Inga6
01.02.12,13:30
Ahojte,

chcem vas poprosit o radu.
Vlastnim sro, ktora ma sidlo v inom meste. Teraz si vybavujem najom kancelarie a mojou otazkou je:

ci je kancelaria automaticky prevadzkou alebo nie
musim niekde kancelariu nahlasovat?
musi byt v najomnej zmluve uvedene, ze si prenajimam kancelariu?

Moja sro poskytuje poradenske sluzby a do kancelaria nemame v plane vodit klientov a nebudu tam pracovat ziadni zamestnanci. Budu tam mat pracovne mieste iba 2 spolocnici.

Dakujem za odpovede!
Inga6
01.02.12,13:58
Prosim, nevie nikto poradit?????? Suri nam to.
Dakujem!
Tweety
01.02.12,14:01
Fany
26.04.12,10:26
http://www.podnikam.webnoviny.sk/prevadzkaren/prevadzkaren-v-podnikani/11609

Takže je takáto kancelária prevádzkou, alebo nieje?
Nemám žiadne hodiny pre verejnosť, jednoducho tu len robím svoje papiere, mám tu zložený pc, stôl... platím prenájom. Vďaka.
mata82
26.04.12,10:46
Kancelária nie je prevádzka, je to skôr priestor súvisiaci s podnikaním.
Economic
28.04.12,13:51
Mať ohlásený súvisiaci priestor je jednoduchšie v praxi ako prevádzka.
Fany
02.05.12,06:08
Čiže treba nahlásiť na DÚ (alebo aj ŽÚ ? ) súvisiaci priestor?
Economic
02.05.12,08:13
Aj aj Fany....
akina
02.05.12,08:48
Ak budeš v kancelárii poskytovať poradenské služby, tak bude kancelária prevádzkarňou, ohlasuješ ju na ŽÚ, ak v kancelárii budeš spracuvávať len svoje papiere, vlastnú dokumentáciu, trebárs aj so zamestnancami, nie je to prevádzkareň, ani priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti. Čo je priestor súvisiacvi s prevádzkovaním živnosti, je taxatívne uvedené v § 17 ods. 3 živ.zákona.
Economic
02.05.12,08:52
Priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti sa považuje okrem iného aj : miesto podnikania fyzickej osoby alebo právnickej osoby, výstavné priestory a vzorková predajňa, tiež aj priestor na prijímanie zákaziek alebo tovaru a na jeho vydávanie... atď.
akina
02.05.12,08:59
Súhlas, keďže ide o sro-čku, sídlo je v inom meste, tak kancelária nebude žiaden priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti / ak tam nebude robiť poradenstvo /.