mauti
30.01.12,08:18
Dobry den, poprosim o radu.
Ked mam byt darovany od matky, treba mi ist na danovy urad vyplnit tlacivo o dani z nehnutelnosti, aj ked sa dan neplati?
Viem , ze sa pytam o 5 minut 12...
Vopred dakujem za pomoc
Rozalka
30.01.12,07:24
Prečo by sa neplatila daň?
Samozrejme treba ísť a najneskôr do zajtra.
arizona
30.01.12,07:54
mauti
30.01.12,08:14
Dakujem za rychle odpovede.
Asi som sa ale zle vyjadrila. Dan z nehnutelnosti, samozrejme, platime, ale ide mi o to, ci sa na DU priznava Majetkove priznanie

Dakujem
bubkoch
30.01.12,08:32
Dakujem za rychle odpovede.
Asi som sa ale zle vyjadrila. Dan z nehnutelnosti, samozrejme, platime, ale ide mi o to, ci sa na DU priznava Majetkove priznanie

Dakujem

opat si sa vyjadrila zle ...
dan platime ... kto plati ? matka alebo uz ty ?

mas byt darovany od matky ... odkedy ?
postup je taky, ze do 30 dni od povolenia vkladu na katastri je potrebne podat spravcovi dane oznamenie, a potom do 31.1. danove priznanie ... a nepodava sa na danovom urade ale na mestskom urade, spravcom dane je mesto/obec, a podava sa len raz, nie kazdy rok ... alebo si radsej mam ist dat kavu na prevratie ? :)
mauti
30.01.12,08:43
opat si sa vyjadrila zle ...
dan platime ... kto plati ? matka alebo uz ty ?

mas byt darovany od matky ... odkedy ?
postup je taky, ze do 30 dni od povolenia vkladu na katastri je potrebne podat spravcovi dane oznamenie, a potom do 31.1. danove priznanie ... a nepodava sa na danovom urade ale na mestskom urade, spravcom dane je mesto/obec, a podava sa len raz, nie kazdy rok ... alebo si radsej mam ist dat kavu na prevratie ? :)

Prepac.. To je tak, ked zistujes info pre niekoho ineho :-) .ale s tou kavou suhlasim.

Byt dostala kamoska od mamy. Takze na obci nahlasi tuto skutocnopsta tam zaplati dan.
Mna zmiatlo to podavanie majetkoveho priznania, ked v uplynulom roku clovek nadobudne nehnutelnost.