Mr.40
30.01.12,19:16
Od 2.6. idem na dovolenku do Agadiru, (Club Al Moggar Garden Beach). Môžete mi niekto odporučiť, čo sa dá vidieť v Agadire a aké výlety sa v Maroku oplatí absolvovať?
ivka70
30.01.12,18:33
V Agadire neviem, ale oplati sa ist pozriet "medinu" v ktoromkolvek vacsom meste - uzasna je v meste Fez, potom Marrakes, Casablanca, vykopavky vo Volubilise.
Len neviem ako daleko to kam mate .....
srska
30.01.12,19:37
Od 2.6. idem na dovolenku do Agadiru, (Club Al Moggar Garden Beach). Môžete mi niekto odporučiť, čo sa dá vidieť v Agadire a aké výlety sa v Maroku oplatí absolvovať?boli sme v 2010 od 10.06. od 02.06. podľa mňa skoro ideálny termín pre tých, ktorí sa nechcú upiecť na slnku. môže to byť ale aj inak. my sme mali prvú polovicu turnusu cez deň primerane teplo - večer pre zimomravých chladno od oceánu. ako jeden z mála som chodil v kraťasoch:) a domáci poniektorí v zimných bundách. druhá polovica teplo ako v afrike - oceán super. treba vidieť marakeš - už len kvôli záhrade, ktorej majiteľom bol módny návrhár ISL, medine, zavlažovacej nádrži - treba nocovať. večerní medina je super. treba prejsť malým atlasom (tafraout, tiznit, ...) kúpiť voľajaké striebro:). pozrieť v agadire souk, pevnosť nad agadirom + prístav, casíno:). dalej origoš berberskú dedinu, výjazd do púšte, ..... možností habadej. my sme boli s azur reisen - 12 nocí. vodu nepiť - len org. minerálku, kolu alebo aj ich pivo - tuším sa volalo "flag" tretinka heinekenu stála v reštike 20 dirhamov = 2 eura (vtedy) oplatilo sa vyberať z bankomatu aj keď to išlo cez dolár. delegátky boli super. čo ešte v skratke? arabi ani berberi neotravujú - dozoruje to armáda + polícia. možno pôjdeme aj tento rok na last minute - nám sa tam páčilo.
a pre fajčiarov: nekupujte marlboro - ich cigarety "markíza" sú super:D
na obr. 02 330 sú ceny za taxi typu vw sharan - teraz to bude do marakešu určite viac lebo v 07/2010 otvorili z agadiru diaľnicu.