tetrisss
29.01.12,10:53
Moj 30- rocny syn dostal vypis so svojho uctu z II. dochodkoveho piliera a kedze mu jeho matematicka logika nedovolovala pochopit, co vidi, tak sa obratil na mna, ze ako to vlastne je. Ja som uz do tohto piliera stara, tak som sa tym nejako nezaoberala, ale ked som zistila, ze prostriedky, ktore moj syn do tohto systemu vlozil, sa mu od minuleho roku zmensili o desat percent, tak mi trochu prislo nevolno a zacala som si uvedomovat, ze sme kolektivne prisli vsetci o zdravy rozum, ked sme to vsetko dovolili. Kazdeho obycajneho cloveka sa dotyka zdravotnictvo a dochodkove zabezpecenie velmi citlivo a tu prislo k takemu nezmyslu cez kopir ako vysitemu. Vsetci nas presviedcaju, ze v tychto systemoch je penazi malo, ale to im nebranilo urobit odbocku do sukromnych poistovni, ktore odcerpavaju z tohto systemu velke peniaze za spravu tychto fondov a samozrejme chcu a vyberaju si aj zisk. Vrchol tohto nezmyslu je potom, ze stat v zdravotnictve oddlzuje z rozpoctu nemocnice a ludom do buducna, ktori nebudu mat dostatocny dochodok vinou klesajucich penazi na osobnych uctoch bude musiet platil socialne davky. Fakt sme az taki hlupi, ze budeme toto znasat? Gorily na nas vyskakuju zo vsetkych kutov, chceme byt zologickou zahradou?
tetrisss
31.01.12,16:50
Nikoho ineho to uz nenahnevalo?
marjankaj
31.01.12,16:57
Mňa nie. Ja nie som v II. pilieri.
bodliak
31.01.12,16:58
Poďakujte Róbertovi,
že populisticky prinútil správcovské spoločnosti vypredať akciové tituly práve v tom najnevhodnejšom okamihu pod zámenkou ochrany sporiteľov.
tetrisss
31.01.12,17:06
Ja sa ale nepytam na fondy, ale na celkovu koncepciu tychto systemov, poprosim, aby ste si moj prispevok este raz precitali.
tetrisss
31.01.12,17:12
No nehnevaj sa, veronika, ale nechcem nadavat, ide mi o to, ci je logicke podporovat taketo marnenie nasich penazi.
bodliak
31.01.12,17:15
Celková koncepcia je zlá od momentu, kedy sme zlodejom prestali odtínať ruky.
tetrisss
31.01.12,17:24
Ano, to je to, ako inak sme pri plnom rozume mohli dovolit, aby z nasich tazko zarobenych penazi dovolili odlivovy kanal do sukromnych vreciek. Vcera bolo hovorene o roznych cenach liekov, kde boli rozdiely v desiatkach az stovkach eur za rovnake lieky, tak ked uz sa nase zdravotne poistovne stavaju do polohy managerov, tak uz davno si subjekty s predrazenymi cenami mali vziat na paskal a pod hrozbou nezaplatenia ich donutit zmenit dodavetela, vtedy by som ich brala ako potrebne, ale takto? su tam len na to, aby si vyplatili zisky.
marleau
31.01.12,17:32
Mňa nie. Ja nie som v II. pilieri.
Malo by každého.Mňa napríklad hnevá aj neprávosť páchaná na cudzom človeku.
marjankaj
31.01.12,20:01
Malo by každého.Mňa napríklad hnevá aj neprávosť páchaná na cudzom človeku.
Malo by. Ale kto by to tu všetko usledoval? Mám dosť starostí usledovať svoje záležitosti. Mne neprišlo nič, takže o tom neviem, a ešte ma to rozhnevať nemohlo.
Tak isto možno mi príde pozdrav zo strediska cenných papierov. Keď som si to pred časom pozrel na internete, tak som tam nemal už nič. Že by mi to sami vymazali?
Jasné, že takéto človeka neteší.