maca88
01.02.06,08:30
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Práve robím zamestnancom ročné zúčtovanie preddavkov na daň a chcela by som sa opýtať či je treba im vystaviť aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch Fo zo závislej činnosti.čo s pracovníkov ktorý u nás pracuje na dohodu a neuplatňuje si daňoý bonus ani nezdaniteľnú časť, jemu ho tiež vystaviť?

Ďakujem za pomoc

Maca88
Tweety
01.02.06,07:38
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Práve robím zamestnancom ročné zúčtovanie preddavkov na daň a chcela by som sa opýtať či je treba im vystaviť aj potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmoch Fo zo závislej činnosti.čo s pracovníkov ktorý u nás pracuje na dohodu a neuplatňuje si daňoý bonus ani nezdaniteľnú časť, jemu ho tiež vystaviť?
Ďakujem za pomoc
Maca88
Potvrdenie o zúčtov..... vystavuješ každému, kto mal príjmy zo závislej činnosti, teda aj dohodárovi.:eek:
babetka
01.02.06,07:39
Áno vystavuješ potvrdenia aj dohodárom.
Zuzana2
01.02.06,08:05
Áno, pre každého vystavíš potvrdenie o zd. mzde. Tým, ktorým budeš robiť roč. zúčt. si toto potvrdenie pripneš k RZ a ostatným ho pošleš alebo odovzdáš - ak je podpísané vyhlásenie, tam si to poznačíš, prípadne dáš podpísať. Ak nie je vyhlásenie, v takom prípade som si na kópiu potvrdenia o zd. mzde napísala, že bolo odoslané doporučene a pre istotu som dala obálku s doručenkou a túto doručenku som si potom pripala ku kópii.
Zuzana
maca88
01.02.06,08:19
Ďakujem Vám velmi pekne za pomoc. Našla som však ešte jeden problém s ktorým si neviem dať rady. Ide o zdanenie podielov na zisku. konatelovi bol podiel na zisku vyplácaný v roku 2005 v odmenách, nikde v mzdovom liste nieje uvedené že išlo o podiel na zisku. Ako mam ďalej postupovať, ak mu ho mám vysporiadať v akom riadku to zohľadním, v úhrne príjmov?

ešte raz dakujem