lusetka33
31.01.12,17:02
Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky?
Tweety
31.01.12,16:04
Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky? Nie, nie sú.
lusetka33
31.01.12,16:06
ďakujem, myslela som si
marjankaj
31.01.12,16:11
Dobrý deň, prosím vás sú pokuty za auto konkrétne za odtiahnuté auto uznateľné položky?
No nie som istý.
Ak by si si ich zmluvne dohodla, možno aj áno.:---
lusetka33
31.01.12,16:13
ak je tam napísané na bločku len odtiahnutie auta?
Tweety
31.01.12,16:16
ak je tam napísané na bločku len odtiahnutie auta? Bloček je od koho? Bolo pokazené, to by sa dalo, ale ak je vyslovene za zlé parkovanie, to určite nie je možné dať do daň. nákladov.
marjankaj
31.01.12,16:16
ak je tam napísané na bločku len odtiahnutie auta?
Bloček nie je zmluva.
lusetka33
31.01.12,16:21
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?
Tweety
31.01.12,16:23
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva? V prvom príspevku píšeš, že je to pokuta, tak ako je to teda, nech tú nešaškujeme s odpoveďami. Inak účtujeme pokutu za odťah-pre zlé parkovanie,(ak už o nej chceš účtovať) a inak odťahovú službu, ak sa nám pokazilo MV, ktoré používame na podnikanie.
Paula
31.01.12,16:23
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?


Tvoje zadanie však zaváňalo pokutou napr. za zakázané parkovanie.
marjankaj
31.01.12,16:23
Ale ty si sa pýtala pôvodne na pokutu. Odtiahnutie vozidla je služba.
lusetka33
31.01.12,16:24
to ano, ale teraz sa pýtam aj na inú situáciu
Tweety
31.01.12,16:26
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva? Nie, máš doklad za odťah pokazeného MV použitého na podnikanie, to je služba 518-daň. uznaný výdavok.
KEJKA
31.01.12,16:26
dobre ak sa napr. pokazí auto a prídu ho odtaihnuť, a odťahovák dá len bloček z registr. pokladnice, dodatočne musí byť doložená aj zmluva?
každý doklad má byť vecne odsúhlasený, následne účtovaný v zmysle postupov účtovania.
Netreba vymýšľať a zovšeobecňovať.
Odťah auta môže byť
- bežný prevádzkový náklad
- súčasť škodovej udalosti
- nedaňový náklad, pokuta
závisí od okolností, ktoré pozná firma, resp. jej konateľ, a ktgoré vie preukázať.
marjankaj
31.01.12,16:27
to ano, ale teraz sa pýtam aj na inú situáciu
A akú? Ak si si to odtiahnutie objednala, tak je to služba. Ak si porušila zákaz parkovania, tak za to je pokuta. Alebo tebe dali pokutu a ešte ti nariadili, aby si si to auto dala odtiahnuť?:eek:
lusetka33
31.01.12,16:28
ďakujem
Paula
31.01.12,16:28
Nevideli ste pána Columba? :cool:
Tweety
31.01.12,16:29
A akú? Ak si si to odtiahnutie objednala, tak je to služba. Ak si porušila zákaz parkovania, tak za to je pokuta. Alebo tebe dali pokutu a ešte ti nariadili, aby si si to auto dala odtiahnuť?:eek: Zadávateľka isto špekuluje, ako dostať pokutu do výdavkov.
misoft
31.01.12,16:37
Nie som financ-majster (teda finančné "kľučky" sú pre mňa španielska dedina :D) - ale podľa zdravého sedliackeho rozumu:
Pokuta - toť niečia blbosť - nech si pyká sám! Odtiahnutie, pretože stál tam, kde nemal - to isté, keď je blbec, tak nech cvaká zo svojho!
Odtiahnutie, lebo sa mu auto dodrbalo (pokazilo) - to už preplatíme, šak auto tiež nie je dokonalé.

Dobre som to sformuloval :D?
Tweety
31.01.12,16:39
Nie som financ-majster (teda finančné "kľučky" sú pre mňa španielska dedina :D) - ale podľa zdravého sedliackeho rozumu:
Pokuta - toť niečia blbosť - nech si pyká sám! Odtiahnutie, pretože stál tam, kde nemal - to isté, keď je blbec, tak nech cvaká zo svojho!
Odtiahnutie, lebo sa mu auto dodrbalo (pokazilo) - to už preplatíme, šak auto tiež nie je dokonalé.

Dobre som to sformuloval :D? Dobre, dobre. Niekedy by postačil aj obyčajný zdravý sedliacky rozum..
misoft
31.01.12,16:45
lusetka33
31.01.12,16:48
úplne jasne :-) ja by som samozrejme tú pokutu vyhodila, prvotná otázka bola o pokute, len som sa chcela uistiť a ďalej samozrejme pri nejkej pracovnej ceste keby sa pokazilo auto a muselo by byť odtiahnuté by som chcela aby mi dotyčný doložil že cesta bola pracovná, neviem či som to sprábne napísala
Tweety
31.01.12,17:01
úplne jasne :-) ja by som samozrejme tú pokutu vyhodila, prvotná otázka bola o pokute, len som sa chcela uistiť a ďalej samozrejme pri nejkej pracovnej ceste keby sa pokazilo auto a muselo by byť odtiahnuté by som chcela aby mi dotyčný doložil že cesta bola pracovná, neviem či som to sprábne napísala A o čo teraz ide? Zamestnáv. ťa núti dať ju do nákladov? Určite bola spoločníkova, alebo konateľova, či sa mýlim?
lusetka33
31.01.12,17:56
asi tak, som nová vo firme a predtým to tam bolo normálne
korela888
26.03.13,07:56
Dobrý deň, aký je váš názor na situáciu keď automobil nie je zahrnutý do majetku firmy. Podnikateľ má zaplatenú cestnú daň, účtujú sa náhrady za kilometre a PHM. Pri pracovnej ceste v Rakúsku sa auto pokazilo a bolo absolútne nepojazdné (rozsypaná prevodovka). Podnikateľ zaplatil odťahovku vo výške 800 € až domov, nemal sa domov ako dostať, prišiel spolu s odťahovkou. Je to uznateľný náklad v prípade, ak auto nie je v majetku? K odťahu je vystavená faktúra spolu s dokladom o úhrade. Ide mi len o odťahovú službu, oprava je jasná, že do nákladov nepôjde. Ďakujem za každý názor.
Tweety
26.03.13,08:08
Podľa mňa je to VOZD. Veď bol na PC. Nebude teda účtovať používanie súkromného MV ale zaúčtuje tento výdavok.
Nandrolon
26.03.13,08:08
Môj názor je že to do účtovníctva ísť nemôže /samotný faktúra/, je to jeho súkromné auto a opotrebenie je zahrnuté v tých 0,183 eur/km...

Na CP si to ale môže uplatniť do tej kolónky č.9 "nutné vedľajšie výdavky" a toto prípadne doložiť dokladom o zaplatení...
Tweety
26.03.13,17:27
Veď sa tu bavíme o PC.Nandrolon, tak sa rozhodni či môže, či nie.:--- Ja vravím,a v konečnom aj Ty, že môže.:)
Nandrolon
26.03.13,17:47
myslel som že chce priamo ten doklad zahrnúť do účtovníctva...

V konečnom dôsledku to záleží na účtovníčke ako to obháji...