Luba29
30.01.12,09:19
Dobry den poprosila by som o radu. Sme Adv. kancelaria a fakturujeme svojim klientom v zmluve mame zahrnute ze im budu fakturovane aj naklady kt. nam vzniknu ako napr. NOtar, postovne...
prosim mam to vyfakturovat s DPH alebo bez.

Dakujem
Tweety
30.01.12,08:20
Dobry den poprosila by som o radu. Sme Adv. kancelaria a fakturujeme svojim klientom v zmluve mame zahrnute ze im budu fakturovane aj naklady kt. nam vzniknu ako napr. NOtar, postovne...
prosim mam to vyfakturovat s DPH alebo bez.

Dakujem A ste jej platiteľom?
Luba29
30.01.12,08:21
ANO SME AJ ODBERATEL JE PLATCA DPH
Tweety
30.01.12,08:21
ANO SME AJ ODBERATEL JE PLATCA DPH Potom musíte fakturovať s dph.
Luba29
30.01.12,08:25
Takze tak ako ja mam na fakture sumu bez dane bude rovnaka a dph tiez cize suma sa musi rovnat a sumy ktore nepodliehaju dani ako napriklad kolky budu normalne bez dane .

:-)))

Dakujem moc pekne...
ucetni_fantozzi
30.01.12,08:30
Takze tak ako ja mam na fakture sumu bez dane bude rovnaka a dph tiez cize suma sa musi rovnat a sumy ktore nepodliehaju dani ako napriklad kolky budu normalne bez dane .

:-)))

Dakujem moc pekne...

zial aj kolky, ak su fakturovane ako nahrada nakladov podliehaju DPH - iba ze by boli klasifikovane ako vydavky v mene a na ucet klienta - toto vsak musi byt nalezite osetrene v zmluve
Luba29
30.01.12,08:33
nechapem prosim vysvetlis mi ako vydavky v mene... ?
Luba29
30.01.12,08:34
a ako myslis to na ucet klienta? no mi mam ejednotlive projekty a vsetky naklady sa uctuju na tieto projekty - teda podla jednotlivych klientov no a potom sa tieto nakldy maju prefakturovat na klienta...
Rozalka
30.01.12,08:41
zial aj kolky, ak su fakturovane ako nahrada nakladov podliehaju DPH - iba ze by boli klasifikovane ako vydavky v mene a na ucet klienta - toto vsak musi byt nalezite osetrene v zmluve


a ako myslis to na ucet klienta? no mi mam ejednotlive projekty a vsetky naklady sa uctuju na tieto projekty - teda podla jednotlivych klientov no a potom sa tieto nakldy maju prefakturovat na klienta...

JE to trochu iné:
advokát predsa nesie nejaký návrh na súd a kolky vydá v mene a na účet klienta, tieto DPH nepodliehajú, ide o prechodné položky.
Čiže advokát účtuje svoje služby s daňou, prechodné položky bez dane.

Náklady, ktoré sa účtujú na projekty, vstupujú do ceny služby, aj kolky, a celá služba podlieha dani.
Luba29
30.01.12,08:42
super kolky sa kupovali na poste ale ano boli na ucel platby na uradoch... Dakujem moc.. tkaze len notari s dph a k kolky mozem nechat bez... dakujem
Rozalka
30.01.12,08:46
super kolky sa kupovali na poste ale ano boli na ucel platby na uradoch... Dakujem moc.. tkaze len notari s dph a k kolky mozem nechat bez... dakujem
A máš ten doklad, ktorý sa platil na úradoch, na meno klienta?
latka
18.05.12,08:08
Môžem sa s vami poradiť, ako mám posúdiť výdavky na ubytovnie na služobnej ceste, ktorú sme podnikli za účelom nadviazania obchodných vzťahov, zmluv pre obchodného partnera? Konáme na základe sprostredkovateľskej zmluvy a fakturujeme mesačne do EU za vykonané práce v hodinách. Zvlášť potom fakturujeme náklady, ktoré sa rozhodneme že súviseli s touto činnosť, odberaťeľ ich oddobrí a schváli. Problém mam v tom, či ide o fakturáciu naších nákladov a dodanie služieb do EU podľa §15 ods 1 alebo ako... refakturujem ubytovanie ? Ubytovaná som bola v ČR - tam sa nachádza nehnuteľnosť.......................... ďakujem ...