sara-ke
01.02.06,08:27
Dobry den,
chcela by som Vas tu na porade poprosit,ci by sa tu nenasiel niekto kto by mi mohol poradit, napisat: zacala som pracovat v autoservise, mam robit vsetko: uctov., ERP, sklad, dokonca aj mzdy....a proste vsetko co treba ale neviem co skor. vlastne chcela by som vediet co vsetko potrebujem robit aby som nezabudla nejake dolezite veci, napr. teraz je zac. noveho mesiaca, co nemam zabudnut...?

bola by som velmi rada keby ste mi poradili

dakujem
blondy
01.02.06,07:57
Ťažko odpovedať, mala by si byť konkrétnejšia JÚ - PÚ, a teraz pozerám že sme v porade-mzdy, tak už vôbec neviem, v čom ti pomôcť.
Maňaska
01.02.06,08:46
Bez arogancie, alebo irónie by som ti chcela poradiť: nájdi niekoho, kto ti v zmysle tvojej pracovnej náplne vysvetlí tvoje povinnosti a rozsah práce. Tvoj zamestnávateľ sa mal sám o to postarať - aspoň tak, že tvoja predchodkyňa ťa mala zaučiť.
Ak sa tak nestalo, možno predpokladajú, že problematiku ovládaš. Ide totiž o pomerne rozsiahle množstvo informácií. Pri troche trpezlivosti sa však na Porade k ním dostaneš.
sara-ke
01.02.06,09:02
prepacte, ale nevedela som kde to mam zaradit, predchodkynu som nemala, je to nova firma, robim PU a moj sef vedel docoho ide,kedze som este nikde nepracovala, ale on je toho nazoru, ze clovek sa nauci vsetko takze.....

aj tak dakujem
Maňaska
01.02.06,10:37
prepacte, ale nevedela som kde to mam zaradit, predchodkynu som nemala, je to nova firma, robim PU a moj sef vedel docoho ide,kedze som este nikde nepracovala, ale on je toho nazoru, ze clovek sa nauci vsetko takze.....

aj tak dakujem

NEMÁŠ SA ZA ČO OSPRAVEDLŇOVAŤ! Situácia sa vyjasňuje :) . Určite som ťa nechcela odradiť. Takže: 1 - si čerstvý človek po škole? Máš nejaké skúsenosti? 2 - má firma nejaký účtovný softvér ? 3 - Aký?
tibor
01.02.06,11:14
po prvé - preberacie veci - dal by som si pozor, čo pospíšem pri prevzatí agendy. myslím niečo ako pokladňu, ceniny, pečiatky a podobne.
poobzeral by som sa, či sú tam nejaké interné smernice na účtovanie a všetko okolo toho súvisiace. ak nie - časom si ich urob - aby si mala jednotný postup...
neviem k akému dátumu nastupuješ - ale urob, resp. zabezpeč si inventarizáciu skladu, majetku...proste všetko, za čo zodpovedáš.

mzdy - záleží na tom koľko máš zamestnancov - nie je nič horšie ako nespokojní uamestnanci...aby náhodou nedostali neskôr - či vôbec mzdu.
lenkak
01.02.06,16:51
Takže napíš konkrétnu otázku a potom Ti aj odpovieme. Budeme vedieť načo máme vôbec odpovedať.