hupka
01.02.06,08:16
Poraďte mi, ako sa účtuje zákl.škola, aký je najvhodnejší program, aké sú odlišnosti od účtovania normálnej s.r.o ? Ďakujem
GabcaH
05.02.06,11:06
Zakladna skola sa uctuje ako rozpoctova organizacia je to pomerne ine uctovanie ako s r o. Ma to svoje specifika ktore navazuju na zriadovatela.
Ide o rozpocet ktory je prepojeny.
Mam skusenosti so spominanym programom Trimel. Je to dobry,prehladny
program.
vama
05.02.06,11:49
ZŠ štátna alebo súkromná? Poznám program od IVES Košice - IBEU pre rozpočtové organizácie, IPO pre príspevkové a PAM pre spracovanie miezd a personalistiky.Programy však robia pod DOS-om, pozor pri kúpe tlačiarne, každá hlavne nové typy, s týmto programom nekomunikujú. Vhodné sú EPSONy.
jitma
06.02.06,18:22
zdravím,
volala som do Košíc minulý týždeň, v priebehu roka budú prechádzať
z DOS na Windous. Menšie organizácie ako napr. ZŠ sa budú môcť preškoliť asi tak v 9/2006.
Ale keby bol lepší program pre školy, prehľadnejší a nie moc nákladný
prešla by som radšej na iný.
hupka
06.02.06,19:34
GabcaH, ďakujem že si sa ozvala. Z ktorého si mesta ? Mohla by som sa v prípad potreby na Teba obrátiť ? Hupka
bef
06.02.06,20:03
Ja tiež začinam s účtovaním rozpočtovky a vybrala som si program URBIS od f Made B.Bystrica. Skús pozrieť na ich stránku www.made.sk. Tie DOS-ovské softy ma moc neoslovili aj keď viacerí používajú IBEU. Už veľmi dlho sľubujú novú verziu pod Windows, ale ešte stále nie je k dispozícii.
Napriek tomu si pozri tému IBEU, kde sa dozvieš veľa užitočného od znalých problematiky. Prajem veľa úspechov.

Krásny deň :)
GabcaH
07.02.06,08:57
ahoj som z Bratislavy moj mail je hora@chello.sk
jitma
07.02.06,17:14
Kto dodáva program TRIMER?
GabcaH
08.02.06,14:14
program TRIMEL dodava firma sidliaca V Bratislave. Je to program pouzivany
vseobecne ale hlavne /mestske casti, skoly a ine nimi zriadene rozpoctove
organizacie, prispevkove a organizacie napojene na statnu pokladnu.
staci?:)
ivaivo
19.02.06,21:15
Aj ja začinam s účtovaním školy.Vybrala som si program IFOSOFT Prešov, pracuje vo Windous.Mám aj IVES-IBEU ale vôbec má neoslovil.
ringlodka
05.06.07,07:50
Poraďte mi poraďáci - prosím

Základná škola s právnou subjektivitou dala vypracovať architektonickú štúdiu telocvične.Faktúra je na 71.400.- Sk
Podľa mňa by to mal byť kapitálový výdavok zo 716, ktorá zahřňa platbyza inžinierskotechnickú pomoc a práce v súvislosti s plánovanou výstavbou-investičné štúdie a stavebné zámery.
ZŠ zastáva názor že to zaplatí z bežných výdavkov zo 637011 /pretože nemá zatiaľ rozpočet na kap.výdavky/, lenže tam patria výdavky za posudky a odborné vyjadrenia, ktoré nesúvisia s výstavbou.
Hlavne,že faktúra je už na svete!