polis1
01.02.12,07:10
dobrý den

klient zabudol vyfakturovať fakturu v 8mesiaci sme štvrťročný platci dph, takže urobim dodatočné dph s tým, že sme tam mali nadmerný odpočet 252 eur s tým, že aj ked vystavim fa tam vyjde odpočet 202 eur do ktorého riadku dph idem a aká suma rozdielu v tlačive dph
babi2
01.02.12,06:45
dobrý den

klient zabudol vyfakturovať fakturu v 8mesiaci sme štvrťročný platci dph, takže urobim dodatočné dph s tým, že sme tam mali nadmerný odpočet 252 eur s tým, že aj ked vystavim fa tam vyjde odpočet 202 eur do ktorého riadku dph idem a aká suma rozdielu v tlačive dph Tlačivo treba vyplniť tak ako malo správne byť, do r.36 a 37 pôjde suma 50, to je suma DPH na dodatočne vystavenej faktúre, túto sumu treba aj odviesť
polis1
01.02.12,06:49
nam vyjde ale nadmerný odpočet opat
polis1
01.02.12,06:50
do 36 dam sumu tých 50 eur a dan na úhradu do riadku 37 nedám nič?
babi2
01.02.12,06:53
do 36 dam sumu tých 50 eur a dan na úhradu do riadku 37 nedám nič? veď som hore napísla, že aj v r.37 bude suma 50, aj keď vyjde znovu NO, ale predpokladám že NO 252 Vám bol z DÚ vrátený, alebo bol uplatnený v ďalšom Q., takže 50 € treba zaplatiť
polis1
01.02.12,06:59
ok dakujem ano bol vrátený
babi2
01.02.12,07:02
ok dakujem ano bol vrátenýno, čiže bolo vrátené viac, ako malo byť a preto treba ten rozdiel teraz doplatiť
mondes
11.07.12,19:34
Dobrý večer, prosím Vás o radu. Našli sme došlú faktúru zo dňa 14.2.2012, ktorá mala byť samozrejme v 1.Q. Nakoľko sme ju našli teraz a ide o došlú faktúru, tak ju chceme zarátať do 2.Q. Lenže dodatočné DPH budem robiť tak či tak. Moja otázka znie: Keď budem robiť dodatočné DPH za 1.Q, musím tú faktúru zo dňa 14.2.2012 v ňom zarátať, alebo ju môžem započítať do 2.Q. (čo by pre mňa bolo výhodnejšie).
Totižto po podaní dodatočného DPH nám vyjde cca. 400 Eur, že by nám mal DU vrátiť a ak tam započítam ešte aj tú nájdenú faktúru, tak to by bolo asi o stovku viac a nechcem zbytočne "dráždiť" DU, aby si nezmysleli kontrolu. Takže ešte raz: Pri podaní dodatočného DPH musím nájdenú došlú faktúru doň započítať, alebo ju môžem kľudne dať do 2.Q?

P.s. Podľa mňa ju môžem dať kľudne do 2. Q. nakoľko ide o došlú fa a odpočet si môžem uplatniť v ktoromkoľvek Q. v príslušnom roku. Ďakujem pekne za odpoveď.
Paula
11.07.12,20:03
Čo znamená Tvoje "dodatočné DPH budem robiť tak či tak" ?
SilMar Group
11.07.12,20:17
Dobrý večer, prosím Vás o radu. Našli sme došlú faktúru zo dňa 14.2.2012, ktorá mala byť samozrejme v 1.Q. Nakoľko sme ju našli teraz a ide o došlú faktúru, tak ju chceme zarátať do 2.Q. Lenže dodatočné DPH budem robiť tak či tak. Moja otázka znie: Keď budem robiť dodatočné DPH za 1.Q, musím tú faktúru zo dňa 14.2.2012 v ňom zarátať, alebo ju môžem započítať do 2.Q. (čo by pre mňa bolo výhodnejšie).
Totižto po podaní dodatočného DPH nám vyjde cca. 400 Eur, že by nám mal DU vrátiť a ak tam započítam ešte aj tú nájdenú faktúru, tak to by bolo asi o stovku viac a nechcem zbytočne "dráždiť" DU, aby si nezmysleli kontrolu. Takže ešte raz: Pri podaní dodatočného DPH musím nájdenú došlú faktúru doň započítať, alebo ju môžem kľudne dať do 2.Q?

P.s. Podľa mňa ju môžem dať kľudne do 2. Q. nakoľko ide o došlú fa a odpočet si môžem uplatniť v ktoromkoľvek Q. v príslušnom roku. Ďakujem pekne za odpoveď.
Áno, môžeš ju zarátať do dodatočného DP alebo si ju odrátať až v 2. Q alebo inokedy - najneskor v Q tohto roka.
mondes
11.07.12,20:28
Čo znamená Tvoje "dodatočné DPH budem robiť tak či tak" ?

No pretože mám viac dôvodov na podanie dodatočného DP. Jednoducho som zistila chybu, pre ktorú musím robiť dodatočné DPH. A na základe DDP k DPH budem žiadať DU o vrátenie časti zaplatenej DPH. A ak by som do DDP zahrnula aj tú faktúru zo dňa 14.2.2012, tak by tá čiastka bola vyššia a to by som nerada.(nechcem zbytočne "dráždiť"DU):)
mondes
11.07.12,20:28
Ďakujem pekne.
Paula
11.07.12,20:32
No pretože mám viac dôvodov na podanie dodatočného DP. Jednoducho som zistila chybu, pre ktorú musím robiť dodatočné DPH. A na základe DDP k DPH budem žiadať DU o vrátenie časti zaplatenej DPH. A ak by som do DDP zahrnula aj tú faktúru zo dňa 14.2.2012, tak by tá čiastka bola vyššia a to by som nerada.(nechcem zbytočne "dráždiť"DU):)


DÚ má toľko svojich "restov", že nikde nieje povedané, že presne Ty ho budeš zaujímať . Ak máš toho viac na upratanie konkrétneho obdobia, urob to teraz a budeš lepšie spávať :).
mondes
13.07.12,10:00
Dobrý deň,

Takže som urobila dodatočné DP k DPH. V riadnom som mala vlastnú daňovú povinnosť a v DDP mi vyšiel NO a rozdiel oproti riadnemu DP k DPH je -495,79 Eur. Ale akú sumu budem žiadať v žiadosti o vrátenie? Ten celkový rozdiel, alebo bez nadmerného odpočtu a ten sa potom vykompenzuje v ďalšom Q? Ďakujem veľmi pekne.