Katka4040
01.02.12,15:35
Dobrý deň, prosím o pomoc pri riešení problému s mojou dilemou - mám učiteľku, ktorá má u nás 100% pracovný pomer. Nakoľko je však šikovná, dohodla si prednáškový pobyt v Nemecku na 5 mesiacov, kde podpísala aj pracovnú zmluvu (teda ju budú riadne platiť aj daniť, aj odvodovať). U nás požiadala o zníženie úväzku na polovicu - súhlasíme a upravujeme jej povinnosti tak, aby mohla (okrem vyučovania) pracovať a plniť si ostatné povinnosti. Moja dilema spočíva v tom, či E 101 áno, alebo nie - ak áno, tak kto? My alebo ona? Alebo aj my aj ona? My ju nevysielame. My súhlasíme so znížením úväzku (reálne bude mať úlohy a bude ich aj riešiť, približne raz za mesiac príde na Slovensko na 5-6 dní). Stane sa niečo, ak nepožiada/nepožiadame o E101? A existuje lehota dokedy treba požiadať o E101? Možno požiadať o E101 až keď sa vráti? Ďakujem za pomoc, alebo navigovanie na odpoveď (prešla som si poraďácke otázky aj reakcie, ale našla som len reakcie na vyslanie zamestnávateľom, alebo kombináciu živnostníka u nás alebo vonku a zamestnania u nás alebo vonku....). Katarína