dareckova
01.02.06,06:39
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, ako mám daňovníkovi zaúčtovať výber peňazí z jeho účtu cez manželkin. T. zn. Manželka má doma internet a cez internet banking prevedie peniaze na svoj účet, potom ich vyberie a vloží do pokladne. Stačí to urobiť takto: V peňažnom denníku v obratoch v banke zaúčtujem výber z účtu daňovníka do priebežnej položky a potom cez príjmový doklad vystavený na manželku vložím peniaze do pokladne?
Gituška
01.02.06,06:30
ja by som to urobila tiež takto ako ty
renča1
01.02.06,06:47
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, ako mám daňovníkovi zaúčtovať výber peňazí z jeho účtu cez manželkin. T. zn. Manželka má doma internet a cez internet banking prevedie peniaze na svoj účet, potom ich vyberie a vloží do pokladne. Stačí to urobiť takto: V peňažnom denníku v obratoch v banke zaúčtujem výber z účtu daňovníka do priebežnej položky a potom cez príjmový doklad vystavený na manželku vložím peniaze do pokladne?

Ja by som tento výber účtovala cez ID, preto lebo, ak by som účtovala cez ban.účty tak potom mne osobne (neviem ako vám to robí softwer) by nesedel bank.účet. K int.dokladu by som si priložila prefotený bank.výpis a účtovala cez prieb.položky, ako ste už v otázke písali. Príjem peňazí do pokladne tiež cez priebež.položky.:) Ešte poznamenám, ak máte pri výbere peňazí na výpise strhnutý poplatok tak by som si naúčtovala aj tento popl.ako prevádz.réžia.
Kristína
01.02.06,08:41
Nešlo by to nasledovne:

prevod peňazí z BÚ podnikateľa na manželkin ako osobná spotreba na nepodnikateľský účet
vloženie tej istej sumy v hotovosti do pokladne ako osobný vklad
renča1
01.02.06,09:30
aj tak sa dá ako napísala Kristínka, no treba si rozmyslieť, či si peniaze ponechá na os.spotrebu alebo ich chce mať nadalej vo firme.
Zita5
01.02.06,09:34
Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, ako mám daňovníkovi zaúčtovať výber peňazí z jeho účtu cez manželkin. T. zn. Manželka má doma internet a cez internet banking prevedie peniaze na svoj účet, potom ich vyberie a vloží do pokladne. Stačí to urobiť takto: V peňažnom denníku v obratoch v banke zaúčtujem výber z účtu daňovníka do priebežnej položky a potom cez príjmový doklad vystavený na manželku vložím peniaze do pokladne?


Ja by som postupovala :

u manžela : prevod pre osobnú potrebu
u manželky : podnikateľský vklad
výber z BÚ
PPD - vklad z BÚ
Kristína
01.02.06,09:37
Renča1: veď áno, myslela som to ako osobný vklad pre potreby podnikania.