bjanulienka
01.02.12,17:17
Ahojte,


mam plan zalozit sro - Predaj textilu cez eshop. Na to si budem davat predmet cinnosti "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)", to je mi zatial jasne.
Dalej by som v buducnosti chcel umiestnit platenu reklamu na pre ine stranky.
-aky predmet cinnosti je pre toto potrebny?
-chcel by som sa dalej spytat co znamena sprostredkovatelska cinnost(v roznych oblastiach napr obchodu). Ci je pre mna vyhodne si rovno zadat ako predmet podnikania pri zakladani aby som to v buducnosti nemusel pridavat.
-tiez by ma zaujimalo ak budem mat zalozenu sro a budem len konatel a sro bude produkovat zisk ci nie je nutne mat niekoho zamestnaneho v tejto sro.
-docital som sa tu ze ako konatel si vyplacam len podiel zo zisku minus dan. niekde som videl ze aj odvody do ZP. Platia sa aj odvody alebo len dan?
vdaka vsetkym za odpovede.
KEJKA
01.02.12,16:22
Ahojte,


mam plan zalozit sro - Predaj textilu cez eshop. Na to si budem davat predmet cinnosti "Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)", to je mi zatial jasne.
Dalej by som v buducnosti chcel umiestnit platenu reklamu na pre ine stranky.
-aky predmet cinnosti je pre toto potrebny?
-chcel by som sa dalej spytat co znamena sprostredkovatelska cinnost(v roznych oblastiach napr obchodu). Ci je pre mna vyhodne si rovno zadat ako predmet podnikania pri zakladani aby som to v buducnosti nemusel pridavat. zoznamy voľných a viazaných živností môžeš zistiť v JKM Lepšie je dať ich hneď, pokiaľ ide o reálnu blízku budúcnosť, vyhneš sa poplatkom za zápis zmien v OR
-tiez by ma zaujimalo ak budem mat zalozenu sro a budem len konatel a sro bude produkovat zisk ci nie je nutne mat niekoho zamestnaneho v tejto sro....nie je nutné
-docital som sa tu ze ako konatel si vyplacam len podiel zo zisku minus dan. niekde som videl ze aj odvody do ZP. Platia sa aj odvody alebo len dan? podiel zo zisku je už zdanený - daň platí sro. Spoločník, ak si zisk vyplatí, zaplatí odvody do ZP v rámci RZZP, novinka od r.2011
vdaka vsetkym za odpovede.
v texte
sroservis
01.02.12,19:01
Dobrý deň,

je len doplním:

- ide o reklamné a marketingové služby (voľná živnosť)
-je lepšie si dať viacero predmetov podnikania, ako ich neskôr dopĺňať (a znova zapisovať do obchodného registra), pri elektronickom podaní sú voľné živnosti zdarma, viazané a remeselné za 7,5 EUR.
- konateľ, ani spoločník nemusí mať pracovný pomer k spoločnosti (ale môže). Nie je povinnosť ani zamestnať tretiu osobu
Pekný deň.