SamuelSK
30.01.12,16:34
Ja neviem, či ste si to všimli aj vy, ale vkuse narážam na nervóznych a nespokojných ľudí. Partnerské vzťahy sa rúcajú bez štipky logiky, susedia po sebe hučia, rodinný príslušníci sa navzájom nevážia. Každý je napätý a radšej riešia cudzie problémy ako svoje. Všetko to na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Ja chápem, že je stresová uponáhľaná doba, všetko pre peniaze, ale do kedy to takto budeme zvládať?!
ewita888
30.01.12,15:36
no konečne možem s tebou v plnom rozsahu súhlasiť..:---
veronikasad
30.01.12,15:37
Samuel, koľko diskusných relácii politikov si včera pozeral v televízii ?
SamuelSK
30.01.12,15:44
veronikasad, TV uz nepozeram jednu dekadu :D
ewita888
30.01.12,15:45
Samko by chcel zmeniť svet, ale bude si musieť asi zvyknúť na tento.. :-)
veronikasad
30.01.12,15:46
ja trošku dlhšie. Nám účtovníkom začne šibať až v marci ...(z roboty - nie z peňazí. Na zaplatenie faktúr si budeme musieť počkať)
majggi
30.01.12,15:50
roman29
30.01.12,16:23
nie, ja osobne to nebadam.

sem tam samozrejme pridem do kontaktu s niekym napatym, alebo nespokojnym ... alebo sem-tam pocujem ze sa nejaky vztah rozpadol - ale s logikou. so susedmi po sebe nehucime.
ludia co chcu cielene nazivo prezivat svoju "telenovelu", t.j. vyzivat sa vo vyfabrikovani alebo nafukovani problemov ako vidno v 300dielnych telenovelach ... tak takych sa mi nastastie dari obchadzat, alebo neprichadzat do kontaktu (hoci pocujem sem tam o takych z 2. ruky)

takze taka normalka s tymi obcasnym vykyvmi hore dole atd.

mozno by bola zaujimava otazka - v akom meste fungujes ?? Ja byvam vo velkom meste stredneho slovenska, aj prichadzam do kontaktu s ludmi z miest stredneho SK. Ale dari sa mi selektovat s kym prichadzam do styku. Mozno je na mieste aj dalsia otazka, aky mas charakter prace ?? ja v praci mam kolektiv ok, ani neprichadzam do kontaktu so zakaznikmi alebo podobne
misoft
30.01.12,17:21
Ja neviem lepšie nevedieť ako vedieť, či ste si to všimli aj vy ja teda nie, ale vkuse narážam máš smolu - vyhýbaj sa na nervóznych a nespokojných ľudí. Partnerské vzťahy sa rúcajú bez štipky logiky ako u koho - niekedy aj logicky, susedia po sebe hučia a to sú ešte celkom jemní - niekedy aj poriska vyťahujú - ako ktorí - tí prifarbení aj mačety, rodinný príslušníci sa navzájom nevážia nie v každej domácnosti je osobná váha :D. Každý je napätý a radšej riešia cudzie problémy ako svoje je riešim ako riešim - svoje nemusí, lebo nemám, cudzie neriešim. Všetko to na nás vplýva, či si to uvedomujeme alebo nie. Ja chápem, že je stresová uponáhľaná doba to je fakt uponáhľaná - 24 hodinový deň nám ubehne za 24 hodín, všetko pre peniaze kua - keď teraz peniaze vládnu svetom - ešte i tie gorily len po tých prachoch siahali, ale do kedy to takto budeme zvládať?! dokiaľ sa nenase*ieme, alebo sa na to vy*e*eme!
Môj výklad - neberte si príklad.
Pikoška
30.01.12,17:35
Čím častejšie v dnešných dňoch pustíš spravodajstvo v TV, či iných mediách, tým si bližšie k psychiatrii.;) No ja som dnes zazrela Mihála, čo už je pre mňa úvodný šok, a tak som si ho aj vypočula, to už je pre mňa predinfarktovým štádiom. Jeho matematika smerom najme k NEMU nepustí. Dôchodky na úrovni chudoby a platby za sociálne služby na úrovni Švajčiarska.A ide práve o tých, ktorí budovali to, čo ONI úspešne vytunelovali. Tak kto z nás je vlastne šibnutý? Podľa Mihála a jeho kalkulačky je dôchodca v sociálnom zariadení schopný platiť z 300 Eurového dôchodku 600 Eurový sociálny prístrešok. No to by som za tie roky vymývania mozgov Mihálom na Porade už pochopila. Zmením znamienko a je to. Ale že podľa neho stačí dôchodcovi, zväčša už chorému, na mesiac 38 EUR, tak to je už skutočne výsmech pre všetkých sociálne najslabších v podaní Mihála, ktorý sa pokojne postavil ešte aj pred kamery.Ten človek svojim cynizmom preskočil všetkých cynikov. A to som si takmer rozkúsala jazyk.:confused:
SamuelSK
30.01.12,17:41
Statistika to dokazuje !!

Nasilie v uliciach klesa (vrazdy, lupeze, kradeze), resp policia ich castejsie vyriesi.

Ale v mediach STUPA !!! castost kedy blabotaju o nasili.

Nevyvratitelny dokaz o tom, ze media a TV novinky v mediach su tu len a len na jedno ... ;)
misoft
30.01.12,17:43
Pik: tí "hore" sú na hony vzdialení od reality - majú klapky na očiach jak kone - vidia len dopredu a na seno (a tomajú aj v hlavách).
sito
30.01.12,21:16
:eek: Prečo ľudom, však nemajú jednu hlavu. Či???
trisestri
30.01.12,22:50
Čím častejšie v dnešných dňoch pustíš spravodajstvo v TV, či iných mediách, tým si bližšie k psychiatrii.;) No ja som dnes zazrela Mihála, čo už je pre mňa úvodný šok, a tak som si ho aj vypočula, to už je pre mňa predinfarktovým štádiom. Jeho matematika smerom najme k NEMU nepustí. Dôchodky na úrovni chudoby a platby za sociálne služby na úrovni Švajčiarska.A ide práve o tých, ktorí budovali to, čo ONI úspešne vytunelovali. Tak kto z nás je vlastne šibnutý? Podľa Mihála a jeho kalkulačky je dôchodca v sociálnom zariadení schopný platiť z 300 Eurového dôchodku 600 Eurový sociálny prístrešok. No to by som za tie roky vymývania mozgov Mihálom na Porade už pochopila. Zmením znamienko a je to. Ale že podľa neho stačí dôchodcovi, zväčša už chorému, na mesiac 38 EUR, tak to je už skutočne výsmech pre všetkých sociálne najslabších v podaní Mihála, ktorý sa pokojne postavil ešte aj pred kamery.Ten človek svojim cynizmom preskočil všetkých cynikov. A to som si takmer rozkúsala jazyk.:confused:

a to z tych 38 eur musi zaplatit lieky,nejake zdravotne ukony a pod-teraz ta sprosta argumentacia z predajom majetku,tie peniaze sa za par rokov minu na poplatkoch a potom co? to je nehorazne svinstvo,totalne zlyhanie empatie,solidarity/aky vysmech vc nazve ich strany/ a zdraveho rozumu-hlavne ze vsetci maju na rozkradanie,alebo na byty pre ciganov ktory ich znicia a cele generacie nepracuju ani nebudu pracovat-pre prizivnikov vsetkeho druhu stat ma a pre tych co odpracovali 40 a viac rokov nemaju nic okrem nastavenych dlani-platte do nemoty
SamuelSK
30.01.12,22:57
A ked som ako mlady clovek rozpraval ze dochodkovy system je najvacsi megapodvod (v kategorii pyramid, bankari to tromfnu lavou zadnou), vacsi ako Madoff (ten 100 miliardovy podvod), s jedinym rozdielom, ze on okradal bohatych, tak sa mi smiali a hovorili ze som blazon, co ma byt radsej ticho, lebo tomu nerozumiem, a tak dalej...
(uprimne, nerozumiem, (ale) ako by chcel niekto z vedra vyliat viac vody, ako sa do neho vleje.. a rovnica na to, kolko priemerne 1 dochodca "vybije zo systemu kam cely zivot odvadzal" neexistuje (v spolahlivej sfere))

Cize davat im malo, aby nemali kvalitny zivot, ale zomreli co najskor - heh, zas paranoidna to ano, a dosts morbidna.. (nie je z mojej hlavy, cital som to na inej diskusii), ale jediny Matrix je v jazyku .. slovnom jazyku.. realita je pevna a tvrda..realita nepusti..
trisestri
30.01.12,22:58
narasta nasilie v rodinach a spolocnosti,kazdy chce mat svoju pravdu,narasta sebectvo,egoizmus,chamtivost,nevrazivost,zavist,ag resivita a pod,klesa empatia,zmysel pre nadhlad,sebareflexia-je malo srandy a vela zlosti,vela ludi hlada len negativa a zabuda si uzivat slasti zivota,je malo pokory,prajnosti a objektivity.
Melnick
30.01.12,23:09
Celkom ma potešila štatistika - hlásila to istá TV, že v mojom meste je najnižšia rozvodovosť. ( iná štatistika hovorí - moje mesto = najprašnejšie mesto na Slovensku ). Žeby to spôsoboval ten prach ? Nevidíme dosť dobre pre ten prach na seba , teda nevidíme , že stárneme a "opeknievame ". Preto sa zrejme ani nerozvádzame . A ešte sme my obyvatelia, navzájom k sebe aj milí, asi sa bojíme otvárať ústa, aby sa nám do nich nenaprášilo a preto sa na seba iba usmievame .:D:D:D
alabut
31.01.12,01:29
Takto, vysku dochodku treba este znizit o DPH (cca 16,7%), pretoze na Slovensku je rovna dan. Vyssie dochodky v zahranici su navyse zatazene mensou DPH, pretoze dane na zakladne veci pre zivot dochodcu a platby za socialne sluzby, su podstatne nizzsie. :-)

Este by stalo na zasmiatie, akym podielom sa dochodky podielaju na tvorbe HDP?
Letko
31.01.12,05:06
My ľudia sme ako ovečky, dajú nám seno a my ideme kde chce bača.
V tomto prípade je bačom už nie Ten, ktorý tu bol ale niekto úplne iný. Niekto, kto ovláda médiá - to je podľa mňa momentálne najhorší tvor. Podprahová reklama, spravodajstvo, konzum. 5 zo 4 zubných lekárov odporúčajú toto, 90% mamičiek odporúča tamto, v Moskve zomrelo na následky mrazu 15 ľudí, ja to auto nepotrebujem, ja ho chcem,... Stačí použiť zdravý gazdovský rozum a môžeme sa tomu vyhnúť.

Ľudia sa už nestretávajú ako kedysi. Niekedy sa moji rodičia stretávali so susedmi a hrávali žolíka, rozprávali sa, budovali vzťahy. Teraz? Susedia sa vymenili, nepočkajú s výťahom, ťažko pozdravia. Nemôžeme povedať, že niekedy sa žilo ľahšie, že ľudia pracovali kratšie. Príklad - gazda pracoval od skorého rána do neskorého večera. Nemal telku, mal viac času na rodinu, susedov, ktorí tiež nemali telku. Jeden druhému pomohol, rodiny sa navzájom stretávali. Teraz?

Politika, gorily, voľby,... o všetko sa zaujímame ale na chodbe sa neopýtame suseda, ako sa má, chorého nejdeme pozrieť do nemocnice. Prispievame na rôzne charitatívne organizácie či už smskami alebo si adoptujeme deti v Afrike, no nevyjdeme pred vchod a neodhrnieme sneh z chodníka, veď nech to urobí sused. Ak sa nám niečo nepáči napr. na susedovi, nejdeme za ním a neporozprávame sa s ním, radšej píšeme anonymi, voláme políciu. (príklad - môj kámoš mal doma nejakú oslavu, hudbu nepúšťali, rozrpávali sa. Susedka okolo polnoci namiesto toho, aby mu zaklopala na dvere a upozornila ho, zavolala políciu. A pritom je to chalan, ktorému keď poviete "tu seď", ostane sedieť a ani sa nepohne).

Ľudia strácajú Boha a prepadávajú konzumu. Nechodia do prírody, vymenili ju za obchodné centrá.

Aby to nevyznelo, že ja nič, ja muzikant, príklad zo včera. Manželka bola na školení z práce v jednom luxusnom hoteli. Mali tam plno jedla, bohatý program, parádne izby, veci, ktoré si len tak nedovolí zo svojho a môjho platu. Keď sme sa o tom rozprávali, povedala, že cíti, že to pre ňu nie je dobré chodiť na také luxusné školenia, pretože sa jej bude veľmi ťažko zvykať na naše nízkonákladové výlety vo dvojici. A to môžeme byť radi, že máme obaja prácu. Z toho je zrejmé, že nebezpečenstvo číha na každom kroku.
gilda
31.01.12,05:10
Jan Werich - citáty
:)Lidi jsou různí... poněkud hovada..
:)V boji s lidskou hloupostí nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.
:)Vždycky bylo, je, a já se domnívám, že i bude na světě lidí víc hloupých
a nevzdělaných, než chytrých a vzdělaných, i když chytrost a vzdělanost
nejsou na sobě přímo závislé. Já znám mnoho vzdělaných hlupáků.
:)Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!
:)Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z
chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají
na hloupé.
:)Proti blbosti i bohové bojují marně.
:)Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se
snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
:)Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti.
:)Humor je boj s lidskou blbostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát. Ale nikdy v něm nesmíme ustat.
Takmerstarec
31.01.12,06:02
Werich bol nevzdelany mudrc? V dnesnej dobe by som jeho hlasky bral ozaj iba ako snahu o pobavenie.
Soňula
31.01.12,06:33
ahojte, ja som si tak dlhodobo všimla, určite aj vy, že stale je "moderné" sa dokola sťažovať. Niekto nevie povedať nič pozitívne, len dokola sa sťažuje, pritom ma rodinu, prácu a je zdravý. Aj ja som bola taká, ale všímla som si na sebe, že mi to ešte horšie robí, keď dokola hovorím o tom istom probléme. V príspevkoch vyššie je dobre napísané, že sa treba takýmto ľudom vyhýbať, lebo ten negativizmus prenesú na nás...
Takmerstarec
31.01.12,06:43
Nikto tu nenapisal, ze zijeme v zlocineckom systeme. Ano, uz nielen o 50-ych rokoch minuleho storocia sa da povedat, ze to bol vtedy zlocinecky system spolocenskeho usporiadania. Ten, v ktorom zijeme teraz nie je humannejsi. Dnes je zlocinnost rafinovanejsia. Zlocinci sa schovavaju za slobodu jednotlivca, slobodne, podla zakona (vsakze pani Maria je to v Obchodnom zakonniku o tych proviziach) podplacaju, sleduju rast svojich ziskov, vyvazaju tieto zisky do danovych rajov, presadzuju financovanim politickych stran svoje zaujmy na celostatnej urovni, a potom plytvaju. Svoju chamtivost a ziskuchtivost zakryvaju obcasnymi sponzorskymi darmi. K velkym peniazom a majetkom sa dostavaju nie niecim uzitocnym, nie cez objavy, vynalezy, pracou alebo sluzbami vytvarajucimi uzitkove hodnoty, ale spekulaciami, lacnym skupovanim toho co este nie tak davno patrilo nam vsetkym a naslednymi predajmi zahraniciu. Ktorych ja poznam z medii a oznacujem ich ako zlocincov ? Jakabovica, Tkaca, Dospivu, Hascaka, Hoffmana, Poora, Sirokeho, Slotu, najvacsieho gaunera v historii slovenskeho naroda meciara, Hatinu, Morica, bezohladny vydriduch sa mi po vcerajsku javi aj trener futbalu Weisz, ale aj mnohi ini, vacsinou nohsledovia tych vymenovanych.

A samozrejme taketo spolocenske usporiadanie, takyto system s glorifikaciou slobodneho podvadzania, rozkradania, pardon podnikania, plodi deficit financii v state na vsetko co by mal zabezpecovat: Na zdravotnictvo, skolstvo, verejnu dopravu, vedu a vyskum, kulturu a v neposlednom rade na socialne veci. Plodi rast nakladov na zivot vacsiny radovych obcanov, rast cien energii (stat nema na kompenzacie pre domacnosti), rast nakladov na udrzbu bytov a domov, plodi u ludi strach z buducnosti. Takze sa necudujme, ze susedia sa nenavstevuju a veselo po veceroch nehraju karty. Skor sleduju ci niekto zo susedov nekradne od nich teplo.
gilda
31.01.12,06:54
Pre Takmerstarec: Proti blbosti i bohové bojují marně, čoho dôkazom je aj tvoje: Werich bol nevzdelany mudrc? V dnesnej dobe by som jeho hlasky bral ozaj iba ako snahu o pobavenie.... len si dokázal nadčasovosť Werichovho humoru.
Takmerstarec
31.01.12,07:42
Suhlasim:)
Puma05
31.01.12,08:21
Odpoved na uvodnu otazku: ano, ludom dnes naozaj sibe...

Ano, vsimla som si, ze ludia su vo vseobecnosti nervoznejsi, nespokojnejsi a menej tolerantni. Ale neviem, ci sa je comu divit. Je tu totiz privelky rozpor medzi tym, co do nas tlacia vrchom-spodom o tom, ako by mal nas zivot vyzerat, a tym, aky ten zivot skutocne je.
Zo vsadial vidno vymyvanie mozgov, ktorym do nas dennodenne tlacia, ze je dolezite byt zaujimavym za kazdu cenu, ze je potrebne mat tie najsuper veci (predovsetkym, aby to, co mam ja, bolo trikrat tak dobre ako ma moj sused), ze splacat je jednoduchsie ako setrit, a preto sa netreba bat nakupovat nad svoje pomery, hlavne, ze budeme mat cool imidz cloveka "za vodou"... Akcie v obchodoch nie su oznamovane stylom, aby sme usetrili a nakupili vyhodne, ale aby sme hlavne nenechali vyhodne nakupit inych.
K tomu vsetkemu, aby sme sa prilis nevenovali zbytocnostiam ako je politicke dianie a ine spinavosti, nad ktorymi zostava len rozum stat, tak nam na striebornej tacke pchaju pod nos bulvarne clanky o zivote pseudohviezdiciek, tragediach a katastrofach na tisice sposobov z celeho sveta... Namiesto pokoja, ktory vyzaruje zo starych spravodajskych relacii a filmov spred niekolkych desatroci, teraz zo vsetkeho sala len nervozita, agresivita a negativne emocie. Vsimli ste si ako malo filmov, ktore sa produkuju dnes, je o nejakej zmysluplnej snahe, boji sa presvedcenie a ma happyend? (Neratam k nim bezduche komedie ci romanticke filmy, ktore casto nemaju ani hlavu ani patu a humor v nich je zasadne prvoplanovy, chvilami az vulgarny..) Filmy, po ktorych je vam dobre na dusi? A o co viac je takych, po ktorych sa clovek citi vystaveny a zniceny, filmov plnych beznadeje??
mazanova
31.01.12,08:27
cez víkend som dočítala knihu: ČOMAJ, Ján: Čakanie na koniec. Príbehy odsúdených na doživotie.
ps. trvalo mi to dlho, lebo som musela po jednotlivých prípadoch pauzovať, ináč sa to nedalo ...
prečítajte si ju ľudkovia, a šírte ju ďalej, je to veľmi, veľmi smutná kniha - žiaľ pravdivá.....
Jarka 1
31.01.12,08:33
Čím častejšie v dnešných dňoch pustíš spravodajstvo v TV, či iných mediách, tým si bližšie k psychiatrii.;) No ja som dnes zazrela Mihála, čo už je pre mňa úvodný šok, a tak som si ho aj vypočula, to už je pre mňa predinfarktovým štádiom. Jeho matematika smerom najme k NEMU nepustí. Dôchodky na úrovni chudoby a platby za sociálne služby na úrovni Švajčiarska.A ide práve o tých, ktorí budovali to, čo ONI úspešne vytunelovali. Tak kto z nás je vlastne šibnutý? Podľa Mihála a jeho kalkulačky je dôchodca v sociálnom zariadení schopný platiť z 300 Eurového dôchodku 600 Eurový sociálny prístrešok. No to by som za tie roky vymývania mozgov Mihálom na Porade už pochopila. Zmením znamienko a je to. Ale že podľa neho stačí dôchodcovi, zväčša už chorému, na mesiac 38 EUR, tak to je už skutočne výsmech pre všetkých sociálne najslabších v podaní Mihála, ktorý sa pokojne postavil ešte aj pred kamery.Ten človek svojim cynizmom preskočil všetkých cynikov. A to som si takmer rozkúsala jazyk.:confused:


Po tom rozhovore s Mihálom som bola v šoku. Ale následne boli vyjadrenia dôchodcov. Z nich ma zaujali dva.

Pani s čerstvou frizúrou, viditeľne veľmi čiperná. Napadlo ma, čo vlastne robí v "domove", keď sa dokáže o
seba sama postarať.

Pani, ktorá s plačom na krajíčku skonštatovala, že to už teraz budú musieť predať jej byt. Napadlo ma, čo je doteraz s jej bytom. Žeby ho deti prenajímali a my sme na babku doplácali na "domov".

Mám z toho zmiešané pocity.
Letko
31.01.12,08:39
Po tom rozhovore s Mihálom som bola v šoku. Ale následne boli vyjadrenia dôchodcov. Z nich ma zaujali dva.

Pani s čerstvou frizúrou, viditeľne veľmi čiperná. Napadlo ma, čo vlastne robí v "domove", keď sa dokáže o
seba sama postarať.

Pani, ktorá s plačom na krajíčku skonštatovala, že to už teraz budú musieť predať jej byt. Napadlo ma, čo je doteraz s jej bytom. Žeby ho deti prenajímali a my sme na babku doplácali na "domov".

Mám z toho zmiešané pocity.

Zaujímavé postrehy, veľmi zaujímavé vhodné zamyslenia.
Pikoška
31.01.12,08:43
ahojte, ja som si tak dlhodobo všimla, určite aj vy, že stale je "moderné" sa dokola sťažovať. Niekto nevie povedať nič pozitívne, len dokola sa sťažuje, pritom ma rodinu, prácu a je zdravý. Aj ja som bola taká, ale všímla som si na sebe, že mi to ešte horšie robí, keď dokola hovorím o tom istom probléme. V príspevkoch vyššie je dobre napísané, že sa treba takýmto ľudom vyhýbať, lebo ten negativizmus prenesú na nás...Milá Sonuľa, ten, kto má rodinu, PRÁCU A JE ZDRAVÝ sa určite nesťažuje. To po prvé. Po druhé, nie kžadý, kto hovorí o tom istom, hovorí to isté. A po tretie, hovoríme tu o tých, čo už dávno nie sú zdraví, možno už nemajú ani svoju rodinu, a o práci môžu len snívať.
Ak ja dnes hovorím, že takí, ktorí tu vybudovali rozoranú celinu, musia byť v popredí nášho záujmu, aby sme spoločne zastavili ich nezmyselné a protiľudové rozhodnutia a konania, tak hovorím argumentačne. Ak dovolíš, to čo si tu napísala je čistý populizmus. Každý z nás musí mať pre svoje tvrdenia argumenty. Jeden pre moje tvrdenia Ti poskytnem.
Ja od začiatku pôsobenia ministra Mihála vo funkcii/ ba dávno pred tým / verejne diskutujem o jeho protisocálnosti a likvidácii najslabších vrstiev, pritom zďaleka najslabšou nie som. A verejne jeho prácu kritizujem. Dnes viem, že oprávnene. Mala som totiž možnosť osobne s ním tu, na Porade, pochopiť jeho konania:
Mám v živej pamäti, keď si cez rady poraďákov, ktorí radili vždy nezištne, založil svoju s.r.o. bez vynaloženia finančných prostriedkov. Bola som medzi tými, ktorí mu poradili. A platbou v hotovosti mi udelil prvý a posledný bodík. Nebola som ich zberateľom, ale vážila som si každý jeden.
O niekoľko dní ho prosila jedna poraďáčka v núdzi o radu. Vieš, čo jej odpísal? Obráťte sa na mňa cez moju firmu, tu odpovedať nebudem. A pripomínam, že za každú začatú štvrťhodinu beriem 1000 Sk. Vtedy ma skoro šľak trafil, ale dnes aspoň viem, o kom hovorím.
V tejto téme radšej stop, aby človeku z toho marasu fat raz nezašibalo.:);)
buchač
31.01.12,08:45
Po tom rozhovore s Mihálom som bola v šoku. Ale následne boli vyjadrenia dôchodcov. Z nich ma zaujali dva.

Pani s čerstvou frizúrou, viditeľne veľmi čiperná. Napadlo ma, čo vlastne robí v "domove", keď sa dokáže o
seba sama postarať.
...ajajááááááááj .........neposudzuj podľa frizúry .........poprípade tej čipernosti ...........
...a postarať sa o seba ????......dľa okolností .......možno mala svoj dobrý deň..........možno sa pred Mihálom chcela ukázať ...
Pani, ktorá s plačom na krajíčku skonštatovala, že to už teraz budú musieť predať jej byt. Napadlo ma, čo je doteraz s jej bytom. Žeby ho deti prenajímali a my sme na babku doplácali na "domov".
....to už skončilo ........rodina bude dofinancovávať ....
Mám z toho zmiešané pocity.
...iné pocity ešte budeš mať , ak sa Ti pridá takýto problém ............zašibe Ti riadne , jak mne .......:rolleyes:
...konkrétne ????...moja nečiperná svokra chcela svojho času , aby sme vybavili ...
Tak som vybehal - šťastie asi bolo unavené , sadlo si na vola , podarilo sa ..........podotýkam , zdôrazňujem - žiadne všimné , úplatky , pozornosti ....
No následne odmietla do DDS ísť ......a dôvod ????......nevyhovovala jej tá lokalita ...........no nezabiješ ????
Pikoška
31.01.12,08:47
Po tom rozhovore s Mihálom som bola v šoku. Ale následne boli vyjadrenia dôchodcov. Z nich ma zaujali dva.

Pani s čerstvou frizúrou, viditeľne veľmi čiperná. Napadlo ma, čo vlastne robí v "domove", keď sa dokáže o
seba sama postarať.

Pani, ktorá s plačom na krajíčku skonštatovala, že to už teraz budú musieť predať jej byt. Napadlo ma, čo je doteraz s jej bytom. Žeby ho deti prenajímali a my sme na babku doplácali na "domov".

Mám z toho zmiešané pocity.No to máš tak. Aj ja keď idem po ulici sa cítim na mojom dôchodku niekedy na stodvadsať rokov, a pritom sa ma mnohí opýtajú, či ten veľký chlapec / vnuk /idúci vedľa mňa je môj syn.;)Niekomu nadelil najvyšší obal, niekomu rozum. Vyber si.
Gapo
01.02.12,13:18
Ľudkovia moji čo nariekate, nepáčil sa vám predchádzajúci systém a teraz sa vám nepáči ani tento, ako vám vyhovieť? No veď tých všemohúcich musí z nás bolieť hlava, keď nevieme čo chceme.
Predsa môžete slobodne cestovať kam sa vám zapáči, kúpiť si môžete čokoľvek v supermarketoch, nemusíte si pýtať dovolenie na prerábku bytu a slobodne môžete vŕtať, búrať kedy sa vám zachce. Autom môžete zájsť skoro do bytu. Nikto vás nedemokraticky nezbije a neoberie o slobodu. V médiách o všetkom presne a spravodlivo informujú, vysielajú duchaplné filmy a seriály, ktoré sa vám páčia na základe ich píplmetrov. Tak čo chcete viac! Že nemáte z čoho žiť? Ale máte šancu zbohatnúť. Tak len snívajme. Nevďačný to národ. :(
trisestri
01.02.12,13:27
Ľudkovia moji čo nariekate, nepáčil sa vám predchádzajúci systém a teraz sa vám nepáči ani tento, ako vám vyhovieť? No veď tých všemohúcich musí z nás bolieť hlava, keď nevieme čo chceme.
Predsa môžete slobodne cestovať kam sa vám zapáči, kúpiť si môžete čokoľvek v supermarketoch, nemusíte si pýtať dovolenie na prerábku bytu a slobodne môžete vŕtať, búrať kedy sa vám zachce. Autom môžete zájsť skoro do bytu. Nikto vás nedemokraticky nezbije a neoberie o slobodu. V médiách o všetkom presne a spravodlivo informujú, vysielajú duchaplné filmy a seriály, ktoré sa vám páčia na základe ich píplmetrov. Tak čo chcete viac! Že nemáte z čoho žiť? Ale máte šancu zbohatnúť. Tak len snívajme. Nevďačný to národ. :(

verim ze to myslis ironicky-vsak preco by aj bol narod spokojny ked komunisti,estebaci a udavaci sa velmi transformovali na demokratov, kapitalistov, liberalov ale zmenilo sa to ze mozu omnoho viac kradnut a nemusia sa skryvat z tym kradnutim,nemusia zatvarat ludi pre nazor,lebo aj tak nanho s prepacenim seru ale ked oni si museli davat pozor na jazyk a vztah k chudobe,teraz mozu slobodne prezentovat kde maju socialne citenia a vztah k pracujucemu ludu.
pavol54
01.02.12,14:47
Ľudkovia moji čo nariekate, nepáčil sa vám predchádzajúci systém a teraz sa vám nepáči ani tento, ako vám vyhovieť? No veď tých všemohúcich musí z nás bolieť hlava, keď nevieme čo chceme.
Predsa môžete slobodne cestovať kam sa vám zapáči, kúpiť si môžete čokoľvek v supermarketoch, nemusíte si pýtať dovolenie na prerábku bytu a slobodne môžete vŕtať, búrať kedy sa vám zachce. Autom môžete zájsť skoro do bytu. Nikto vás nedemokraticky nezbije a neoberie o slobodu. V médiách o všetkom presne a spravodlivo informujú, vysielajú duchaplné filmy a seriály, ktoré sa vám páčia na základe ich píplmetrov. Tak čo chcete viac! Že nemáte z čoho žiť? Ale máte šancu zbohatnúť. Tak len snívajme. Nevďačný to národ. :(
Okrem vymenovaných zabudol si na najpodstatnejšiu vec: nemusíte byť zamestnaní
Gapo
01.02.12,15:50
Veď máš pravdu a ešte všeličo iné.
misoft
01.02.12,20:08
Ľudkovia moji čo nariekate, nepáčil sa vám predchádzajúci systém a teraz sa vám nepáči ani tento, ako vám vyhovieť? No veď tých všemohúcich musí z nás bolieť hlava, keď nevieme čo chceme.
Žiaľ, tento systém sa nám (aspoň väčšine) páči - no nepáčia sa nám ľudia, ktorí ho tak ku*ewsky riadia! A hlavy nech ich bolia (i keď neviem, čo ich v tých hlavách môže bolieť) a vieme, čo chceme, no za toho oného to nemôžeme dostať.
sito
01.02.12,21:21
Ľudkovia moji čo nariekate, nepáčil sa vám predchádzajúci systém a teraz sa vám nepáči ani tento, ako vám vyhovieť? No veď tých všemohúcich musí z nás bolieť hlava, keď nevieme čo chceme.
Predsa môžete slobodne cestovať kam sa vám zapáči, kúpiť si môžete čokoľvek v supermarketoch, nemusíte si pýtať dovolenie na prerábku bytu a slobodne môžete vŕtať, búrať kedy sa vám zachce. Autom môžete zájsť skoro do bytu. Nikto vás nedemokraticky nezbije a neoberie o slobodu. V médiách o všetkom presne a spravodlivo informujú, vysielajú duchaplné filmy a seriály, ktoré sa vám páčia na základe ich píplmetrov. Tak čo chcete viac! Že nemáte z čoho žiť? Ale máte šancu zbohatnúť. Tak len snívajme. Nevďačný to národ. :(

Gapo, už som si myslel, že chceš do politiky, že čo nariekate? Ale si náš. Z nás ich musí bolieť hlava, a príčina, že vraj, nevieme? Tak sa naučme, aby vedeli prečo, ich, nie len nás má bolieť!
Iši
01.02.12,22:20
Po tom rozhovore s Mihálom som bola v šoku. Ale následne boli vyjadrenia dôchodcov. Z nich ma zaujali dva.

Pani s čerstvou frizúrou, viditeľne veľmi čiperná. Napadlo ma, čo vlastne robí v "domove", keď sa dokáže o
seba sama postarať.

Pani, ktorá s plačom na krajíčku skonštatovala, že to už teraz budú musieť predať jej byt. Napadlo ma, čo je doteraz s jej bytom. Žeby ho deti prenajímali a my sme na babku doplácali na "domov".

Mám z toho zmiešané pocity.

A to si myslíte, že do penziónov by mali ísť len starí dementi a nevládni? Najmä keď už je osamelý, tak by malo byť lepšie v nejakom zariadení, ako sám pozerať tak akurát z okna. Starší ľudia mávajú rôzne problemy. A práve upravené vlasy sú nehorázne? Nejak tomu nerozumiem. Mnohí aj pri vysokom veku si zachovajú duševnú sviežosť. Myslím, že tento príspevok práve potvrdzuje otázku na začiatku témy.
dolfort
02.02.12,11:11
Nemusíte so mnou súhlasiť, ale toto je môj názor
(zdroj:http://www.ecavdobsina.sk/index.php/kazne/kazne-2007/387-14-po-sv-trojici-1m-28-16):

Milí priatelia, toto je obraz aj nášho života. Aj my si robíme plány, snažíme sa uskutočniť svoje predstavy o budúcnosti, žijeme svojvoľne, kráčame po svojich cestách a to všetko bez Boha. Vytlačili sme Boha z rodín, lebo deti sa majú rozhodnúť sami, či v Neho budú veriť. Vytlačili sme Boha zo škôl, lebo je sloboda vyznania a preto nesmieme žiadnemu náboženstvu ukrivdiť a iné propagovať. Vytlačili sme Boha zo spoločnosti, veď máme dostatok kultúrnych aktivít, nemáme čas na spoločenstvo chrámu. Vytlačili sme Boha zo svojho života, lebo nám dával ťažké až nesplniteľné normy a veľmi obmedzoval náš život. Dokonca sme Boha vytlačili aj z našich cirkevných zborov či cirkvi, veď my predsa zvládneme budovať cirkev aj sami. A napokon sme Ho vytlačili zo svojich sŕdc, je tam totiž toľko objektov lásky, že na Pána Boha už nezvýšilo miesto, čas ani sily.
Gapo
03.02.12,12:08
Gapo, už som si myslel, že chceš do politiky, že čo nariekate? Ale si náš. Z nás ich musí bolieť hlava, a príčina, že vraj, nevieme? Tak sa naučme, aby vedeli prečo, ich, nie len nás má bolieť!
No som v šoku z týchto dní, konečne sa spachtoši a holubičie povahy prebúdzajú, len aby to bolo úprimné a aby sme vydržali!
Indeed
03.08.12,07:02
Oživujem tuto tému