polis1
30.01.12,07:34
Dobrý den

známa mi doniesla účtovníctvo ze či jej na to nekuknem s tým,že by potrebovala opraviť rok 2009,2010. V roku 2009 si nedala základné imanie do súvahy a mala v banke s tým problém a za dalsie mala problem s pokladnou ze jej vyskakuje velká suma. Tak jej niekto poradil aby čo vlozili peniaze v roku 2009 60000eur a v roku 2010 sumu 20000 eur. poradili jej aby to zaučtovala:
588/365 60.000,- 31.12.2009
365/211 60.000,- 31.12.2009
588/365 20.000,- 31.12.2010
365/211 20.000,- 31.12.2010
ale ak to tam dá, ide to súvahy a aj do vykaz ziskov a strat a tým mi vychádza strata..poradte mi niekto čo s tým?
KEJKA
30.01.12,06:35
že je to blbosť ako hrom.
najskôr treba vedieť, čo teda dala do účtovníctva a čo následne do Súvahy.
polis1
30.01.12,06:41
praveze ona to odovzdala s tým, že mala velkú sumu v hotovosti na účte 211 a tak to odovzdala a teraz ako mi to priniesla tak mi doniesla aj s týmto tak zaučtované ale pozeram na to, že nemože urobit takto..ona to prave chce teraz opravit s tým, že aby sa jej znížila tá pokladna a dala do suvahy to základné imanie..
KEJKA
30.01.12,06:46
čo chce a čo môže sú dve veci.
vklad do pokl. bol zaučtovaný 211/365?
tak len snád 365/411
ale pokladnica jej zostane
ledaže by vrátila peniaze 365/211
...................
podstatné je, čo tam má teraz ...................a to sa ti akosi prezradiť nechce.
polis1
30.01.12,06:53
ona tam práve ked mi to ukazovala prvýkrat tak mala vysoku sumu v pokladni, s tým, že je robili problémy v banke..tak aby znižila tu pokladnicu...ale nikde tam nevidím ten vklad že by dala..ako k tomu prišla..len zi zobrala teraz tie peniaze aby znížila tú sumu s tým zaúčtovaním ako som uviedla na začiatku
KEJKA
30.01.12,08:43
ona tam práve ked mi to ukazovala prvýkrat tak mala vysoku sumu v pokladni, s tým, že je robili problémy v banke..tak aby znižila tu pokladnicu...ale nikde tam nevidím ten vklad že by dala..ako k tomu prišla..len zi zobrala teraz tie peniaze aby znížila tú sumu s tým zaúčtovaním ako som uviedla na začiatku
prepáč, ale píšeš nezmysly, dávaš neúplné informácie, ako ti mám odpovedať?.
Toto je môj posledný príspevok.......
čo je to tam? A na základe čoho je Súvaha zostavená?
Spracoval niekto účtovníctvo?
ak je v pokladni suma,je n aúčte 211 !!! a kde je protiúčet?
sme predsa v podvojnom účtovníctve, nie?
ten začiatok som odmietla v celom rozsahu ako číry nezmysel.
ešte sa mrknem na tvoj profil, len tak pre zaujímavosť.
a čo je toto?

len zi zobrala teraz tie peniaze ..............................?????

a bavíme sa o účtovnej pokladnici, alebo o pokladničke s hotovosťou?


a toto, čo píšeš, to akože si účtovník?
hrôza.
skaspa
30.01.12,08:57
ona tam práve ked mi to ukazovala prvýkrat tak mala vysoku sumu v pokladni, s tým, že je robili problémy v banke..tak aby znižila tu pokladnicu...ale nikde tam nevidím ten vklad že by dala..ako k tomu prišla..len zi zobrala teraz tie peniaze aby znížila tú sumu s tým zaúčtovaním ako som uviedla na začiatku
prečo jej v banke robili problémy pre pokladňu? to banka určuje koľko má mať kto v pokladni? tie zápisy na začiatku sú úplný blud, ak by si rozumela účtovníctvu, tak z tých zápisov je zrejmé, že z pokladne išlo preč 80 000,- a nie do pokladne. Navyše to išlo výsledkovo, nie súvahovo, lebo bolo účtované na 588!!! takže vôbec nerozumiem tvojej otázke, že ako dostať preč hotovosť (podľa zadania už hotovosť preč je).
polis1
30.01.12,08:59
proste ona si to robila sama to účtovníctvo. Prepáčte ze to tak zle píšem, ja mam od nej len tieto informácie a v suvahe je vysoká suma v pokladni tj. na účte 211. A že jej v banke s tým robia problém, že prečo má tolko penaží na účte 211. a ona mi dodala práve nové vykazy s tým, že jej niekto poradil že to má zaúčtovat tak ako som hore písala, že sa jej pokladnica tj 211 zníži. Podla mňa si myslim, že banke nemože vadit ze na tom účte je taká suma tj 71250 eur, lebo jej platili faktúry aj v hotovosti.
skaspa
30.01.12,09:05
proste ona si to robila sama to účtovníctvo. Prepáčte ze to tak zle píšem, ja mam od nej len tieto informácie a v suvahe je vysoká suma v pokladni tj. na účte 211. A že jej v banke s tým robia problém, že prečo má tolko penaží na účte 211. a ona mi dodala práve nové vykazy s tým, že jej niekto poradil že to má zaúčtovat tak ako som hore písala, že sa jej pokladnica tj 211 zníži. Podla mňa si myslim, že banke nemože vadit ze na tom účte je taká suma tj 71250 eur, lebo jej platili faktúry aj v hotovosti.
tak áno, ono to môže banke vadiť, ak žiada napr. úver 30000 Eur a podľa súvahy má hotovosť 71 250 Eur (načo potom pýta úver???); ak si sama robila účtovníctvo toto je dôsledok, nech si ho dá úplne celé prerobiť a nech sa modlí, aby neprišiel daňový úrad, lebo okrem pokuty za účtovníctvo zrejme bude /ak bolo tak "odborne" účtované ako píšeš/ aj zlý základ dane
polis1
30.01.12,09:07
šak práve to..nechápem prečo si to nedala niekomu urobit, robila si to proste sama. A za ďalšie si mysli, že ked tam len opravi ze tam da základné imanie tak sa nič nezmení v suvahe, tak si to mysli.
polis1
16.02.12,13:12
Dobrý den

takže som opravila to účtovníctvo s tým,že aj tak tam vyskakujem vysoká hotovost, ktorá nastala na základe toho, že sa robil výber z účtu teda cez 261. čo by ste poradili ako znížiť danú pokladnicu?