staropramen
10.09.04,11:39
Naša spoločnosť je oprávneným príjemcom tovaru z ČR. Minulý mesiac sme vyvážali späť reklamacie a ja neviem do ktorého riadku v daňovom priznaní DPH to mám dať. Tipujem riadok 23 a 25. Prosím o radu. Dakujem..

margi
alexaneta
10.09.04,10:56
ak dobre chápem nakúpili ste tovar v ČR a teraz ho za účelom reklamácie veziete naspäť a máte už od dodávateľa vystavený dobropis?lebo až ten dávate do priznania do r.23 DZ a do r.24 DPH-výstup a r.25 DPH-vstup
staropramen
10.09.04,11:20
Dobropis sme dostali v mesiaci august. Dakujem za pomoc
alexaneta
10.09.04,11:36
ešte jedna malá rada dobropis by ste mali prepočítať kurzom pôvodnej faktúry :
"pri oprave základu dane, ak je oprava ceny v cudzej mene, prepočíta sa tým istým kurzom na slovenskú menu , ako sa prepočítal základ dane pri dodaní tovaru, dodaní služby alebo nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu" citované z Dane a účtovníctvo 8/2004
pekný víkend
staropramen
10.09.04,14:18
Len problem je v tom, že sú to reklamacie z rôznych dodávok. Takze neviem vobec akym kurzom to mam prepocitat. Blbe, že?

Prijemny vikend
M3G
11.09.04,07:41
Dobropis na faktúry, ktoré boli oslobodené od DPH v daňovom priznaní DPH neuvádzate!!!! V tomto prípade iba skrátite príslušné plnenie oslobodené od dane.

Vyplýva to z konzultácii s kontrolórom daňového úradu, pretože program, ktorý používa daňový úrad, nepozná opravné plnenie bez DPH a automaticky dopočítava DPH ku každému plnenie, teda aj oslobodenému, čo je zle.
(Čo som sa ja minulý mesiac nachodil na DÚ...)