nellynka333
31.01.12,12:43
Dobry den,velmi surne by som potrebovala poradit ohladne pracovnej zmluvy.Som podnikatel v Rakusku,mam stavebnu firmu a chcem zamestnat zivnostnikov zo Slovenska.Aky typ zmluvy mam pouzit?To asi nebude "zmluva o dielo",ked pracovny pomer u mna uzavru na cely tento rok a bude sa pracovat na viacerych stavbach v roznych mestach Rakuska.
A na SK mi bolo poradene ako napisat tu zmluvu,ale nie som si ista,ci sme sa pochopili.Poradili mi napisat "zmluvu o pracovnom pomere" kde figurujem ako "zamestnavatel" a slovenski zivnostnici ako "zamestnanci".Ale ja ich predsa nemozem zamestnat.A vyplacat ich budem ja na zaklade faktur,kt. od nich budem cely rok dostavat.Velmi pekne dakujem za vsetky rady.Mam uz z toho dobry misung,co som si vsetko vygooglila.
blavaciko
31.01.12,19:23
ak chces niekoho zamestnat tak sa stava tvojim zamestnancom a dostava pravidelnu mzdu podla zmluvy o pracovnom pomere!
To co hladas ty sa vola subdodavatel a nie je to tvoj zamestnanec!
Uz si to uvedomte.

Okrem toho, pracovna zmluva v rakusku sa da uzatvorit aj ustne. Nezabudni cloveka na pracovnu zmluvu prihlasit do socialversicherung :)
nellynka333
01.02.12,12:38
ale ved ja si to uvedomujem,ze nemozem zamestnat zivnostnika...
Ale potom na uradoch vobec nic nevedia.Bolo im to vysvetlene a kazdy vravi nieco ine a nikto nevie spravne poradit alebo nechce!Nechcem obycajnu pracovnu zmluvu.Zivnostnik si bude platit vsetko na SK,socialnu,zdravotnu...
Ja potrebujem typ zmluvy alebo ako ju napisat medzi sloven.zivnostnikom,ktory chce pracovat u zahranicneho podnikatela v zahranici.
Dnes sme zas neuspeli na urade s dalsou zmluvou :( A nechcu nam poradit,ako to ma byt spravne :(
Economic
01.02.12,13:38
ale ved ja si to uvedomujem,ze nemozem zamestnat zivnostnika...
Ale potom na uradoch vobec nic nevedia.Bolo im to vysvetlene a kazdy vravi nieco ine a nikto nevie spravne poradit alebo nechce!Nechcem obycajnu pracovnu zmluvu.Zivnostnik si bude platit vsetko na SK,socialnu,zdravotnu...
Ja potrebujem typ zmluvy alebo ako ju napisat medzi sloven.zivnostnikom,ktory chce pracovat u zahranicneho podnikatela v zahranici.
Dnes sme zas neuspeli na urade s dalsou zmluvou :( A nechcu nam poradit,ako to ma byt spravne :(


Živnostník nemôže byť zamestnanec. Môže to byť Tvoj dodávateľ služby a tú ti bude fakturovať. Podľa toho aké práce bude vykonávať, podľa toho treba prispôsobiť typ zmluvy.
bodliak
01.02.12,13:53
Pozerajte sa na vzťah medzi 2 živnostníkmi ako na vzťah medzi 2 firmami.
Firma nezamestná firmu, firma si u druhej niečo objedná. Tá dodá a vystaví faktúru.
nellynka333
01.02.12,15:00
Ludia,este raz....ja chapem,ze ako firma nemozem zamestnat zivnostnika.Ale proste musi existovat nejaka zmluva...nevie mi nikto poradit???
Ten zivnostnik z SK,bude u mna pracovat rok ako zivnostnik,nie ako zamestnanec!Budem ho posielat na rozne stavby a on mi bude vystavovat faktury.Ale co potrebujem je,ako napisat tu zmluvu - subdodavatelsku na ten 1 rok,ktory bude pracovat tu,v Rakusku.Napr. od februara 2012 do decembra 2012.
nellynka333
02.02.12,20:26
Tak predsa to bude "zmluva o dielo".Len ju treba prisposobit mojim potrebam.Proste to bude zmluva o dielo platna na tento cely rok a v nej budu zahrnute uz vsetky stavby,co sa budu cely rok robit (budu uvedene v dodatkoch k zmluve).To tu nikto nevedel poradit?To je velice komplikovane vypatrat,aku zmluvu mam napisat.Tolko ludi do toho bolo zapojenych,ci osobne,ci na nete a len jeden clovek vedel poradit.