querying
30.01.12,17:13
Dobrý deň,
rada by som Vás poprosila o pomoc a radu ohľadom účtovania výdavkov súvisiacich s podnikaním v rodinnom dome.
Konkrétnejšie - ide o náklady na el. energiu, plyn, /vykurovanie/:
ak ako živnostník podnikám v rodinnom dome, ktorý nie je v mojom vlastníctve, je možné tieto výdavky zahrnúť do VOZD? stačí tieto náklady uhradiť ako priamu platbu vlastníkovi alebo je nevyhnutne potrebná nájomná zmluva alebo niečo podobné?
Ak sú tieto výdavky možné ešte by som poprosila pomôcť s postupom výpočtu týchto nákladov.:) - od čoho sa odvíjať...
Katarina
30.01.12,19:47
Dobrý deň,
rada by som Vás poprosila o pomoc a radu ohľadom účtovania výdavkov súvisiacich s podnikaním v rodinnom dome.
Konkrétnejšie - ide o náklady na el. energiu, plyn, /vykurovanie/:
ak ako živnostník podnikám v rodinnom dome, ktorý nie je v mojom vlastníctve, je možné tieto výdavky zahrnúť do VOZD? stačí tieto náklady uhradiť ako priamu platbu vlastníkovi alebo je nevyhnutne potrebná nájomná zmluva alebo niečo podobné nájomná zmluva je potrebná, po úhrade je to VOZD.
Ak sú tieto výdavky možné ešte by som poprosila pomôcť s postupom výpočtu týchto nákladov.:) - od čoho sa odvíjať...elektromer, vodomer, podlahová plocha...

odpoveď v texte