Pukluš
01.02.06,09:55
Prosím Vás, ako mám naúčtovať:
v r. 2005 sme zaplatili daň z mot. vozidiel a potom nám došlo z DÚ, že sme zaplatili viac a môžme si to preúčtovať na nejakú inú daň. Poraďte čo s tým a ako to mám zaúčtovať.
ĎAKUJEM:confused:
alušik
01.02.06,08:58
Oni Vám tam nenapísali rovno, s ktorou inou daňou Vám to započítavajú? Ja mám takú skúsenosť, že mi toto oznámenie pošlú len pri konkrétnom presune napr. cestnej dane na dan z pridanej hodnoty alebo pod. Ak mi niekde vychadza preplatok na dani, tak mi ho vracaju na zaklade ziadosti. Vzdy je najlepsie dohodnut sa so svojou spravkynou dane.
tibor
01.02.06,09:04
daňový úrad to nemôže ani napísať, kde si to možno započítať - len odporučiť - je to na nás, kde si to rozhodneme započítať - oznámime to Dú a potom aj preúčtuješ - či už na DPH, resp. na preddavky PO či iné
Pukluš
01.02.06,09:19
Dohodla som, že preúčtujeme na dph, len mi poraďte ako, ešte som to nikdy nerobila.
vecerko
01.02.06,09:26
Len si napíš žiadosť , meno priezvisko DIC a napíš , že žiadaš o preučtovanie preplatku na dani z motorových vozidiel v sume ...., vzniknutý zaplatením dňa ......., na daň z pridanej hodnoty napr. na daň za IV. Q 2005.
Tweety
01.02.06,09:28
Dohodla som, že preúčtujeme na dph, len mi poraďte ako, ešte som to nikdy nerobila.
Uvedieš ako vznikol preplatok, teda presne kedy ste zaplatili ,koľko,akej dane a na akú to chceš preúčtovať.
Pukluš
01.02.06,09:33
Dobre, tomu rozumiem, ale čo v účtovníctve, ako to naúčtovať? akým predpisom?
Tweety
01.02.06,09:36
Dobre, tomu rozumiem, ale čo v účtovníctve, ako to naúčtovať? akým predpisom? Preúčtuješ z jedného účtu na druhý.Podkad k ID budeš mať list od DÚ.:eek:
alušik
01.02.06,11:08
No ja som sa stretla len s listom z daňového úradu, ktorým mi oni oznámili, že mi kompenzujú preplatok na jednej dani s daňovým nedoplatkom na inej dani. Inak keď mám preplatky, tak im nepíšem žiadosti o preúčtovanie dane, ale žiadosti o vrátenie preplatku.:)
Tweety
01.02.06,11:14
No ja som sa stretla len s listom z daňového úradu, ktorým mi oni oznámili, že mi kompenzujú preplatok na jednej dani s daňovým nedoplatkom na inej dani. Inak keď mám preplatky, tak im nepíšem žiadosti o preúčtovanie dane, ale žiadosti o vrátenie preplatku.:)
Samozrejme, keď nemáš kam preúčtovať preplatok, (nemáš inde nedoplatok) tak nežiadaš o preúčtovanie , ale o vrátenie. :eek:
bella2828
16.02.16,15:05
môžem sa spýtať kde by som našla nejaké tlačivo na túto žiadosť? predsa to posielam prvýkrat a nechcem sa pomýliť .Ďakujem
Anik
16.02.16,17:38
reaguješ do 10 rokov starej témy zadaj si otázku samostatne ak chceš skoro som ťa ani nenašla