paulite
01.02.12,19:17
Potrebujem si vybavit cislo EORI na colnici a v tlacive je v kolonke 10 cislo hlavnej ekonomickej cinnosti, ma to byt SK NACE Rev.2
Viete mi poradit, ako sa k takemu cislo dostanem?
Rozalka
01.02.12,18:28
Daj si do google Regis(medzera)dotaz
potom zadaj svoje IČO
vypíše ti tvoje NACe (podľa tvojej registrácie a Štatistického úradu)
paulite
01.02.12,18:36
vdaka za radu, ale nejde to...
Economic
01.02.12,19:06
Potrebujem si vybavit cislo EORI na colnici a v tlacive je v kolonke 10 cislo hlavnej ekonomickej cinnosti, ma to byt SK NACE Rev.2
Viete mi poradit, ako sa k takemu cislo dostanem?

Eori je v podstate Tvoje IČ DPH, ale pridelí ti ho Colná správa.
AlaNR
01.02.12,19:19
Predpokladám , že hľadáš toto:

http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205

Tam sa už hľadá podľa konkrétnej činnosti...
Economic
01.02.12,19:20
Nie pýta sa na EORI číslo, toto slúži k dovozu tovaru z tretích krajín.
AlaNR
01.02.12,19:38
Podľa mňa má pred sebou žiadosť o vydanie EORI a potrebuje do nej kód z číselníka.
Ale veď si vyberie, čo potrebuje...
paulite
01.02.12,20:30
ja mam pred sebou ziadost o pridelenie cisla eori a v kolonke 10 je kod hlavnej ekonomickej cinnosti, vo vysvetlivkach sk nace rev.2
Rozalka
02.02.12,20:24
ja mam pred sebou ziadost o pridelenie cisla eori a v kolonke 10 je kod hlavnej ekonomickej cinnosti, vo vysvetlivkach sk nace rev.2
Nečítala si môj príspevok?

tu je adresa: http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz

Napíš do kolonky tvoje IČO a vypíše ti TVOJE NACE - podľa zápisu v ŽL



(http://www.statistics.sk/pls/wregis/dotaz)
matejkoxxx
25.03.13,10:06
Ahoj potrebujem radu,objednala som si z Číny tovar,ktorí mi stopli na colnici a žiadaju odomňa potvrdenie o zaplatení tovaru tomu chápem ale nechápem tomu prečo chcu aby som sa zaregistrovala na EORI a že mám vypísať JCD.Čo je vlasne to JCD????Ďakujem za skorú odpoveď
Economic
25.03.13,10:07
Ahoj potrebujem radu,objednala som si z Číny tovar,ktorí mi stopli na colnici a žiadaju odomňa potvrdenie o zaplatení tovaru tomu chápem ale nechápem tomu prečo chcu aby som sa zaregistrovala na EORI a že mám vypísať JCD.Čo je vlasne to JCD????Ďakujem za skorú odpoveď

jednotný colný doklad
na EORI sa musíš zaregistrovať pri dovoze tovaru...
matejkoxxx
25.03.13,10:20
A to aj vdety ak tovar mám na súkromné účely,nieje obchodného charakteru???A to JCD sa nevypisuje od hodnoty tovaru nad 22€ či ako to je.Prosím o radu.Nechce sa mi chodiť po colniciach mám doma malé dieťa a mám to tak dosť ďakeko.Nieje nejaky firma čo to vybaví za mňa???
Economic
25.03.13,10:23
A to aj vdety ak tovar mám na súkromné účely,nieje obchodného charakteru???A to JCD sa nevypisuje od hodnoty tovaru nad 22€ či ako to je.Prosím o radu.Nechce sa mi chodiť po colniciach mám doma malé dieťa a mám to tak dosť ďakeko.Nieje nejaky firma čo to vybaví za mňa???

Určite je.... Pogooooooogli.... no bude za odmenu..
matejkoxxx
25.03.13,10:25
S týmto poam a akočít to je to JCD sa vypisuje až nad hodnotu tovaru 22€
mmmaster
02.12.13,18:31
Zdravim, mal by som otazku ohladom vyplnenia ziadosti o pridelenie EORI, v tej kolonke co tu uvazdate c 10 (kod hlavnej ekonomickej cinnosti) kedze mam novozalozenu sro REGIS o mne nema zrejme ziadne informacie tj nevie ma vylhadat, ked prejdem na zoznam tychto cinnosti a najdem tam tu co ma vystihuje mozem to tam kludne napisat? Dakujem za opdved