JankaV
31.01.12,10:48
Dobrý deň,
ak chcem odhlásiť auto z podnikania k 31.12.2011 bez pokuty, môžem ešte dnes? Alebo som švihla termín?
Ďakujem
Tweety
31.01.12,09:49
Dobrý deň,
ak chcem odhlásiť auto z podnikania k 31.12.2011 bez pokuty, môžem ešte dnes? Alebo som švihla termín?
Ďakujem Oznamovacia povinnosť je do 30 dní, takže máličko meškáš.
JankaV
31.01.12,12:33
Ďakujem pekne a ešte iný prípad.
Prosím ťa, ešte mi povedz, FO bude mať DP k dani z príjmu percentom, nepreukazuje výdavky, tak sa rozhodol, že nechce daň z CMV. Prosím vás, je lepšie dostať pokutu za oneskorené oznámenie zániku daňovej povinnosti, alebo podať a zaplatiť DP. Daň vychádza cca 75 €. Ak je pokuta pre FO 66 eur, tak je lepšie podať dodatočné oznámenie o zrušení daňovej povinnosti. Alebo už nemôžem až tak spätne?
Ďakujem
Katarina
31.01.12,12:42
Ak sa auto používa na podnikanie je povinnosť platiť daň z motorových vozidiel.
JankaV
31.01.12,12:49
Nepoužíva ho na podnikanie, je vonku, auto má doma.
STRELEC
31.01.12,14:26
Ak bolo auto prihlásené, nazvime to, pre rok 2011, tak by som nepodával dodatočné oznámenie k DMV, ale stornoval by som prihlásenie vozidla. To pravda ale závisí od toho, či vozidlo už nie je prihlásené napr niekoľko rokov súvisle. V tom prípade by tento postup nebol možný.
Pri dodatočnom oznámení DÚ musí pokutu udeliť, lebo mu to priamo ukladá zákon. Pri storne prihlásenia túto povinnosť DÚ nemá.
Iwett
08.02.12,06:39
Dobrý deň, prosím môžte mi potvrdiť, že keď sa auto nepoužíva na podnikanie, aj keď je zaradené v majetku firmy a má ŠPZ, tak sa môže v priebehu roka odhlásiť a opäť prihlásiť na DU?
Totiž pani na DU ma presviedčala, že sa odhlási len v prípade, že je odhlásené na dopr. inšpektoráte. Ďakujem
jacekova
08.02.12,06:44
Dobrý deň, prosím môžte mi potvrdiť, že keď sa auto nepoužíva na podnikanie, aj keď je zaradené v majetku firmy a má ŠPZ, tak sa môže v priebehu roka odhlásiť a opäť prihlásiť na DU?
Totiž pani na DU ma presviedčala, že sa odhlási len v prípade, že je odhlásené na dopr. inšpektoráte. Ďakujem


zas nejaká múdra pracovníčka DÚ... samozrejme ho môžete na DÚ odhlásiť, ak ho nepoužívate na podnikanie a následne prihlásiť, keď ho začnete používať....
pošlite oznámenie poštou a je to.
Iwett
08.02.12,07:06
Vďaka za odobrenie:).
jacekova
08.02.12,07:10
myslím, že v Zákone č. 582/2004 Z.z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov je to dosť zrozumiteľne napísané:

§ 89
Vznik a zánik daňovej povinnosti

(1) Daňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Daňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.

(3) Ak sa vozidlo použije na podnikanie 1. januára bežného zdaňovacieho obdobia, daňová povinnosť vzniká týmto dňom.

(4) Daňová povinnosť právneho nástupcu daňovníka, ktorý bol zrušený bez likvidácie, vzniká prvým dňom mesiaca nasledujúceho po zániku daňovníka, ktorý bol zrušený bez likvidácie.

§ 90
Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť

(1) Daňovník je povinný podať daňové priznanie za zdaňovacie obdobie do 31. januára po uplynutí tohto zdaňovacieho obdobia.

(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).
emmalissa
15.04.12,14:52
Dobry den,predala som auto v zahranici v Nemecku bolo este na slov. znackach co vsetko potrebujem na odhlasenie a zaroven zrusenie poistnej zmluvy vopred dakuje za odpovede..:))
Ivana Š
15.04.12,15:15
Dobry den,predala som auto v zahranici v Nemecku bolo este na slov. znackach co vsetko potrebujem na odhlasenie a zaroven zrusenie poistnej zmluvy vopred dakuje za odpovede..:))

bavili sa tu o odhlásení auta z DÚ pri podnikaní- oznámenie o tom, že auto sa nepoužíva na podnikateľské účely

tvoj problém skús pozrieť tu

http://www.minv.sk/?tlaciva-evidencie-vozidiel
rennka
13.01.21,11:34
Ahojte, zmenilo sa niečo ohľadom odhlasovania vozidiel na DU?
Na stránke FS vidím že od 1.1.20 majú nový vzor oznámenia o zániku.
Myslela som že to už neplatí....