monickas
31.01.12,10:31
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, čo mám právo na vymáhanie kópie zmluvy od spoločnosti, ktorá odo mňa vyžaduje zaplatenie dlhu, ja si niesom vedomá toho, aby som s ňou uzatvorila zmluvu? Požiadla som danú spoločnosť o zaslanie kópie zmluvy, aby som ju videla, ale tí to odmietli a ja nemám žiaden doklad o tom, že mi poskytli úver. Môžete mi prosím poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakuuujem pekne....
Stanislav 1975
31.01.12,09:35
podľa mňa na to máš právo- ale vyzvi ich na to DOPORUČENÝM listom, najlepšie s doručenkou, aby si mala dokaz ,že si ich o to žiadala!
monickas
31.01.12,19:52
Tak som to aj urobila a žiadala som doporučeným listom o zaslanie kópie zmluvy, hoci len e- mailom, keď nie poštou, ale odpoveď bola, že spoločnosť nemá právnu povinnosť vydať zákazníkovi akékoľvek ďalšie vyhotovenie či kópiu takto podpísanej Zmluvy o pôžičke.Tak teraz neviem, že čo ďalej :-(
marjankaj
31.01.12,20:08
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, čo mám právo na vymáhanie kópie zmluvy od spoločnosti, ktorá odo mňa vyžaduje zaplatenie dlhu, ja si niesom vedomá toho, aby som s ňou uzatvorila zmluvu? Požiadla som danú spoločnosť o zaslanie kópie zmluvy, aby som ju videla, ale tí to odmietli a ja nemám žiaden doklad o tom, že mi poskytli úver. Môžete mi prosím poradiť, ako mám ďalej postupovať? Ďakuuujem pekne....

Takže ty si žiadnu zmluvu neuzatvorila? A platíš splátky toho úveru? Alebo neplatíš?
Ak si si istá, že si zmluvu neuzatvorila, tak nič neplať a nech na súde oni dokazujú opak.

Prečo od nich žiadaš, čo podľa teba neexistuje?:eek:
EXACTOR s.r.o.
01.02.12,17:32
Súhlasím s marjankaj - ak si si istá, že taká zmluva neexistuje, tak sa tým vôbec nezaťažuj a počkaj, čo urobia oni...