inu
31.01.12,07:01
viete mi poradit, ako odstupit od zmluvy? dna 25.01.2012 som uzatvorila kupnu zmluvu a zmluvu o zastupeni so spolocnostou Aquatrend (vodne filtre). Predmet zmluvy som neprevzala (nenamontovali ho), nakolko som sa s nimi na termine nedohodla. samozrejme bola podpisalana aj zmluva s Quatrom, ktoru som sa snazila stornovat, nakolko vsak zmluva bola zaevidovana cez firmu, musi ju zrusit Aquatrend.
poradili by ste mi, ako napisat ostupenie/zrusenie tychto zmluv (kupna zmluva a zmluva o zastupeni)
(kupna zmluva - musim zaplatit odstupne 25% z ceny tovaru, aj ked som tovar neprevzala?)
dakujem za skore reakcie
blavaciko
31.01.12,19:24
uzatvarala si zmluvu u seba doma?
mozno sa na teba vztahuje zakon c. 108/2000 o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a pri zasielkovom predaji. Precitaj si ho, o podomovom predaji tam je asi 6 paragrafov, naozaj to nie je dlhe
inu
01.02.12,09:43
nie, nebol to podomovy predaj - bolo to na prezentacii (ked sa mi to este zdalo fajn;))
alencek
07.03.12,19:40
Zdravím inu, ja som tejto firme tiež "naletela"...rýchle namontovali bez toho, aby som vedela o čo ide...lákali na zárobok...a teraz po preštudovaní o tejto vode sa obávam ju piť. SOm strašne, ale straaašne naštvaná a hľadám spôsob ako z toho, resp. na nich.
nezabudka29
12.08.12,09:43
ahojte, ja som dalsia obet obdobnej firmy. A na dovazok, teraz ani neviem, ci nemam platit nejake odvody po ZP, SP....Aktualne som na rod. dovolenke (nezamestnana).
Zdenka29
20.09.12,06:54
Ahojte, ja som ďalšia ktorá naletela :-( včera som podpísala zmluvu lebo sa mi to zdalo super. S manželom som sa pohádala, vynadal mi že to je len hra a nič také doma nechce. Filter ešte doma nemám,dohodli sme sa na montáži zajtra,ale čoraz viac čítam na nete,že je to podvod. Neviem ako odstupiť od zmluvy,poradí mi niekto prosím čo mám robiť? ďakujem
Zdenka29
20.09.12,07:35
Prosím pomôže mi niekto?
blavaciko
20.09.12,08:51
nevieme aku zmluvu ste podpisovali, my ju nemame, nevidime ju
vodnár69
28.09.12,14:33
vôbec nič neprevezmi, neni vôbec pravda, že budeš platiť nejakú pokutu. Zároveň odstúp rýchlo od zmluvy - písomne samozrejme, keď si podpísala pôžičku. Ak si to už prevzala, tak do 7 dní môžeš písomne odstúpiť od zmluvy, lebo aj táto prezentácia je podomový predaj. Nedvíhaj im telefóny a ani sa nenechaj vydierať. Mám to overené na 100 %. Vôbec sa nemusíš báť. Nenechaj sa zastrašiť.
misoft
28.09.12,14:39
No neviem, ale prezentácia nie je obvyklý spôsob predaja v pobočke, obchodnom centre - skôr by som poveda, že je to podomový predaj.
mondes
14.11.12,17:22
Dobrý večer, prosím Vás, aké máte skúsenosti s firmou Aquatrend? Totižto mám ísť na nejaké úvodné školenie, vraj je to úžasná vec, dá sa na tom zarobiť, atď. Ale tu čítam úplne niečo iné. Pani v telefóne mi vravela, že to nie je žiadna pyramída, žiadne dílerstvo ani poisťovníctvo. Tak ako to vlastne u nich chodí? Ďakujem za každú cennú radu.

P.S. Som taký typ, čo naletí na všetko, tak si to chcem radšej u Vás overiť. Tak Vás prosím, kto má z touto firmou nejaké skúsenosti, tak nech sa podelí. Vďaka.
mondes
14.11.12,18:40
Dobrý večer, prosím Vás, aké máte skúsenosti s firmou Aquatrend? Totižto mám ísť na nejaké úvodné školenie, vraj je to úžasná vec, dá sa na tom zarobiť, atď. Ale tu čítam úplne niečo iné. Pani v telefóne mi vravela, že to nie je žiadna pyramída, žiadne dílerstvo ani poisťovníctvo. Tak ako to vlastne u nich chodí? Ďakujem za každú cennú radu.

P.S. Som taký typ, čo naletí na všetko, tak si to chcem radšej u Vás overiť. Tak Vás prosím, kto má z touto firmou nejaké skúsenosti, tak nech sa podelí. Vďaka.

Posúvam.
blavaciko
14.11.12,19:41
Dobrý večer, prosím Vás, aké máte skúsenosti s firmou Aquatrend? Totižto mám ísť na nejaké úvodné školenie, vraj je to úžasná vec, dá sa na tom zarobiť, atď. Ale tu čítam úplne niečo iné. Pani v telefóne mi vravela, že to nie je žiadna pyramída, žiadne dílerstvo ani poisťovníctvo. Tak ako to vlastne u nich chodí? Ďakujem za každú cennú radu.

P.S. Som taký typ, čo naletí na všetko, tak si to chcem radšej u Vás overiť. Tak Vás prosím, kto má z touto firmou nejaké skúsenosti, tak nech sa podelí. Vďaka.

Kupis si vodny filter, mozes ho ponukat dalej, nezarobis vobec nic, prerobis aj gate...
mondes
14.11.12,20:12
Ďakujem pekne.
blavaciko
14.11.12,22:12
Kupis si vodny filter, mozes ho ponukat dalej, nezarobis vobec nic, prerobis aj gate...

inak pribeh mojej mamky, aby si niekto nemyslel ze to taham z paty ;) kupila filtracne zariadenie za asi 30 000 korun na nejakej prezentacii samozrejme a potom ze ved to moze ponukat dalej na kazdom filtri bude mat nvm kolko korun a strasne dobre si na tom zarobi... dokonca jej ujo s elektrolyzou ukazal aku spinavu vodu to doma mame a filter potrebujeme ako sol ;)

no ale co uz, maminka sa poucila ze nema chodit na prezentacie a nekupovat hluposti, nastastie toto bola jedina vec, ktora nam tak pribudla v domacnosti, ked jej potom volali, ze uz ubehol rok, aby si dohodli termin vymeny filtrov, aby vsetko fungovalo, (za "len" 10 000 korun) poslala ich kade lahsie ;)

edit: Este som teraz narazil na jednu zaujimavu diskusiu, tak si precitaj http://forum.zoznam.sk/t/8/118/Aquatrend/

samozrejme, ze aj takato forma zarobku ale moze niektorym ludom priniest pekne peniaze, ked sa snazia, takze si to treba ale dobre premysliet
saalomon
19.11.12,11:42
Dobrý večer, prosím Vás, aké máte skúsenosti s firmou Aquatrend? Totižto mám ísť na nejaké úvodné školenie, vraj je to úžasná vec, dá sa na tom zarobiť, atď. Ale tu čítam úplne niečo iné. Pani v telefóne mi vravela, že to nie je žiadna pyramída, žiadne dílerstvo ani poisťovníctvo. Tak ako to vlastne u nich chodí? Ďakujem za každú cennú radu.

P.S. Som taký typ, čo naletí na všetko, tak si to chcem radšej u Vás overiť. Tak Vás prosím, kto má z touto firmou nejaké skúsenosti, tak nech sa podelí. Vďaka.

Dobrý deň.
Mám skúsenosti s Aquatrendom tak Vám chcem priblížiť firmu mojimi očami. Ako Vy, aj ja som šiel na školenie pred 5mi rokmi. Tesne predtým som sa dostal na polovičný invalidný dôchodok a keďže som nebol pripútaný k postli, chcel som ešte nejako zvýšiť svoj príjem. Môžem povedať, že si popri dôchodku veľmi pekne privyrobím a napĺňa ma pocit, že ako "dôchodca" môžem spokojne a dôstojne žiť.
Dúfam, že som pomohol a prajem veľa úspechov a pekný deň.
Milan zo Stupavy
Tekla33
08.01.13,11:33
presne pripad mojej mamy,tiez podpisala zmluvu s Aquatrendom...teraz su v Leviciach a kontaktuju dalsich ludi,len aby si kupili ich filtre...tymto vyzyvam ludi z Levic,aby sme sa spojili a dali ich na sud za nekale praktiky v obchodovani...raz uz pokutu dostali,preco im nedozicit dalsiu?

http://dlznik.zoznam.sk/dlznici-na-poistnom/aquatrend-sp
http://dlznik.zoznam.sk/dlznici-na-poistnom/aquatrend-vszp
anicka8030
01.02.13,07:48
Pekný deň.
Prosím, nevie mi niekto poradiť. Bol u nás obchodný zástupca jednej firmy a kúpili sme si vysávač. No rozhodli sme sa odstúpiť od zmluvy. Neplatili sme ešte nič. Bolo nám oznámené, že vysávač máme zabaliť a poslať poštou.Týmto nám vzniknú nemalé výdavky, nakoľko je ťažký, objemný a drahý. Tak že musíme ho aj riadne poistiť. Už sme rozmýšľali, že by sme ho vrátili osobne, ale je to obrovská diaľka ...
Aj keď možno pre niekoho banálna vec, ale nemali by si pre ten vysávač prísť od firmy ?
Vopred krásne ďakujem.
blavaciko
01.02.13,08:36
Pri internetovom predaji znasa naklady na vratenie spotrebitel. Pri podomovom, co ako chapem, je vas pripad, to nie je vobec definovane, ale vzhladom na to ze zakon neprikazuje si pre tovar prist ani zaplatit predavajucemu jeho prepravu, naklady budu na vas.

Zakon c. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zasielkovom predaji:

par. 8
Odstúpenie od zmluvy
(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu
odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo
dňa prevzatia písomnej informácie podľa § 7 ods. 1
písm. d). Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva
od začiatku zrušuje.
(2) Spotrebiteľ v lehote siedmich pracovných dní odo
dňa odstúpenia od zmluvy vráti tovar predávajúcemu
bez ohľadu na to, či tovar bol použitý alebo má vady,
ktoré spotrebiteľ nespôsobil; primeraná starostlivosť
o tovar musí byť zachovaná.
(3) Predávajúci je povinný prevziať tovar späť a vrátiť
spotrebiteľovi cenu zaplatenú za tovar alebo za
službu alebo vrátiť spotrebiteľovi preddavok najneskôr
v lehote 15 dní odo dňa odstúpenia od zmluvy pri
zohľadnení nákladov, ktoré vynaložil na poskytnutie
služby.
yvonlet
04.02.13,19:09
presne suhlasi, tiez som sa spamatala hodinu po ale nastasie som nic neprebrala a hned poslala pisomnu vypoved..telefony som zdvihla ked mi o pol osmej vecer! volali co uz bolo aj na mna dost a pani na druhej strane si to odniesla :)
kaskaladka
21.03.13,18:23
Dobrý večer.Práve tejto firme som včera naletela...PRišla som domov a doma taaaake kvapky mi dali rodina/svokra/muž!!!!!hneď som obvolala pani,kt.robila prezentáciu,dokonca som volala do žilinskej pobočky ešte o 17.15,aby mi dnes rano neprišli montovať filter!!!
Ráno volala šefka,dosť ma dehonestovala,že čo sa nechám ovplyvnovať dôchodcami doma atď...som na MD,poberám rodičovský,chcela by som sa poradiť,ako postupovať,kedže viem,že treba písomnou formou požiadať o zrušenie..Hlavne quatro...Prosím Vás neposlali by ste mi nejaký vzor?ako ste pochodili VY?
ďakujem.Inga
blavaciko
21.03.13,21:57
Dobrý večer.Práve tejto firme som včera naletela...PRišla som domov a doma taaaake kvapky mi dali rodina/svokra/muž!!!!!hneď som obvolala pani,kt.robila prezentáciu,dokonca som volala do žilinskej pobočky ešte o 17.15,aby mi dnes rano neprišli montovať filter!!!
Ráno volala šefka,dosť ma dehonestovala,že čo sa nechám ovplyvnovať dôchodcami doma atď...som na MD,poberám rodičovský,chcela by som sa poradiť,ako postupovať,kedže viem,že treba písomnou formou požiadať o zrušenie..Hlavne quatro...Prosím Vás neposlali by ste mi nejaký vzor?ako ste pochodili VY?
ďakujem.Inga

velmi dolezite je, za akych okolnosti ste podpisovali zmluvu... bolo to na nejakej prezentacii? v sidle firmy?

pokial to bolo na predvadzacej akcii, mozete od zmluvy odstupit do 7 kalendarnych dni a aquatrend vas mal na to upozornit podla zakona c. 108/2000 o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zasielkovom predaji.

pokial ste zmluvu podpisali u nich vo firme, bohuzial...
kaskaladka
22.03.13,06:12
Dobrý deň.Ano,bolo to na prezentačnej akcii! ..."spracovali všetkých"...mne až doma otvorili oči rodičia...Nájdem niekde nejaký vzor odstúpenia od zmluvy,ktorú potrebujem spísať do firmy Quatro a Aquatrend?originál bude môj?ďakujem
blavaciko
22.03.13,07:36
nieco v zmysle


Ja, dolu podpísaná Kaskaladka, nar. 21. 3. 2013, trvale bytom Poradenská 8, 100 10, Poprad, týmto v zmysle § 8, zákona č. 108/2000 Z. z, Zákon o ochrane spotrebiteľa pri ppodomovom predaji a zásielkovom predaji, v znení neskorších predpisov,
o d s t u p u j e m
od zmluvy uzatvorenej so spoločnosťou (názov spoločnosti, ičo, sídlo) dňa (dátum obchodu) na prezentačnej akcii usporiadanej v Hoteli Podvod, Lichvárska 16, 100 00 žilina.

Týmto sa zmluva od začiatku zrušuje.






Dolu dátum, miesto a podpis, zaslat DOPORUCENE na sidlo spolocnosti. Následne sa skontaktovat so splatkovou firmou, ze si odstupila od zmluvy a ako dalej. V pripade e-shopov by sa aj splatkova zmluva tymto automaticky zrusila, ale podomovy predaj zakon neupravuje.

Pozor, pokial to bola prezentacna akcia, ale BOLA v priestoroch aquatrendu, nemozes odstupit.
kaskaladka
22.03.13,11:23
Zo srdca Vám ďakujem...Takže quatro spoločnosť kontaktovať až po odoslaní "odstúpenia zmluvy"..bola to prezentáciia nie v priestoroch firmy-ale v reštauracii,kde boli na túto prezentáciu prenajaté priestory.Ešte raz vďaka.
blavaciko
22.03.13,22:44
Zo srdca Vám ďakujem...Takže quatro spoločnosť kontaktovať až po odoslaní "odstúpenia zmluvy"..bola to prezentáciia nie v priestoroch firmy-ale v reštauracii,kde boli na túto prezentáciu prenajaté priestory.Ešte raz vďaka.
tak by to malo byt ok, v najhorsom pripade, myslim ze aj od uverovej zmluvy je mozne do 7 alebo 14 dni bezplatne odstupit, ale tym si nie som uplne isty, poradia vam v quatre, fakt sa na nich obratte, snad vam budu napomocni.... zelam vela stastia
blavaciko
25.03.13,14:35
dajte prosim potom vediet, ako ste dopadli, drzim palce ;)
hanulienka1
21.05.13,06:19
vidim, ze viaceri mate problem akoja. tiez som sa s manzelom povadila, ale mame to doma. a okolo len pocuvam, ze to nie je najzdravsie. chcem "napadnut" firmu, a stale hladam vhodne riesenie....su to klamari, to som povedala slusne
Roni2209
09.08.13,11:12
Dobry den ja by som sa chcela spytat ze som sa takisto stala obetou a chcela by som sa spytat ci môzem odstupit od zmluvy uz po mesiaci co som u nej a bola som na skoleni piste odpovede na môj mail Roni2209@azet.sk
Roni2209
09.08.13,11:30
a je to firma Aquatrend prosim pomôzte mi a poradte ako mam postupovat
IwankaS
10.12.13,09:30
Boze to je hrozne,,, mama tiez naletela a mna ide z toho porazit :( ach jaj... Podpisala zmluvu v sidle spolocnosti (tak uz su taki vychc....) ako postupovat... Filter ma uz namontovany jasne hned na druhy den boli monteri(aki su sikovni, nevedeli im na nic odpovedat....) POMOOOOOOOOOOC je mi z toho do revu
IwankaS
10.12.13,09:46
Clovek sa utieka aj k tomu poslednemu aby zarobil peniaze a takato spolocnost si najde istu vekovu kategoriu alebo zufalcov, ktori potrebuju peniaze a .....
IwankaS
11.12.13,07:50
Mozno varovanie pre ostatnych... Teraz sa to vola, ze pohovor na osobnu asistentku, pridete na pohovor na mieste (sidla spolocnosti )sa musite rozhodnut, ze prve mesiace budete chodit na 6 hodin tyzdenne, varit kavu... prijem ze 300-400€ mesacne cha...(a za co? za to varenie kavy?? ) Tak ludkovia davajte si pozor kam idete a za akym ucelom... Hovorim o spolocnosti Aquatrend... A pracovat pre spolocnost s krivou minulostou je tazke a miestami nemozne....
orion1
20.04.14,10:43
orion1
Ja som bol tiež nalákaný do prevádzky za účelom ponuky práce asistenta vedúceho pobočky. Podpísal som zmluvy. Hneď na druhý deň mi filter namontovali. Po týždni som išiel na školenie, kde som zistil ako to všetko funguje. Bol som nahnevaný sám na seba, že som naletel ale hlavne mi išlo o to, že som nechcel svojím ďalším konaním - poskytovanie kontaktov na známych a osobná účasť pri ich, pre mňa vedomom klamaní - týchto známych klamať, podvádzať a pritom sa im pozerať do očí. Na to som nemal chrbtovú kosť a ani povahu. Rozhodol som sa urobiť všetko preto aby som z toho srabu vykľučkoval čo najlepšie.

Podnikol som tieto kroky:
1. poslal som list Aquatrendu "odstúpenie od zmluvy" v lehote 7 dní od podpisu v zmysle §8, zákona č. 108/2000 O ochrane spotrebiteľov. Neuspel som - zmluva bola podpísaná v prevádzke spoločnosti. Tento zákon sa na to nevzťahuje.
2. súčasne som podal trestné oznámenie pre podozrenie z podvodu. Vyšetrovateľ ho odmietol. Následne som podal sťažnosť prokurátorovi, ktorý takisto podanie odmietol s vyjadrením, že nejde o trestný čin ale mám možnosť domáhať sa svojich práv na občiansko súdnom konaní.
3. poslal som splátkovej spoločnosti list "Žiadosť o zrušenie poskytnutého úveru" do 14 dní od podpisu úverovej zmluvy. Následne sa splátková spoločnosť finančne vyrovnala s Aquatrendom - tej jej vrátil peniaze.
4. dostal som z Aquatrendu list "pokus o mimosúdne vyrovnanie" s tým, že mám uhradiť celú kúpnu cenu (1662,- Euro) do troch dní od doručenia listu.
5. odpísal som, že nesúhlasím a som ochotný uhradiť náklady spojené s demontážou filtra.
6. dostal som list z Aquatrendu, že akceptujú moju ponuku a ak písomne potvrdím výšku ich oprávnených nákladov (tieto boli vyčíslené na 250,- Euro) prídu filter demontovať. Podotýkam, že pri montáži som ako bonus dostal od Aquatrendu 170,- Euro, hneď si stiahli 50,- Euro za knihu. Takže mi ostalo 120,- Euro. ..... 250-120=130 Euro. Takže ma tieto náklady stáli v skutočnosti len spomínaných 130,- Euro.
7. Prišiel technik demontovať filter a doniesol mi k podpisu "Dohodu o zrušení kúpnej zmluvy". Ja som mu zaplatil 250,- Euro. (pre mňa 130,- Euro).
Poznámka:
Neuhradil som ani jednu splátku.
Všetky kroky som konzultoval s advokátom. Ten robil právnu analýzu, písal listy prokurátorovi a Aquatrendu -odpoveď na pokus o mimosúdne vyrovnanie a 2x konzultácie, to všetko za 120,- Euro.
Takže celý špás ma stál 250,- Euro. Je to vždy lepšie ako 1662,- Euro, resp. 2345,- Euro - splátky splátkovej spoločnosti (4. roky po 48,- euro + RPMN 19,2 %)


Záver: Mne sa to podarilo, len treba vydržať. Trvalo to celé takmer 3 mesiace.