brigitte1
31.01.12,14:53
Dobrý deň,
ako s.r.o. chcem vyviezť pivo v rámci EU. Jeden colník ma informoval, že stačí vyplniť sprievodný dokument, ktorý im treba poslať pred plánovanou prepravou a to je všetko. Druhý povedal, že sa mám zaregistrovať ako Odosielateľ do iného členského štátu mimo dane. Tak neviem, mám tam volať ešte raz? Ak by mi mohol niekto poradiť, či sa treba zaregistrovať, alebo stačí len ten sprievodný dokument. Ďakujem
Rokr1
13.02.12,12:23
Nie je colník ako colník a preto Vám odporúčam nespoliehať sa na "jeden colník povedal".
Nie je to také jednoduché, pretože za chyby sa platí. Pán Miklóš úspešne zreformoval colnú správu a tak sa pekne opýtajte na colnom úrade. Od tohto roku sú tam špeciálne určené osoby, ktoré by Vám mali poradiť. Mali by to robiť bývalí colníci, ktorí mali byť prevedení do civilu. Avšak ak tam umiestnili aj iných ľudí, len aby znížili počet colníkov v uniformách alebo umiestnili svojich lojálnych, tak Vám poradia len colníci zo správy spotrebných daní.

Pozor, pretože ak nechcete dostať pokutu a chcete dostať naspäť spotrebnú daň, tak musíte dodržať stanovené postupy. A aj Váš odberateľ vo vlastnom štáte približne podmienky ako sú u nás pri odbere mimo pozastavenia dane. Nepredpokladám, že ste prevádzkovateľom daňového skladu a pivo bude odosielané zo Slovenska po jeho zakúpení s daňou mimo daňového skladu.



OZNÁMENIE O ODOSLANÍ

MIMO POZASTAVENIA DANE NA PODNIKATEĽSKÉ ÚČELY http://www.colnica.sk/index.php?page=na_stiahnutie