selika
30.01.12,11:27
Ahojte, SZČO si v roku 2004 zakúpila osobné mot.vozidlo na IČO, ktoré zahrnula do obchodného majetku. V roku 2004 a 2005 viedla JU a uplatnila si odpisy. Od roku 2006 si uplatňuje paušálne výdavky. V roku 2011 predala toto motorové vozidlo. Kedže ho mala stále v majetku firmy, bude sa príjem z predaja auta brať ako príjem z podnikania a z toho si uplatní taktiež paušálne výdavky vo výške 40%.
Moja otázka znie: Ak by nechcela tento príjem zdaniť, nie je možné, aby sa dodatočne urobil ID, že od 1.1.2006 sa auto preradilo do osobného užívania, zapísalo sa to aj do inventárnej karty, kedže od roku 2006 si uplatňuje paušálne výdavky. A tým pádom by podmienku 5 rokov od preradenia mal splnenú a bol by od takého to príjmu oslobodený. Alebo bol potrebný prepis na dopravnom inšpektoráte z IČO na rodné číslo? Je takýto postup možný? Ďakujem vopred za odpovede.
selika
30.01.12,20:15
Nevie nik poradiť?
Katarina
30.01.12,21:15
Riaďte sa zákonom o dani z príjmu.....nepozná pojem chcela.......nechcela zdaniť príjem
selika
31.01.12,14:23
Ja sa len pýtam, ak by sa dalo vyhnúť tento príjem zdaniť, či je možný takýto postup, ako som uviedla vyššie?
Tweety
31.01.12,14:34
Ahojte, SZČO si v roku 2004 zakúpila osobné mot.vozidlo na IČO, ktoré zahrnula do obchodného majetku. V roku 2004 a 2005 viedla JU a uplatnila si odpisy. Od roku 2006 si uplatňuje paušálne výdavky. V roku 2011 predala toto motorové vozidlo. Kedže ho mala stále v majetku firmy, bude sa príjem z predaja auta brať ako príjem z podnikania a z toho si uplatní taktiež paušálne výdavky vo výške 40%.
Moja otázka znie: Ak by nechcela tento príjem zdaniť, nie je možné, aby sa dodatočne urobil ID, že od 1.1.2006 sa auto preradilo do osobného užívania, zapísalo sa to aj do inventárnej karty, kedže od roku 2006 si uplatňuje paušálne výdavky. A tým pádom by podmienku 5 rokov od preradenia mal splnenú a bol by od takého to príjmu oslobodený. Alebo bol potrebný prepis na dopravnom inšpektoráte z IČO na rodné číslo? Je takýto postup možný? Ďakujem vopred za odpovede. Je treba účtovať o skutočnostiach, ktoré sa stali, a nešpekulovať nad porušovaním zákonov.
atomic1
02.02.12,16:53
Dobrý. Potrebujem poradiť. Auto som kupoval v roku 2009 na leasing a zaradil ho do majetku firmy. Teraz ho chcem preradiť z firmy do osobného užívania. Môžem tak urobiť, aj keď leasing ešte nie je ukončený?