AnitaMartinska
01.02.06,07:16
Prave robim vyplaty a zostala som stat pri nasledovnom probleme.
Pracovnik odpracoval 8 hodin 1.1.06, co je sviatok a zaroven nedela. Ake priplatky mu patria?
Dakujem
Maňaska
01.02.06,06:25
V zmysle zákonníka práce mu podľa § 122 prináleží mzdové zvýhodnenie iba za prácu vo sviatok najmenej 50% jeho priemerného zárobku. Príplatok za prácu v nedeľu mu podľa zákona neprináleží, ale treba preveriť, či nejaké mzdové zvýhodnenie nevyplýva napríklad z kolektívnej zmluvy platnej vo Vašej organizácii.
AnitaMartinska
01.02.06,06:41
Manaska vdaka, bola som toho isteho nazoru. Ale kolegyna ma presviedca, ze mu patri plat za odpracovany nadcas / lebo to bol nadcas/, zaroven mu patri priplatok za nedelu a tiez za sviatok,co je uz zduplovane.
Pekny den.
monika-s
01.02.06,17:13
Maňaska mala pravdu, príplatky sa neduplujú. Zamestnanec má nárok na ten výhodnejší príplatok, čo je nepochybne príplatok za sviatok.
AnitaMartinska
02.02.06,05:45
Vdaka,idem sa pokusit presvedcit kolegynu.
nikulik
06.02.06,09:27
Ahojte, mam podobny problem ako sa tu rozoberal. Pracovníčka pracovala v sobotu, a ešte aj nočnú. Má nárok na priplatok za sobotu (v našej firme davame 50% priplatok) a aj za nočnú?
Barbara
06.02.06,09:58
Ahojte, mam podobny problem ako sa tu rozoberal. Pracovníčka pracovala v sobotu, a ešte aj nočnú. Má nárok na priplatok za sobotu (v našej firme davame 50% priplatok) a aj za nočnú?



na nočný príplatok má nárok podľa Zák. práce § 123 - za každú hodinu nočnej práce vo výške 20% min. mzd. nároku / § 120 ods. 4/
nikulik
06.02.06,10:10
Ale potrebovala by som vedieť či má nárok na obidva príplatky. Alebo si to určuje každá firma sama, kedze to nie je stanovene v ZP??
Barbara
06.02.06,10:57
Ale potrebovala by som vedieť či má nárok na obidva príplatky. Alebo si to určuje každá firma sama, kedze to nie je stanovene v ZP??



keď to máte určené v kolektívnej zmluve, teda prípl za sobotu, tak má nárok na obidva príplatky.