trip32
01.02.12,12:38
Ahojte, potrebujem na technickú službu - montáž bezpečnostných systémov (kamier, detektorov atď) nejaké špeciálne elektro vzdelanie?
Economic
01.02.12,13:12
Ahojte, potrebujem na technickú službu - montáž bezpečnostných systémov (kamier, detektorov atď) nejaké špeciálne elektro vzdelanie?


Všetko rieši zákon o SBS 473/2005, tam nájdeš kompletné info.
trip32
02.02.12,09:52
Všetko rieši zákon o SBS 473/2005, tam nájdeš kompletné info.

Ale v tom zakone je to strasne debilne napisane, pise sa tam, ze treba mat vzdelanie v PRISLUSNOM ODBORE a prax v tomto odbore. Co to je za odbor?
Economic
02.02.12,11:55
Ale v tom zakone je to strasne debilne napisane, pise sa tam, ze treba mat vzdelanie v PRISLUSNOM ODBORE a prax v tomto odbore. Co to je za odbor?

Pokiaľ je zákon debilne napísaný, a nevieš čo sa myslí pod pojmom príslušný odbor..... ako chceš v tomto odbore podnikať ? Jediná rada teda pre teba je, kontaktuj priamo príslušný KÚ PZ, kde vydávajú licencie.... inak ti neporadím.
zacharm
03.04.12,08:41
Ano potrebujes prax v odbore elektro a tú ti nikto neda kym nemas vzdelenie v odbore elektro. Nemusi byt specialne napr. VS staci akekolvek cize aj vyucny list ale v odbore elektro.
Ja to riesim podla pokynov spol Jablotron maju na stranke www.jablotron.sk v zalozke download, legislativa a skolenie tu je subor Licencia-ako na to. pdf, strucny vycuc zo zakona, co nechapem konzultujem telefonicky na prislusnom oddeleni policajneho riaditelstva, su dost ochotni, momentalne mi chybaju vzory poverenia na vykonavanie cinnosti technickej sluzby ak mas mozes prihodit diky.
Economic
03.04.12,09:28
Ak aj nájdeš na NET-e žiadosť o udelenie licencie na technickú službu, na KR PZ BB ho nezoberú, dajú Ti do ruky ich originál tlačivo Žiadosť o udelenie licencie na prevádzkovanie BS, vlastnej ochrany alebo technickej služby. V ňom sú vypísané všetky prílohy nevyhnutné k žiadosti. Treba postupovať podľa ich pokynov, sú milí, radi poradia. Riešila som to už pre viacerých mojich klientov .