Katarína..
01.02.12,08:32
Dobrý deň,

došlú faktúru od zákazníka sme uhradili v hotovosti vo firme cez príjmový pokladničný doklad. Ako, resp. kde mám tento pokladničný doklad zaúčtovať nakoľko dať ho priamo do pokladnice je trestné zo zákona. Ďakujem
evina
01.02.12,07:50
Dobrý deň,

došlú faktúru od zákazníka sme uhradili v hotovosti vo firme cez príjmový pokladničný doklad. Ako, resp. kde mám tento pokladničný doklad zaúčtovať nakoľko dať ho priamo do pokladnice je trestné zo zákona. Ďakujem

Neviem z čoho vychádzaš, že je to trestné ....ale
Pokiaľ bola povinnosť úhradu evidovať cez ERP, je to zodpovenosťou dodávateľa a nie Vašou. Príjmový dokld zaeviduj, resp. zaúčtuj normáne ako úhradu faktúry.
Čo bolo predmetom faktúry ? A vlastne ani nie som si istá či hovoríš o dodávateľskej /došlú faktúru/ od zákazníka /zväčša ide o vyšlú faktúru/ alebo odberateľskej faktúre...
Zita5
01.02.12,08:02
Dobrý deň,

došlú faktúru od zákazníka sme uhradili v hotovosti vo firme cez príjmový pokladničný doklad. Ako, resp. kde mám tento pokladničný doklad zaúčtovať nakoľko dať ho priamo do pokladnice je trestné zo zákona. Ďakujem
Evka,
zadávateľka formuluje dosť nepresne otázku . Ja to chápem tak, že ide o došlú FA, ku ktorej mala vypísať výdavkový pokladničný doklad pri jej úhrade v hotovosti dodávateľovi.Ona však spomína PPD. koho PPD, od dodávateľa ? alebo ona omylom vypísala PPD ? a o treste nerozumiem vôbec.

.... je to nejasne opísané.
Katarína..
01.02.12,10:21
Mením znenie otázky: od zákazníka do firmy prišla došlá faktúra. Následne na to sme vo firme zákazníka zaplatili túto faktúru a oni v tej danej firme vystavili príjmový pokladničný doklad... ten sme od nich dodržali....môžem tento doklad zaradiť do pokladnice v NAŠEJ firme alebo ako nmum postupovať ďalej??????????? Ďakujem
evina
01.02.12,10:34
Mením znenie otázky: od zákazníka do firmy prišla došlá faktúra. Následne na to sme vo firme zákazníka zaplatili túto faktúru a oni v tej danej firme vystavili príjmový pokladničný doklad... ten sme od nich dodržali....môžem tento doklad zaradiť do pokladnice v NAŠEJ firme alebo ako nmum postupovať ďalej??????????? Ďakujem

Presne ako som Ti napísala, vystavíš VPD /priložíš ich PPD/ a zaúčtuješ úhradu faktúry- samozrejme nie cez ERP, ale prostredníctvom účtu 211- 321/211, resp. výdaj z pokladne ak ide o JÚ.. Možno ani nemuseli použiť ERP lebo stále nepíšeš čo je predmetom faktúry.

Pre úplnosť nejde o Vášho zákazníka, ale dodávateľa - Vy ste ich zákazník.