monok
30.01.12,12:19
Momentalne som na materskej "dovolenke" a vyzera to tak, ze kym prejdem na rodicovsku "dovolenku" , tak budem musiet ist na operaciu. Manzel by si zobral na dieta OCR, ale mna by zaujimalo, ci to, ze budem pocas poberania materskeho na PNke ovplyvni nejako vysku materskeho prispevku, ktory dostavam.
Xanti
30.01.12,11:22
Nie,
dostaneš normálne materskú dovolenku, žiadnu PN.
monok
30.01.12,11:35
Dakujem za odpoved. Super, lebo som sa bala, ci mi ta PNka neznizu matersku.
veronikasad
30.01.12,11:40
Dakujem za odpoved. Super, lebo som sa bala, ci mi ta PNka neznizu matersku.
ak ešte poberáš materské, žiadnu PN-ku si vystavovať nedávaj .
monok
30.01.12,17:45
Veronika, cize mam sa snazit oddialit tu operaciu az na rodicovsku dovolenku? Lebo ak pojdem pocas materskej na operaciu, tak muz si bude musiet zobrat OCR aby zostal s detmi doma a to si asi budem musiet vybavit PNku.
Xanti
30.01.12,17:49
Veronika,
monok má pravdu. Lekári nechcú dávať OCR na druhého rodiča, pokial je matka na materskej alebo rodičovskej dovolenke. Jedine v tom prípade, že je ten druhý manžel chorí, teda má vystavenú PN.
veronikasad
30.01.12,17:53
Gabika, a dôvod ? Veď tá OČR-ka nemusí byť na choré dieťa, ale počas ochorenia osoby, ktorá sa inak o dieťa stará. A nepotvrdzuje ju detský lekár, ale obvoďák matky.
Xanti
30.01.12,17:55
Veronika,
vidíš to ma nenapadlo. Ak dá obvodný lekár alebo lekár v nemocnici ocr manželovi, tak to potom znamená že naozaj PN nemusí byť vypísaná pre zadávateľku
Pepa
30.01.12,18:09
Aj keď je matka na materskej, alebo rodičovskej - manžel môže ošetrovať dieťa. Nie je žiaden dôvod, aby lekár odmietol vystaviť OČR manželovi. Dokonca ak majú napríklad dve deti, manželka je na rodičáku (aby som to moc nekomplikovala je DNP), jedno dieťa môže ošetrovať ona, druhé manžel.
monok
30.01.12,18:12
Uz som sa do toho zamotala :) Muzovi vystavi OCR jeho lekar? A ak ju vystavi, netreba teda hlasit, ze ja som na PN?
Xanti
30.01.12,18:13
Pepa,
logicky to tak je. Kolega minule riešil ten problém, decko ochorelo a lekár kolegovi nechcel dať očr, že jeho mng. je na rodičáku. Akurát že aj ona bola chorá, tak aj napriek tomu že nemala nemocenské poistenie musel jej lekár vypísať PN, aby jej mužovi lekár vypísal OCR na choré dieťa.
Komplikované.
veronikasad
30.01.12,18:13
Uz som sa do toho zamotala :) Muzovi vystavi OCR jeho lekar? A ak ju vystavi, netreba teda hlasit, ze ja som na PN?
Tvoj lekár (obvoďák)
Xanti
30.01.12,18:34
Akurát že na nich tlačí SP, aby nedávali PN aby nedávali OCR ... každý týžden chodia posudkári a tlačia na ukončovanie PN.
Kamoške chceli ukončiť PN ked bola na rizikovom .. je staršia a čakala dvojičky,.. problémy od začiatku ale posudkár od stola rozhodoval že sa jej PN ukončí. Lekár ju obhájil.
Katy a R
30.01.12,21:30
Uz som sa do toho zamotala :) Muzovi vystavi OCR jeho lekar? A ak ju vystavi, netreba teda hlasit, ze ja som na PN?
:) Ty ako osoba poberajúca materské nemáš nárok na nemocenské dávky. Takže vystavená PNka na tvoje meno je ti na .. draka.
Ale - manžel môže mať OČRku nielen na dieťa, ale aj na teba (si predsa člen rodiny:confused:). Tlačivo (žiadosť o ošetrovné) vystaví lekár tej osoby, ktorú treba ošetrovať. Tedak ak na teba - tak ju vystaví tvoj oš. lekár. Ak na dieťa - tak pediater. Ošetrovné je platené max 10 dní (možno na obidvoch :confused::confused:;)).
Ale veru potvrdzujem, že prístup lekára môže byť rôzny.:confused::mee:
Keď som (už dávnejšie) požiadala mamkinho obv. lekára o OČRku - nemal problém s vystavením (však bolo aj treba) - ale problém bol skôr s vyplnením (nestretáva sa s tým asi často)
monok
31.01.12,05:44
Nemocenske davky ma nezaujimaju, islo mi hlavne o to, aby sa mi neznizila materska kvoli tomu, ze by som pripadne bola PN pocas materskej.
veronikasad
31.01.12,06:56
Nemocenske davky ma nezaujimaju, islo mi hlavne o to, aby sa mi neznizila materska kvoli tomu, ze by som pripadne bola PN pocas materskej.
Ešte raz - nedávaj si vypisovať počas materského žiadnu PN-ku.Manžel má nárok na ošetrovné z dôvodu starostlivosti o deti počas tvojej hospitalizácie.
monok
31.01.12,09:01
Ok, dakujem, uz som pochopila :)
sofia7808
31.01.12,09:10
na pn mozes ist (a budes ju mat platenu)az ked budes poberat rodicovsky prispevok,ale len v tom pripade ak si bola dnp poistena..ale nemozes byt sucasne na pn a ocr bud jedno alebo druhe..