pali1300
29.01.12,09:27
zdravim Vas..chcem sa spytat ci mate niekto s takymto niecim skusenost...jedna sa o to,ze mam od zamestnavatela navrh na prenajom kamionu s ktorym jazdim..este mi sice nepovedal cenu ale zda sa mi to ako sanca zacat robit sam na seba...jazdi sa tu po sk,je to preprava komodit a mam u neho zaruku vo firme na pracu tak cca 9 mesiacov v roku...co sa vsetko plati ak si ho zoberiem do prenajmu...myslim ci sa plati aj cestna dan za auto,poistka a tak...ci to platim ja alebo majitel auta..dakujem za rady :-)
Mila123
29.01.12,08:35
máš za jedno či to budeš platiť ty či vlastník...poplatkom sa ty ako prenajímateľ nevyhneš......zvyčajne platí vlastník (na mýto si zabudol) a vlastník ti to dá do zmluvy o prenájme......

zisti si, koľko bude chcieš za prenájom, či to bude za mesiac paušál, alebo za odjazdené km, popr. v nejakej kombinácií.....

čo bude s drobnými, popr. veľkými opravami, kto to bude hradiť......

a len tak pre zaujímavosť poobzeraj sa za lesingovkami , za koľko taký kamión ony lízujú.....

inak si musíš potom vybaviť povolenie k podnikaniu......

a nebudeš iba na seba robiť, budeš aj na šéfa, tak -či tak......zákazok je dostatok? aby v tom nebol problém, pouvažuj.....
pali1300
29.01.12,08:54
na myto som nezabudol...myto nafta to mi je jasne...viem ze si budem musiet zalozit zivnost a opravy na to sa chystam opytat ako to bude...ja neviem co su sukromnici tí mi radia aby som do toho siel...ak si zratam co som ako zamestnany zarobil s tym kamionom na to co som najazdil tak sa mi to zda byt vyhodne...on ma len jeden kamion a komodit sa vozi do firmy cca 40000ton a malo by sa este viac...podla mna sa on chce zbavit tohoto vsetkeho aby nemal zodpovednost,ale jedno auto aj tak potrebuje mat pri ruke...takze lizing na novy kamion sa mi neoplati,lebo tolko roboty by som nemal...
máš za jedno či to budeš platiť ty či vlastník...poplatkom sa ty ako prenajímateľ nevyhneš......zvyčajne platí vlastník (na mýto si zabudol) a vlastník ti to dá do zmluvy o prenájme......

zisti si, koľko bude chcieš za prenájom, či to bude za mesiac paušál, alebo za odjazdené km, popr. v nejakej kombinácií.....

čo bude s drobnými, popr. veľkými opravami, kto to bude hradiť......

a len tak pre zaujímavosť poobzeraj sa za lesingovkami , za koľko taký kamión ony lízujú.....

inak si musíš potom vybaviť povolenie k podnikaniu......

a nebudeš iba na seba robiť, budeš aj na šéfa, tak -či tak......zákazok je dostatok? aby v tom nebol problém, pouvažuj.....
Economic
29.01.12,09:00
Mila123
29.01.12,09:06
na myto som nezabudol...myto nafta to mi je jasne...viem ze si budem musiet zalozit zivnost a opravy na to sa chystam opytat ako to bude...ja neviem co su sukromnici tí mi radia aby som do toho siel...ak si zratam co som ako zamestnany zarobil s tym kamionom na to co som najazdil tak sa mi to zda byt vyhodne...on ma len jeden kamion a komodit sa vozi do firmy cca 40000ton a malo by sa este viac...podla mna sa on chce zbavit tohoto vsetkeho aby nemal zodpovednost,ale jedno auto aj tak potrebuje mat pri ruke...takze lizing na novy kamion sa mi neoplati,lebo tolko roboty by som nemal...
aleja som myslela, aby si si porovnal cenu prenájmu u šéfa a lízingovky......
u šéfa nesplácaš istinu (cenu kamióna).....
musíš vedieť ty čo a ako....
aby si sa nepopálil a neprišiel o mzdu zamestnanca i živnostníka......(opatrnosť)
Ice dive
29.01.12,09:19
na myto som nezabudol...myto nafta to mi je jasne...viem ze si budem musiet zalozit zivnost a opravy na to sa chystam opytat ako to bude...ja neviem co su sukromnici tí mi radia aby som do toho siel...ak si zratam co som ako zamestnany zarobil s tym kamionom na to co som najazdil tak sa mi to zda byt vyhodne...on ma len jeden kamion a komodit sa vozi do firmy cca 40000ton a malo by sa este viac...podla mna sa on chce zbavit tohoto vsetkeho aby nemal zodpovednost,ale jedno auto aj tak potrebuje mat pri ruke...takze lizing na novy kamion sa mi neoplati,lebo tolko roboty by som nemal...

no keď šéf potrebuje jedno auto tak či tak... si zrátaj, koľko dostávaš mesačne prirátaj k tomu odvody, gastrolístky + 20/25 dní dovolenky... a výjde ti koľko zamestnávateľa stojíš ty... to isté sprav s autom, koľko zaplatíš za prenájom a prevádzku... no a keď to budeš mať zrátané porovnaj to s tým čo by si dostával od súčasného šéfa pri súčasnom objeme dopravy resp. s tým keď bude aj viac, za to, že si nonstop k dispozícií znamená to, že nebudeš mať iné "zákazky" t.j. prečo by sa súčasný šéf zbavoval auta s tým, že si od teba bude kupovať tvoje služby ak by ho to malo výjsť viac... podľa mňa je to o tom, že chce ušetriť a prevažnú časť nákladov prenesie na teba..
a čo dovolenka, tú nebudeš chcieť? zober si, že keď budeš chcieť "vypadnúť" na čo i len jeden deň budeš potrebovať za seba náhradu, nakoľko obchodného partnera-súčasného šéfa nebude zaujímať, že si chceš deň dva odfúknuť...