bznka
29.01.12,19:02
Dobry vecer potrebujem poradit k tomu to prikladu:
Plati si DNP ale 270 dni bude mat az 18.juna 2012 - ako urobit potom aby mal nepretrzite poistenie, kedze teraz si plati z max.VZ.
- toto ma zavadza ci sa to vobec bude dat,a by slo o nepretrzite. teraz je prechodna doba vo februari ale co potom?

U dobrovoľne nemocensky poistených osôb, ktorým zo zákona nezanikne dobrovoľné nemocenské poistenie k 31. januáru 2012 ale až po dosiahnutí 270 dní dobrovoľného nemocenského poistenia (prípadne skôr, ak podajú odhlášku) a opätovne sa nasledujúcim dňom po jeho zániku prihlásia na kombináciu dobrovoľného sociálneho poistenia, dobrovoľné nemocenské poistenie nebude nepretržité (nenadväzuje na pôvodné dobrovoľné nemocenské poistenie). Z uvedeného dôvodu im od vzniku nového dobrovoľného nemocenského poistenia vzniká nové rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu a podmienka 26 týždňov sa sleduje od začiatku nového dobrovoľného nemocenského poistenia.
Mila123
29.01.12,18:05
bznka
29.01.12,19:31
- mozno pre niekoho nevydarena tema co mi je luto.
Mozno som len chcela sa v niecom uistit..ci dotycny clovek ak sa hned pripoisti v posledny den na nove poistenie ci sa mu bude ratat ako nepretrzite lebo v dalsi den viem ze uz nie.
ivka70
29.01.12,19:54
- mozno pre niekoho nevydarena tema co mi je luto.
Mozno som len chcela sa v niecom uistit..ci dotycny clovek ak sa hned pripoisti v posledny den na nove poistenie ci sa mu bude ratat ako nepretrzite lebo v dalsi den viem ze uz nie.

Nie, nebude sa mu ratat ako nepretrzite, bude sa pocitat nanovo ...270 dni, aj 26 tyzdnov (teda pocas prvych 26 tyzdnov bude narok na PN len z minima).
bznka
30.01.12,08:58
- tak v socialnej poistovni mi potvrdili ze sa to bude ratat ako nepretrzite len treba zmenu urobit napriklad na 268 den. ....dokonca aj Pan Mihal to takto pise vo svojom blogu.
veronikasad
30.01.12,09:02
- tak v socialnej poistovni mi potvrdili ze sa to bude ratat ako nepretrzite len treba zmenu urobit napriklad na 268 den. ....dokonca aj Pan Mihal to takto pise vo svojom blogu.
nepretržite sa to bude rátať, len ak sa poistíš do 28.2. na celý balík. Vtedy je možné od 1.2.spätne.
bznka
30.01.12,09:34
- presne som to chapala aj ja takto...ze to plati len teraz ten februar.
- na infolinke soc. poistovni to potvrdia ze je to tak..teda ak napriklad 15 juna ma 270 dni tak 13 staci prist urobit zmenu a bude to nepretrzite.
ivka70
30.01.12,10:59
- presne som to chapala aj ja takto...ze to plati len teraz ten februar.
- na infolinke soc. poistovni to potvrdia ze je to tak..teda ak napriklad 15 juna ma 270 dni tak 13 staci prist urobit zmenu a bude to nepretrzite.

Ano, to plati, ale v juni uz urobis zmenu len na cely balik, nebude mozne samostatne nemocenske poistenie.
Ak vsak ukoncis existujuce poistenie a poistis sa nanovo do 31.1., platis samostatne len nemocenske poistenie (nie cely balik) este 270 dni, sice sa prvych 26 tyzdnov plati z minima, ale predlzi to lehotu ...plus pre potom tehotne k tomu 8 mesiacov ....

Nemozes tie 2 veci miesat dokopy ....
bznka
30.01.12,15:26
- ano ved sa potom poisti uz na novy druh poistenia teda cely komplexny balik ale musi to urobit pred 270 dnom.
- a rusit a zakladat nove poistenie to je fakt uz vyhodne teraz len pre tie co planuju otehotniet. Maximalne pre tych co vedia ze ich caka nejaka dlhsia PNka ci operacia niekedy na jesen. Vsetko zalezi od okolnosti.

dakujem vam za vase odpovede. .....skoda ze na socialkach sa nevedia dohodnut a preto verim tej ich infolinke