poplas
28.01.12,22:11
Dobry den,

Potreboval by som poradit ohladne jednej ziadosti. Potrebujem do jednoho tlaciva uviest prijem avsak ten nemoze byt vyssi ako 3 nasobok zivotneho minima, avsak neviem co je zakonom myslene zivotne minimum, je to v hrubom ci v cistom? k tomuto musim dolozit doklad o danovom priznani za predosli rok, no tam je len riadok 36, riadok 36 su hrube celkove prijmy za rok, alebo uz ciste?

Ide o to ze je to podklad k ziadosti o byt, kde dam potvrdenie od zamestnavatela, no nesmie byt vyssi prijem ako 3 nasobok zivotneho minima. mam 550 eur v hruboim mesiac a neviem ci to splnam.
potvrdenie o danovom priznani kde je len riadok 36, a tam mi v pise danovnik sumu co som uviedol ked som DP za predosli rok podaval.
Ak nesplnam hranicu z 550e v cistom do 3 nasboku minima, chcem zistit kedy moj prijem, kedze je kriza je mnej praci a penazi bude vyhovovat.

Aby som splnal hranicu do max. 3 nasobku zivotneho minima aky by som mal mat optimalny mesacny prijem v cistom a v hrubom.
a ak sumu by som mal teda mat cca vriadku 36 danoveho priznania.

Velmi dakujem za odpoved. Som v tomto laik a kedze cast pracujem v zahranici a cast roka v SR viem si upravit odpracovany cas v zahranici aby som splnal limity. preto sa pytam .

Vdaka za vsetky prispevky.