PETEE
01.02.06,09:56
Zdravím Vás,
viem, že Zákon o cestovných náhradách rieši spotrebu PHM, len nemôžem zistiť, ako sa vypočíta spotreba keď je udaný len jeden údaj. Jedná sa o nové vozidlo a podľa toho nového techn.preukazu mi nie je jasné podľa akej normy je tá spotreba uvedená, zdá sa, že ES? Žiadna kombinová spotreba a ani spotreba v meste sa tam neuvádza.Je tam proste len 6,0 l.

Vie niekto poradiť? Ďakujem.
renča1
01.02.06,09:08
ak máš uvedenú spotrebu v ES-to znamená, že táto spotreba je už spriemerovaná, na výpočet použiješ 6,0 l.
Gituška
01.02.06,09:14
presne tak ako píše renča, je to už priemer, ktorý môžeš použiť na vypočítanie spotreby
Manual
01.02.06,09:41
Zdravím Vás,
viem, že Zákon o cestovných náhradách rieši spotrebu PHM, len nemôžem zistiť, ako sa vypočíta spotreba keď je udaný len jeden údaj. Jedná sa o nové vozidlo a podľa toho nového techn.preukazu mi nie je jasné podľa akej normy je tá spotreba uvedená, zdá sa, že ES? Žiadna kombinová spotreba a ani spotreba v meste sa tam neuvádza.Je tam proste len 6,0 l.

Vie niekto poradiť? Ďakujem.
Máš to jednoduchšie, nemusíš v KJ rozpisovať cesty na mesto a mimo mesta tak ako ukladá Zákon o DzP § 19 ods.2 písm. L)
PETEE
01.02.06,10:50
:) Ďakujem Vám.
kapitan
28.02.06,22:27
Teraz sa už neudávajú na nových vozidlách tri spotreby.
Assea
04.03.08,07:21
Ahojte. Ako mám postupovať, keď mi vyšla na voz. priemerná spotreba za rok 2007 7l a v TP je uvedená priemerná spotreba 6,5 l??? To čo mám nad deklarovanú spotrebu, čiže 0,5l na 100km mám počítať do nedaňových výdavkov??? Akú cenu mám pri tom použiť???

Asi banálna otázka, no učím sa...

ĎAKUJEM veľmi pekne...