Janka Dodeková
01.02.12,10:08
Zdravím potrebujem pomoc ohľadom hesla k modemu Scientific Atlanta. Mám aj inštalačné cd, ale tam nič nie je dokopy. Meno aj helo je admin ale to mi nechce zobrať!!! Inštaloval mi to tu ten chlapík z firmy čo som objednala internet a neviem čo porobil. Chcem zablokovať wifi sieť až sa mi na nu nikto nenapojí bez hesla ale neviem ako sa k tomu dopracovať. A neviem ani ako reštartovať modem na default nastavenia. Môže mi nietko poradiť? Ďakujem
duves
01.02.12,09:15
Zdravím potrebujem pomoc ohľadom hesla k modemu Scientific Atlanta. Mám aj inštalačné cd, ale tam nič nie je dokopy. Meno aj helo je admin ale to mi nechce zobrať!!! Inštaloval mi to tu ten chlapík z firmy čo som objednala internet a neviem čo porobil. Chcem zablokovať wifi sieť až sa mi na nu nikto nenapojí bez hesla ale neviem ako sa k tomu dopracovať. A neviem ani ako reštartovať modem na default nastavenia. Môže mi nietko poradiť? Ďakujem
Na wifi modeme najdeš niekde najeka tlačitko, možno otvor a tam sa dostaneš napr. paratkom a tam je tlačítko. Tak to stlač a potom maš tovarenske nastavenia.
Vlado40
01.02.12,09:30
Akurát ,že po stlačení toho malého tlačidla ,nazývané reset, nebudeš mať možno internet ,pretože bude treba všetko nastaviť nanovo.Takže si najprv pozorne naštuduj manuál a pohľadaj svoje prístupové údaje na internet aké máš od svojho poskytovateľa internetu.
misomiso
01.02.12,09:31
Akurát ,že po stlačení toho malého tlačidla ,nazývané reset, nebudeš mať možno internet

Nie mozno, ale urcite :)
Janka Dodeková
01.02.12,09:49
takže skúsila som šparatkom zatlačiť ten reset a zablikali tam tie diody no asi sa nič nestalo internet mám aj naďalej a príručku mám v anglickom jazyku takže u mňa 0 bodov neviem po anglicky :-( internet mám cez káblovku ( TES-MEDIA)
Vlado40
01.02.12,09:56
Zatlač a podrž na 5-10 sekúnd .
Janka Dodeková
01.02.12,10:00
skúšala som aj 20 sekúnd podržať a len sa rozsvietili všetke svetielka a asi po 5 sekundách mi opäť nabehne internet a nič viac sa nedeje
Vlado40
01.02.12,10:04
A skúsila si sa potom dostať do menu s továrenským menom a heslom ?
Janka Dodeková
01.02.12,10:07
myslíš do toho modemu? tam hej ale stále to chce user a password, no nezoberie mi ich :-(
Vlado40
01.02.12,10:26
A čo tak nechať meno a heslo prázdne a pokračovať?
Janka Dodeková
01.02.12,10:39
no ja odpaaaaaaaaaaadnem fakt to malo byť práázdne :-D ježiš ja som blbá tak obrovská vdaka no a teraz som pekne v nastaveniach poradíš ako pokračovať?
Vlado40
01.02.12,10:43
Tak v časti wireless si nájdi security-nastav to na WPA2-PSK a zadaj heslo ,daj uložiť.Niekedy potom treba dať reštartovať router.Hlavne si zapamätaj heslo.Zadaj si aj názov siete SSID,ktorý môžeš aj skryť.
Janka Dodeková
01.02.12,10:48
také tam nemám, iba 802.1x, WPA, WPA-PSK, a to SSID neviem tiež kde je :-/ je to všetko v angličtine
Vlado40
01.02.12,10:56
Nie je tam pri WPA-PSK malá šípka na rozbalenie ponuky?.Názov siete už máš ,ak Ti beží wifi ,tak to nechaj tak.Pre-shared Key okienko kde máš zadať kľúč-kód-heslo pre prístup do siete.
Janka Dodeková
01.02.12,11:01
no pod tým je ešte TKIP ale iba to nič iné. tak nechať toto?
Vlado40
01.02.12,11:06
Tak nechaj to WPA-PSK a zadaj kód do okienka Pre-shared Key daj uložiť nastavenia Apply.
Janka Dodeková
01.02.12,11:09
no hotovo a vypadol mi internet, a teraz som sa skúsila prihlásiť v počítači s tým typom šifrovania a heslom čo som dala v modeme a pripojilo ma, a napísalo že sieť zo zabezpečením WPA-PSK. a to je teda ono, hej? už sa nikto neprihlási bez toho hesla? a ta skratka PSK je personal, či enterprise?
Vlado40
01.02.12,11:11
Takže je to trošku zabezpečené.
misoft
01.02.12,19:36
a to je teda ono, hej? HEJ! už sa nikto neprihlási bez toho hesla?Bez hesla ani na krok - nevieš heslo = nelez! a ta skratka PSK je personal, či enterprise? Pre-Shared Key ;)
Janka Dodeková
01.02.12,20:39
ďakujem za rady :-)))