marek.m
31.01.12,18:15
Dobrý deň, pri platení dane z motorových vozidiel som pri zadávaní čísla účtu zabudol zadať predčíslie. Variabilný symbol som zadal v poriadku. Peniaze normálne odišli z účtu, mám to teda brať tak, že je to v poriadkum aj napriek nezadanému predčísliu?

Za odpoveď vopred ďakujem...
Sarlotka
31.01.12,17:49
Dobrý deň,

nakoľko zákon a vyhláška hovorí o novom označovaní a spôsobe platieb daní, nezadanie predčíslia nie je v súlade so správnou úhradou dane.
Riešila by som to asi listom, v ktorom by som sa ospravedlnila, že som dan uhradila nacas, ale omylom som zabudla zadat predcislie.
Pripad by som zasla aj za spravkynou.

Drzim palce.:)
Mila123
31.01.12,17:52
Dobrý deň,

nakoľko zákon a vyhláška hovorí o novom označovaní a spôsobe platieb daní, nezadanie predčíslia nie je v súlade so správnou úhradou dane.
Riešila by som to asi listom, v ktorom by som sa ospravedlnila, že som dan uhradila nacas, ale omylom som zabudla zadat predcislie.
Pripad by som zasla aj za spravkynou.

Drzim palce.:)
naša klientka takto poslala nejaké €, vrátili sa jej na účet.....cca po 2 dňoch....
marek.m
31.01.12,17:56
Takže asi by bolo najlepšie poslať peniaze ešte raz a tie nesprávne uhradené sa vrátia, hádam aj bez žiadosti...
Mila123
31.01.12,18:15
Takže asi by bolo najlepšie poslať peniaze ešte raz a tie nesprávne uhradené sa vrátia, hádam aj bez žiadosti...
kolegyni sa podarilo uhradiť do nesprávneho okresu DzMV....žiadosť to vyriešila....
Sarlotka
31.01.12,18:19
no tak potom je to smola, ked sa vratia.. myslela som ze im to tam ostane "v nejakom kosi"... a bude len treba identifikovat a priradit platbu..
Sarlotka
31.01.12,18:20
celkom by ma zaujimalo kedze ide o "novinky" ci odpustia pripadne sankcie...
Rozalka
31.01.12,18:20
Myslím si, že sa vrátia, boli zaslané na neex účet.
Rozalka
31.01.12,19:43
celkom by ma zaujimalo kedze ide o "novinky" ci odpustia pripadne sankcie...
Ak budú chcieť pokutovať, dôvod si nájdu.
Zas až taká "novinka" to nie, v zbierke to vyšlo pred cca 3 mesiacmi, budú dôvodiť "neznalosťou zákona" ...