KA_SIM
29.01.12,09:21
Dobrý deň, prosím o radu všetkých skúsených :) ... začala som podnikať 1.11.2011, chcem účtovne ukončiť rok a pre istotu si chcem overiť, čo všetko potrebujem k účtovnej závierke vytlačiť, založiť a aj odoslať na DÚ.
Nie som pátca DPH a čo sa týka miezd, výplatu robím len jednu.
Je to pre mňa veľmi dôležité a za každú radu vopred ďakujem.
veronikasad
29.01.12,08:25
KA_SIM, veľmi zoširoka položená otázka, najmä keď nevieme v akej oblasti podnikáš.

Napíš, čo všetko si už urobila, najmä v súvislosti so mzdami - doplníme.
Platíš faktúry v hotovosti FO ?

Opýtam sa ešte inak - pýtaš sa len na technické záležitosti okolo účtovného SW, alebo tvoje povinnosti SZČO voči DU a iným inštitúciam ?
KA_SIM
29.01.12,08:33
KA_SIM, veľmi zoširoka položená otázka, najmä keď nevieme v akej oblasti podnikáš.

Napíš, čo všetko si už urobila, najmä v súvislosti so mzdami - doplníme.
Platíš faktúry v hotovosti FO ?

Robím účtovníctvo, mzdy a personalistiku. Som začiatočník, takže bez pomoci by som to určite nezvládla. Účtujem sama sebe, jednu fi. v JU a jednu v PU ... a mzdu som robila za minulý rok len jednu sama sebe a teraz budem robiť za december.
KA_SIM
29.01.12,08:36
... a áno, platím FA aj v hotovosti, dokonca za minulý rok som ich tak vyplatila väčšinu. Tento rok už bankovým prevodom.
KA_SIM
29.01.12,08:43
Ospravedlňujem sa, nedočítala som to poriadne, musela som niečo dokončiť :)... nie som FO ale PO a zaujímajú ma všetko, aj technické záležitosti okolo účtovného SW a aj povinnosti PO voči DU.
veronikasad
29.01.12,08:44
... a áno, platím FA aj v hotovosti, dokonca za minulý rok som ich tak vyplatila väčšinu. Tento rok už bankovým prevodom.
bonzáky ti niečo hovoria ?

Ku mzdám by som ti naozaj doporučila absolvovať školenie k ročnému zúčtovaniu dane a zdravotnému poisteniu, pretože ťa čaká dosť povinností :

- do 31.1.2012 zaslať na DU Prehlad za IV.Q.2011
- do 28.2.2012 Výkaz do ZP k RZZP
- do 31.3.2012 ročné Hlásenie k dani zo závislej činnosti

- predtým vykonanie RZD zamestnancovi, alebo si sama urobíš DP.

Prepáč, mzdy robím už takmer 20 rokov, ale takéto školenie absolvujem každý rok ...

A čo sa týka účtovníctva, rovnako. Vo väčšine miest prebiehajú školenia k ročnej uzávierke a DP v JU aj PU. Pokial sa týka obsluhy konkrétneho SW, doporučujem absolvovať školenie u predajcu, alebo skontaktovať sa s ochotnou účtovníčkou zo svojho okolia.
veronikasad
29.01.12,08:46
Ospravedlňujem sa, nedočítala som to poriadne, musela som niečo dokončiť :)... nie som FO ale PO a zaujímajú ma všetko, aj technické záležitosti okolo účtovného SW a aj povinnosti PO voči DU.
Píšeš, že účtuješ jednu firmu v JU (PO nevedie JU).
KA_SIM
29.01.12,08:51
bonzáky ti niečo hovoria ?

Ku mzdám by som ti naozaj doporučila absolvovať školenie k ročnému zúčtovaniu dane a zdravotnému poisteniu, pretože ťa čaká dosť povinností :

- do 31.1.2012 zaslať na DU Prehlad za IV.Q.2011
- do 28.2.2012 Výkaz do ZP k RZZP
- do 31.3.2012 ročné Hlásenie k dani zo závislej činnosti

- predtým vykonanie RZD zamestnancovi, alebo si sama urobíš DP.

Prepáč, mzdy robím už takmer 20 rokov, ale takéto školenie absolvujem každý rok ...

A čo sa týka účtovníctva, rovnako. Vo väčšine miest prebiehajú školenia k ročnej uzávierke a DP v JU aj PU. Pokial sa týka obsluhy konkrétneho SW, doporučujem absolvovať školenie u predajcu, alebo skontaktovať sa s ochotnou účtovníčkou zo svojho okolia.

Veronika, si strašne zlatá a ja Ti veľmi ďakujem za radu, určite si ten čas nájdem na ďalšie školenia. Ale určite si uzatvárala aj ty minulý rok a tak by mi veľmi pomohlo keby si mi napísala,
čo všetko si si k nej vytlačila z tvojho účtovného sw na založenie do šanonu k účtovným dokladom za rok 2011. Vyjadrujem sa dosť lopatisticky, ale to len preto aby som presne poukázala na to čo potrebujem :)
veronikasad
29.01.12,08:53
Veronika, si strašne zlatá a ja Ti veľmi ďakujem za radu, určite si ten čas nájdem na ďalšie školenia. Ale určite si uzatvárala aj ty minulý rok a tak by mi veľmi pomohlo keby si mi napísala,
čo všetko si si k nej vytlačila z tvojho účtovného sw na založenie do šanonu k účtovným dokladom za rok 2011. Vyjadrujem sa dosť lopatisticky, ale to len preto aby som presne poukázala na to čo potrebujem :)
S PU ti neporadím - nerobím ho. A JU v účtovnom SW KROS a DATALOCK.
KA_SIM
29.01.12,08:54
Píšeš, že účtuješ jednu firmu v JU (PO nevedie JU).

Robím učtovníctvo pre SZČO :)
KA_SIM
29.01.12,08:59
S PU ti neporadím - nerobím ho. A JU v účtovnom SW KROS a DATALOCK.

Ja robím jednoduché, podvojné a aj mzdy momentálne v Oberone a Humanete. Teda robím, snažím sa :)
veronikasad
29.01.12,09:00
Robím učtovníctvo pre SZČO :)
V JU tlačím peňažný denník, pokladničnú knihu, prehlad podnikania, knihu pohladávok, knihu záväzkov, inventúru pokladne
ak SW umožňuje : daňové priznanie typu B, Výkaz o príjmoch a výdavkoch, Výkaz o majetku a záväzkoch,
KA_SIM
29.01.12,09:04
V JU tlačím peňažný denník, pokladničnú knihu, prehlad podnikania, knihu pohladávok, knihu záväzkov, inventúru pokladne
ak SW umožňuje : daňové priznanie typu B, Výkaz o príjmoch a výdavkoch, Výkaz o majetku a záväzkoch,
Ano, toto je presne to čo som potrebovala, veľmi pekne ďakujem Veronika, pomohla si mi :)
Teraz ešte aby sa našiel niekto, kto mi to bude ochotný takto zhrnuť aj pre PÚ ... to by bolo super :)
Melnick
29.01.12,09:22
Čo sa týka miezd, tam sú rovnaké oznamovacie povinnosti pre JU aj pre PU.
Q. prehľad vytlačíš priamo v SW.

Čo sa účt-a týka vytlačíš:
ÚD a množstvo filtrov k nemu
Hlavná kniha
Obraty na účtoch
VZaS
Súvaha
KZ
KP
DP+ VZ aS + Súvaha + poznámky
Zb.listín - poznámky + zápisnica VZ

No a kľudne som mohla na niečo zabudnúť. :) vek na to mám. :D
Dokladovú inventúru
Majetok - karty HIM
Odpisový plán
KA_SIM
29.01.12,09:53
Čo sa týka miezd, tam sú rovnaké oznamovacie povinnosti pre JU aj pre PU.
Q. prehľad vytlačíš priamo v SW.

Čo sa účt-a týka vytlačíš:
ÚD a množstvo filtrov k nemu
Hlavná kniha
Obraty na účtoch
VZaS
Súvaha
KZ
KP
DP+ VZ aS + Súvaha + poznámky
Zb.listín - poznámky + zápisnica VZ

No a kľudne som mohla na niečo zabudnúť. :) vek na to mám. :D
Dokladovú inventúru
Majetok - karty HIM
Odpisový plán

Ďakujem Majka :)
KA_SIM
29.01.12,09:55
Super, tak už to mám, vďaka Vám dievčatá, komplet :) ... a myslím že nebudem jediná komu to pomôže :)