prodavacbot
30.01.12,00:18
Zdravím. Mám dve otázky:
1)Sú zdravotné a sociálne odvody odpočitateľnymi položkami aj pre daňové priznanie za rok 2011? Lebo nie som si istý, či je už schváleny nejaký nový zákon ohľadom tohto...
2)A ešte otázka ohľadom odpisovania tovaru v rámci eshopu. Po akej dobe sa môže tovar alebo či sa vlastne môže tovar odpísať? Nakoľko od známeho som počul, že by sa to malo dať po dvoch rokoch - u mňa sa jedná o tovar ako je oblečenie a obuv. Ak áno, ako sa to robí a ako sa to zaúčtuje?
Za odpovede veľmi pekne ďakujem.
katarina.j
30.01.12,06:04
ano-odvody do ZP + SP su danovým výdavkom (VOZD s rozčlenenim odvody).
prodavacbot
30.01.12,10:03
Dakujem za rychlu a presnu odpoved.
A co sa tyka mojej druhej otazky ohladom odpisov v zneni "2)A ešte otázka ohľadom odpisovania tovaru v rámci eshopu. Po akej dobe sa môže tovar alebo či sa vlastne môže tovar odpísať? Nakoľko od známeho som počul, že by sa to malo dať po dvoch rokoch - u mňa sa jedná o tovar ako je oblečenie a obuv. Ak áno, ako sa to robí a ako sa to zaúčtuje?" vie mi niekto poradit?
veronikasad
30.01.12,10:04
Dakujem za rychlu a presnu odpoved.
A co sa tyka mojej druhej otazky ohladom odpisov v zneni "2)A ešte otázka ohľadom odpisovania tovaru v rámci eshopu. Po akej dobe sa môže tovar alebo či sa vlastne môže tovar odpísať? Nakoľko od známeho som počul, že by sa to malo dať po dvoch rokoch - u mňa sa jedná o tovar ako je oblečenie a obuv. Ak áno, ako sa to robí a ako sa to zaúčtuje?" vie mi niekto poradit?
Tovar sa nedá"odpísať". Môžeš ho predať v rámci výpredaja za podstatne nižšiu cenu ako si ho nakúpil.