to pri ich cene prace vyjde dokonca lacnejsie. To je aj dovod, preco tam vsetci podnikaju. Znackove kufre Samsonite sa vsetky vyrabaju vo Vietname, asi nie preto, aby tam robili charitu, ale aby zarobili. A to si pis, ze tam nie len lietaju v business triede ale byvaju Sheratonoch, zatial co ti Vietnamci tie kufre lisuju.
sisima
04.02.12,16:15
byť zamestnávateľom vôbec nie je jednoduché... pre zamestnancov je zamestnávateľ vždy ten zlý, lebo to, lebo ono... treba si to vyskúšať (ako píše misomiso, treba založiť firmu, riskovat svoj dom atd treba si vyskúšať aj tú zodpovednosť za zamestnancov)...
a úplne ma dorazilo, ako tu niektorí píšete, že šikovným ľuďom, ktorý chceli v svojom živote niečo dokázať, dokázali to že im treba zobrať ich majetok...
všetci máme rovnaké možnosti, nikto nemá zakázané ísť podnikať a zarábať...
apropo... si myslíte, že v tomto svete sa dá zobrať majetok niekomu, kto tu rozkrádal štát? ešte by ma zaujímalo, ako prídete nato, kto je ten oj.bávač na daniach a kto je poctivý podnikatel... jedna pani povedala???
sisima
04.02.12,16:17
vychadzam z jednoduchosti podnikania, teda tie lety do indie budu zadarmo, nie. takze zdvihnut plat zamestnancovi, ktory u teba pracuje to nie, ale tvoj let do indie to je malickost, ktoru si mozes dovolit , neslo mi teraz o to, ze ci poniknes pracu u nas alebo vonku, viem aka je dnes velka ponuka pracovnej sily

on ako zamestnávateľ si môže letieť aj na Mesiac... a ty nemozes vediet, kolko jeho zamestnanci zarábajú a aký je on zamestnávateľ...
Darina1234
04.02.12,16:25
Trosku si zasiel na mna pridaleko, no ak je pre teba vyhodnejsie lietat do azie ako pridat zamestnancom, tu u nas, s pracou ktorych si spokojny, , tak mne to akosi nevychadza
Pikoška
04.02.12,16:28
byť zamestnávateľom vôbec nie je jednoduché... pre zamestnancov je zamestnávateľ vždy ten zlý, lebo to, lebo ono... treba si to vyskúšať (ako píše misomiso, treba založiť firmu, riskovat svoj dom atd treba si vyskúšať aj tú zodpovednosť za zamestnancov)...
a úplne ma dorazilo, ako tu niektorí píšete, že šikovným ľuďom, ktorý chceli v svojom živote niečo dokázať, dokázali to že im treba zobrať ich majetok...
všetci máme rovnaké možnosti, nikto nemá zakázané ísť podnikať a zarábať...
apropo... si myslíte, že v tomto svete sa dá zobrať majetok niekomu, kto tu rozkrádal štát? ešte by ma zaujímalo, ako prídete nato, kto je ten oj.bávač na daniach a kto je poctivý podnikatel... jedna pani povedala???Ale, ale milá sisima....Každý jeden jediný podnikateľ si v rámci optimalizácie daní zoptimalizuje toľko, koľko fiktívnych dokladov zoženie a podľa svedomia v účtovníctve strpí. Ale v rámci hospodárskej krízy:confused:to viem občas pochopiť. A prosím Ťa, ak si si nevšimla, v tejto téme sa bavíme o veľkých rybách, lebo na tie malé rybičky si dnes vedia tie daňové úrady dať ako-tak majzla. Z čoho by žili mecenáši? Ja všetkým slušným podnikateľom držím palce vždy. Ale nechápem, prečo sa tu Vy, slušní podnikatelia ježíte? Vám jednoducho tá rozkradnutá republika neprekáža? Asi nie. Asi celkom určite.
misomiso
04.02.12,16:36
Trosku si zasiel na mna pridaleko, no ak je pre teba vyhodnejsie lietat do azie ako pridat zamestnancom, tu u nas, s pracou ktorych si spokojny, , tak mne to akosi nevychadza

Jedna vec je, co je ekonomicky vyhodnejsie a druha vec, co sa lepsie kryje s mojou predstavou ponikania. Zatial to nie je dovod riesit, pretoze zamestnanci su vdacni za to, ze maju pracu a v oblasti odmenovania u nas vo firme nepanuje napatie, aspon dufam, zatial som nic nezaznamenal. Teda zamestnavat ludi doma sa ovela lepsie kryje s mojou predstavou idealneho podnikania, zatial som schopny ich zaplatit, preto nemam dovod to riesit.

No ak by tu na Slovensku gradovali nejake revolucne nalady, a ja by som bol postaveny pred to, ze by sami mali radikalne zvysit naklady, tak by som to musel preratat. Mohol by som im dat napriklad prostriedky, ktore davame na marketing, tych nie je malo. Ale v takom pripade by sice mali lepsi zarobok, no odhadujem ze by mali pracu na dva mesiace, co je akurat tak nejaka vypovedna lehota a potom koniec, pretoze by po nas ani pes nestekol.

Alebo by som im mohol priplatit tazke prachy, ktore platim chlapikovi v Nemecku za upravu materialu do vyroby, pretoze si nemozeme dovolit zatial kupit ten stroj, ktory to upravuje s presnostou na desattisicinu mm. Mohli by sme si to upravovat sami s niekolkonasobne mensou presnostou a kazdemu by sme potom mohli predat vyrobok iba raz - aj to iba dovtedy, kym by prvi zakaznici nezavesili na net, ako su spokojni s nasou novou kvalitou.

Takze ano, pridat sa da, a je to take jednoduche...
sisima
04.02.12,16:44
pikoška tak ja ťaosobne nepoznám, a nebudem ťa tu z ničoho obviňovať...
jediné čo som si tu všimla,je, že sa tu, pár jednotlivcov, navážate do ludí, kt niečo dokázali, ale nie do tých pravých... tí na poradu naozaj nechodia...
mne osobne prekáža posledných 12 rokov rozkrádanie štátu vládou, nie osobami, kt zamestnávajú ľudí, sú tlačení k múru rôznymi nezmyselnými zákomni a výmyslami našich "vladárov"...
vadí mi to natoľko, že aj keď chcem niečo v tejto krajine zmeniť, ako prvé by som šla voliť, ale neverím ani jedinej strane, ani jedinému kandidátovi, pretože všetci tam idú len pre jedno a to isté... pre získani moci a vlastné obohatenie sa!
a vobec sa nemienim pridat k davu, ktorý sa dal zmanipulovať nejakou Gorilou... kde ste boli všetci posledných 20rokov? diali sa tu aj vacsie spinavosti, ako je táto kvapka v mori... celé je to umelo vytiahnuté kvoli volbám, a kedze je dávno zmáve, kto je s pentou a kto s jat aj malé diet pochopí kto toto celé vyvolal...
a uplne najlepsie je, ze vsetci v tej nasej vláde su navzájom kámoši, pomáhajú si navzájom... ale ten tupý ľud sa vzdy rozhodne len podla toho, co mu naservírujú média... realita je niekde inde... je úplne jedno, kto vyhrá voľby, nič dobré nás nečaká... len tiché zadĺžovanie nás, našich detí...
a tých posledných 12 rokov preto, ze vtedy mi bolo 18, a zacala som sa zaujímať o krajinu v ktorej žijem, začala som pracovat a platit dane...
takze toto je moj pohlad na dnešný svet... nepomôze vobec nic, mozte aj vystrielat celú vládu, mozte nastoliť teror, ako v Rwande a podobne... vzdy to bude len o vyvolených, o moci a majetku...
misomiso
04.02.12,16:44
Ale nechápem, prečo sa tu Vy, slušní podnikatelia ježíte? Vám jednoducho tá rozkradnutá republika neprekáža? Asi nie. Asi celkom určite.

Mne prekaza a velmi. Prekaza mi aj globalne oteplovanie. Otazne je, ci s tym viem nieco urobit.

Je otazne, ci tomu pomozem tym, ze pridem na namestie vecer kricat Gorila a hadzat vajicka, alebo tym iba posuniem k moci uplne nezname ksichty, ktori okrem toho, ze sa chystaju tiez vo velkom kradnut este anie nemaju skusenosti a nevedie riadit stat ani keby chceli.

jeden extrem je nechat pri vlade Dzurindu a mozno aj Fica, ktory kryl ksefty SNS, a druhy extrem je vyniest do politiky nejake absolutne nezname meno, len preto, ze sa hlasi "k davu". Cele mi to pripomina "Vrchni prchni" kde hlavny protagonista ktoreho hral Abraham sa na konci filmu zamiesa do davu casnikov, ktori ho nahanaju. Potom ich zamkne pod zamienkou, ze ide volat policiu. Videli ste to nie?

Preto nie som teraz na namesti a ani nebudem.
ela77
04.02.12,16:56
- sisima - ja som tiež sledovala komentáre, ale nie že sa niektorí navážajú do ľudí, ktorí niečo vytvorili, vzniklo tá škriepka, hlavne tým, že poniektorí sa začali navážať do ľudí, ktorým sa táto situácia čo tu je nepači a začali ich obviňovať že smútia za socíkom a totalitou, iba preto, že chcú spravodlivosť.??? A tak sa to potom zvrhlo. Prečítaj si všetky komentáre a tam najdeš vysvetlenie. Dokonca -misomiso- nazval vrstvu, ktorá nepodniká ako on, že sú darmožráči, či tak nejak, nechce sa mi už hľadať jeho príspevok. A tak to potom začalo ako pinpongová loptička.
SamuelSK
04.02.12,17:04
Ja sem dam jedno video, ktore je sice o inom, ale ma extremne super pointu od 3:10
ak by niekto nerozumel, niekto z nas to moze prelozit (mozem aj ja ak nikto iny s English)
ale ma velmi velmi presnu pointu.. (od 3:10 to zacne)

http://www.youtube.com/watch?v=Yjr7NtntWeQ
(http://www.youtube.com/watch?v=Yjr7NtntWeQ&feature=related)
EDIT:

Taky volnejsi preklad

"Uvediem priklad. Povedzme ze mas pravdu a zlato vyleti na 10 000 USD za uncu. Vzdy mozem volit pre niekoho, kto zoberie tvoje zlato a da mi ho. Ale ked nemas pravdu, tak prides o vsetko. Vidis ? Nemal som pravdu o realitach, ale pretoze sa so mnou zaroven kazdy popalil, tak teraz byvam v sest izbovom apartmane a nemusim platit hypoteku, alebo najomne. Vidis, a ty platis dane aby som ja mohol zit zadarmo. A to len preto, lebo si bol dost blby mysliet sam za seba."


(http://www.youtube.com/watch?v=Yjr7NtntWeQ&feature=related)
sisima
04.02.12,17:10
ela reagovala som na konkrétnu vec, a tiez som bola označená za ... ale to je jedno... každý niekde zijeme, poznáme roznych ludí... ja poznám jedného zamestnávateľa, kt je v práci od 8.00 do 22.00 bezne aj do 02,00... a okrem iného po pracovnej dobe musí kontrolovat vsetko čo jeho zamestnanci urobili, lebo serú nato, že vyfaktúrujú zákazníkovi tovar za nákupnú cenu a podobne...pritom zamestnanci majú dobré platy, majú výhody, také že služobné autá môžu využívať bez problémov na súkromné účely, každý druhý rok dostávajú nootebooky, príspevky na oblečenie, dostávajú rozne darceky, lyzovacky,, blablabla napriek tomu je ten ich zamestnávateľ ten najhorší a kazdy den hundrú, ako podávajú výpovede...takže si dost dobre neviem predstavit, ze nejaký zblbnutý dav, by mu chcel niečo zobrat, za jeho tvrdú prácu posledných 15 rokov... zato, ze si teraz dovolil kúpit bmw... a dav ho označí za oj.bávača na daniach...
trisestri
04.02.12,17:27
ela reagovala som na konkrétnu vec, a tiez som bola označená za ... ale to je jedno... každý niekde zijeme, poznáme roznych ludí... ja poznám jedného zamestnávateľa, kt je v práci od 8.00 do 22.00 bezne aj do 02,00... a okrem iného po pracovnej dobe musí kontrolovat vsetko čo jeho zamestnanci urobili, lebo serú nato, že vyfaktúrujú zákazníkovi tovar za nákupnú cenu a podobne...pritom zamestnanci majú dobré platy, majú výhody, také že služobné autá môžu využívať bez problémov na súkromné účely, každý druhý rok dostávajú nootebooky, príspevky na oblečenie, dostávajú rozne darceky, lyzovacky,, blablabla napriek tomu je ten ich zamestnávateľ ten najhorší a kazdy den hundrú, ako podávajú výpovede...takže si dost dobre neviem predstavit, ze nejaký zblbnutý dav, by mu chcel niečo zobrat, za jeho tvrdú prácu posledných 15 rokov... zato, ze si teraz dovolil kúpit bmw... a dav ho označí za oj.bávača na daniach...

a ja mam zase take skusenosti ze mame od 2 zamestnavatelov nevyplatene vyplaty, nemam nic proti slusnym podnikatelom,ale ked tito nazvu zamestnacov darmozraci ako mimosimo,tak je cto sila,nevrdim ze zamestnanci su svetci,vsade sa najdu cierne vrany a najkhorsie je ked slusny ludia rezignuju,nic sa nevybojuje a podla teba bude ovela lepsie ked ludia budu drzat hubu a krok?/ked vravis o vesani,no keby bolo par goril zlyncovanych,tak dost inych by si to rozmysleli,prave gorilam sa najviac dari,ked maju takych obcanov ktory su zbabely,schovaju sa za smiesne a trapne vyhovorky,este vyzyvaju k apatii aj inych-nejde o to ci sa toho zmeni malo alebo menej,urcite by lekari,sestricky a iny nemali plat,keby nebojovali a zmyslali tak ako ty,vela ludi si mysli ze sa dnes maju dobre,tak naco protestovat a myslia ze to tak bude na vecne casy
a preco nesli vtedy alebo vtedy,radsej neskoro akon nikde a tvrdit ze v pripade goril ide o zanedbatelne tzdroje,no nehnevaj sa ak pre teba su 200 milionove uplatky a rozkradnute desiatky malickost,tak dakujem pekne
trisestri
04.02.12,17:32
byť zamestnávateľom vôbec nie je jednoduché... pre zamestnancov je zamestnávateľ vždy ten zlý, lebo to, lebo ono... treba si to vyskúšať (ako píše misomiso, treba založiť firmu, riskovat svoj dom atd treba si vyskúšať aj tú zodpovednosť za zamestnancov)...
a úplne ma dorazilo, ako tu niektorí píšete, že šikovným ľuďom, ktorý chceli v svojom živote niečo dokázať, dokázali to že im treba zobrať ich majetok...
všetci máme rovnaké možnosti, nikto nemá zakázané ísť podnikať a zarábať...
apropo... si myslíte, že v tomto svete sa dá zobrať majetok niekomu, kto tu rozkrádal štát? ešte by ma zaujímalo, ako prídete nato, kto je ten oj.bávač na daniach a kto je poctivý podnikatel... jedna pani povedala???

asi je to jednoduche,staci zakon o preukazovani majetku,ale ked obhajujes ojebavacov,kto vie co ta k tomu motivuje?
sisima
04.02.12,17:36
asi je to jednoduche,staci zakon o preukazovani majetku,ale ked obhajujes ojebavacov,kto vie co ta k tomu motivuje?
si chorá/ý? kde obhajujem ojebavacov?????!!!!!!
trisestri
04.02.12,17:39
si chorá/ý? kde obhajujem ojebavacov?????!!!!!!

si vyprosim od nejakej zlatokopky taku invektivu-tuto mas apropo... si myslíte, že v tomto svete sa dá zobrať majetok niekomu, kto tu rozkrádal štát? ešte by ma zaujímalo, ako prídete nato, kto je ten oj.bávač na daniach a kto je poctivý podnikatel... jedna pani povedala???
sisima
04.02.12,17:46
pokial viem tak sestricky nezanedbali svoju pracu/starostlivost o pacientov ako lekari... akcia lekari, vysla na svetlo sveta v ten spravny cas, a 2x...a ked si myslis, ze akcia lekari bola uspesna, tak podla mna nebola, pretoze tie platy im nemocnice nemaju ako vyplatit... ale to netreba vidiet, ze?... o vešaní som nehovorila nič...
200mil je pre mna malo, pretoze v tomto state sa rozkradli miliardy!!! Vazneho koberec za 15mil, rozpredané štátne podniky za miliardy, SPP, SE, dialnice, nekonecne stimuly a danove prazdniny, statne preplacanie platov v kii a podobnych podnikoch, pritom zisky idú niekam inam, tie vily postavené z nasich penazí korejskemu manazmentu... pôzicky z Ciny na xy rokov kvoli predrazenym dialniciam, ktoré min. vláde nastastie nepresli, vtedy... no áno 200mil úplatok povazujem za nic v tomto štáte... a nie je vsetkym dnom koniec... kradnút sa bude dalej, stat sa bude zadlzovat do astronomickych vysok...
misomiso som sa zastala ako zamestnávatela, nie jeho výroku o darmožráčoch... ale kazdý vídí, počuje, číta, to čo chce vidiet, počuť, čítat...
sisima
04.02.12,17:49
dakujem za ten titul, bolo by zaujímavé zistiť ako si k tomu dospela... ale ani to nechcem vediet... stále si zachovávam svoju tvár a čest a nebudem ta z nicoho obvinovat, ani ta nijako nazývať... slusnost mi to nedovolí;)
duves
04.02.12,17:55
Je otazne, ci tomu pomozem tym, ze pridem na namestie vecer kricat Gorila a hadzat vajicka, alebo tym iba posuniem k moci uplne nezname ksichty, ktori okrem toho, ze sa chystaju tiez vo velkom kradnut este anie nemaju skusenosti a nevedie riadit stat ani keby chceli.

jeden extrem je nechat pri vlade Dzurindu a mozno aj Fica, ktory kryl ksefty SNS, a druhy extrem je vyniest do politiky nejake absolutne nezname meno, len preto, ze sa hlasi "k davu". Cele mi to pripomina "Vrchni prchni" kde hlavny protagonista ktoreho hral Abraham sa na konci filmu zamiesa do davu casnikov, ktori ho nahanaju. Potom ich zamkne pod zamienkou, ze ide volat policiu. Videli ste to nie?

Preto nie som teraz na namesti a ani nebudem.

Problém Slovákov je jednoduchý - keď už nie je východiska, postaví sa barikáda. A áno - všetci sú na jednej strane.
To mi pripomina generalny štrajk z decembra 1989. V momente, ked začalo vedenie podniku (všetko členovia KSS) tlieskat požiadavkam štrajkujúcich, tak som pochopil. Boli s nami na tej istej strane. Myslim, že určití ludia, určiteho razenia to urobia opäť.

S gorilami prichádzajú aj svinehttp://suvarin.blog.pravda.sk/2012/02/03/s-gorilami-prichadzaju-aj-svine/
mattto
04.02.12,17:56
nečítal som celú diskusiu, preto neviem, či tu o tom nebola reč. Prečo sa protestuje iba na námestiach, NRSR, úradom vlády? Gorila má aj druhú stranu. Prečo nikto nevtrhne do Malchárkovho showroomu v Lamači a nikto sa nepreženie Strmými vŕškami? :D
sisima
04.02.12,18:01
lebo celý ten proces je organizovaný... a organizátori vedia preco, ako a za kolko...
duves
04.02.12,18:06
nečítal som celú diskusiu, preto neviem, či tu o tom nebola reč. Prečo sa protestuje iba na námestiach, NRSR, úradom vlády? Gorila má aj druhú stranu. Prečo nikto nevtrhne do Malchárkovho showroomu v Lamači a nikto sa nepreženie Strmými vŕškami? :D
Práveže toto by daleko lepšie východiko. Báť sa musia ozajstné gorili, nie panáčikovia na úrade vlády, alebo v parlamente. Označenie gorila patrí tým, čo maju velke domy, silné autá a firmy, kde na nich maká niekolko desiatok muklov. Poctiví podnikatelia mi tú vetu prepáčia. To označenie patrí takým hajzlom, čo sa k tomu dostali cez spoločné rozkradnuté zdroje. Len koli nim sú rozbité cesty, zničene chodniky, podvyživené zdravotníctvo, školstvo a nízke mzdy. Poskakovanie na námestí je manažované, je to dômyselne riadený proces na odventilovanie hnevu v spoločnosti. Bez žiadneho východiska, riešenia ako z toho von.
duves
04.02.12,18:07
lebo celý ten proces je organizovaný... a organizátori vedia preco, ako a za kolko...
si ma predbehla :D
duves
04.02.12,18:12
ked mimosimo neporusuje zakon a dava pracu ludom ako aj vsetci dalsi ktory podnikaju solidne-nevidim dovod preco by sme im brali majetok-prave komunisti a estebaci kradnu a zdieraju vo velkom ako Siroky,Lorenc,ludia v Pente aj to treba ist pravnou cestou-ja mam s mimosimom mnohe nazorove rozdiely,ale to neznamena ze mu chcem zostatnovat majetok,prave keby bola seriozne fungovala spolocnost,tak aj pre poctivych podnikatelov a zivnostnikov by to bolo na osoh /mozno by bolo na znizenie odvodov,alebo byrokratickej zataze/


„Treba povedať, že Haščák s Dospivom museli pochádzať nielen z rodín, kde ideológia KSČ a ŠtB musela byť priamo posvätnou kravou, ale aj oni od svojej mladosti museli zapadnúť do noriem poslušnosti a oddanosti KSČ a ŠtB. To napr. znamená, že pokiaľ obaja už ako 18-roční v roku 1987 nastúpili na Moskovský štátny inštitút medzinárodných vzťahov, tak zločiny KSČ a ŠtB už museli prezentovať tak, že z ich pohľadu sa nejednalo o žiadne zločiny, ale o ochranu záujmov ľudovodemokratického, a neskôr socialistického zriadenia a záujmov robotníckej triedy.
Gorila, Haščákovci a Mavericihttp://krija.blog.pravda.sk/2012/01/18/gorila-hascakovci-a-maverici/
misomiso
04.02.12,18:12
a ja mam zase take skusenosti ze mame od 2 zamestnavatelov nevyplatene vyplaty, nemam nic proti slusnym podnikatelom,ale ked tito nazvu zamestnacov darmozraci ako mimosimo,tak je cto sila,nevrdim ze zamestnanci su svetci,vsade sa najdu cierne vrany a najkhorsie je ked slusny ludia rezignuju,nic sa nevybojuje a podla teba bude ovela lepsie ked ludia budu drzat hubu a krok?/ked vravis o vesani,no keby bolo par goril zlyncovanych,tak dost inych by si to rozmysleli,prave gorilam sa najviac dari,ked maju takych obcanov ktory su zbabely,schovaju sa za smiesne a trapne vyhovorky,este vyzyvaju k apatii aj inych-nejde o to ci sa toho zmeni malo alebo menej,urcite by lekari,sestricky a iny nemali plat,keby nebojovali a zmyslali tak ako ty,vela ludi si mysli ze sa dnes maju dobre,tak naco protestovat a myslia ze to tak bude na vecne casy
a preco nesli vtedy alebo vtedy,radsej neskoro akon nikde a tvrdit ze v pripade goril ide o zanedbatelne tzdroje,no nehnevaj sa ak pre teba su 200 milionove uplatky a rozkradnute desiatky malickost,tak dakujem pekne

Ty si niekde videla, ze by som nazval svojich zamestnancov darmozracmi?
ela77
04.02.12,18:21
Tak dajte radu ako na to. Že je v tomto štáte bordel to prizná určite každá strana (myslím tým poraďákov). Nikto sa ale nechcel určite pustiť do poctivých ľudí, či už podnikateľov, alebo zamestnancov. Len to všetko rozbúrili asi práve také reakcie, že je to zbytočnosť ísť do úlíc. No ale čo teda robiť aby Slovensko sa stalo normálnou krajinou, lebo to že je tu bordel, tak to mi nikto nevyhovorí. A že ja budem úspešne podnikať a nič ma okolo nezaujíma, to asi tiež nie je riešenie. To ako keď si povieme, veď nech sú bezdomovci, alebo cigáni chorí, nás sa to netýka, ale my sme tým pádom ohrození nimi tiež a tak je to aj zo systémom vo vedení tohto štátu. Môžem byť sebelepší a poctivý podnikateľ, ale zlé riadenie tohto štátu dopadne aj na mňa, skôr, či neskôr. Takže pchať hlavu do piesku asi nie je to pravé orechové. Veď čo ma do ostatných ja som spokojný????Či.???Tak dajte radu, nie len kritiku.
Mila123
04.02.12,18:23
si neviete predstaviť ako ťažko sa vyčistí taký Augiášov chliev?????:D:D:D
trisestri
04.02.12,18:25
Ty si niekde videla, ze by som nazval svojich zamestnancov darmozracmi?

vseobecne dakto ta citoval ze kto nepoodnika je darmozrac
ela77
04.02.12,18:31
Ked takito, ako ty, darmozraci, ktori nevedia robit, iba kradnut a "znarodnovat" pridu k uplatneniu, tak sa clovek ani nemoze cudovat, ze ten socializmus potom nefungoval.

To si písal ty -misomiso-tak si reagoval na kritiku príspevku ktorý bol voči podnikateľom, ktorí nedodržujú pravidlá-dane, odvody a odmeny zamestnancom. Reagoval si voči zamestnanej osobe, ktorá má asi zlé skúsenosti s tzv. podnikateľmi, ktorých je ale u nás dosť. Stačí sa pozrieť na dlžníkov socialnej a zdravotnej poisťovne. O daňových únikoch ani nepíšem.
sisima
04.02.12,19:01
chytáte za slovíčka, a nečítate celé vety... on sa jednoducho nastval, lebo ho tá osoba nazvala nepoctivým podnikateľom a chcela by mu zobrat jeho firmu... napriek tomu, ze toho cloveka absolutne nepozna...
sisima
04.02.12,19:02
a to je na míle vzdialené od vyjadrenia JPP kto nepodniká je darmožráč... :))))

no riadny guláš s jedným slovom...
misoft
04.02.12,19:40
misomiso to "nedopatrením" zobral osobne (horúca to gebuľa - taký lóvensky ital :D). Sú poctiví i nepoctiví podnikatelia - preto ho nehodnostím, lebo ho nepoznám (možno je jedným z tých, ktorí sú z tej lepšej fajty - poctivec).

si neviete predstaviť ako ťažko sa vyčistí taký Augiášov chliev????? - šak toľko vody ani nemáme, budeme si musieť žičať z mora.
evina
04.02.12,19:44
No prešli ste nenápadne ako v parlamente z témy A do téy B.... a téma A postupn zanikne....vidíte akop to v živote funguje :D:D
Len ma mrzí, že si to väčšinou v závere odnesú podnikatelia :)
misomiso
04.02.12,20:07
vseobecne dakto ta citoval ze kto nepoodnika je darmozrac

No tak to skus pohladat.
trisestri
04.02.12,20:21
No tak to skus pohladat.
Ked takito, ako ty, darmozraci, ktori nevedia robit
Pikoška
05.02.12,06:01
No prešli ste nenápadne ako v parlamente z témy A do téy B.... a téma A postupn zanikne....vidíte akop to v živote funguje :D:D
Len ma mrzí, že si to väčšinou v závere odnesú podnikatelia :)Som rada, že zdieľaš so mnou môj optimizmus. Téma A, teda rozbor obsahu zlodejiny, spáchanej na Slovensku, prejde postupne do témy B - vyvodenie zodpovednosti. A bordel postupne zanikne.Ako aj všetci tunelári, čo vyciciavali tento štát. Nie je podnikateľ, ako podnikateľ. Verím pevne, že si to v závere skutočne odnesú tiežpodnikatelia a gauneri označení v spise Gorila. To Ťa dúfam nemrzí, a tešíš sa spolu s NAMI, čo to oddemonštrujú.:):D;)
pavol54
05.02.12,07:24
Som rada, že zdieľaš so mnou môj optimizmus. Téma A, teda rozbor obsahu zlodejiny, spáchanej na Slovensku, prejde postupne do témy B - vyvodenie zodpovednosti. A bordel postupne zanikne.Ako aj všetci tunelári, čo vyciciavali tento štát. Nie je podnikateľ, ako podnikateľ. Verím pevne, že si to v závere skutočne odnesú tiežpodnikatelia a gauneri označení v spise Gorila. To Ťa dúfam nemrzí, a tešíš sa spolu s NAMI, čo to oddemonštrujú.:):D;)

a čo zobrať to tým čo nás okradli?
Pikoška
05.02.12,07:35
a čo zobrať to tým čo nás okradli?O žiadnych iných tu totiž celý čas nepíšeme. V uliciach sme len a len kvôli takým.Teda Ti táto podstata uniká. Zámerne? Tak si poslúž.
misomiso
05.02.12,08:05
Ked takito, ako ty, darmozraci, ktori nevedia robit

Ah, tak toto je akoze citat z mojho prispevku? Ano, odpovedal som darmozracovi. Ak niekto nevie ponuknut ine riesenie, iba znarodnenie majetku vsetkych podnikatelov, ak si niekto nie je schopny najst pracu, ktora ho zivi, ak si nevie najst svoje miesto v spolocnosti a chce zit na ukor inych a cele to chce zacat velkou kradezou, este k tomu nabada inych, tak to je podla mna darmozrac, a tom som sa este naozaj velmi diplomaticky vyjadril :)
Pikoška
05.02.12,08:22
Ah, tak toto je akoze citat z mojho prispevku? Ano, odpovedal som darmozracovi. Ak niekto nevie ponuknut ine riesenie, iba znarodnenie majetku vsetkych podnikatelov, ak si niekto nie je schopny najst pracu, ktora ho zivi, ak si nevie najst svoje miesto v spolocnosti a chce zit na ukor inych a cele to chce zacat velkou kradezou, este k tomu nabada inych, tak to je podla mna darmozrac, a tom som sa este naozaj velmi diplomaticky vyjadril :)Misomiso, vieš, čo je šťastím pre tých, ktorých tu zavádzaš? Že si môžu príspevky spätne prečítať. Tento národ nejde kradnúť to, čo si vybudovali ľudia práce. Tí štrajkokazi sa tiež zaradili medzi protestujúcich až na konci. A takýmto spôsobom prichádzaš aj Ty do týchto tém. Nepodsúvaj tu, čo nikto pred Tebou nevyjadril. Si pre mnohých čitateľnejší, akoby si si to sám želal.
misomiso
05.02.12,08:22
No dobre, tak si demonstrujte, a hadzte vajicka, aj tak to cele tym aj skonci...

A ak by tie protesty mali gradovat v style, v ktorom zacali, tak panboh s nami.

Ti, co nas okradli nam podla vsetkych dostupnych informacii ukradli 20% (take vraj byvaju vysky provizii). No stale nam ostalo 80. Co nam ostane, ak by nasu spolocnost mala riadit banda anarchistov? Navyse, ako som uz spominal, to, ze to vedu anarchisti, ktori nemaju ziaden realny program iba nahrava tomu, ze sa medzi nich infiltruju taki, ktori si uz brusia zuby na 40%. Som prsvedceny, ze uz sa tak stalo...

Je fajn, ze narod protestuje. Je ale zaujimave, ze nikto neprotestoval, ked sa objavila nahravka s hlasom podobnym Ficovi. Ako presne vyroky toho pana o zhanani penazi zapadaju do Gorily. Ked Meciar postavil tu Elekru za tie obrovske miliony, tak babky demokratky sa roztekali a cele zvlhnute pocuvali oplzle vtipy, ktore pan Meciar rozpraval na Pasienkoch. Ked sa ho novinari pytali odkial ma peniaze, tak chcel jednemu vylepit. Najprv tvrdil, ze si pozical od znameho zo zahranicia, ked prisli novinari s tym ze by to ani za 10 zivotov nesplatil, tak povedal, ze zdroj zverejni neskor. Potom dva mesiace dumali s pravnikmi a vysledkom bolo, ze tie prachy ziskala jeho manzelka za "predaj prav". Pani Meciarova bola obycajnou lekarkou na Kramaroch. Predpokldam, ze vymyslela Acylpirin a predala ho nejakej farmaceutickej firme, ktora sidli na nejakych ostrovoch... Kde ste boli vtedy vsetci antigorilaci???

Mne z toho vsetkeho stale vychadza, ze najviac dovery mozem mat vo Figela a Lipsica (napriek nejakej tej kupe a prerabke bytu, Fico mal tiez nejako podozrivo lacno kupenu vinicu...) SDKU z toho teraz vychadza najhorsie, no aj tu treba povedat, ze Gorila neodzdkadluje posobenie tejto vlady (riesi minule obdobia). To, co teraz presadila Radicova (zverejnovanie zmluv napriklad) myslim v ramci boja s korupciou nema obdobu, aj chuadk Fico, ktory to zdedi sa s tym bude musit naucit zit, musel uznat, ze "dobre veci nezrusime".

Na celej kauze Gorila mi zatial vychadza najobludnejsie rozhodnutie sudcu o nezverejneni (pretoze to, co sa pise v samotnej Gorile je sice obludne, ale stale nevieme, co je pravda a co tam moze byt aj podvrh). Je zaujimave, ze volame "politici do basy" (suhlasim), ale nikto neposila do basy tych z Penty a ani som nevidel nikoho hadzat vajicka na sidlo Penty. Ja osobne by som zavrel ak toho sudcu, co sa teraz nechal podplatit (alebo zastrasit)?
pavol54
05.02.12,08:23
O žiadnych iných tu totiž celý čas nepíšeme. V uliciach sme len a len kvôli takým.Teda Ti táto podstata uniká. Zámerne? Tak si poslúž.
takže znárodnenie a nová spravodlivá privatizácia to ti nikdy dobrovoľne nikto nedá a ako to chceš dosiahnuť anulovať medzinárodné právo lebo to čo uchmatli tí z finančných skupín boli len omrvinky. a tie úplatky boli len také malé rozkrádačky. To hlavné išlo podhodnotené vlastníkom mimo územia. Držím palce.
Pikoška
05.02.12,08:24
JA, JA, JA, miso!!!!!!
misomiso
05.02.12,08:25
Misomiso, vieš, čo je šťastím pre tých, ktorých tu zavádzaš? Že si môžu príspevky spätne prečítať. Tento národ nejde kradnúť to, čo si vybudovali ľudia práce. Tí štrajkokazi sa tiež zaradili medzi protestujúcich až na konci. A takýmto spôsobom prichádzaš aj Ty do týchto tém. Nepodsúvaj tu, čo nikto pred Tebou nevyjadril. Si pre mnohých čitateľnejší, akoby si si to sám želal.

Zaklad je nezavadzat prosim. Ja som uz napisal, ze som reagoval na prispevok 135. Staci citat. Ak taki, co nevedia ani citat vedu tieto protesty tak zbohom.
Pikoška
05.02.12,08:26
takže znárodnenie a nová spravodlivá privatizácia to ti nikdy dobrovoľne nikto nedá a ako to chceš dosiahnuť anulovať medzinárodné právo lebo to čo uchmatli tí z finančných skupín boli len omrvinky. a tie úplatky boli len také malé rozkrádačky. To hlavné išlo podhodnotené vlastníkom mimo územia. Držím palce.Ale určite nedobrovoľne vydajú, ak sa im preukáže, že to dobrovoľne a cielene vykradli. O tom celkom určite nepojednáva medzinárodné, ale naše právo. Aj ja tebe držím palce!!!
Pikoška
05.02.12,08:28
Zaklad je nezavadzat prosim. Ja som uz napisal, ze som reagoval na prispevok 135. Staci citat. Ak taki, co nevedia ani citat vedu tieto protesty tak zbohom.Tak sa podľa toho základu riaď, prosím.
pavol54
05.02.12,08:43
Ale určite nedobrovoľne vydajú, ak sa im preukáže, že to dobrovoľne a cielene vykradli. O tom celkom určite nepojednáva medzinárodné, ale naše právo. Aj ja tebe držím palce!!!
Aký je rozdiel medzi bytovou mafiou ktorá od nekompetentných skupovala byty za zlomkovú cenu ? A ZAHRANIčNÝMI FIRMAMI KTORÉ VEDELI O SKUTOĆNEJ HODNOTE toho čo privatizovali a naši nekompetentní im ich ponúkli za zlomkovú cenu títo už nemusia nič vrátiť? alebo aspoň doplatiť? V prvom prípade bol prijatý zákon že nehnuteľnosť sa nesmie predať( v určitých prípadoch) za podstatne nižšiu cenu ako je
trhová teda reálna. NIKTO NORMÁLNY by nehnuteľnosť za zlomok ceny nepredal ale majetok nás všetkých sa za zlomok môže predať ? takže by mal byť právny úkon neplatný.
Pikoška
05.02.12,08:50
Aký je rozdiel medzi bytovou mafiou ktorá od nekompetentných skupovala byty za zlomkovú cenu ? A ZAHRANIčNÝMI FIRMAMI KTORÉ VEDELI O SKUTOĆNEJ HODNOTE toho čo privatizovali a naši nekompetentní im ich ponúkli za zlomkovú cenu títo už nemusia nič vrátiť? alebo aspoň doplatiť? V prvom prípade bol prijatý zákon že nehnuteľnosť sa nesmie predať( v určitých prípadoch) za podstatne nižšiu cenu ako je
trhová teda reálna. NIKTO NORMÁLNY by nehnuteľnosť za zlomok ceny nepredal ale majetok nás všetkých sa za zlomok môže predať ? takže by mal byť právny úkon neplatný.Ja nechápem, o čo Ti ide od samého začiatku. Ale prezradím Ti, o čo ide mne. To, o čom popisuješ, je dôsledok bezbrehej korupcie. Korupcie politikov. Ja v prvom rade vnímam stav spoločnosti od toho, ako sa chovajú politici. Tým sme dali mandát. A následne posudzujem tých, ktorí týchto politikov získali na svoju stranu. Tých skorumpovaných, čo sa podieľali so zlodejmi na rozkradnutí štátu. A rovnako je potrebné pomenovať aj tých, čo sa dali skorumpovať z radov štátnych úradníkov, policajtov, sudcov. V tom napríklad súhlasím s misom. Lebo asi si nebudeme naivne nahovárať, že žijeme v právnom štáte. Vymožiteľnosť práva je priamoúmerná veľkosti oškvarku, o ktorom si písal. Napríklad.
pavol54
05.02.12,08:50
Možno chápeš, že "hodnota" niečoho NIE JE taká, ako si to myslí predávajúci (včetne teba), ale taká, za akú sa to dá v tom momente predať. dá sa predať? musí sa predať? alebo chce sa predať? miesto predávania vtedy mal ísť národ do ulíc a odmietnuť predaj a súčasne zakázať politickým nominantom ovládať neschopnými debilmi tieto podniky a robiť z nich stratové veď miesto vykrikovania že naš štát je zlý hospodár stačilo vyvinúť tlak aby sa prijali zákony a v nich aby bola trestnoprávna zodpovednosť za zlé hospodárenie, teraztie protesty považujem len za prechádzku podobnú silvestrovskej oslave alebo prvomájovému sprievodu.
jar88
05.02.12,09:08
Ešteže Ty si jediný, ktorý tu vie, ako to fungovať má. Prezraď.
No možno naozaj som jediný, nestranný, kto to naozaj vie.;)
-------------
Reagoval som hlavne na to, že väčšina zamestnaneckých typov je presvedčená, že živí zamestnávateľa. Neviem, ako ste na to prišli, ale všetci sa cítite zdieraní.
----------------
Na druhej strane, podnikatelia, ako napríklad misomiso, majú pocit, že živia rodiny svojich zamestnancov. Tiež to nieje pravda, lebo každý zamestnanec si svoju rodinu živí sám. (misomiso im neplatí stravu, bývanie a tak ďalej)
---------------
---------------
Mne z toho vyplýva a je to moja vlastná skúsenosť zo života, že na jednej strane naši zamestnanci a na druhej strane zamestnávatelia vzájomne medzi sebou bojujú. Vlastne sami proti sebe.
Pritom si neuvedomujú, že sú na tej istej lodi (vo firme) a že ich živia zákazníci. Tí zákazníci vlastne živia zamestnancov a samozrejme aj zamestnávateľov. Ľudia v zamestnaní (vo firme) by mali mať snahu byť lepší, ako tí u konkurencie.
Jednoducho povedané, mali by bojovať o svoje miesto na trhu a nie bojovať proti svojmu zamestnávateľovi.
Bastian
05.02.12,09:33
A kto je za to, aby nejaký albáncov kamarát riadil sudcov, je malá gorila.
Však práve. Akú spravodlivosť tu chcete nastoliť, keď najvyšší spravodlivci sú tie najväčšie svine?
jar88
05.02.12,09:39
Pokiaľ nepochopíš význam slov - - budeš tu iba populisticky trepať :

zlomok ceny v praxi :
- ak za pôžičku povedzme 10 000 € získa akosi bytová mafia byt, ktorý má na realitnom trhu hodnotu povedzme 80 000 € = áno
- ak sa SPP predá povedzme za 100 000 000 Sk a manévrovaním na trhui a pri jednaní by so možno mohol predať za 115 000 000 Sk = NIE

Vieš je tam ten maličký rozdiel (ako keď sa v istej situácii pomýliš o 3-4 cm = nie si tam, kam si sa chcel dostať , ale úúúúúúúúplne inde (aby si pochopil aj ty, tak v ri.i) )
Presne tak. Tu si trafil klinec po hlavičke.
Naši ľudia nechápu význam slov. Pritom píšu a hovoria o niečom, čo jasne a presne nedefinujú a naviac očakávajú, že ti druhí to chápu tak, ako to oni myslia.
Na druhej strane, tí istí niečo počujú, čítajú a následne si pod tým predstavia niečo, čo si sami chcú predstaviť.
----------------------------
No a pavol54 je v tomto naozajstný preborník. (jasné že v tom nieje jediný)
Napríklad počuje slovo sloboda a predstaví si, že môže slobodne cestovať. Počuje slovo demokracia a predstaví si diktatúru väčšiny.
-----------------------------------------
Je to naozaj smiešne, ale je to tak.
duves
05.02.12,09:48
Sľub ministra Lipšica ostáva takto len v rovine sci-fi, pretože sľubovať vyšetrenie kauzy s vedomím, že krátko po blížiacich sa voľbách už ministrom vnútra nebude, je to isté, ako sľubovať vnukom, že až budú väčší, tak ich zoberiete raketou na Mars.

Za koho kopú organizátori protestov Gorila?http://robsaleh.wordpress.com/2012/02/04/za-koho-kopu-organizatori-protestov-gorila/
lujza.j
05.02.12,09:51
Sľub ministra Lipšica ostáva takto len v rovine sci-fi, pretože sľubovať vyšetrenie kauzy s vedomím, že krátko po blížiacich sa voľbách už ministrom vnútra nebude, je to isté, ako sľubovať vnukom, že až budú väčší, tak ich zoberiete raketou na Mars.

Za koho kopú organizátori protestov Gorila?

http://robsaleh.wordpress.com/2012/02/04/za-koho-kopu-organizatori-protestov-gorila/

Peter Pčolinský – jeden z organizátorov protestov, brat Vladimíra Pčolinského z ktorého urobil Lipšic policajného kapitána z civila hneď po prijatí do štátnej služby, predtým robil poskoka KDH a s policajnou prácou nemal vôbec nič spoločné. Tento organizátor je podľa môjho názoru garantom, že sa o KDH bude na protestoch taktne mlčať (narozdiel od ITP Gorila) http://www.cas.sk/clanok/216203/brat-jedneho-z-organizatorov-protestov-gorila-pracuje-pre-lipsica.html
Pikoška
05.02.12,09:55
Ja si ju predstavujem ako slobodu jednotlivca :
väčšina ma (ako slobodného a zodpovedného človeka) nebude nútiť a ani neprinúti :D robiť niečo, čo ja NECHCEM.A Ty kde si bol doteraz? Si sa odmrazoval od piatka a či čo?:)
jar88
05.02.12,10:06
A Ty kde si bol doteraz? Si sa odmrazoval od piatka a či čo?:)
Nezabudla si náhodou použiť aj nejaký ten argument? Niečo k veci samotnej?
------------------------------------------------------------------
Odpoviem si sám.
Nie nezabudla, ty ho jednoducho nemáš:---
jar88
05.02.12,10:16
Ja nechápem, o čo Ti ide od samého začiatku. Ale prezradím Ti, o čo ide mne. To, o čom popisuješ, je dôsledok bezbrehej korupcie. Korupcie politikov.
No vidíš, začala si správne.
Zistila si, že je to len dôsledok korupcie.
--------------------------------------
Už ti zostáva len zistiť, čoho dôsledok je korupcia. (Alebo aspoň sa pokúsiť, nad tým zamyslieť) Prajem veľa úspechov pri tom myslení. (A naozaj ti to úprimne prajem.)
hubatá
05.02.12,10:32
Trepte si tu čo chcete o veľkých Gorilách alebo malých Gorilkách: v histórii ľudstva som nenašla iné spoločenské zriadenie ktoré by si tak vážilo pracujúceho človeka ako to bolo za komančov: za svoju prácu dostal každý mesiac načas peniaze, robil len 8 hodín, presčasy dostal zaplatené, mal právo na oddych, na zdravotnú starostlivosť, na právnu ochranu, na vzdelanie až mu išli na nervy časté školenia, nebolo delenia ľudí na prispôsobivých a neprispôsobivých ale len na tých čo robia a nerobia. Ak nerobil nasledoval trest za príživníctvo. Ak viete o nejakom lepšom spoločenskom zriadení napíšte mi to sem jedným slovom.

Aj podnikatelia podnikajú len cez známosti typu ja tebe ty mne, teda tak ako vo vláde, akurát po dedinách, mestečkách, mestách. Po zbankrotovanom podnikateľovi čo sa zbalí raz-dva a aj s firmou odíde do zahraničia tu zostávajú dlhy, nevyplatené mzdy, zdevastované pozemky a budovy plné odpadu z jeho podnikateľskej činnosti, lacné zahraničné pracovné sily ktoré sa už domov nevrátia, ale sa tu stávajú pestovateľmi drog lebo kriminálnikmi, zasa na účet SR. Podnikateľ dá v prvom rade prácu svojej rodine, širšej rodine a podľa známostí, lebo potrebuje aby to boli jemu oddaní pracovníci, aby sa nevidelo z akého kvalitného materiálu vyrába, čo sa robí natajno, za koľko a kam sa vyváža odpad. Nedá predsa prácu cudzím ľuďom v dedine, aby ho bonzli. Pre mňa je podnikateľ ten čo používa pri podnikaní svoju hlavu alebo sa vie aj postaviť k tomu stroju a ukáže pracovníkovi že tak ako to vyžaduje od neho vie to urobiť sám za taký istý čas a s takými istými nákladmi, teda ho nezdiera nezmyselným vyžadovaním toho čo nie je možné ale len trepe o okrádaní. Ja nepoznám pracujúceho podnikateľa, ale len despotu, špekulanta čo žije na úkor svojich zamestnancov ktorí musia držať huby ak nechcú ísť na ÚPSVaR a čo si zaplatí dobrú ekonómku so známosťami aby našla dieru v zákone aby bol aj on sýty a aj ten baran - štát. Podnikateľ podľa mňa nepracuje ale len špekuluje cez známosti kam čo najlacnejšie umiestniť výrobky čo mu vyrobili robotníci.

Iné je bývalý socialistický robotník čo sa mu dnes honosne hovorí živnostník: ten musí živiť najprv dohadzovača čo mu dohodí zákazky (hovorí sa mu tiež pán podnikateľ), potom samozrejme povinnými odvodmi živí sociálku a štát daňami. Ak si nenájde šikovnú účtovníčku, sám sa v spleti priblblých zákonov nezorientuje a draho za to zaplatí pokutami ak je v omeškaní čo len 1 deň. Takže na koľko ľudí musí taký živnostník napr. maliar-natierač robiť vlastnými rukami a hlavou? A to ešte stále nemá zarobené na seba. To je pre mňa pracujúci človek ktorý si zaslúži úctu, ale to je v podstate ten čo sa mal lepšie v socialistickej továrni že? Narobil sa menej, nerobil 12 hodín denne, nemusel si pozháňať materiál, obedoval teplé jedlo v závodnej jedálni, mal nárok na prešivák, baganče a príplatky za sťažené podmienky v zime a v horúčavách. Používal povinne ochranné pracovné prostriedky, fasoval WC papier, indulonu, montérky, mal nárok na ošetrovné, na PN-ku, dostal riadne zaplatenú maródku, mal povinné lekárske prehliadky u závodného lekára, nárok na kúpele zadarmo. Takže v 30 rokoch nevyzeral na 50 rokov, nemal problémy s chrbticou a nohami. Spával kľudne bez pocitu že okradol nejakú babku na materiále a vyfakturoval jej viac, lebo ho tlačí do toho dohadzovač čo si hovorí podnikateľ.

Ak podnikateľ nebude obchádzať zákony, nevybaví si svoje postavenie na trhu známosťami, ale sa narobil denne 8 hodín na .... na .... na čom? Napovedzte mi čo tak robí podnikateľ 8 hodín denne ....... ja neviem. :confused: Vy viete páni podnikatelia na čom robíte 8 hodín denne - ak mi to sem hodíte potom dám klobúk dole a poviem že si po drine ten podnikateľ zarobil svojou prácou na drahé auto, na dovolenku 2 x ročne s celou rodinou, dokáže z toho zaplatiť drahé zahraničné štúdium deťom, atď .... a nezarobil mu to ten chudák robotník pri stroji čo sa bojí ísť naobedovať.
Pikoška
05.02.12,10:40
No vidíš, začala si správne.
Zistila si, že je to len dôsledok korupcie.
--------------------------------------
Už ti zostáva len zistiť, čoho dôsledok je korupcia. (Alebo aspoň sa pokúsiť, nad tým zamyslieť) Prajem veľa úspechov pri tom myslení. (A naozaj ti to úprimne prajem.)jardo, ďakujem Ti. Čoho dôsledok je korupcia Ti fakt neprezradím, ale poprajem Ti peknú nedeľu. Aj tým nenažraným, čo s tou korupciou začali.:)
duves
05.02.12,13:11
No možno naozaj som jediný, nestranný, kto to naozaj vie.;)
-------------
Reagoval som hlavne na to, že väčšina zamestnaneckých typov je presvedčená, že živí zamestnávateľa. Neviem, ako ste na to prišli, ale všetci sa cítite zdieraní.
----------------
Na druhej strane, podnikatelia, ako napríklad misomiso, majú pocit, že živia rodiny svojich zamestnancov. Tiež to nieje pravda, lebo každý zamestnanec si svoju rodinu živí sám. (misomiso im neplatí stravu, bývanie a tak ďalej)
---------------
---------------
Mne z toho vyplýva a je to moja vlastná skúsenosť zo života, že na jednej strane naši zamestnanci a na druhej strane zamestnávatelia vzájomne medzi sebou bojujú. Vlastne sami proti sebe.
Pritom si neuvedomujú, že sú na tej istej lodi (vo firme) a že ich živia zákazníci. Tí zákazníci vlastne živia zamestnancov a samozrejme aj zamestnávateľov. Ľudia v zamestnaní (vo firme) by mali mať snahu byť lepší, ako tí u konkurencie.
Jednoducho povedané, mali by bojovať o svoje miesto na trhu a nie bojovať proti svojmu zamestnávateľovi.
No...ano, ludia zväčša bojuju proti sebe navzajom. Na ich samotnú škodu.
ela77
05.02.12,13:18
-Hubatá- dobre si to vystihla, predbehla si ma, lebo niečo podobné som chcela napísať aj ja, aby som -misomiso- a jemu podobným vysvetlila o koho nám ide. Od začiatku vyrýva, akí sme blbí a čo vlastne chceme. A keď sa mu šľaplo na palec tak sa mu nepáčilo a nazval nás darmožráčmi. Nie to nie je čítanie medzi riadkami a vytrhovanie z kontextu. Ja som okrem toho ako dôchodca ešte aj podľa niektorých príspevkov príživník. Tiež poznám začiatky mnohých tzv. podnikateľov. Neplatil dane (vraj pchať to do štát. kasy), ale že používa cesty (nik z nich nemá svoje vlastné), vodu, plyn, a inú energiu to už nevidí.Ľudom na ruku dá síce viac(tí sú akože spokojní), ale oficiálne na papieri im dá menej. Potom sa mnohí divia, že nemajú zaplatené povinné poplatky do sociálky (pre dôchodok), zdravotné a iné. Stačí pozrieť inzeráty. Ja si spravím firmu a vy na mňa robte. -misomiso- a jeho zástancovia sa síce urazili, že ich hádžeme do jedného vreca poctivých aj nepoctivých, ale ani jedného z tých čo pľujú na komunistov som nepočula, že by ich triedil. Poctivci robili vo fabrikách, boli robotnícka trieda a nepoctivci, ktorí zneužívali a podkopávali systém boli na teplých vrcholových miestach a v r.1989 im práve aj tá robot. trieda pomohla aby verejne ukázali akí sú a mohli pokračovať v zlodejinách. Najviac ma naštve ak niekto opľúva komunistov a pri tom sú vo vláde alebo ich potomkovia aj v parlamente a teraz píšem o tých podvodníkoch a prevracačoch kabátov, ale nikto nikdy neselektuje týchto na poctivcov a nepoctivcov komunistov. Prvých čo po r.1989 napadli boli práve ĽMilície. Komu títo ublížili, boli to robotníci od strojov,, ktorí boli nasadzovaní mnohokrát ako pomoc pri žatvách a povodniach a pod. Tých prvých povyhadzovali z práce, zobrali zo skladov zbrane, a ani boh nevie kde skončili v čích rukách. (alebo sa môžme iba domyslieť) Ale špekulanti na vedúcich miestach tí sa postavili zase na čelo a rozkradli čo sa dalo, lebo mali k tomu páky.Tak keď budete písať poniektorí o komunistoch (nepoctivcoch a špekulantoch), tak ich nazvite inak a nehádžte tiež všetkých do jedného vreca.Podotýkam, že som nikdy nebola v žiadnej strane. No a najradšej mám, keď niekto bude písať aké boli malé platy, ale keď si zrátam, čo som mala vtedy zadara a čo dnes musím platiť zo svojho príjmu, tak mi vychádza,že som mala väčší príjem ako teraz majú zamestnaní ľudia, že ten systém bol lepší, bol kontrolovateľný tok financií a nebolo to roztrieštené ako dnes. Súdny proces netrval 10 rokov ako dnes a hlavne pri jasnom prípade. Do mesiaca ste museli dostať uznesenie súdu. Akciovky a eseročky sú plné umelých prilepencov, ktorí ani nevedia že sú tam, ale financie tečú na účty. A koniec koncov-hubatá- to vystihla najlepšie. No a teraz ma napadnite, že smútim za socíkom. Obyčajne to tak skončí. Aj mladí študenti v r.1989 chceli demokraciu a kapitalizmus, ale zo socialistickými vymoženosťami. Prečo sa potom hneď začali ozývať, že majú drahé internáty, drahé cestovné, drahé učebnice. Tak ako si to vlastne predstavovali??? To už nevravím koľko sa ušetrilo pri voľbách. Že sa nemohlo chodiť do kostola??? ja som také nič nezažila, ale viem že čím viac sa ľudia dušujú v dnešnej dobe za kresťanstvo a vieru, tým menej dodŕžajú kresťanské zásady. Viď kriminalita napr.
misomiso
05.02.12,13:23
----------------
Na druhej strane, podnikatelia, ako napríklad misomiso, majú pocit, že živia rodiny svojich zamestnancov. Tiež to nieje pravda, lebo každý zamestnanec si svoju rodinu živí sám. (misomiso im neplatí stravu, bývanie a tak ďalej)

Zamestnavatelia neplatia stravu? A co gastrolistky? :)

Budes sa mozno cudovat, ale ja trvam na tvrdeni, ze ich zivim (v zmysle, ze im davam pracu). Dokonca na zaciatku podnikania, ale aj na zaciatku krizy som ich opatovne platil zo svojich vlastnych a sukromnych penazi, pretoze firma bola vtedy v strate a keby som ju nedotoval, tak sa neurdzi. Urcite si spominas na nasu debatu, kde ty si objajoval co najskorsie zrusenie firmy pri nastupe krizy aby si nesiel do straty a ja som pisal, ze idem dalej aj za cenu strat. Dnes som rad, krizu uz velmi necitime a rozhodne bolo pre mna prijemnejsie pridat plny plyn po chvilke volnobehu ako rozbiehat z nuly nejake nove podnikanie.

Teda mozeme sa tu natahovat o slovicka, ci zamestnancov zivi zamestnavatel alebo zakaznik. Samozrejme, ze peniaze prudia od zakaznika. No prudia najprv na ucet firmy, (ktorej ja som vlastnikom) a az z toho uctu potom vyplacam zamestnancom vyplaty. Toto je dolezite si uvedomit napriklad v kontexte toho, ze iba na mne je rozhodnutie, ci budem zemstnancovi vyplacat mzdu, alebo sa namiesto toho rozhodnem platit napriklad lizing sa automat, ktory to bude robit za neho...
day
05.02.12,13:42
samozrejme aj komunisti mali svoje chyby, velmi nerad by som bol keby ich teraz vynasame do nebies. hubata skolenia a VS studium za komunistov? to bola riadna tlacenka.

ked miso neklame, tak potom tu treba viac podnikatelov ako je on, aj ked pri tych krasach slovenska sa sekol, uz tu bolo spravne povedane, zamestnavatel a zamestnanec su na jednej lodi, to ked si uvedomia obe strany sme na spravnej ceste.
misomiso
05.02.12,13:43
Napovedzte mi čo tak robí podnikateľ 8 hodín denne ....... ja neviem. :confused: Vy viete páni podnikatelia na čom robíte 8 hodín denne - ak mi to sem hodíte potom dám klobúk dole a poviem že si po drine ten podnikateľ zarobil svojou prácou na drahé auto, na dovolenku 2 x ročne s celou rodinou, dokáže z toho zaplatiť drahé zahraničné štúdium deťom, atď .... a nezarobil mu to ten chudák robotník pri stroji čo sa bojí ísť naobedovať.

Tak toto sa mi hadam len sniva...

Mozem ta ubezpecit, ze dodnes robim viac ako 8 hodin denne a ked som zacinal, robil som 16 a to dokonca aj cez vikendy. Samozrejme, ty asi za robotu nebudes povazovat to, ze sedim v lietadle a smerujem na veltrh (to je vylet, ktory za mna odmakali zamestnanci), to ze surfujem desiatky hodim po internete aby som bud nasiel dodavatelov alebo si udrzal povedomie o konkurencii, ked sedim na kave so zastupcom TNT alebo UPS aby som pre firmu dojednal najlepsie cenove podmienky pre zasielanie tovaru, to povazujes asi sa tvrde vykoristovanie (ja si kavickujem, ludom k stroju kavicku nekupim), ked sedim s marketermi nad novou kampanou (to som si isiel pokecat), ked doma vymyslam koncept novych kanalov predaja aby sa ten tovar, co robotnicka trieda vyrobi niekedy aj predal, napriklad koncept vlastneho e-shopu tak to asi len tak vysedavam na stolicke.

Ak sa ucim cudzi jazyk, pretoze inak firma nic nepreda, ak studujem marketing tak si iba citam knizku, (ved to by som robil urcite aj ako zamestnanec, studium ucebnic o marketingu je oblubeniu zabavkou vacsiny ludi).

Mozem ta ubezpecit, ze ja okrem toho este stale dost casu travim aj v dielni pri vyvoji novych produktov.

Ludi z Penty nepoznam, s podnikatelmi tohto typu sa nestrtavam. No mozem ti povedat, ze kamarati, ktori podnikaju chodia domov neskor ako zamestnanci a ani na dovolenke nevpinaju mobil. Ak ti to urobi radost, tak ti napriklad mozem povedat, ze som si po naozaj dlhom case chcel urobit den volna a zalyzovat s v Tatrach, a ked som vybalil lyze z auta prisiel mi mail, takze som vedel, ze mam cas sa dva razy odviezt a musel som bezat do firmy. Dovolenku v takom zmysle, ako ju maju zamestnanci odkey podnikam jednoducho nepoznam.
misomiso
05.02.12,14:05
Aby som sa aspon raz dostal k teme, preco su tie protesty uplne zbytocne:

Aj byvaly policajt Rejda na TA3 povedal, ze problem, preco su skorumpovani politici nedotknutelni nie je v policii. On robil dokonca s SIS vravi, ze SIS vypatra, policia vysetri, posunie to na sud a tam to vzdy skonci zametenim pod koberec.

Je to tak aj v pripade beznych mafianov, 15 x ochorie advokat, strati sa dokaz, potom sudca cirou nahodou prepasne nejaky termin a oslobodenie obvineneho je na svete. Aj znalecky posudok si sud necha spravit novy, ked sa mu nepaci. Z toho zvycajne vyplynie, ze je vylucene aby obvineny take nieco spachal.

Rovnake plati aj u takejto politickej korupcie, iba s tym rozdielom, ze tam asistuje este aj generalny prokurator roznym zastavovanim trestneho stihania pod.

Teda zakladna otazka - ake by mali mat protestujuci na namestiach poziadavky, aby to k niecomu viedlo?

Museli by to byt poziadavky, ktore by viedli k tomu, aby donutili sudy spravodlivo rozhodovat. Teda ake? Ake, ked sudna moc je uplne neazvisla a este ani ministerka spravodlivosti si za cely cas nevie legalne poradit s Harabinom, ktoreho tam zabetonoval Meciar s Ficom?

Generalneho prokuratora Trnku (a jeho ludi) tam zasa zabetonoval Fico s Gasparovicom a ako sa ukazuje vydatne im pro tom asistoval Sulik, pretoze si nanho nasiel priamy kontakt cez kamarata a chcel ho mat na dialkove ovladanie. Udajne prva uloha, ktorou ho chel poverit bola "zorganizovat nejake treste stihanie na Matovica". No - parada...

Ma sa tlacit na to, aby sudy stratili nezavislost a minister spravodlivosti by mal tu moc zo dna na den odvolat sudcu a nominovat ineho? Potom by sme samozrejme mohli vykrikovat cez plot Uradu vlady na ministerku, aby konala. Ale toto by zabezpecilo vacsiu spravodlivost? Ved keby to bolo takto politicky ovladane, tak potom by sa nekradlo 20% ako dnes ale to cislo by sa blizilo stovke.

Teda co mame "my" na uliciach vlastne chciet? Ako zamedzit tomu, aby sa este aj v tejto vypatej situacii nevysmial sudca vsetkym do ksichtu tym ze predbeznym opatrenim chrani gaunera a zlodeja pred nejakym "poskodenim cti" alebo niecomu takemu? Ved ako inak nazvat ten nonsens, ked sudca zakaze vydanie knihy, ktoru nikdy necital?

Ako z toho von? Neviem. Nikto nevie. S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou riesenietohto problemu nejestvuje.

Viem iba jedno. Ked uz nemozem mat konstruktivnu pripomienku, navrh alebo poziadavku, nebudem vykrikovat na namseti nezmysly iba preto, "aby sa nieco dialo". Pretoze take vizie, ze obcania budu riadit stat sami cez internet - tak to prepacte, radsej nech kradnu 20%.
Zimama
05.02.12,14:06
...čítam si to tu všetko už nejakých pár dní, potichučky, utrieďujem si vlastné myšlienky, budujem si vlastný postoj, ale cca od príspevku 135 ma začína (napriek mojej mierumilovnej povahe:---) dvíhať zo stoličky...

...tak ideme (zas) znárodňovať, hej? :cool:
Závidím Vám (niektorým) Vašu istotu, s ktorou by ste vedeli povedať, ktorý podnikateľ je poctivý a ktorý nie!
Na druhej strane - som presvedčená, že pre (už roky) nezamestnaného, ktorý odmietne prácu so slovami, že on predsa nebude robiť od 9-tej do 17-tej (taká nehoráznosť!:mad:) (lebo všetci ostatní robia asi len od 10-tej do 12-tej, nie?), je každý podnikateľ nepoctivý.
A myslím si tiež, že väčšina podnikateľových zamestnancov hov..by vie o tom, čo všetko musí podnikateľ vybaviť a zariadiť, aby mal pre nich prácu i plácu.
Ale máš pravdu, hubatá, podnikateľ nepracuje - on sa len vyváža, zháňa (prijateľných) dodávateľov, aby mali "jeho" zamestnanci vôbec z čoho vyrábať, prípadne potom naháňa tých, ktorí odobrali výrobky, ale neplatia za ne...a tie poloprebdeté noci, predinfarktové stavy... Tak mu treba, kapitalistovi jednému!
A hlavne - kým budeme bojovať proti sebe, tak ako to tu už odznelo (zamestnávateľ vs. zamestnanec), a nie spolupracovať v záujme spoločnej veci (lebo nikto neživí nikoho - živíme sa navzájom), tak u nás nikdy dobre nebude, a v tom nám žiadna anti-Gorila nepomôže.
trisestri
05.02.12,14:09
Zamestnavatelia neplatia stravu? A co gastrolistky? :)

Budes sa mozno cudovat, ale ja trvam na tvrdeni, ze ich zivim (v zmysle, ze im davam pracu). Dokonca na zaciatku podnikania, ale aj na zaciatku krizy som ich opatovne platil zo svojich vlastnych a sukromnych penazi, pretoze firma bola vtedy v strate a keby som ju nedotoval, tak sa neurdzi. Urcite si spominas na nasu debatu, kde ty si objajoval co najskorsie zrusenie firmy pri nastupe krizy aby si nesiel do straty a ja som pisal, ze idem dalej aj za cenu strat. Dnes som rad, krizu uz velmi necitime a rozhodne bolo pre mna prijemnejsie pridat plny plyn po chvilke volnobehu ako rozbiehat z nuly nejake nove podnikanie.

Teda mozeme sa tu natahovat o slovicka, ci zamestnancov zivi zamestnavatel alebo zakaznik. Samozrejme, ze peniaze prudia od zakaznika. No prudia najprv na ucet firmy, (ktorej ja som vlastnikom) a az z toho uctu potom vyplacam zamestnancom vyplaty. Toto je dolezite si uvedomit napriklad v kontexte toho, ze iba na mne je rozhodnutie, ci budem zemstnancovi vyplacat mzdu, alebo sa namiesto toho rozhodnem platit napriklad lizing sa automat, ktory to bude robit za neho...

cista matka Tereza,ja mam socialne citenie,ale keby som bol podnikatel tak zvazim ci je pre mna vyhodny automat,alebo zamestnanec/ak by kazdy zamestnaval automaty, neviem ci tie automaty by aj kupovali vyrobky/,aj ten automat potrebuje riadne drahu energiu,kontrolu a mechanika/udrzbara/
zamestnanci pracuju pre podnikatela a ten ich za to plati,je to jednoduche,dava im mzdu za odvedenu pracu a nie ze ich priamo zivy,praca je tiez tovar,da sa povedat ze zamestnanec predava svoju pracu
suhlas z tym ze dost podnikatelov a zivnostnikov pracuje viac ako niektory zamestnanci-bol som zivnostnik,10-12 hod prace,aj soboty,ziadny narok na dovolenku atd-nestazujem sa,bola to moja volba
evina
05.02.12,14:10
Trepte si tu čo chcete o veľkých Gorilách alebo malých Gorilkách: v histórii ľudstva som nenašla iné spoločenské zriadenie ktoré by si tak vážilo pracujúceho človeka ako to bolo za komančov: za svoju prácu dostal každý mesiac načas peniaze, robil len 8 hodín, presčasy dostal zaplatené, mal právo na oddych, na zdravotnú starostlivosť, na právnu ochranu, na vzdelanie až mu išli na nervy časté školenia, nebolo delenia ľudí na prispôsobivých a neprispôsobivých ale len na tých čo robia a nerobia. Ak nerobil nasledoval trest za príživníctvo. Ak viete o nejakom lepšom spoločenskom zriadení napíšte mi to sem jedným slovom.

Aj podnikatelia podnikajú len cez známosti typu ja tebe ty mne, teda tak ako vo vláde, akurát po dedinách, mestečkách, mestách. Po zbankrotovanom podnikateľovi čo sa zbalí raz-dva a aj s firmou odíde do zahraničia tu zostávajú dlhy, nevyplatené mzdy, zdevastované pozemky a budovy plné odpadu z jeho podnikateľskej činnosti, lacné zahraničné pracovné sily ktoré sa už domov nevrátia, ale sa tu stávajú pestovateľmi drog lebo kriminálnikmi, zasa na účet SR. Podnikateľ dá v prvom rade prácu svojej rodine, širšej rodine a podľa známostí, lebo potrebuje aby to boli jemu oddaní pracovníci, aby sa nevidelo z akého kvalitného materiálu vyrába, čo sa robí natajno, za koľko a kam sa vyváža odpad. Nedá predsa prácu cudzím ľuďom v dedine, aby ho bonzli. Pre mňa je podnikateľ ten čo používa pri podnikaní svoju hlavu alebo sa vie aj postaviť k tomu stroju a ukáže pracovníkovi že tak ako to vyžaduje od neho vie to urobiť sám za taký istý čas a s takými istými nákladmi, teda ho nezdiera nezmyselným vyžadovaním toho čo nie je možné ale len trepe o okrádaní. Ja nepoznám pracujúceho podnikateľa, ale len despotu, špekulanta čo žije na úkor svojich zamestnancov ktorí musia držať huby ak nechcú ísť na ÚPSVaR a čo si zaplatí dobrú ekonómku so známosťami aby našla dieru v zákone aby bol aj on sýty a aj ten baran - štát. Podnikateľ podľa mňa nepracuje ale len špekuluje cez známosti kam čo najlacnejšie umiestniť výrobky čo mu vyrobili robotníci.

Iné je bývalý socialistický robotník čo sa mu dnes honosne hovorí živnostník: ten musí živiť najprv dohadzovača čo mu dohodí zákazky (hovorí sa mu tiež pán podnikateľ), potom samozrejme povinnými odvodmi živí sociálku a štát daňami. Ak si nenájde šikovnú účtovníčku, sám sa v spleti priblblých zákonov nezorientuje a draho za to zaplatí pokutami ak je v omeškaní čo len 1 deň. Takže na koľko ľudí musí taký živnostník napr. maliar-natierač robiť vlastnými rukami a hlavou? A to ešte stále nemá zarobené na seba. To je pre mňa pracujúci človek ktorý si zaslúži úctu, ale to je v podstate ten čo sa mal lepšie v socialistickej továrni že? Narobil sa menej, nerobil 12 hodín denne, nemusel si pozháňať materiál, obedoval teplé jedlo v závodnej jedálni, mal nárok na prešivák, baganče a príplatky za sťažené podmienky v zime a v horúčavách. Používal povinne ochranné pracovné prostriedky, fasoval WC papier, indulonu, montérky, mal nárok na ošetrovné, na PN-ku, dostal riadne zaplatenú maródku, mal povinné lekárske prehliadky u závodného lekára, nárok na kúpele zadarmo. Takže v 30 rokoch nevyzeral na 50 rokov, nemal problémy s chrbticou a nohami. Spával kľudne bez pocitu že okradol nejakú babku na materiále a vyfakturoval jej viac, lebo ho tlačí do toho dohadzovač čo si hovorí podnikateľ.

Ak podnikateľ nebude obchádzať zákony, nevybaví si svoje postavenie na trhu známosťami, ale sa narobil denne 8 hodín na .... na .... na čom? Napovedzte mi čo tak robí podnikateľ 8 hodín denne ....... ja neviem. :confused: Vy viete páni podnikatelia na čom robíte 8 hodín denne - ak mi to sem hodíte potom dám klobúk dole a poviem že si po drine ten podnikateľ zarobil svojou prácou na drahé auto, na dovolenku 2 x ročne s celou rodinou, dokáže z toho zaplatiť drahé zahraničné štúdium deťom, atď .... a nezarobil mu to ten chudák robotník pri stroji čo sa bojí ísť naobedovať.

Neviem v ktorej téme, ale už raz ma Tvoj príspevok dostal....a teraz tiež....čítam a čítam a mňa asi niekto veľmi dobre udrel po hlave aj v čase socializmu aj teraz a nepochopila som asi doteraz nič ...:eek:
Zita5
05.02.12,14:26
Hubatá, keby som mohla dám Ti 10x neužitočné za to Tvoje tliachanie v poslednom príspevku. Nepoukazuj na druhého a začni od seba, naber odvahu a choď podnikať.Asi si nevidíš ďalej od nosa .
Stanislav 1975
05.02.12,14:29
Nebojte, sa- po 9 marci bude všetko lepšie- títo vagabundi odplávajú a dúfam,že sa tie miklošovsko- dzurindovské ksichty už nikdy do vlády nevrátia...
misomiso
05.02.12,14:31
A hlavne - kým budeme bojovať proti sebe, tak ako to tu už odznelo (zamestnávateľ vs. zamestnanec), a nie spolupracovať v záujme spoločnej veci (lebo nikto neživí nikoho - živíme sa navzájom), tak u nás nikdy dobre nebude, a v tom nám žiadna anti-Gorila nepomôže.
Ano, presne tak. Ale aby som to tu trocha ukludnil - ano, nechal som sa vytocit prispevkami niektorych darmozracov, ktori vedia iba zavidiet a pacilo by sa im kradnut.

Ale nastastie, toto sa zdaju byt na Slovensku dnes iba ojedinele pripady. Svedci o otm napriklad ak podpora Komunistickej strany, ktora je myslim pod 2% alebo tak nejako.

Ja tu musim este raz napisat, ze mam skvelych, pracovitych a lojalnych zamestnancov. Ja vam poviem, preco som isiel na vychod. Nie kvoli nizsej cene prace. Ludi platim tak, ako mozem, tade aspon sa snazim, uz som tu pisal, ze im davam 5 x menej ako by som si za ich vykon vedel predtavit, no smola, nie sme v Dansku tak nam to skratka inak nevychadza.

Ja som isisl na vychod preto, ze som si tam mohol zamestnancov vyberat. Myslim, ze nie je nemoralne, ze sme spravili velmi prisne sito vyberu a zamestnali iba tych najlepsich. Ved ked mozem dat pracu iba zopar ludom, preco by som ju nedal najlepsim? Na vychode zatial nie je problem najst ludi, ktori vedia robit, chcu robit, nemusite nad nimi stale stat a obrazne povedane prebrodia sa do roboty sa aj peso ked zapadne autobus. Veduci vyroby riesi este aj prevadzkove problemy (napriklad vypadok kurenia, upchatu kanalizaciu) dokonca aj po pracovnom case dokonca casto uplne samostatne bez toho, aby ma tym zatazoval cez telefon.

Chcem teda este raz zdoraznit, ze si ich pracu vazim a ich podiel na budovani firmy je znacny. Ak pisam, ze ich "zivim", tak to je iba o chapani zmyslu slov. Mozeme povedat, ze nasi zakaznici nam platia, alebo aj ze nas svojou podporou zivia a rovnake plati aj vo vztahu zamestnavatel - zamestnanec.

Teda, ja som zatial spokojny, to je aj dovod, preco tu podnikam, pretoze dnes ma clovek moznosti dost siroke. Myslim, ze moji zamestnanci chapu, ze to nemame lahke a ze dnes je malo firiem, o ktorych by sa nedalo povedat, ze prezivaju stale o chlp. Aj ovela vacsie a renomovanejsie firmy teraz padli a my sme prezili. Samozrejme, moji zamestnanci nezarabaju tolko ako u nasho nemeckeho konkurenta, a ani ja nemam taky prijem ako on, ale mame (zemstnanci aj ja) pravdepodobne niekolkonasobne nizsi. To (ze mame 4 x menej ako v Nemecku) ale myslim rozumnym a vyrovnanym ludom nemoze branit v tom, aby zili skokojny zivot.
misomiso
05.02.12,14:33
Tak som si teraz spravil tyzdenny relaxacny pobyt na Porade, v ramci prevencie syndromu vyhorenia.

Teraz idem zasa trocha pracovat, takze sa tu majte, a hlavne vyrieste tu Gorilu. Ked sa tu nabuduce vratim, tak nech su uz vsetci v base. :)
duves
05.02.12,14:52
Nebojte, sa- po 9 marci bude všetko lepšie- títo vagabundi odplávajú a dúfam,že sa tie miklošovsko- dzurindovské ksichty už nikdy do vlády nevrátia...
Never tomu, ludske spravanie sa opakuje.
Zimama
05.02.12,14:56
........
Podnikateľ dá v prvom rade prácu svojej rodine, širšej rodine a podľa známostí, lebo potrebuje aby to boli jemu oddaní pracovníci, aby sa nevidelo z akého kvalitného materiálu vyrába, čo sa robí natajno, za koľko a kam sa vyváža odpad. Nedá predsa prácu cudzím ľuďom v dedine, aby ho bonzli.
...a že ja trúba už roky nerobím u svojho muža, ale za plat v školstve...! A už pomaly rok máme nezamestnanú dcéru - a veď by mohla u tata variť kávičku a rozdávať úsmevy! (A to ešte tato-podnikateľ hovorí, že nie je nič horšie, ako zobrať do firmy dakoho z rodiny...:cool:)

A zase máš pravdu, len zopár slov by som trošku vymenila:
Podnikateľ podľa mňa nepracuje ale len špekuluje cez známosti kam ako čo najlacnejšie zohnať suroviny a ako čo najlepšie umiestniť výrobky, čo mu vyrobili robotníci.

.......................

Ak podnikateľ nebude obchádzať zákony, nevybaví si svoje postavenie na trhu známosťami, ale sa narobil denne 8 hodín na .... na .... na čom? Napovedzte mi čo tak robí podnikateľ 8 hodín denne ....... ja neviem. :confused: Vy viete páni podnikatelia na čom robíte 8 hodín denne - ak mi to sem hodíte potom dám klobúk dole a poviem že si po drine ten podnikateľ zarobil svojou prácou na drahé auto, na dovolenku 2 x ročne s celou rodinou, dokáže z toho zaplatiť drahé zahraničné štúdium deťom, atď .... a nezarobil mu to ten chudák robotník pri stroji čo sa bojí ísť naobedovať. to Ti už podrobne vysvetlil misomiso, ale obávam sa, že nie to si chcela počuť...:rolleyes:


modrým v texte
duves
05.02.12,15:02
Tiež tak trochu do "mlyna" ale musím. Mal som kolegu, v banke. Taky mlady chalan. Mal živnosť, očnu optiku. Mal tam pani, s ktorou nebol spokojny. Kedže som byvaly "meopťák", poznal som ešte niekoho od fachu. Tuším aj klačal, aby som mu niekoho zohnal. Tak som zavolal. Znama, možno v tom čase okolo 50-ky povedala, že nie. Mala miesto niekde inde, nezdalo sa jej to. A urobila dobre. Kolega odišiel a čo sme sa potom stretli na vianočnych trhoch, tak s očnou optikou sekol, predal zasoby, prepustil pracovníčku. A hovorím mu na to, a to si myslíš, že to bolo dobré, keby ta moja známa k tebe išla? Ostala by na placi, bez roboty. Tak toto sa mi nepáči. Myslim, že tento system malo chráni práve tých, čo pracuju a chcú pracovať. Na ludí po 50-ke sa pozera ako na zbytočných. Nikto ich nechce. Mal by sa zaviesť system referencii, pozerat na človeka aj inak, než cez vek.

Niekto tu spominal, že ludia, čo su nezamestnaní si vyberaju, že nebudu pracovať do 17-ej. Neviem, nepoznam to. Mam rodinu. Ak je kampan, čiže narazovky, robím cele tyzdne od 7 do 17 hod. Len tak, nadčasy takmer grátis.
Zimama
05.02.12,15:11
................
Ako z toho von? Neviem. Nikto nevie. S pravdepodobnostou hraniciacou s istotou riesenietohto problemu nejestvuje.
...................

Aj ja sa cítim v tomto bezradná i bezmocná... (Nebola som na námestí v 89 ani teraz - davu sa bojím:eek:, ale bola som na pár referendách, dokonca som si raz vybavila aj voličský preukaz, aby som mohla hlasovať na chalupe:---, takže mi to nie je ľahostajné...)

Ale protestovať pred parlamentom v piatok večer, keď tam už nie sú hádam ani upratovačky? :rolleyes: Tí, ktorých sa to najviac týka, si - podľa mňa - z takýchto protestov vcelku aj hovby robia: kým sa nebudú aspoň na chvíľu báť, že (právom) rozzúrený (a zúfalý) dav vtrhne dnu a zašpiní im vajcami alebo hnilými banánmi ich fajnové obleky (či arogantné ksichty), tak sa budú smiať do hrsti a jediné, čo dosiahne(te)/(me), je, že v budúcnosti budú kradnúť a korumpovať sofistikovanejšie a tajnejšie - a je úplne jedno, kto "tam hore" bude...


Nebojte, sa- po 9 marci bude všetko lepšie- títo vagabundi odplávajú a dúfam,že sa tie miklošovsko- dzurindovské ksichty už nikdy do vlády nevrátia...


Never tomu, ludske spravanie sa opakuje.
Zimama
05.02.12,15:18
...alebo to musí začať zdola - nedám úplatky = nebude korupcia... :D
jar88
05.02.12,15:34
...alebo to musí začať zdola - nedám úplatky = nebude korupcia... :D
Začať zdola?
A ako?
----------------------
Skús si predstaviť, že máš možnosť zarobiť si poctivo 800 € za mesiac a to za 8 hodín denne,
no a k tomu ti príde možnosť dať úplatok, napríklad 5.000 € a za to získať prospech za 30.000 € a nerobiť ani deň.
--------------------------------------
No neber to.
Tým som chcel povedať len toľko, že ak je možnosť mať z korupcie profit, tak vždy sa niekto nabalí.
Pritom nie je dôležité, či sa nabalí Peter a či Pavel.
No a ak to odmietne robiť jeden aj druhý, nájde sa niekto tretí, či štvrtý.
Zimama
05.02.12,15:37
Začať zdola?
A ako?
----------------------
Skús si predstaviť, že máš možnosť zarobiť si poctivo 800 € za mesiac a to za 8 hodín denne,
no a k tomu ti príde možnosť dať úplatok, napríklad 5.000 € a za to získať prospech za 30.000 € a nerobiť ani deň.
--------------------------------------
No neber to.
Tým som chcel povedať len toľko, že ak je možnosť mať z korupcie profit, tak vždy sa niekto nabalí.
Pritom nie je dôležité, či sa nabalí Peter a či Pavel.
No a ak to odmietne robiť jeden aj druhý, nájde sa niekto tretí, či štvrtý.

Veď to, že nikdy sa nezjednotíme... :D

...a čo takto morálka, svedomie, úcta...?
Smiešna som, že...? ;):---
Rozalka
05.02.12,15:43
Začať zdola?
A ako?
----------------------
Skús si predstaviť, že máš možnosť zarobiť si poctivo 800 € za mesiac a to za 8 hodín denne,
no a k tomu ti príde možnosť dať úplatok, napríklad 5.000 € a za to získať prospech za 30.000 € a nerobiť ani deň.
--------------------------------------
No neber to.
Tým som chcel povedať len toľko, že ak je možnosť mať z korupcie profit, tak vždy sa niekto nabalí.
Pritom nie je dôležité, či sa nabalí Peter a či Pavel.
No a ak to odmietne robiť jeden aj druhý, nájde sa niekto tretí, či štvrtý.
Ja radšej tých 800 €/mesiac a môžem kľudne spávať a nemusím opľuť zrkadlo.
A určite som bohatšia, ako ten druhý v príklade.
Bohatstvo nemeriam hmotnými statkami.
pavol54
05.02.12,15:50
...alebo to musí začať zdola - nedám úplatky = nebude korupcia... :D = nebude zárobok = zamestnanci sa môžu ísť pásť
Zimama
05.02.12,16:09
Asi si si nevšimla, že sa tu hovorí o gorilách.

Od seba začať sa dá aj takto (dôsledne rozlišujem a zásadne som nedôverčivý) :

- s normálnymi jednám ako s normálnymi
- s gorilami jednám ako s gorilami (včetne (teda JA NIE ) televíznej diskusie ) - - pravda ozaj nemôže ublížiť nevinnému

To som si kedysi aj ja myslela... :D:---:D
trisestri
05.02.12,16:36
Miško.

Čo chcú ľudia, je predsa jasné a jednoduché :
- istotu rovnoprávnosti všetkých.

Čo majú žiadať ?
1,
- zmenu súdnictva (na to je dosť, ak budú sudcovia menovaní na 10 rokov - ak potom pre to, ako robili neprejdú - - zverejniť zdôvodnenie (teraz je to nezávislá uzavretá kasta
- jeho verejnú kontrolu ( v priebehu tých desiatich rokov zverejňovanie zdôvodnení rozsudkov)
2,
- koniec imunity poslancov (je to nehoráznosť )
3,
- trestnoprávnohmotnú zodpovednosť tých, ktorí môžu rozhodovať o našich peniazoch a majú prístup k informáciám

4,
- pre občanov zadarmo vitamíny na posilnenoe pamäti (či to, čo ten ktorý povedal sa prejavuje aj v jeho skutkoch)

PS
5,
- zredukovať armádu :D

este menej byrokracie a financi o ktorych rozhoduje stat
zrusenie Generalnej prokuratury a jej nahradenie statnymi zastupitelstvami
vynatie PZ SR spod riadenia a vplyvu Ministerstva vnutra a iny sposob odmenovania,ktory bude zohladnovat realne vysledky prace policie
Volebny system kde vo voolebnom obvode sa budu volit kandidati a nie politicke strany
zakon ktory bude vyvodzovat cast hmotnej zodpovednosti statnych zamestnancov ako aj dozivotny zakaz posobenia v statnej a verejnej sluzbe ak sa preukaze zodpovednost za nehospodarne nakladanie /vid afera sitka,predrazene zakazky atd/
vseliek neexistuje,ide o to prijimat take opatrenia ktore by zmensovali vplyv korupcie a mrhania verejnymi zdrojmi
ziadne odmeny v statnej a verejnej sprave dokial deficit verejnych financi neklesne pod 2%
misoft
05.02.12,17:15
A ja 460 (síce iba za 30 hodín :D ).... no to moja 3/4 dostane 392€ (ale len za 160 hodín)
jar88
05.02.12,17:44
Veď to, že nikdy sa nezjednotíme... :D

...a čo takto morálka, svedomie, úcta...?
Smiešna som, že...? ;):---
Ani nie tak smiešna, skôr nepoučiteľná.
-------------------------------------
Ja som napísal, ak nevyužijú úplatok Peter, ani Pavel, vždy sa nájde niekto ďalší. (tretí, štvrtý)
To som ti mal napísať aj piaty, šiesty.... či stopäťdesiaty? Aj miliónty?
----------------------------------------------
Jednoducho, ak bude na korupciu priestor, bude korupcia.
Nieje možné zakázať korupciu, alebo si myslíš, že v súčastnosti nie je zakázaná?
duves
05.02.12,18:13
čo ste nevedeli o Pente
ela77
05.02.12,18:17
Viem iba jedno. Ked uz nemozem mat konstruktivnu pripomienku, navrh alebo poziadavku, nebudem vykrikovat na namseti nezmysly iba preto, "aby sa nieco dialo". Pretoze take vizie, ze obcania budu riadit stat sami cez internet - tak to prepacte, radsej nech kradnu 20%. To sú tvoje slová...misomiso...

.keď vykrikovali ľudia na námestí v r.1989 a preto ty teraz môžeš podnikať, to nekritizuješ. Prečo. Vtedy ľudia chceli vraj zmenu, ani sami nevedeli o čo tam ide, to prečo nekritizuješ.Aj teraz chcú zmenu, tak prečo im nefandíš. A ešte prosím ťa prezraď, buď si stále vymýšľaš a hráš si tu na niečo, alebo si niečo dokazuješ, ale čestne prezraď a pouč nás ako sa z vrátnika môže stať úspešný podnikateľ. Máš v profile -vrátnik- to si teda tiež bol v jednej dobe darmožráč, lebo vtedy si nepodnikal a podľa teba tí čo nepodnikajú sú darmožráči, že.
Zimama
05.02.12,18:27
...skôr si myslím, že to myslel tak, že vo svojej firme občas robí (vie robiť) Fšetko...alebo skoro všetko... teda aj toho vrátnika, keď treba...;):):D
jar88
05.02.12,18:41
Viem iba jedno. Ked uz nemozem mat konstruktivnu pripomienku, navrh alebo poziadavku, nebudem vykrikovat na namseti nezmysly iba preto, "aby sa nieco dialo". Pretoze take vizie, ze obcania budu riadit stat sami cez internet - tak to prepacte, radsej nech kradnu 20%. To sú tvoje slová...misomiso...

.keď vykrikovali ľudia na námestí v r.1989 a preto ty teraz môžeš podnikať, to nekritizuješ. Prečo. Vtedy ľudia chceli vraj zmenu, ani sami nevedeli o čo tam ide, to prečo nekritizuješ.Aj teraz chcú zmenu, tak prečo im nefandíš. A ešte prosím ťa prezraď, buď si stále vymýšľaš a hráš si tu na niečo, alebo si niečo dokazuješ, ale čestne prezraď a pouč nás ako sa z vrátnika môže stať úspešný podnikateľ. Máš v profile -vrátnik- to si teda tiež bol v jednej dobe darmožráč, lebo vtedy si nepodnikal a podľa teba tí čo nepodnikajú sú darmožráči, že.
Prečo si myslíš, že ak ty si nevedela o čom bola zmena v roku 1989, že to nevedeli aj ostatní?
Ty si fakt myslíš, že aj ostatní musia byť padnutí na hlavu?
---------------------------------------------------------
Je to omyl. Nie všetci sú rovnakí.
Ale aj mýliť sa je ľudské. Ja som sa tiež mýlil. Tiež som si dosť dlho myslel, že ak ja niečo viem, je samozrejmé a normálne, že aj tí ostatní to musia vedieť. Veď ako by to mohli nevedieť?
ela77
05.02.12,18:49
Keď som taká nechápavá podľa niektorých tak sa ešte musím spýtať. Sám podnikateľ -.misomiso- napísal, že svojim zamestnancom nemôže dať také platy ako sú na západe, ale prečo???, keď ceny za produkty a služby si podnikatelia u nás vyrubili také ako sú na západe. To mi nejak nesedí.
jar88
05.02.12,19:15
Keď som taká nechápavá podľa niektorých tak sa ešte musím spýtať. Sám podnikateľ -.misomiso- napísal, že svojim zamestnancom nemôže dať také platy ako sú na západe, ale prečo???, keď ceny za produkty a služby si podnikatelia u nás vyrubili také ako sú na západe. To mi nejak nesedí.
No predsa preto, že na také platy nezarobí.
------------------------------------------
To dá rozum, či nie?
------------------------------------------
Podnikatelia si ceny nevyrubujú, oni ich kalkulujú.
Pritom do tých cien musia zakalkulovať aj spotrebné dane, aj odvody na zdravotné poistenie, odvody na soc. poistenie, korupciu, či všimné, niečo si musia nechať zamestnancami aj ukradnúť, niečo si musia odložiť aj na prípadné odstupné pre zamestnancov ak by náhodou skrachovali a nemohli ich ďalej zamestnávať, atd. atd.
No a to som samozrejme ešte nespomenul, že musia nakupovať aj nejaký ten materiál, energie, dopravu, niečo dať na reklamu, súdy, doňovákom a tak podobne. (aj daňováci si vedia požiadať o úplatok (aj to sú len ľudia))
ela77
05.02.12,19:39
Len škoda, že si nespomenul to najhlavnejšie. Pôžitky........
hubatá
05.02.12,19:41
Preto že podnikateľ si ten rozdiel necháva.

Ešte stále mi nikto neodpísal čo robí taký podnikateľ 8 hodín denne. Dozvedela som sa len od jedného - od misomiso - ako si musí vypiť kávu pri uzatváraní biznisu (to si podmienky nemôžu stanoviť e-mailom a tú kávu vypiť až pri podpise zmluvy?), ako zapichol palice po jedinom zazvonení mobilu a na otočku išiel voľačo zachraňovať vo firme ..... asi mu horela. Aj tak furt neviem čo taký podnikateľ robí ak práve nehorí a nepije kávu...... Teda sa ani nedozviem aký je jeho podiel práce na výrobku čo mu vyrobil šikovný robotník a ktorý on lacno bachne na zahraničný trh. Keby ten robotník vedel koľko stál jeho majiteľa pobyt na lyžovačke na otočku, asi by ho chytil za ten biely golier: na takú cestu zaplatenú v čistom musí on drhnúť pri stroji najmenej 2 dni.

A aby som nezabudla: "dáva robotníkom stravné lístky". Asi sa v tom moc nevyznám, ale u nás dostávame príplatok na stravné lístky zo sociálneho fondu, ktorý si sami tvoríme tým že nám určité percento (ani neviem koľko - tuším je to 1%) strhávajú z výplaty. Takže podnikateľ odpočíta určité percento z výplaty robotníka, o to mu dá menej na výplatu. No a potom mu tie stravné lístky kúpené za robošove peniaze veľkodušne akože "dá" do ruky? Dobre som to pochopila?